» »

Opel Astra ali Škoda Octavia (rabljen)

Opel Astra ali Škoda Octavia (rabljen)

Miha 333 ::

Kupuje se rabljen karavan. V ožji izbor sta prišla omenjena modela, in sicer Octavia 2.0 TDI in Astra 1.6 CDTI (136KM). Gledam okoli letnika 2015 - 2017. Nagibam se k Octavii, vendar so Astre cenejše oziroma dobiš za isti denar 2 leti mlajšo, ter že nov model (K se mi zdi?).

Morda kakšne izkušnje iz prve roke glede zanesljivosti, stroškov, primerjave? Kaj bi vi vzeli za ca. 10-11k? Octavio letnik 2015 ali Astro letnik 2017?
  • spremenilo: Miha 333 ()

hojnikb ::

octavio. Bolj prostorn avto za začetek. Tista leta naj te ne skrbijo tolk, bolj bistveno je to, v kakšnem stanju kupiš avto.
#brezpodpisa

Miha 333 ::

Hvala, še podvprašanje. Doslej sem gledal izključno ročne menjalnike, vidim pa, da je DSG pri Octavii popularen. Kako se obnese z vidika nepredvidenih okvar in s tem povezanih stroškov?

mr_chai ::

Miha 333 je izjavil:

Hvala, še podvprašanje. Doslej sem gledal izključno ročne menjalnike, vidim pa, da je DSG pri Octavii popularen. Kako se obnese z vidika nepredvidenih okvar in s tem povezanih stroškov?


DSG je zanesljiv kot je zanesljiv ročni menjalnik. Ti kar kupi Octavio DSG in šibaj. Jaz Opla ne bi kupoval...

Blinder ::

Podatki iz 2017:

+-------------+-----+------+-----+------+------+-----+------+-----+
| | km | rpm | nm | rpm | kg | kmh | 0100 | L |
+=============+=====+======+=====+======+======+=====+======+=====+
| Octavia 2.0 | 150 | 3500 | 340 | 1750 | 1332 | 218 | 8.4 | 4.3 |
+-------------+-----+------+-----+------+------+-----+------+-----+
| Astra 1.6 | 136 | 3500 | 320 | 2000 | 1350 | 205 | 9.6 | 3.9 |
+-------------+-----+------+-----+------+------+-----+------+-----+
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

karafeka ::

Sem tudi sam gledal astro, pa nisem prepričan, zakaj je tako nepriljubljena. Res pa je, da je cena, tako kot pri vseh ostalih, v enem letu zrasla, ampak še vedno manj kot pa pri octaviji, kjer so cene od lanskih za TSI 1.0 ambition iz 17.000 narasle do skoraj 20.000€ (za isti nov avto). Cene dizlov nisem spremljal. Jaz sem že davno prešaltal na pecikl in vlak, če je pa nuja, pa že skoraj 15 let star dizl, za katerega samo upam, da ne bo še kaj večjega šlo.

mare_ ::

Imam Octavio 2.0 TDI l. 2013, sicer limuzino, dobrih 350.000 km.
Pri slabih 150.000 km je spustila vodna pumpa, pri okoli 250.000 km sta kmalu en za drugim crknila dva senzorja okoli dpf/motorja (niti ne vem več točno, kaj). To je bilo to, kar je bilo nepredvidenih stroškov.
Sicer zadovoljen, prostora polno, poraba okoli 5,5; edino sedeži niso bohve kaj, po par daljših vožnjah začne križ bolet (ajde, kolk je to od avta odvisno pa kolk od mene, je drugo vprašanje :P)

barakus ::

Tudi mene v Octaviji boli križ, Astre pa nisem sprobal.

Sparkxl ::

Zanimivo, meni pa so sedeži super. Octavia je boljši avto od opla, zato je dražja. Zelo enostavno. Imam jo skoraj 6 let, z dsg menjalnikom in sem super zadovoljen. Sicer bencinsko, tdi po mojem mnenju sodi na njivo, ne na cesto. Stroški servisiranja so smešno nizki. Crknilo zaenkrat ni nič. Poraba 5.5-6.5.

prtenjam ::

Jaz sem šel iz Opel Vectra karavana na Octavio karavana (oba nova) in moram reči, da sem s Škodo bolj zadovoljen. Meni osebno je Octavia najboljši avto, kar sem jih vozil (35 let različnih avtomobilov - seveda govorimo o avtomobilih v rangu 20k-27k, da se ne bo kdo vsajal!). Opel Vectra karavan je bil sicer prostorninsko ladja in to je edino, kar pogrešam, vse ostalo mi je pri Škodi bolj všeč. No Astra pa je seveda še "razred nižje", kot je bila svoje čase Vectra, ta da...

