» »

Prva programerska služba - nasveti

Prva programerska služba - nasveti

vasman ::

Zdravo, najprej vsem želim srečno in zdravo novo leto! Zame je novo leto prineslo tudi mojo prvo programersko službo v web developmentu. Delal bom s frameworkom s katerim nimam izkušenj, razen tega kar sem lahko naučil v času do pričetka z delom.

Sem zelo motiviran, želim postati kvaliteten programer, poleg tega me pa zelo veseli in sem pripravljen delati/se učiti tudi popoldne, za vikende, seveda kolikor mi bo čas dopuščal. Ni me strah deep dive-at, čeprav v prvih mesecih to najbrž ne bo moja prioriteta.

Ker vidim, da vas je tukaj kar nekaj stručkotov, me zanimajo vaši nasveti, kako postati čimboljši programer oz. kako se izkazati na delovnem mestu oz. kako najbolje napredovati v znanju/službi oz. nekaj od tega ali vse. Predvsem pa tisto prvo. :)

Zanima me tudi, kaj bi vi kot junorji storili drugače s tem znanjem oz. izkušnjami, ki jih imate sedaj.

kuall ::

Ne kompliciraj in se skoncentriraj na to, da bo naloga čimhitreje opravljena in s čimmanj bugi. Ne misli na to, da mora koda laufat za vse možne scenarije in vse možne stranke, ki bodo morda nekoč v prihodnosti, ampak se skoncentiraj samo na to, da bo pravilno laufala za točno določeno stranko in nalogo.
Manj kot boš kompliciral s kodo manj je verjetnosti za buge in večja je verjetnost, da ne boš zgubljal časa in denarja z debuggiranjem stare kode. Enostavna koda je najboljša, ker ima manjšo verjetnost za skrite buge.

Če boš prevzel projekt od koga ga ne spreminjaj na veliko ampak ga pusti kot je in ga spreminjaj samo minimalno. Prilagodi se stilu kodiranja od originalnega programiranja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

kuall ::

še konkretno ti lahko povem za napake, ki jih je delal en novinc kater sem videl:
- predolgo je mečkal z nalogo, preveč na izi je bil, preveč pavzic si je vzemal. moraš kaj dati od sebe ne pa da se te čaka 100 let.
- naloge ni opravil pravilno, vmes bi se moral posvetovati s kom, ali gre v pravo smer.
- premalo je spraševal izkušnejšje programerje

če naloge ne razumeš, ko ti jo opišejo bolje reči, da ne razumeš in takoj na začetku izpasti malo neumen kot pa se delati pametnjakoviča in biti potem živčen, ko ne veš kaj moraš narediti točno in narediti kar nekaj na pamet in narobe.

111111111111 ::

kuall je izjavil:

še konkretno ti lahko povem za napake, ki jih je delal en novinc kater sem videl:
- predolgo je mečkal z nalogo, preveč na izi je bil, preveč pavzic si je vzemal. moraš kaj dati od sebe ne pa da se te čaka 100 let.
- naloge ni opravil pravilno, vmes bi se moral posvetovati s kom, ali gre v pravo smer.
- premalo je spraševal izkušnejšje programerje

če naloge ne razumeš, ko ti jo opišejo bolje reči, da ne razumeš in takoj na začetku izpasti malo neumen kot pa se delati pametnjakoviča in biti potem živčen, ko ne veš kaj moraš narediti točno in narediti kar nekaj na pamet in narobe.

S kullom se ponavadi ne strinjam, tole je pa dobro zadel. Frameworka ne poznaš. Softwarea ne poznaš. Sprašuj, sprašuj sprašuj. Upam da so ti dodelili mentorja. Velik plus za začetnika je da ne rabiš bit pameten. Vedno ima nekdo več znanja kot ti. Sprašuj, sprašuj, sprašuj.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Jure14 ::

kuall je izjavil:

Ne kompliciraj in se skoncentriraj na to, da bo naloga čimhitreje opravljena in s čimmanj bugi. Ne misli na to, da mora koda laufat za vse možne scenarije in vse možne stranke, ki bodo morda nekoč v prihodnosti, ...

