» »

Britvice

Britvice

bimr ::

Da, spet ta večna tema.

Za zdaj sem probal:
-Mach 3 Turbo - s temi sem bil najbolj zadovoljen, eno sem imel tudi točno 1 celo leto, komplet osmih, ki sem jih kupil v enaA pa za 3 leta
-Mach 3 navadne črne - včeraj je bila slaba že 3. britje, drugače tudi če res šparaš ne prideš čez 6. britje
-Hofer na 4 in 6 rezil - slaba že prvič, mogoče za 2x, če ti ni tak problem da si malo porezan

No to da sem imel eno leto, seveda ne pustim kar mokre, ampak jo dobro osušim. Sicer samo malo s sapo in popivnam ob brisačo.
Na Youtube imaš tudi ene par tehnik, da jih namočiš v eno sredstvo ali drgneš v smeri navzgor ob kavbojke.
https://www.youtube.com/watch?v=cLJs9Ovnld8
https://www.youtube.com/watch?v=1871JUkDNfw

Drugi pravi, da je problem koža, ki se nabira na rezilih. In jih da v vodo z milom.
Drugače imaš tudi Gillette video kjer pravijo da jo samo spereš in enkrat otreseš. Ampak ne verjamem da je to dovolj, kaj šele enako dobro kot če se bolj potrudiš, tudi so izključili komentarje.
Britvice so kar drage pri 3-4EUR, tako da tam do 5 minut mislim da se splača potrudit.

Potem včeraj sem šel pa skoraj all out in sem kupil v Notino:
-brivnik Gilette Fusion ProGlide Power za 20EUR
-8x britvice Fusion ProGlide za 35,50EUR
-12x britvice Mach 3 Turbo za 35,50EUR

To Fusion sem že imel okol 2010, ampak nisem prišel niti do tega, da bi kupil še en komplet britvic. Takrat so se mi zdele kar drage. Pa mislim da je kar velik problem da se bolj bašejo.
Fusion ProShield so drage, 26EUR z 4 britvice.
Bom videl, ampak go to britvice, če ne druge, bodo Mach 3 Turbo ali pa Sensitive, če jih kje najdem.
Na ta Fusion Power brivnik pa vidim da pašejo tudi Skinguard Sensitive z dvemi rezili, če s tistimi s 5 rezili res ne bom zadovoljen.

Drugače pa pena, tale Gillette me kar živcira, ker malo stisneš in jo imaš celo pest, včasih če paziš je ok, včasih pa tudi če paziš jo stisneš preveč. Pa dlje časa sem imel tudi eno malo večjo temno zeleno, tista nima tega problema.
  • spremenilo: bimr ()

sass628 ::

Uporabljam klasiko z 1 rezilom/žiletko za 4 EUR od Wilkinsona. Po vsakem britju žiletko obrišem/posušim. Rok trajanja mi je neznan mi pa ena sama drži kar dolgo. Včasih sem imel tudi britev, toliko da sem oblikoval robove brade če sem jo puščal, ampak je že nekaj časa nazaj dušo spustila, tako da zdaj kar primem žiletko v roke in oblikujem z njo. Peno za britje imam tisto v tubi, ki jo sam zmešaš. Brada je vedno u 0 zrihtana.


Zaenkrat strošek vsega je 10 EUR give or take:))

naruto2 ::

Ce ne kompliciras (ce kompliciras in naredis iz tega zivljensko poslanstvo, si lahko nabijes enormne stroske in dvourne rituale), straight razor in lapping film. Namesto pasu odrezes en kos starih kabojk in malo cebeljega voska, ves strosek ti ostane pena za britje, pa se to lahko z zajfo zamenjas. Pac parkrat se urezes, potem se pa zverziras. Vsake toliko (1x na ~2 meseca) si bos vzel 3/4 ure casa, da malo cez lf potegnes in to je to.

https://www.aliexpress.com/item/1715625... - 23 eurov v teoriji dozivljensko.
https://www.aliexpress.com/item/1005002... - tole imas za nekaj let.

Sicer pa kar je sass628 rekel, vsi tele fusion-extra-new-age-for-man-6-mach-forumla-z-avokadom so pac nacin za izvabit denar, old school ziletka ti bo super delovala.

