» »

Pokojninski steber kako preprečiti njegov zlom ?

Pokojninski steber kako preprečiti njegov zlom ?

1
2
3

zobnik ::

Pokojninski sistem je že danes zelo slab, 550 evrov za polno dobo. Nekdo, ki je 40 let delal in vplečval, in zbli, da ne more poskrbet več za sebe so domovi od 1000 evrov dalje, drugač mi smo dobival 1200 evrov položnico, polovica je sam živeči v domu dobival, ostalo smo mi doplačeval, tud 500-700 evrov/mesec.

Drugače dokler je človek zdrav vsaj toliko, da se umije, gre na WC in pride k mizi jest potem je to najboljš kar lahko doživljaš s takimi živečimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

digitalcek ::

Še dve, največ tri leta, pa bodo slovenski upokojenci ugotovili, da je mnogo bolj zdravo kot v Sloveniji živet recimo na Kvarnerju.

Na otoku, če kuhaš sam, te pride hrana mesečno 200-250 evrov, za dva recimo do 350EUR.

Če živiš v vikendu od znanca (na Hrvaškem je 120.000 slovenskih vikendov), ti ga mogoče odda celo zastonj, saj mu ga čez zimo zračiš (manj vlage), ter kakšnih 5 mesecev ogrevaš - še manj vlage, strošek ogrevanja pa je (inverter klima) največ 90EUR mesečno za dve klimi (preštopano, zapisano), za eno do 50EUR.

Volk sit, koza cela, Slovenija pa bo dobila od dveh upokojencev, ki bosta 6 ali celo 9 mesecev na hrvaški obali, tisti čas nula koma jozef denarja.

Torej še dodatna izguba pri državljanih, ki za pol ali tričetrt leta zapustijo to čudovito, upokojencem (smrti v DSO-jih) na moč prijazno državico...

Zgodovina sprememb…

PandaFlow2 ::

Invictus je izjavil:

Rešitev za pokojninsko blagajno je preprost, mladina naj več fuka in naredi več otrok. Tako bo čez 20 let več delavcev, ki bodo vplačevali v pokojninsko blagajno.


Če bi ti rekel da lahko investiraš v sistem, kjer pripelješ več prijateljev, in oni pripeljejo še svoje prijatelje, od katerih imaš potem ti profit, bi me poslal nekam s to MLM ponzi shemo.

Ko gre pa za pokojninski sistem, ste pa vsi za akcijo :))

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Ne samo vsak mesec poleg plačilne liste dobijo tudi obvestilo, kolikšna bo njihova pokojnina glede na vplačilo. ČE je podatke za mesec ali dva nazaj je čisto nepom,embno, če je pred tabo 40 let. Ostalo napisano ne deluje.


To si kar naj sami računajo... samo TRR gor metat vse prispevke, pa da vidimo kdo bo prišparal za lastno penzijo

Vemo da to ne deluje, se sam noces iti v privatno zdravstvo. Hoces pogledat kako je z elektriko, pojdi v texas.
Da tvoje napisane ideje, ne delujejo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne samo vsak mesec poleg plačilne liste dobijo tudi obvestilo, kolikšna bo njihova pokojnina glede na vplačilo. ČE je podatke za mesec ali dva nazaj je čisto nepom,embno, če je pred tabo 40 let. Ostalo napisano ne deluje.


To si kar naj sami računajo... samo TRR gor metat vse prispevke, pa da vidimo kdo bo prišparal za lastno penzijo

Vemo da to ne deluje, se sam noces iti v privatno zdravstvo. Hoces pogledat kako je z elektriko, pojdi v texas.
Da tvoje napisane ideje, ne delujejo.


Privat zdravstvo res ne, privat penzije pa absolutno, ker to pa je nekaj kar bi moral sam met kontrolo nad nenazadnje se vsi hvalijo kako je to NAŠ denar, ampak če nimamo besede pri tem odločanju potem ni več naš!

Saj ne trdim da bi moralo absolutno bit dano na TRR (čeprav bi to raje) ampak naj samo postane trenutni prostovoljni steber po novem EDINI steber... torej vse kar vplačaš gre na tvoj TRR in se obrestuje ti se pa odločiš ali rizično ali manj rizično kot je zdaj 3 vrste vlaganja.

Tako odpadejo vsi jamrači kako slabe pokojnine so in kako mora država to uredit za njih ker jim lepo pokažemo sliko njihovega TRR privarčevanega in jim povemo da sami so krivi za svojo penzijo ne pa nekdo tretji!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Miki N ::

digitalcek je izjavil:

Še dve, največ tri leta, pa bodo slovenski upokojenci ugotovili, da je mnogo bolj zdravo kot v Sloveniji živet recimo na Kvarnerju.


Pa saj to so nekateri naši penziči pogruntali že pri domovih za starejše, kar nekaj jih je šlo raje na Hrvaško, tudi v kake dolgočasnejše kraje.

Podobno kot so Švabi ipd že pred časom začeli hoditi v ROmunijo, Bolgarijo. Saj klinc, če si cel življenje visel nekje ... sprememba okolja čisto paše.

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne samo vsak mesec poleg plačilne liste dobijo tudi obvestilo, kolikšna bo njihova pokojnina glede na vplačilo. ČE je podatke za mesec ali dva nazaj je čisto nepom,embno, če je pred tabo 40 let. Ostalo napisano ne deluje.


To si kar naj sami računajo... samo TRR gor metat vse prispevke, pa da vidimo kdo bo prišparal za lastno penzijo

Vemo da to ne deluje, se sam noces iti v privatno zdravstvo. Hoces pogledat kako je z elektriko, pojdi v texas.
Da tvoje napisane ideje, ne delujejo.


Privat zdravstvo res ne, privat penzije pa absolutno, ker to pa je nekaj kar bi moral sam met kontrolo nad nenazadnje se vsi hvalijo kako je to NAŠ denar, ampak če nimamo besede pri tem odločanju potem ni več naš!