Moje osebno mnenje in moje osebne izkušnje.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

Motion ::

Mati ma astro karavan 1.6 136 hp (Letnik 2017), sam mam oktavijo sicer 1.6 110km 2016 (pre FL).

Glede samega avta, bi izbral Oktavijo. Kabina neprimerno prostornejša (prtljažnik je itak razrez zase), izdelava v kabini boljša. Naprimer ko zgrabim ročaj vrat, ali pa ko butneš s kolenom v vrata al pa pod volanom, mam v oktaviji občutek kot da udariš u masiven kos. Nič se ne upogne nič se ne vda. Pri astri ko si mal bolj nasilen tista plastika začne vse neki škripat. Ni tako hudo kot recimo v klijotu, je pa opazna razlika napram oktaviji.
Infotaiment sistem je v oktaviji bolj fajn kot v Oplu. Prav tako prikaz senzorjev pri vzvratni vožnji itd. Ma pa opel android auto odklenjen kar je pri oktaviji doplačilo.

Na avtocesti je oktavija tišja v kabini kot astra (zdaj nevem kolk bolj glasna je 2.0 mašina v oktaviji). Prav tako me je presenetilo prestavno razmerje v astri. Dejansko pri isti hitrosti se v oktaviji v 5 ti prestavi vozim pri bol ali manj istih obratih kot v astri v 6 ti prestavi.

Astar ni slab avto, sam oktavija je bolj dodelana IMO.

Miha 333 ::

Hvala vsem, odločitev sedaj ne bo težka.

Valvoline ::

Stegni se malo pa nabavi superb. Skode so naceloma bolj *trde* na voznjo, octavio bi jaz gledal izkljucno 1.6tdi z rocnim menjalnikom, ker ima enomasni vztrajnik ter je preverjeno bolj vzdrzljiv kot 2.0tdi. DSG je ok dokler dela, ima pa pogosto tezave z dsg elektroniko/ecujem, zapletena zadeva zelo zahtevno in drago za popravljat.

bimr ::

Motion je izjavil:

Dejansko pri isti hitrosti se v oktaviji v 5 ti prestavi vozim pri bol ali manj istih obratih kot v astri v 6 ti prestavi.

Jaz kot dolgoletni voznik Astre K 1.6T 200 lahko povem da sta 5. in 6. povsem ok izračunani. 6. ne da neki od sebe pod 150. Pa tudi za enakomerno vožnjo gledam da je v 6. vsaj 130.
To kar večina hoče od prestavnih razmerij je za prazno cesto. In večina kupi avto za na šiht, v tistih urah je bolj pomembno da da 5. prestava dejansko kaj od sebe. Ti praviš da je pri Octavii 5. prestava enako kot pri Astri 6., to je prešvoh že za 1.6T, v mislih imaš pa sigurno 1.0T, to ni šans da se premika. Oz. saj se, če daš v 4., ampak to pomeni da imaš realno eno prestavo manj, za te naše prometne ceste. Za nemške ceste bi pa imel uporabnih 6 prestav. Ali pa če voziš bolj po desnem pasu in te ne moti če se motor matra pri 1800-2200 rpm.
Moj motor vem da ima raje 3000 rpm kot pa 2500 rpm, mu znam prisluhniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bimr ()

mare_ ::

Valvoline je izjavil:

Stegni se malo pa nabavi superb. Skode so naceloma bolj *trde* na voznjo, octavio bi jaz gledal izkljucno 1.6tdi z rocnim menjalnikom, ker ima enomasni vztrajnik ter je preverjeno bolj vzdrzljiv kot 2.0tdi. DSG je ok dokler dela, ima pa pogosto tezave z dsg elektroniko/ecujem, zapletena zadeva zelo zahtevno in drago za popravljat.
Js sem sicer tudi nekaj kilometrov naredil s superbom malenkost mlajšega letnika in isto mašino... kaj pa vem... Meni osebno se ni zdel toliko boljši, da bi bilo smiselno dajati več, če bi zdaj kupoval avtom v tem rangu. Pa ravno toliko je večji, da zna biti na kakšnem ožjem parkingu že tečen za parkirat.