Mimogrede, ste se kdaj probali obriti z woman-pink-extra-soft-for-beauty-micelarnimi-z-dodatkom-kokosa britvicami? Se splaca, da vidite, kako sele njih nategujejo, za visjo ceno? :)) Boste mislili, da se brijete s starim zarjavelim nozem, ki ga je babica uporabljala za plevel pulit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

lolipop2 ::

sass628 je izjavil:

Uporabljam klasiko z 1 rezilom/žiletko za 4 EUR od Wilkinsona. Po vsakem britju žiletko obrišem/posušim. Rok trajanja mi je neznan mi pa ena sama drži kar dolgo. Včasih sem imel tudi britev, toliko da sem oblikoval robove brade če sem jo puščal, ampak je že nekaj časa nazaj dušo spustila, tako da zdaj kar primem žiletko v roke in oblikujem z njo. Peno za britje imam tisto v tubi, ki jo sam zmešaš. Brada je vedno u 0 zrihtana.


Zaenkrat strošek vsega je 10 EUR give or take:))


+1

te na 1 rezilo oranžne so top. Eno leto z eno brez težav.

lolipop2 ::

To je to:



best ever :D

naruto2 ::

lolipop2 je izjavil:

To je to:



best ever :D


Odsvetujem ta plasticna "jajca", pa ne ker bi slabo brila ampak ker podpirate plasticno svinjarijo v odpadkih. Cenovno je tvoja odlocitev pravilna (tudi v britju nic ne zaostaja) ampak nic slabse ne bos obrit z old-school single razor britvico (da sploh ne omenjam "straight razor"), bos pa naredil uslugo planetu.

Recimo tole, za 3 eure: https://www.aliexpress.com/item/1005001... in seveda bos kupoval britvice za nek baksis, ki bo verjetno se cenejsi od tvojega predloga.

Ne bos pa svinjal naokrog s cheap plastiko, obrilo te bo enako dobro.

Nehajte podpirat gnilo industrijo produkcije odpadkov. Sploh tam, kjer res ni treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

IL_DIAVOLO ::

Safety razor.

Prst v ritko gilletu, wilkinsonu or whatever.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

maticb492 ::

sass628 je izjavil:

Uporabljam klasiko z 1 rezilom/žiletko za 4 EUR od Wilkinsona. Po vsakem britju žiletko obrišem/posušim. Rok trajanja mi je neznan mi pa ena sama drži kar dolgo. Včasih sem imel tudi britev, toliko da sem oblikoval robove brade če sem jo puščal, ampak je že nekaj časa nazaj dušo spustila, tako da zdaj kar primem žiletko v roke in oblikujem z njo. Peno za britje imam tisto v tubi, ki jo sam zmešaš. Brada je vedno u 0 zrihtana.


Zaenkrat strošek vsega je 10 EUR give or take:))



Jaz tudi že nekaj let, isto ima punca za svoje potrebe po nogah oz. bogve kje vse se še ženske brijejo, tako da kupiva en paket enojnih britvic in imava oba mir za par mescev, ni treba skos razmišljat kaj in kdaj je treba kupit :D

Sicer ta zadevca se mi je že enkrat zlomila, ko menjaš rezilo pa potem ko zategneš nazaj sem enkrat malo preveč zategnil (po dalj časa uporabe tega nastavka) in se mi je zlomil, tako da je bila celotna zadeva neuporabna. Je pa še vedno daleč najbolj ekonomično in tudi "eko", ker samo britvice menjaš, ostalo pa "recikliraš" :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

naruto2 ::



Nabavis nekaj "polirnih filmov", pa si preskrbljen za celo zivljenje.

In vse sranje v katero vas prepricujejo, da vas naredijo za odvisne od njihovih rocajev - vec ne rabite. Pa se nalasc menjajo rocaje vsakih nekaj let, da morate nove kupovati.

Tehnologija nozev je ze 200 let enaka. Vse ostalo so marketinske taktike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

lolipop2 ::

naruto2 je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

To je to:



best ever :D


Odsvetujem ta plasticna "jajca", pa ne ker bi slabo brila ampak ker podpirate plasticno svinjarijo v odpadkih. Cenovno je tvoja odlocitev pravilna (tudi v britju nic ne zaostaja) ampak nic slabse ne bos obrit z old-school single razor britvico (da sploh ne omenjam "straight razor"), bos pa naredil uslugo planetu.