Saj ne trdim da bi moralo absolutno bit dano na TRR (čeprav bi to raje) ampak naj samo postane trenutni prostovoljni steber po novem EDINI steber... torej vse kar vplačaš gre na tvoj TRR in se obrestuje ti se pa odločiš ali rizično ali manj rizično kot je zdaj 3 vrste vlaganja.

Tako odpadejo vsi jamrači kako slabe pokojnine so in kako mora država to uredit za njih ker jim lepo pokažemo sliko njihovega TRR privarčevanega in jim povemo da sami so krivi za svojo penzijo ne pa nekdo tretji!


Dej izračun :
Koliko imš NETO plače, dodaj v NETO toliko kot ti država po tvoje požre za vdelu ki gre za pokojnino, katero ti praviš da je fake.
Potem razpolovi.
Sedaj mi pa podaj izračuna, da ko bom star 65let in grem v pokoj, in želim dobiti zadnje izplačilo pokojnine, ki bo takratna polovica z vračunano inflacijo enaka polovico NETO plače, ki je bila moja neto plača + del ki ga je država vzela za pokojnino na dan ko sem z 65 leti šel v pokoj.

Potem, pa ko boš odštel vse kredite, ali ti DANES polovica NETO plače zagotavlja dostojno življenje ?
Potem mi tudi razloži, kako bo oseba na minimalcu, plačevala pokojnino, če še sedaj zasluži minimalno za preživetje, globoko vezana na socialne transfere države.

Velik sreče v izračunih, ugotovil boš da tudi tisti ki danes plačujejo porivat, plačujejo bistveno manj, kot bi dejansko plačevali, če bi morali plačevati vse. Ne vem kako je v Sloveniji, toda vsaj privatni ponudniki pokojninskega /rentnega šparana v Avstriji, ti dajo izračune, koliko boš dobil državne pokojnine.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Mr.B ti bom zlo enostavno preračunal

Jaz imam 1.700 BRUTO plače...

torej:
Od bruto: 265EUR v ZPIZ
Na bruto: 150EUR v ZPIZ
SKUPAJ: 415EUR NA MESEC!
Prostovoljno PZ: 20EUR jaz in 20EUR delodajalec skupaj 40EUR

Torej sva na 455EUR NA MESEC!

To je v 40 letih 218,000EUR BREZ OBRESTI...

Ker se mi zdaj ne da it delat obrestno obrestnega računa ampak lahko mirne duše rečeva da se v 40 letih ta znesek cca DUPLIRA (kar je zelo slabo dejansko) sva na cca 440.000EUR

Zdaj pa ti meni razloži KDO živi tako dolgo po 65tem in ima tako visoko pokojnino da pobere ta vložek ven? Če bom živel še 20 let in se upokojim pri 65, ne pri 68 kar bo bolj verjetno in če imam pokojnino naračunano na 55% NETO plače je to 650EUR in če vzameva vložek 440kEUR je to za 56 let po 650EUR ali po domače še moji dediči bodo dobili vsaj 30 let po 650EUR pokojnine ki bi se non stop obrestovala btw...

Tudi če rečemo da INFLACIJA požere ves obrestni račun pridemo na 220.000EUR deljeno z 650 kar je 28 let po 650EUR

Pa to je izračun za mojo plačo ki je čisto formalno PODPOVPREČNA.


Enako velja za fotrovega bratranca... celo življenje vplačeval v ZPIZ umrl pri 60tih za rakom, kam je ZGINIL DENAR:.. zakaj ne morejo to dobit dediči če pa vsi govorite kako je BRUTO naš prislužen denar... če bi bili individualni računi bi dediči dobili prenos tega računa in bi imeli OGROMEN kapital za penzijo... zakaj mora it to lenuhom in drugim ki ne delajo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Mr.B ti bom zlo enostavno preračunal

Jaz imam 1.700 BRUTO plače...

torej:
Od bruto: 265EUR v ZPIZ
Na bruto: 150EUR v ZPIZ
SKUPAJ: 415EUR NA MESEC!
Prostovoljno PZ: 20EUR jaz in 20EUR delodajalec skupaj 40EUR

Torej sva na 455EUR NA MESEC!

To je v 40 letih 218,000EUR BREZ OBRESTI...

Ker se mi zdaj ne da it delat obrestno obrestnega računa ampak lahko mirne duše rečeva da se v 40 letih ta znesek cca DUPLIRA (kar je zelo slabo dejansko) sva na cca 440.000EUR

Zdaj pa ti meni razloži KDO živi tako dolgo po 65tem in ima tako visoko pokojnino da pobere ta vložek ven? Če bom živel še 20 let in se upokojim pri 65, ne pri 68 kar bo bolj verjetno in če imam pokojnino naračunano na 55% NETO plače je to 650EUR in če vzameva vložek 440kEUR je to za 56 let po 650EUR ali po domače še moji dediči bodo dobili vsaj 30 let po 650EUR pokojnine ki bi se non stop obrestovala btw...

Tudi če rečemo da INFLACIJA požere ves obrestni račun pridemo na 220.000EUR deljeno z 650 kar je 28 let po 650EUR

Pa to je izračun za mojo plačo ki je čisto formalno PODPOVPREČNA.


Enako velja za fotrovega bratranca... celo življenje vplačeval v ZPIZ umrl pri 60tih za rakom, kam je ZGINIL DENAR:.. zakaj ne morejo to dobit dediči če pa vsi govorite kako je BRUTO naš prislužen denar... če bi bili individualni računi bi dediči dobili prenos tega računa in bi imeli OGROMEN kapital za penzijo... zakaj mora it to lenuhom in drugim ki ne delajo!