Temu se reče
Better is the Enemy of Good Enough

strawman ::

Code reviews. Če jih nimate kot del razvojnega procesa, teži sodelavcem dokler jih imaš.

srus ::

Ne zapri se v svoj vrtiček, ampak imej pregled nad celoto, nad celotnim sistemom/produktom. Spremljaj kaj se na področju, ki ga pokrivaš dogaja v svetu, stvari, ki so uporabne za vas, prenesi v vaše podjetje.

vasman ::

Ok, hvala za nasvete, sem in bom upošteval. Sem pa itak 100% posvečen učenju, ker znanja, ki ga morem osvojit za osnovno delo še nekaj časa zlepa ne bo zmanjkalo. Zdej tud vem kaj pomeni Impostor syndrome iz prve roke :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vasman ()

c3p0 ::

Mi dosti zaposlujemo in dajemo kandidatom razne naloge.

Nihče ne pričakuje, da bo dobil v dveh dnevih top izdelek (se pa zgodi), spoštuje se pa ažurnost in spraševanje, ko kaj ni jasno. Ker tako bo tudi po zaposlitvi. Včasih dobiš link na GH z urejenim README in točnimi navodili kaj in kako, celo Dockerfile. Drugič je gola koda, zdaj pa gruntaj kaj in kako.

Če pa kandidat zgine za 3 tedne in ga potem še moraš 2x "pingat", da dobiš odgovor, tudi to marsikaj pove o njem. Po drugi strani pa, če sprašuje čiste osnove, ki bi jih lahko sam poiskal v minuti... Zanimivo, kako nekateri že v tej fazi klavrno pogrnejo, kot da ni interesa. Ne vem kaj so taki na faksu počeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

kuall ::

Dejansko je problem novincev ta, da prepočasi delajo in da so pogosto preveč samozavestni in dajejo nepotrebne stvari v kodo oziroma programirajo nek gumb, ki ga stranka ne bo nikoli v življenju kliknila, ker je pač njim zapašalo tist gumb sprogramirat.

redtech ::

Pozdravljeni

Kako najti pravo programersko podjetje, kjer se lahko razvijaš naprej.
Izkušnje, ki sem jih pridobil so posledica monotonih opravil, katere sem uspel spraviti v vzorce in jih avtomatizirati.


Keywords:
SAP, GuiXT, VBA, Excel, Inventor, Ilogic, WinAutomation

Na delovnem mestu delam s SAP - Excel - Inventor. Uspelo mi je, da povezujem vse med seboj z VBA/GuiXT in praktično naredim vse kar si zamislim, da bom delovne naloge opravil hitreje in brez napak.

Nisem v majhnem podjetju in vidim, da se s takimi idejami nihče ne ukvarja.
Začel sem sicer z WinAutomation vendar sem hitro ugotovil, da je koda bolj zanesljiva in hitrejša, če aplikacija nima API-ja potem sem uporabljal WinA.

Kaj bi bil naslednji pameten korak naprej, katera znanja se mi splača osvojit, da bom lahko zaplaval v programerske vode.

Zimonem ::

Ni ti kaj dosti povedat kot da čimbolje iZkoritiš svoja specifično znanje. Razen če bi se lotil svoj cad middleware. Tu je pa spet vprašanje strank.
Pomoje najbolje da se pri obstoječih zmeniš za bolje plačano pozicijo in iščeš med tem vbkaj bi se vrgel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gothic !!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13513466 (365) Buggy
»

fizika na pedagoski fakulteti

Oddelek: Šola
112951 (2084) mr_chai
»

Študij in zaposlitev v IT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14235142 (29388) lobo_feroz
»

Uspehi slovenskih matematikov in fizikov na mednarodnih tekmovanjih

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
487741 (4427) noraguta

Več podobnih tem