Recimo tole, za 3 eure: https://www.aliexpress.com/item/1005001... in seveda bos kupoval britvice za nek baksis, ki bo verjetno se cenejsi od tvojega predloga.

Ne bos pa svinjal naokrog s cheap plastiko, obrilo te bo enako dobro.

Nehajte podpirat gnilo industrijo produkcije odpadkov. Sploh tam, kjer res ni treba.


Če porabim eno na leto (ali pa še dlje), ne bom ravno preonesnažil okolja.

Tiste žiletke pa sem sprobal in so bleda senca teh rumenhi zadevic.

naruto2 ::

lolipop2 je izjavil:


Tiste žiletke pa sem sprobal in so bleda senca teh rumenhi zadevic.


Probaj se kaksne ;) Feathers recimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

gruntfürmich ::

jst sem pred parimi leti prešel na wilkinson (hidro 5?), ker je gilette imel eno seksistično reklamo zoper moške. mislim da sem imel prej mach 3 in mi je bil kar boljši od wilkinsona.

sem že tudi imel žiletke za enkratno uporabno (gilette najboljše) ali pa klasično veliko žiletko, ampak to je za folk ki je reven in rad sam sebe trpinči z zanič robo. verjetno je enako z brivnim nožem. niso zastonj izumili teh modernih žiletk.

peno pa uporabljam palmolive. po mojem mi drži kakšne 2 leti? imel sem tudi brivno kremo in brivno milo od loccitana, ampak je to tečno in umazano delo, pa še veliko dlje časa traja, ker nisem več mladostno navdušen nad britjem...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

sass628 ::

gruntfürmich je izjavil:



sem že tudi imel žiletke za enkratno uporabno (gilette najboljše) ali pa klasično veliko žiletko, ampak to je za folk ki je reven in rad sam sebe trpinči z zanič robo. verjetno je enako z brivnim nožem. niso zastonj izumili teh modernih žiletk.




:)):)) Hvala za tole.;((

Drugače pa ne pretiravaj, kakšno trpinčenje neki? Se bo treba naučit rokovat z klasiko pa bo.

naruto2 ::

Primerjava nacinov britja:
https://www.wired.com/2014/08/razors-re...

gruntfürmich je izjavil:

niso zastonj izumili teh modernih žiletk.


Seveda niso, lahko imas prste zavihane nazaj, polomljeno roko, skilis, mrtvo pijan pa brazgotino preko polovico obraza, pa se bos vseeno bolj ali manj obril. Razen tega na njih prav mastno sluzijo.

Tako, da bolj kot to, da so za revne bi bil primeren razlog, da niso za nesposobne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

brbr21 ::

Ker imam hudo občutljivo kožo na vratu, sem diplomiral na temo britvic in brivskih aparatov. Od vseh žiletov, vilkinsonov, braunov, filipsov....ipd sranja, mi je še najbolj sedla moda neobritih brad. Sploh nimam več problemov. Mašinco na 2mm in gasaaa :)))

Drugače pa če že, vsaj za mojo brado, PhiliShave #1 (suho!!!) in Gilette Fusion #2, ter über higijena mašince/britvice kot prvi aksiom. Pa sem v cca 30ih letih, kolikor se brijem, probal res marsikaj.

naruto2 ::

Evo, boljsi clanek kot tisti zgoraj (seveda pa ne mores nikoli zanemariti fake bullshita):
https://www.primandprep.com/safety-razo...

Dejansko izgleda, da je spet modernost in hitrost prevladala nad kvaliteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

_Denny_ ::

+1 za safety razor

Sam imam že 6 let srebrno verzijo tega + 20€ doživljenjsko zalogo britvic. Do zdaj se mi v zadnjih 5 letih še ni uspelo urezati in ga poleg obraza uporabljam tudi za britje glave; ne pritiskaš, uporabiš samo gravitacijo v kombinaciji s težo brivnika in briješ v smeri rasti dlak/las. Mislil sem nabaviti tudi straight razor, a nekako stvar ni zame, ker nimam dovolj mirne roke.