440.000EUR:|:)):)). Kaj ko bi šel na banko, na banki vzemi kredit za 20 let za stanovanje z bistveno boljšimi obrestmi za banko kot si ti računal za pokojnino.. Pa da ne bo pomote... 440k pri 35 letih pokojnine je juraj / oziroma polovica 220k je 500€.

Pa da ne bo pomote : A basket of goods and services that cost €1000 in Jan 2000 would have cost €1400.4 in Jan 2021
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zobnik ::

Kar se sedaj vplačuje se za sedanje upokojence, kdo bo pa vašo robo kupoval kot upokojenci, saj imajo najbolj garant dohodek. Recimo da imate doma proizvodnjo sira in ga prodajate v vseh trgovinah.

showsover ::

Za Slovenijo imaš tu še slabše
Stopnja inflacije v obdobju od začetka januarja 2000 do konca februarja 2021 znaša 74,1 %.


In klik

Zgodovina sprememb…

jshadlsa232 ::

zobnik je izjavil:

Kar se sedaj vplačuje se za sedanje upokojence, kdo bo pa vašo robo kupoval kot upokojenci, saj imajo najbolj garant dohodek. Recimo da imate doma proizvodnjo sira in ga prodajate v vseh trgovinah.

Po besedah Levice bodo to doktorji iz Afganistana, takoj za tem ko bodo pobrali par miljard zepnine.

gruntfürmich ::

Mr.B je izjavil:

Dej izračun :
Koliko imš NETO plače, dodaj v NETO toliko kot ti država po tvoje požre za vdelu ki gre za pokojnino, katero ti praviš da je fake.
Potem razpolovi.
Sedaj mi pa podaj izračuna, da ko bom star 65let in grem v pokoj, in želim dobiti zadnje izplačilo pokojnine, ki bo takratna polovica z vračunano inflacijo enaka polovico NETO plače, ki je bila moja neto plača + del ki ga je država vzela za pokojnino na dan ko sem z 65 leti šel v pokoj.

Potem, pa ko boš odštel vse kredite, ali ti DANES polovica NETO plače zagotavlja dostojno življenje ?
Potem mi tudi razloži, kako bo oseba na minimalcu, plačevala pokojnino, če še sedaj zasluži minimalno za preživetje, globoko vezana na socialne transfere države.

Velik sreče v izračunih, ugotovil boš da tudi tisti ki danes plačujejo porivat, plačujejo bistveno manj, kot bi dejansko plačevali, če bi morali plačevati vse. Ne vem kako je v Sloveniji, toda vsaj privatni ponudniki pokojninskega /rentnega šparana v Avstriji, ti dajo izračune, koliko boš dobil državne pokojnine.

ne vem kako si ti predstavljaš denar v državi, ampak jaz smatram da je denar, ki ga ljudje 'prozivedemo', edini ki gre v državno 'blagajno'. drugega ni (razen ddv ki je prav tako odtegljaj od naših zaslužkov), nekaj državnih film.
in s tem denarjem moraš razporejat in vse plačat (javni sektor...)
ali se naj država zadoluje za pokojnino? ker če se to dela, potem se bo zadolževala vedno, še naslednjih 1000 let.
torej je edini denar, ki lahko gre za pokojnine, dejansko naš od plače, če država nima naravnih bogastev ali velikih dobičkonosnih korporacij.
in pa še, 40 let dela (65 let) in nato 10 let penzije (75 let). tako nekako je statistika. torej boš 40 let vplačeval za 10 let penzije; v povprečju.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

digitalcek ::

gruntfürmich je izjavil:


in pa še, 40 let dela (65 let) in nato 10 let penzije (75 let). tako nekako je statistika. torej boš 40 let vplačeval za 10 let penzije; v povprečju.


No, eni smo razmišljali in TUDI NAREDILI drugače.

33 let dela in (do sedaj) 20 let penzije. Če pa bom imel srečo (zaenkrat dobro kaže) bom zaključil moj lajf z 33 let dela in 33 let penzije. :)

Iti 7 let prej v pokoj, je bila daleč najboljša poteza v mojem življenju!

Res me je to "koštalo" recimo 100 ali 130 evrov manj pokojnine mesečno, je pa vpliv nedela oziroma 7 let krajše delovne dobe na moje fizično počutje + duševno zdravje, še kako vreden te "izgube", ki znaša letno recimo 1500 evrov.

Na račun teh dejstev sem postal še bolj skromen, kot sem bil prej, kar pa nikakor NE pomeni neambiciozen.
V skromnosti dobesedno uživam (brez avta, obleke kupujem second hand).

Se ne hvalim, ker to ni moj namen, je pa napisano - dejstvo.
In mogoče recept, kako dočakati 80, ali 90 let...

Zgodovina sprememb…

bobby ::

gruntfürmich je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Dej izračun :
Koliko imš NETO plače, dodaj v NETO toliko kot ti država po tvoje požre za vdelu ki gre za pokojnino, katero ti praviš da je fake.
Potem razpolovi.
Sedaj mi pa podaj izračuna, da ko bom star 65let in grem v pokoj, in želim dobiti zadnje izplačilo pokojnine, ki bo takratna polovica z vračunano inflacijo enaka polovico NETO plače, ki je bila moja neto plača + del ki ga je država vzela za pokojnino na dan ko sem z 65 leti šel v pokoj.

Potem, pa ko boš odštel vse kredite, ali ti DANES polovica NETO plače zagotavlja dostojno življenje ?
Potem mi tudi razloži, kako bo oseba na minimalcu, plačevala pokojnino, če še sedaj zasluži minimalno za preživetje, globoko vezana na socialne transfere države.