krho ::

Tolk sranja, k sem imel z staro Astro (15let), nisem imel z nobenim starim avtom. Kolegu je 2017 na slabe 4 leta stari Astri crknil ročni menjalnik.. Zadeva ni šla pod garancijo, pa tudi nobene kulance mu niso priznali. ;((
Sam imam sedaj 1,5l bencinsko Octavijo z DSGjem... so pa fejst redke, razen, če misliš posegat po bencinski RS.
Kar se mene tiče so dizli preživeti.
Se mi pa na 5 let stari Octaviji lušči krom iz menjalnika, pa iz obeh stranskih okvirčkov za zračnike. Pa uvoznik noče niti slišati, da bi to dal pod podaljšano jamstvo.. Oni bi za nekaj kar ni obrabni material in je dejansko zanič narejeno radi slabih 200€.;((
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

bimr ::

Ročni 6-stopenjski menjalniki M32 pri Astri J so bili res problem ravno tam do 2013, če se prav spomnim. Pa Alfa je imela tudi Oplove menjalnike. Sploh ne vem kje je bila fora, verjetno so ga na novo (slabo) razvili. Do 2015 so sigurno že vse porihtali.
K model mi gre 5 let praktično brez problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bimr ()

Sparkxl ::

krho je izjavil:


Sam imam sedaj 1,5l bencinsko Octavijo z DSGjem... so pa fejst redke, razen, če misliš posegat po bencinski RS.
Kar se mene tiče so dizli preživeti.

Tudi za mene so dizli preteklost. Ko sem kupoval octavio, sem na test dobil 1.6 tdi, ker bencinske seveda niso imeli. Avto mi je sicer bil super, ampak po 20 min sem komaj čakal da ga vrnem. Octavia ne blesti ravno v izolaciji kabine, zato mi je bilo žaganje zetorja res neznosno. Počutil sem se kot da sedim v tomo vinkoviču. Sploh tresenje zetorja na semaforju mi je šlo na jetra. Jebiga...TSI je neslišen, brez tresljajev in se razvadiš. To ne velja za 1.0tsi, ker je 3 cilinderski. Sicer ni tako kritično kot pri zetorju, ampak je občutno bolj nemiren kot 4 cilinderski tsi.

Valvoline ::

Traktor,zetor... hehe. Vseeno je 1.6tdi vsaj 2 razreda boljsi motor kot vsi bencinski. Jaz novejsega naziwagna sploh gledal ne bi ce ne prede 1.6 muca pod pokrovom.
:D

Miha 333 ::

Valvoline je izjavil:

Stegni se malo pa nabavi superb. Skode so naceloma bolj *trde* na voznjo, octavio bi jaz gledal izkljucno 1.6tdi z rocnim menjalnikom, ker ima enomasni vztrajnik ter je preverjeno bolj vzdrzljiv kot 2.0tdi. DSG je ok dokler dela, ima pa pogosto tezave z dsg elektroniko/ecujem, zapletena zadeva zelo zahtevno in drago za popravljat.

Superb je prevelik, ni potrebe po taki velikosti. 1.6 TDI ima 110 KM. Sedaj vozim Focusa 1.6 TDCI z enako močjo in bi si na momente želel kakega konjička več, oziroma malo širše uporabno območje vrtljajev. Octavia je pa še težja. Koliko konkretnih primerov težav z DSG / 2.0 TDI poznaš in za kakšne zneske popravil je šlo?

Motion ::

bimr je izjavil:

Motion je izjavil:

Dejansko pri isti hitrosti se v oktaviji v 5 ti prestavi vozim pri bol ali manj istih obratih kot v astri v 6 ti prestavi.

Jaz kot dolgoletni voznik Astre K 1.6T 200 lahko povem da sta 5. in 6. povsem ok izračunani. 6. ne da neki od sebe pod 150. Pa tudi za enakomerno vožnjo gledam da je v 6. vsaj 130.
To kar večina hoče od prestavnih razmerij je za prazno cesto. In večina kupi avto za na šiht, v tistih urah je bolj pomembno da da 5. prestava dejansko kaj od sebe. Ti praviš da je pri Octavii 5. prestava enako kot pri Astri 6., to je prešvoh že za 1.6T, v mislih imaš pa sigurno 1.0T, to ni šans da se premika. Oz. saj se, če daš v 4., ampak to pomeni da imaš realno eno prestavo manj, za te naše prometne ceste. Za nemške ceste bi pa imel uporabnih 6 prestav. Ali pa če voziš bolj po desnem pasu in te ne moti če se motor matra pri 1800-2200 rpm.
Moj motor vem da ima raje 3000 rpm kot pa 2500 rpm, mu znam prisluhniti.