Za Super Duper Mach Max Fusion blabla stvari z milijon rezili pa no comment. Ok, recimo, da je razumljivo, če je uporabnik ženska, ki se boji za nežno kožo pri britju nog in ji je po možnosti vseeno za "razor burn"...normalen moški tega ne bo uporabljal.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

RedDrake ::

Kakšna znanost.
Jaz uporabljam britvice na (mislim da) 6 rezil iz Eurospina.
Držalo imam isto že ~5 let.
4 britvice mi držijo vsaj dva mesca.
Stanejo manj kot ena malica.
Brijem se na 3-4 dni, občasno na manj, občasno tudi na več.
Uporabljam pa nivea peno in mi ta velika piksna drži tam kako leto.
Porežem se praktično nikoli.
Vse skupaj me letno stane manj kot tank goriva.

Invictus ::

Sam ne be brijem več, samo pristrižem brado z mašinco, ampak meni so bile najboljše britvice Mach 3.

Sprobal tudi Mach 5, Wilkinson nekaj, pa se mi ni obneslo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Meni so daleč najboljše Gillette 2.
Nobenega klinčevega 'blažilnega traka' gor, po katerem te vse peče + zelo kvaliteti rezilci. BIC naprimer sploh ne morem uproabljat, ker je že nova za v smeti.
Z eno GL2 se lahko skoraj 2 tedna brijem, preden postane preveč skrhana. Kupil sem jih skoraj doživljensko zalogo, ker sem se enkrat ustrašil, da so jih nehali delat. Sem naročil 400 komadov na ebayu :)
Priporočam.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

111111111111 ::

+ 1 za MAch 3 turbo, po vsem ostalem me peče brada kot pri norcih.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

matobeli ::

Invictus je izjavil:

Sam ne be brijem več, samo pristrižem brado z mašinco, ampak meni so bile najboljše britvice Mach 3.

+1

Machete ::

Mene pa ravno po mach3 peče (oziroma čisto po vaki, ki ima ta jeben blažilni trak gor). Nujno rabim brez.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

A po klasični tud (navaden mach3)? Men so šle blazno na živce sensitive in turbo različici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

matobeli ::

Tako udobje kot ga imajo boomerji. TV v spalnici, dnevni, kabinetu, 3 različni ročni rezalniki zelenjave, sokovnik, multipraktik, mikser, palični, stepalnik, robot, folcvagen, en flet ki so ga dobili po jazbinšku za oddajanje, dobro plačana državna služba...

Sam v zakup vzameš da tvoji otroci ne bodo vidli penzije in da te bodo v domu hendlale albanke, pa maš lahko vse to.

Machete ::

RedDrake je izjavil:

Kakšna znanost.
Jaz uporabljam britvice na (mislim da) 6 rezil iz Eurospina.
Držalo imam isto že ~5 let.
4 britvice mi držijo vsaj dva mesca.
Stanejo manj kot ena malica.
Brijem se na 3-4 dni, občasno na manj, občasno tudi na več.
Uporabljam pa nivea peno in mi ta velika piksna drži tam kako leto.
Porežem se praktično nikoli.
Vse skupaj me letno stane manj kot tank goriva.



Jaz dajem na kožo gost šampon kokos ali breza od Afrodite. Top šit. 1L mogoce 3 eur, imas pa za 2 meseca+ Brije se pa lepše kot s peno. Z britvicami me pride vse skup pod 5 eur na mesec :) pa sem vsak dan gladek. Smatram to za neke vrste lifehack.
Also ni mi jasno kako se brijete na 4 dni? A te ne moti mala zoprna brada pa vsak dan drugačen videz?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

RedDrake ::

Mene nič ne moti, če je stubble.
Tam po 5-ih dneh vse skupaj postane moteče in takrat se potem obrijem, če ni kaj drugega posredi (bolezen, odsotnost tekoče vode - ja eni hodmo tud mal bolj na "divje" po svetu).
Sto ljudi, sto čudi.

V-i-p ::

brbr21 je izjavil:

Ker imam hudo občutljivo kožo na vratu, sem diplomiral na temo britvic in brivskih aparatov. Od vseh žiletov, vilkinsonov, braunov, filipsov....ipd sranja, mi je še najbolj sedla moda neobritih brad. Sploh nimam več problemov. Mašinco na 2mm in gasaaa :)))

Drugače pa če že, vsaj za mojo brado, PhiliShave #1 (suho!!!) in Gilette Fusion #2, ter über higijena mašince/britvice kot prvi aksiom. Pa sem v cca 30ih letih, kolikor se brijem, probal res marsikaj.