Velik sreče v izračunih, ugotovil boš da tudi tisti ki danes plačujejo porivat, plačujejo bistveno manj, kot bi dejansko plačevali, če bi morali plačevati vse. Ne vem kako je v Sloveniji, toda vsaj privatni ponudniki pokojninskega /rentnega šparana v Avstriji, ti dajo izračune, koliko boš dobil državne pokojnine.

ne vem kako si ti predstavljaš denar v državi, ampak jaz smatram da je denar, ki ga ljudje 'prozivedemo', edini ki gre v državno 'blagajno'. drugega ni (razen ddv ki je prav tako odtegljaj od naših zaslužkov), nekaj državnih film.
in s tem denarjem moraš razporejat in vse plačat (javni sektor...)
ali se naj država zadoluje za pokojnino? ker če se to dela, potem se bo zadolževala vedno, še naslednjih 1000 let.
torej je edini denar, ki lahko gre za pokojnine, dejansko naš od plače, če država nima naravnih bogastev ali velikih dobičkonosnih korporacij.



Aufff, you have so much to learn,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

zobnik ::

digitalcek je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


in pa še, 40 let dela (65 let) in nato 10 let penzije (75 let). tako nekako je statistika. torej boš 40 let vplačeval za 10 let penzije; v povprečju.




33 let dela in (do sedaj) 20 let penzije. Če pa bom imel srečo (zaenkrat dobro kaže) bom zaključil moj lajf z 33 let dela in 33 let penzije. :)



to je to
, to je problem, da so stari, trenuti upokojenci scuzal vse kar se je dalo.
nastradajo pa trenutni mladi, ki zarad tega nimajo prihodnosti, nepremičnine zarad tega gredo v višave, plače so za mlade mizerne, ni kaj svetla prihodnsot za mlade....jo ni v tej državi, ni ....kolega v Nemčiji ko je omenil 1800 izplačila za enga delavca mi je postal slabo, men pa 700 na žagi, da bi se cel dan uničeval zdravje...če hočeš na svoje pa daj za najemnino in stroške 500-600, s 100 evri pa kupuj pašteto in bel kruh za 80 centov....res bavo država

ampak mladi niso neumni, socialna 410 + 3x izredna, + druge ugodnosti....povprečno 500 na mesec...pa mal fuš in je

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

digitalcek ::

zobnik je izjavil:


to je to
, to je problem, da so stari, trenuti upokojenci scuzal vse kar se je dalo.
nastradajo pa trenutni mladi, ki zarad tega nimajo prihodnosti, nepremičnine zarad tega gredo v višave, plače so za mlade mizerne, ni kaj svetla prihodnsot za mlade....jo ni v tej državi, ni ....kolega v Nemčiji ko je omenil 1800 izplačila za enga delavca mi je postal slabo, men pa 700 na žagi, da bi se cel dan uničeval zdravje...če hočeš na svoje pa daj za najemnino in stroške 500-600, s 100 evri pa kupuj pašteto in bel kruh za 80 centov....res bavo država

ampak mladi niso neumni, socialna 410 + 3x izredna, + druge ugodnosti....povprečno 500 na mesec...pa mal fuš in je


Ta južni pa 4 otroke (sem c/p izračun nekoga v na cente točno, pa ga ne najdem), pa so iz tahudega ven. Nikoli več v službo, ker se ne splača.
Pa še en hud udarec za proračun: "združevanje" družin...

Ni rešitve.

In to, da si vsak vzame, kar lahko, je logično, psihološko pogojeno in celo - dovoljeno.
Da ne rečem, da ima tak način pri slovenski politiki že desetletja vso možno podporo.

Politiki že vedo zakaj... Vsak glas šteje.

zobnik ::

Jah to pač deluje tako, če ti en vrže polena med nogam ga odbije nazaj.

Mr.B ::

gruntfürmich je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Dej izračun :
Koliko imš NETO plače, dodaj v NETO toliko kot ti država po tvoje požre za vdelu ki gre za pokojnino, katero ti praviš da je fake.
Potem razpolovi.
Sedaj mi pa podaj izračuna, da ko bom star 65let in grem v pokoj, in želim dobiti zadnje izplačilo pokojnine, ki bo takratna polovica z vračunano inflacijo enaka polovico NETO plače, ki je bila moja neto plača + del ki ga je država vzela za pokojnino na dan ko sem z 65 leti šel v pokoj.

Potem, pa ko boš odštel vse kredite, ali ti DANES polovica NETO plače zagotavlja dostojno življenje ?
Potem mi tudi razloži, kako bo oseba na minimalcu, plačevala pokojnino, če še sedaj zasluži minimalno za preživetje, globoko vezana na socialne transfere države.

Velik sreče v izračunih, ugotovil boš da tudi tisti ki danes plačujejo porivat, plačujejo bistveno manj, kot bi dejansko plačevali, če bi morali plačevati vse. Ne vem kako je v Sloveniji, toda vsaj privatni ponudniki pokojninskega /rentnega šparana v Avstriji, ti dajo izračune, koliko boš dobil državne pokojnine.

ne vem kako si ti predstavljaš denar v državi, ampak jaz smatram da je denar, ki ga ljudje 'prozivedemo', edini ki gre v državno 'blagajno'. drugega ni (razen ddv ki je prav tako odtegljaj od naših zaslužkov), nekaj državnih film.
in s tem denarjem moraš razporejat in vse plačat (javni sektor...)
ali se naj država zadoluje za pokojnino? ker če se to dela, potem se bo zadolževala vedno, še naslednjih 1000 let.
torej je edini denar, ki lahko gre za pokojnine, dejansko naš od plače, če država nima naravnih bogastev ali velikih dobičkonosnih korporacij.
in pa še, 40 let dela (65 let) in nato 10 let penzije (75 let). tako nekako je statistika. torej boš 40 let vplačeval za 10 let penzije; v povprečju.