Pri 2200 RPM se 1.6 v oktaviji prav nič ne martra. Prav lepo prede po avtocesti pri 120-125 kmh.

Miha 333 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Stegni se malo pa nabavi superb. Skode so naceloma bolj *trde* na voznjo, octavio bi jaz gledal izkljucno 1.6tdi z rocnim menjalnikom, ker ima enomasni vztrajnik ter je preverjeno bolj vzdrzljiv kot 2.0tdi. DSG je ok dokler dela, ima pa pogosto tezave z dsg elektroniko/ecujem, zapletena zadeva zelo zahtevno in drago za popravljat.

Superb je prevelik, ni potrebe po taki velikosti. 1.6 TDI ima 110 KM. Sedaj vozim Focusa 1.6 TDCI z enako močjo in bi si na momente želel kakega konjička več, oziroma malo širše uporabno območje vrtljajev. Octavia je pa še težja. Koliko konkretnih primerov težav z DSG / 2.0 TDI poznaš in za kakšne zneske popravil je šlo?


kolkor je meni znano je DSG v 2.0 mašinah dosti boljši kot v 1.6 mašinah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

D3m ::

Miha 333 je izjavil:

Kupuje se rabljen karavan. V ožji izbor sta prišla omenjena modela, in sicer Octavia 2.0 TDI in Astra 1.6 CDTI (136KM). Gledam okoli letnika 2015 - 2017. Nagibam se k Octavii, vendar so Astre cenejše oziroma dobiš za isti denar 2 leti mlajšo, ter že nov model (K se mi zdi?).

Morda kakšne izkušnje iz prve roke glede zanesljivosti, stroškov, primerjave? Kaj bi vi vzeli za ca. 10-11k? Octavio letnik 2015 ali Astro letnik 2017?


Sam imam Astro K karavan pa bi dal moj glas za Octavio.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Motion ::

Miha 333 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Stegni se malo pa nabavi superb. Skode so naceloma bolj *trde* na voznjo, octavio bi jaz gledal izkljucno 1.6tdi z rocnim menjalnikom, ker ima enomasni vztrajnik ter je preverjeno bolj vzdrzljiv kot 2.0tdi. DSG je ok dokler dela, ima pa pogosto tezave z dsg elektroniko/ecujem, zapletena zadeva zelo zahtevno in drago za popravljat.

Superb je prevelik, ni potrebe po taki velikosti. 1.6 TDI ima 110 KM. Sedaj vozim Focusa 1.6 TDCI z enako močjo in bi si na momente želel kakega konjička več, oziroma malo širše uporabno območje vrtljajev. Octavia je pa še težja. Koliko konkretnih primerov težav z DSG / 2.0 TDI poznaš in za kakšne zneske popravil je šlo?


Jst mam remap na 1.6 mašini tako da ma sedaj 140 hp, pa se zelo pozna pri pospeševanju na avtocesti od recimo 110 kmh na 140 - 150 kmh.

D3m ::

4 km ni nič.

koliko navora imaš sedaj?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Motion ::

kje si dobil 4 km.
Iz 110 km na bi šlo na 140km in iz 250 Nm naj bi šlo na ene 300 - 310 Nm navora. Ga nisem mel na valjčkih. Tri garaže kjer sem vprašal za remap so navedle iste številke za stage 1 remap tega motorja. Tako da kaj dosti najbrš nemore odstopat.

D3m ::

Aja. Pardon.

Sem mislil, da si imel v štartu 136KM. :D

My bad.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

išče se nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12317918 (14453) WizzardOfOZ
»

Kako kupiti rabljeno Octavio (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11013450 (8927) TheBlueOne
»

Nov ali rabljen avto, 45k letno (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
517611 (6019) ziga1990
»

Škoda Octavia Combi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20359048 (31613) urkoman
»

Nakup avtomobila za na AC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28439548 (28987) Sparkxl

Več podobnih tem