Sem na istem, uporabljam trimmer in je super, bi pa enkrat tega še poskusil, ga zelo hvalijo po FB objavah od Philipsa.
https://www.philips.si/c-p/QP2520_30/on...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

IL_DIAVOLO ::

Machete je izjavil:

RedDrake je izjavil:

Kakšna znanost.
Jaz uporabljam britvice na (mislim da) 6 rezil iz Eurospina.
Držalo imam isto že ~5 let.
4 britvice mi držijo vsaj dva mesca.
Stanejo manj kot ena malica.
Brijem se na 3-4 dni, občasno na manj, občasno tudi na več.
Uporabljam pa nivea peno in mi ta velika piksna drži tam kako leto.
Porežem se praktično nikoli.
Vse skupaj me letno stane manj kot tank goriva.



Jaz dajem na kožo gost šampon kokos ali breza od Afrodite. Top šit. 1L mogoce 3 eur, imas pa za 2 meseca+ Brije se pa lepše kot s peno. Z britvicami me pride vse skup pod 5 eur na mesec :) pa sem vsak dan gladek. Smatram to za neke vrste lifehack.
Also ni mi jasno kako se brijete na 4 dni? A te ne moti mala zoprna brada pa vsak dan drugačen videz?


Mater si boring :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Rias Gremory ::

 Svetlobna leta pred Gilette in podobnim.

Svetlobna leta pred Gilette in podobnim.


Bonus točke za držalo iz jekla.

matobeli ::

Gillette je izumil to zadevo ki jo imaš na sliki.

FilipF ::

RedDrake je izjavil:

Kakšna znanost.
Jaz uporabljam britvice na (mislim da) 6 rezil iz Eurospina.
Držalo imam isto že ~5 let.
4 britvice mi držijo vsaj dva mesca.
Stanejo manj kot ena malica.
Brijem se na 3-4 dni, občasno na manj, občasno tudi na več.
Uporabljam pa nivea peno in mi ta velika piksna drži tam kako leto.
Porežem se praktično nikoli.
Vse skupaj me letno stane manj kot tank goriva.

Te britvice so edini izdelek, ki ga kupujem v Evrospinu.

dela ::

Safety razor FTW. Sej s tisto plastiko se še enkrat ne moreš obrit, če imaš malo daljšo brado, po prvem potegu se zaštofa, ne moreš pa dobro spucat. To so si izmislili, da imajo večje profite, menjavaš kot po tekočem traku. Mogoče deluje pri tistih, ki se vsak dan brijejo, tisti mikro kocinski prah že verjetno skoz pade, resna kocina pa ne.

harvey ::

Tile gillete ala power sistemi mi delujejo kot kartuše za ink jete, precej lupljenja,zato pred časom prešaltal na klasične britvice. Res ne vem, kako se enim uspe porezati. Drži pa, da je potreba, priporočljiva, malo bolj temeljita navlažitev kože in recimo uporaba čopiča ter 2x britje, najprej grobo, petem fine tunning kar si prej opravil z enim potegom.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Reaper85 ::

Tukaj je videti da ste sami klošarji oz. dijaki brez nekih rednih prihodkov.
Jaz se brijem 2x na teden, najraje v nedeljo in potem še v sredo. Tako mi ena Mach 3 (imel sem navadne in Turbo) britvica zdrži 2 tedna, rekord je pa 10 mesecev za Turbo in 5 mesecev za navadno.
Kolk zdržijo je odvisno že od Gilletta, je tudi že eden na tem forumu opazil da sta v paketu 8-ih odlični 2, dobri 2, ostale pa zelo slabe, za obrit 2-6x:
https://slo-tech.com/forum/t534764/p371...
Pa seveda tudi od tega kolk si skrben.

Pa dajmo rečt da je ena britvica v povprečju za 1 mesec, čeprav jaz imam eno za 3 mesece. To je 3EUR na mesec.
Še Fusion, njihove najdražje te tako pridejo samo 5EUR na mesec.

Ko je govora o kavici in čikih pa noben nič ne špara, to gre verjetno par 10EUR na mesec.

naruto2 je izjavil:

Pa se nalasc menjajo rocaje vsakih nekaj let, da morate nove kupovati.

Tehnologija nozev je ze 200 let enaka. Vse ostalo so marketinske taktike.