Widva se tz Mato 69 zmenita kako in kaj, osnove in kaj bo ko bo me pa kaj dosti ne, no plačujem privat...
Ostalo, so osnove, znaš pa povedat kolikše del prračuna gre za pokojnine in koliko za sedeže ne produktivnih v JS.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

MATO69 System, zakaj ne funkcionira :
40% of Older Americans Rely Solely on Social Security for Retirement Income


Nikjer ne trdim da naj neumni trpijo, nismo mi krivi (ne jaz ne noben drug) da trpijo, tu je seveda potrebno povezat REPRODUKCIJO v celoto s penzijami... ko se neumni množijo imamo te statistike... namesto prisilne sociale raje prepovejmo razmnoževanje ljudem ki niso v stanju imeti otroka glede na družbene norme
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

MATO69 System, zakaj ne funkcionira :
40% of Older Americans Rely Solely on Social Security for Retirement Income


Nikjer ne trdim da naj neumni trpijo, nismo mi krivi (ne jaz ne noben drug) da trpijo, tu je seveda potrebno povezat REPRODUKCIJO v celoto s penzijami... ko se neumni množijo imamo te statistike... namesto prisilne sociale raje prepovejmo razmnoževanje ljudem ki niso v stanju imeti otroka glede na družbene norme

No ko boš pogledal gausovo krivuljao izplačila slovenskih pokojnin, boš uhgotovil, kako je blesav irelaen tvoj odgovor.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

MATO69 System, zakaj ne funkcionira :
40% of Older Americans Rely Solely on Social Security for Retirement Income


Nikjer ne trdim da naj neumni trpijo, nismo mi krivi (ne jaz ne noben drug) da trpijo, tu je seveda potrebno povezat REPRODUKCIJO v celoto s penzijami... ko se neumni množijo imamo te statistike... namesto prisilne sociale raje prepovejmo razmnoževanje ljudem ki niso v stanju imeti otroka glede na družbene norme

No ko boš pogledal gausovo krivuljao izplačila slovenskih pokojnin, boš uhgotovil, kako je blesav irelaen tvoj odgovor.



Nehaj bluzit... če nimajo denarja se naj ne množijo simple... če hočeš v SLO kredit za 30 let moraš dokazat da maš dobro plačo za NDČ pa 20% lastnega vložka itd... če pa hočeš froca pa rabiš delujočega binglja... pa luliko.

Enake zahteve kot za kredit na 30 let 80k bi morale bit za spočetje otroka, če nardiš brez tega ti ga odvzamejo in te kaznujejo, ali umreš ti ali otrok.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

MATO69 System, zakaj ne funkcionira :
40% of Older Americans Rely Solely on Social Security for Retirement Income


Nikjer ne trdim da naj neumni trpijo, nismo mi krivi (ne jaz ne noben drug) da trpijo, tu je seveda potrebno povezat REPRODUKCIJO v celoto s penzijami... ko se neumni množijo imamo te statistike... namesto prisilne sociale raje prepovejmo razmnoževanje ljudem ki niso v stanju imeti otroka glede na družbene norme

No ko boš pogledal gausovo krivuljao izplačila slovenskih pokojnin, boš uhgotovil, kako je blesav irelaen tvoj odgovor.



Nehaj bluzit... če nimajo denarja se naj ne množijo simple... če hočeš v SLO kredit za 30 let moraš dokazat da maš dobro plačo za NDČ pa 20% lastnega vložka itd... če pa hočeš froca pa rabiš delujočega binglja... pa luliko.

Enake zahteve kot za kredit na 30 let 80k bi morale bit za spočetje otroka, če nardiš brez tega ti ga odvzamejo in te kaznujejo, ali umreš ti ali otrok.

Neizobraženo tele, kdo ti bo pa pisarno pucal izobražen doktor z 2k€ neto, kaj pa kelner, kaj pa dostavljlec paketov.
Potem se pa čudiš, ko ti vsaka teorija n tem forumu pada na najbolj osnovnih postavkah.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bobby ()

luli ::

Neizobraženo tele, kdo ti bo pa pisarno pucal izobražen doktor z 2k€ neto, kaj pa kelner, kaj pa dostavljlec paketov.
Potem se pa čudiš, ko ti vsaka teorija n tem forumu pada na najbolj osnovnih postavkah.

Kuglvinkl.
Ker je moderiranje na ST njegov edini dosežek bo to neizobrazeno tele pač puščalo WCje. V čem je problem?

gruntfürmich ::

Mr.B je izjavil:

MATO69 System, zakaj ne funkcionira :
40% of Older Americans Rely Solely on Social Security for Retirement Income

nisem zasledil 'zakaj' ne funkcionira.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mr.B ::

luli je izjavil:

Neizobraženo tele, kdo ti bo pa pisarno pucal izobražen doktor z 2kEUR neto, kaj pa kelner, kaj pa dostavljlec paketov.
Potem se pa čudiš, ko ti vsaka teorija n tem forumu pada na najbolj osnovnih postavkah.

Kuglvinkl.
Ker je moderiranje na ST njegov edini dosežek bo to neizobrazeno tele pač puščalo WCje. V čem je problem?

Se strinjam, take budale kot ti, ki zagovarjajo budale ki trdijo sledeče :
Enake zahteve kot za kredit na 30 let 80k bi morale bit za spočetje otroka, če nardiš brez tega ti ga odvzamejo in te kaznujejo, ali umreš ti ali otrok.

, bi morali v vsakem primeru blokirat komentiranje v temah vezanih oziroma tematikah prihodnosti človeštva.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

gruntfürmich ::

kaj se mato moti o prihodnosti človeštva in rešitev zanjga?
z mojo punco sva v postopku posvojitve psa, pa te pasjeljubci tako preverijo prej da ti je že malo smešno, žlahta pravi kakšna odgovornost je to ipd. če bi bila punca noseča pa bi padale same čestitke, kako je to lepo... nič če vsa primerna, pri pameti, lahko otroku zagotoviva človeku dostojno življenje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

digitalcek ::

Nova "zmaga" upokojencev, sicer le za en piškav glas!

Najnižje pokojnine se bodo skoraj podvojile!
Tisti z 2000 do 5000 evrov neto pa v jok...

Beri, čudi se in - protestiraj:

https://www.dnevnik.si/1042950473

vostok_1 ::

JJ vedno delivera. Ko je Bajuk pod Janšo vodil finance je zgledalo, da slovenija uspeva. Nato smo spregledali nuklearno ekskavacijo slovenije, ki jo je JJ naredil, za ohraniti imiđ.
Na srečo v naslednji kratki predaji in oddaji oblasti, ni imel dovolj časa, da bi zminiral mostove.
Sedaj pa kreira svoj magnum opus. Pokojnine že lahko bodo šle gor.
Do naslednjih volitev bo slovenija ostala zgolj še lupina. Tako kot tiste ekspres kitajske gradnje, kjer uporabljajo papir namesto ceglov.
Sem 100% da po še enem letu njegove vladavine bo Slovenija bodisi mrtva, bodisi invalid.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

svecka ::

vostok_1 je izjavil:

JJ vedno delivera. Ko je Bajuk pod Janšo vodil finance je zgledalo, da slovenija uspeva. Nato smo spregledali nuklearno ekskavacijo slovenije, ki jo je JJ naredil, za ohraniti imiđ.
Na srečo v naslednji kratki predaji in oddaji oblasti, ni imel dovolj časa, da bi zminiral mostove.
Sedaj pa kreira svoj magnum opus. Pokojnine že lahko bodo šle gor.
Do naslednjih volitev bo slovenija ostala zgolj še lupina. Tako kot tiste ekspres kitajske gradnje, kjer uporabljajo papir namesto ceglov.
Sem 100% da po še enem letu njegove vladavine bo Slovenija bodisi mrtva, bodisi invalid.


Kokr si pametenega delaš, si največji debil, da še članka ne znaš prebrat. Višje pokojnine so v večini maslo LEVICE. Totalni debil res, važn da je JJ kriv,si tipična opica slepa ki sledi črednim nagonom, namesto da bi pogledal kdo je kaj glasoval in kdo je predog dal.

WizzardOfOZ ::

Levica je izjavil:

Zanemarjate dejstvo, da se bo populacija po Evropi skrčila medtem, ko se bo drugje po svetu povečala. Kako bo Evropa sploh lahko še gospodarsko konkurenčna z tako starim prebivalstvom ?
Edina rešitev za starajočo Evropo so migracije.


Res je, ampak šolane ljudi iz vzhodne evrope, kjer imajo slabe plače, pa bodo šli na boljše. Ne pa lenuhov iz afrike in bližnjega vzhoda. Za tiste iz afrike in bližnjega vzhoda je treba meje zapret, tiste, ki so že tukaj, pa sterat v druge države, pa naj se tam jebejo z njimi. Mi zažiralcev socialne ne rabimo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kow ::

Ti mislis, da ti bodo solani vzhodnoevropejci pucali sekret?

digitalcek ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Mi zažiralcev socialne ne rabimo.


NENEHNO, od Drnovška naprej (pa tudi že prej), se je nekim etničnim, ali ne vem kakšnim skupinam, samo Slovencem ne, (Romi, priseljenci z juga, itd.) dajalo neka nepovratna sredstva, neke pomoči, celo stanovanja, katera BREZ DELA, ali z minimalnim delovnim prispevkom, ne bi NIKOLI in NIKDAR dobili ne v Avstriji, ne v Nemčiji.
Ter "združevalo" družine....

Vse te domače "strukture", so v nekaj desetletjih, tako ali drugače, s socialnimi transferji in drugimi podobnimi potezami, dobesedno oropale Slovenijo.

Malce mi gre na jok, kako so moji starši, pa tudi stari starši nosili na kup. Seveda tudi na njihov kup, ampak davki in prispevki, so se, pa če vam je prav, ali ne, plačevali tudi v stari Jugosloviji. Pa do osamosvojitve Slovenije tudi v novi Jugoslaviji.

Nekateri pa so vse te miljarde dobesedno spičkali in kanalizirali v privatne žepe.

Ljudje pa na robu preživetja. Nekateri, praviloma le Slovenci, ki jim je z 250 evrov pokojnine še danes nerodno iti na Karitas, Rdeči križ, ali CSD.

Ker so bili tako vzgojeni, da so bili pošteni, celo preveč pošteni. In so imeli in še imajo že z sámo mislijo, iti po socialno pomoč, psihične zadržke. Ker je "prositi" za njih - NESPREJEMLJIVO.

Tisti "od dol" pa imajo Slovenijo za kravo muzaro in to že od šestdesetih let.
Zato jih je toliko tu, zato Kranj postaja tretja albanska država.

Tole je, vse skupaj, gospodje, pravzaprav veleizdaja. Za veleizdajo pa vemo, kakšna je kazen. Bi morala biti!

Ampak nam je vseeno: "Saj je žepan res veliko ukradel, ampak glejte, kako lepa je Ljubljana" sistem... Res lep vzgled.

Kdaj bo konec in kakšen bo, ne ve nihče. Jaz počasi prodajam stanovanje v Ljubljani in odhajam preživet zadnja leta v sosednjo državo.

Ker mi gre tu v Sloveniji pravzaprav vsak dan znova, ko vidim, kam in po kom "pljujejmo", na bruhanje.
Pljujemo po Sloveniji, ter po slovenstvu.

Nisem nacionalist, ampak patriot, kar je bistvena razlika. Ampak me tudi patriotizem, vsak dan bolj, mineva.

Se oproščam za tako "oseben" pogled, ki je celo čisto brez linkov. Linki so na ST namreč skoraj pogoj, osebna stališča pa skoraj prepovedana.

Lahko brišete, tako, kot ste brisali nekatere težke resnice, ki sem jih napisal. RESNICA pač nekatere BOLI!

Mato989 ::

kow je izjavil:

Ti mislis, da ti bodo solani vzhodnoevropejci pucali sekret?


Za pravi denar in kupno moč ga pucam jaz, ampak da se lahko o tem pogajamo rabimo manjko delovne sile...

Ko nekdo jamra po tvju kako ni delavcev je potrebno vedno opomnit, da delavcev ni za DENAR KI GA PONUJAŠ ne da jih ni... ob dovolj visoki plači bo za 99,999999% delovnih mest delavec na voljo v hitrem času...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kow ::

@Mato
To razumem. Vse ima svojo ceno. Naravno stanje je polna zaposlenost, razen ce je vecja sprememba v ekonomiji (recesija, vojne ipd.), ali pa stanje kot je v evropi v zadnjih 50 letih -> preveliko vmesavanje drzave na trgu. V bistvu je neverjetno kako smo zjebali trg dela s pretiranim formalnim izobrazevanjem (ki v resnici sploh ni izobrazevanje).

Mato989 ::

kow je izjavil:

@Mato
To razumem. Vse ima svojo ceno. Naravno stanje je polna zaposlenost, razen ce je vecja sprememba v ekonomiji (recesija, vojne ipd.), ali pa stanje kot je v evropi v zadnjih 50 letih -> preveliko vmesavanje drzave na trgu. V bistvu je neverjetno kako smo zjebali trg dela s pretiranim formalnim izobrazevanjem (ki v resnici sploh ni izobrazevanje).


Tako ampak mi smo v SLoveniji in marsikje drugje v takem dreku, ker hočemo za SLABA delovna mesta poceni delovno silo, namesto da bi za slaba delovna mesta dvignili plačo in bi jih želeli drugi tudi delat, nenazadnje bi plača morala biti TUDI kompenzacija za vrsto dela ne samo na zamenljivost...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

In zakaj mediji ne hodijo okoli in sprasujejo Slovence, ki ne marajo priseljencev, kako se solajo njihovi otroci? Kateri od njihovih otrok bo delal na gradbiscu ali pa bo smetar.
Sploh, ce ima slabe ocene v osnovni soli. Le zakaj ne?

Mato989 ::

kow je izjavil:

In zakaj mediji ne hodijo okoli in sprasujejo Slovence, ki ne marajo priseljencev, kako se solajo njihovi otroci? Kateri od njihovih otrok bo delal na gradbiscu ali pa bo smetar.
Sploh, ce ima slabe ocene v osnovni soli. Le zakaj ne?


Zaradi plače... tu je bistvo, ker ko pomisliš, da imaš ZANIČ delo in še ZANIČ plačo si rečeš raje maš pol ZANIČ plačo in vsaj delaš na malo manj zanič delovnem mestu...

Če bi pa recimo jaz za delo kot trgovec dobil 750€, za pucanje dreka pa 1.900€ pa bi morda razmislil da bom raje pucal drek ker vsaj vem zakaj... če za oboje dobim 750€ pa bom raje trgovec =)

Tu je tisto kar jaz želim dopovedat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

In zakaj mediji ne hodijo okoli in sprasujejo Slovence, ki ne marajo priseljencev, kako se solajo njihovi otroci? Kateri od njihovih otrok bo delal na gradbiscu ali pa bo smetar.
Sploh, ce ima slabe ocene v osnovni soli. Le zakaj ne?


Zaradi plače... tu je bistvo, ker ko pomisliš, da imaš ZANIČ delo in še ZANIČ plačo si rečeš raje maš pol ZANIČ plačo in vsaj delaš na malo manj zanič delovnem mestu...

Če bi pa recimo jaz za delo kot trgovec dobil 750€, za pucanje dreka pa 1.900€ pa bi morda razmislil da bom raje pucal drek ker vsaj vem zakaj... če za oboje dobim 750€ pa bom raje trgovec =)

Tu je tisto kar jaz želim dopovedat.

Ajde vsem damo 1000€ neto več. PA SE NE BO NIČ SPREMENILO.
Dejmo vsakmu 2000€ več da se približamo bolj sevreno od severnih evropskih držav.
ISTI K.,"Izobraženi" MATO69 ne bo za pošten denar pucal skreta.
Sedaj pa se tako kot podobni like Vostok izobrazite z vsaj osnovnimi podatki, iz katerih ZAGOTOVO NE vlečete zaključkov.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Drugace se, Mate, s tabo 100% strinjam. Omejiti uvoz poceni delovne sile je najboljsa resitev. Ni pa politicno izvedljiva, zaenkrat. Srednji razred nikoli ni cutil nobene empatije do revezev, in nikoli ne bo. Sele, ko se jim imigranti naselijo v sosednjo bajto, jim situacija ne rata vsec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

WhiteAngel ::

Levica je izjavil:

Rešitev za prihodnost in zagotovljeno pokojnino.

Leta 2050 več kot 50% državljanov bo starih več kot 60 let denarja za pokojnine bo zmanjkalo kaj pa potem ?


Že v drugi povedi lahko zaključiš s trivialno in najbolj pravično rešitvijo brez političnih floskul. Definiraš, da se upokojuje tako, da je ves čas najstarejših 35% odstotkov populacije v penziji. Potem pa potrebno starost izračunaš vsakih nekaj let.

Valvoline ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

In zakaj mediji ne hodijo okoli in sprasujejo Slovence, ki ne marajo priseljencev, kako se solajo njihovi otroci? Kateri od njihovih otrok bo delal na gradbiscu ali pa bo smetar.
Sploh, ce ima slabe ocene v osnovni soli. Le zakaj ne?


Zaradi plače... tu je bistvo, ker ko pomisliš, da imaš ZANIČ delo in še ZANIČ plačo si rečeš raje maš pol ZANIČ plačo in vsaj delaš na malo manj zanič delovnem mestu...

Če bi pa recimo jaz za delo kot trgovec dobil 750EUR, za pucanje dreka pa 1.900EUR pa bi morda razmislil da bom raje pucal drek ker vsaj vem zakaj... če za oboje dobim 750EUR pa bom raje trgovec =)

Tu je tisto kar jaz želim dopovedat.

Ajde vsem damo 1000EUR neto več. PA SE NE BO NIČ SPREMENILO.
Dejmo vsakmu 2000EUR več da se približamo bolj sevreno od severnih evropskih držav.
ISTI K.,"Izobraženi" MATO69 ne bo za pošten denar pucal skreta.
Sedaj pa se tako kot podobni like Vostok izobrazite z vsaj osnovnimi podatki, iz katerih ZAGOTOVO NE vlečete zaključkov.

Se bo pac placa dvigovala dolker ne bo kandidata za pucanje dreka. Ce to pomeni 10k neto, bo pac 10k neto, al pa direktor sam pucal stranisca. Ce se prepove uvoz suznjev bi zidar zagotovo bil vreden najmanj 10k/mesec.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Valvoline je izjavil:


Se bo pac placa dvigovala dolker ne bo kandidata za pucanje dreka. Ce to pomeni 10k neto, bo pac 10k neto, al pa direktor sam pucal stranisca. Ce se prepove uvoz suznjev bi zidar zagotovo bil vreden najmanj 10k/mesec.


Prepovedati bos moral EU wide, ker imamo prost pretok delovne sile. Je pa res, da v EU spet ni ogromno folka, ki komaj caka, da dela v Slo.
Mocno bi se tudi dvignila produktivnost v gradbenistvu (moderna oprema bi bila relativno cenejsa napram delovni sili).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

gruntfürmich ::

Mr.B je izjavil:

Ajde vsem damo 1000€ neto več. PA SE NE BO NIČ SPREMENILO.
Dejmo vsakmu 2000€ več da se približamo bolj sevreno od severnih evropskih držav.
ISTI K.,"Izobraženi" MATO69 ne bo za pošten denar pucal skreta.
Sedaj pa se tako kot podobni like Vostok izobrazite z vsaj osnovnimi podatki, iz katerih ZAGOTOVO NE vlečete zaključkov.

zakaj kr dati? od kot take ideje? takšnih idej nima nobeden tukaj.

vse kar si ljudje želijo je to, da se preneha delati dumping avtohtonega prebivalstva s poceni uvoženo delovno silo (ki dela samo probleme), ter da se ne sponzorira lenuharnjenje polovice populacije po zanič faxih.
to so osnove za normano delovanja trga, katere pa v sloveniji uporabljamo da uničujemo 'srednji' razred.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Valvoline ::

kow je izjavil:

Valvoline je izjavil:


Se bo pac placa dvigovala dolker ne bo kandidata za pucanje dreka. Ce to pomeni 10k neto, bo pac 10k neto, al pa direktor sam pucal stranisca. Ce se prepove uvoz suznjev bi zidar zagotovo bil vreden najmanj 10k/mesec.


Prepovedati bos moral EU wide, ker imamo prost pretok delovne sile. Je pa res, da v EU spet ni ogromno folka, ki komaj caka, da dela v Slo.
Mocno bi se tudi dvignila produktivnost v gradbenistvu (moderna oprema bi bila relativno cenejsa napram delovni sili).

EU notrajni trg lahko komot velja. Ko bo balkan v EU (nikoli, prej se bo EU razpadla), poj pa prost pretok tudi za njih, do takrat pa meje zapret.

Valvoline ::

Uvoz suznjev in dumpanje plac ne bo nicesar resilo. Vedno vec lenuhov bo, vedno vec studentov, sploh pa faliranih druzboslovcev itn. Spisek deficitarnih poklicev bo vsako leto daljsi, enga dneva bo deficitaren vsak poklic v gospodarstvu. Deficitarni poklic = uvoz suznja na minimalcu. LOL.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Valvoline je izjavil:


EU notrajni trg lahko komot velja. Ko bo balkan v EU (nikoli, prej se bo EU razpadla), poj pa prost pretok tudi za njih, do takrat pa meje zapret.


Saj balkan je ze v EU. Razen tistih par faliranih drzav.

Valvoline ::

Plemenski, tj islamski del balkana.

WhiteAngel ::

zobnik je izjavil:

Pokojninski sistem je že danes zelo slab, 550 evrov za polno dobo. Nekdo, ki je 40 let delal in vplečval, in zbli, da ne more poskrbet več za sebe so domovi od 1000 evrov dalje, drugač mi smo dobival 1200 evrov položnico, polovica je sam živeči v domu dobival, ostalo smo mi doplačeval, tud 500-700 evrov/mesec.

Drugače dokler je človek zdrav vsaj toliko, da se umije, gre na WC in pride k mizi jest potem je to najboljš kar lahko doživljaš s takimi živečimi.


Ne razumem točno problema. Ali je 1200 eur po tvojem mnenju predrago za 24-urno oskrbo, streho nad glavo, hrano itd.? Ali je težava v tem, da je 550 eur prenizka pokojnina - ta je namreč odvisna izključno od prispevkov, ki jih je prejemal? Sam sem mnenja, da bi vsak starostnik moral ustvariti toliko premoženja v svojem življenju, da bi lahko poskrbel zase (ali plačal nekoga, da skrbi zanj). V grob pač ne bo ničesar odnesel. Menda penzija 1x na mesec ni edino premoženje? Mimogrede, ali je 350 eur na otroka za vrtec drago za 8-urno varstvo?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nižanje pokojnin najstarejši populaciji? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15513036 (8759) solatko
»

Olajšave za pokojnine nad 1400 €

Oddelek: Problemi človeštva
4811865 (10403) jalovec09
»

Višina pokojnine vs. prispevek ZPIZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6914825 (13371) solatko
»

Državna pokojnina-netrajnostni sistem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12319990 (17628) lexios

Več podobnih tem