To nikakor ni res:
Gillette @ Wikipedia
Mach 3 je že od 1998, sem skoraj siguren da vmes niso nič spreminjali in paše še 2021 klinca na 1998 ročaj. Sicer pa meni ni problem menjati ročaja na 5 let, zato da imam spet novega.
Fusion je pa od 2006, še danes enak ročaj.

Marketing že je vmes, ampak vse kar marketirajo, tudi drži. Sem pogledal nekaj uradnih Gillette videov na YT in izgleda da inženirji vedo kaj delajo, koliko potem to marketirajo mi niti ni pomembno. Sem imel že nekaj Gillette produktov in če gor piše Sensitive ali Turbo, dejansko pomeni ravno to, manj iritira kožo, bolj tekoče teče.
Sem tudi siguren da kdor bi imel milijone, bi sigurno probal njihove produkte in bi sigurno nehali uporabljati double edge in straight razor. Sicer pa ne vem kaj boljšega kot omenjene sploh obstaja, največ kar sem našel je tale ogrevan brivnik za 150EUR, drugače pa mislim da je Mach 3 in Fusion to to:
https://www.notino.si/gillette/labs-hea...


Wilkinson Classic imam še iz dijaških časov, to imam bolj za po vratu obrit, tudi je klinca stara že proti 10 let.
Sicer če imam dovolj denarja, mi ni problem še enkrat probati double edge, ima Gillette sedaj enega zunaj:
https://www.dm.si/king-c-gillette-moski...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper85 ()

6bt9hmDwY ::

Nekoč s peno (gil, ws) - daljši ritual... Ostal en kup ročajev (kupoval na poteh) in rezil, tudi pene.
Zdaj z akku na 'suho' (rotacijske za dolge/srednje, mrežica na fino) - hitro in praktično.
Tedenske (ali daljše) brade ne pustim, če pa bi, bi 'radiral' s peno.
Včasih še mašinca zapoje.

Horas ::

Reaper85 je izjavil:

Tukaj je videti da ste sami klošarji oz. dijaki brez nekih rednih prihodkov.
Jaz se brijem 2x na teden, najraje v nedeljo in potem še v sredo. Tako mi ena Mach 3 (imel sem navadne in Turbo) britvica zdrži 2 tedna, rekord je pa 10 mesecev za Turbo in 5 mesecev za navadno.
Kolk zdržijo je odvisno že od Gilletta, je tudi že eden na tem forumu opazil da sta v paketu 8-ih odlični 2, dobri 2, ostale pa zelo slabe, za obrit 2-6x:
https://slo-tech.com/forum/t534764/p371...
Pa seveda tudi od tega kolk si skrben.

Pa dajmo rečt da je ena britvica v povprečju za 1 mesec, čeprav jaz imam eno za 3 mesece. To je 3EUR na mesec.
Še Fusion, njihove najdražje te tako pridejo samo 5EUR na mesec.

Ko je govora o kavici in čikih pa noben nič ne špara, to gre verjetno par 10EUR na mesec.

naruto2 je izjavil:

Pa se nalasc menjajo rocaje vsakih nekaj let, da morate nove kupovati.

Tehnologija nozev je ze 200 let enaka. Vse ostalo so marketinske taktike.

To nikakor ni res:
Gillette @ Wikipedia
Mach 3 je že od 1998, sem skoraj siguren da vmes niso nič spreminjali in paše še 2021 klinca na 1998 ročaj. Sicer pa meni ni problem menjati ročaja na 5 let, zato da imam spet novega.
Fusion je pa od 2006, še danes enak ročaj.

Marketing že je vmes, ampak vse kar marketirajo, tudi drži. Sem pogledal nekaj uradnih Gillette videov na YT in izgleda da inženirji vedo kaj delajo, koliko potem to marketirajo mi niti ni pomembno. Sem imel že nekaj Gillette produktov in če gor piše Sensitive ali Turbo, dejansko pomeni ravno to, manj iritira kožo, bolj tekoče teče.
Sem tudi siguren da kdor bi imel milijone, bi sigurno probal njihove produkte in bi sigurno nehali uporabljati double edge in straight razor. Sicer pa ne vem kaj boljšega kot omenjene sploh obstaja, največ kar sem našel je tale ogrevan brivnik za 150EUR, drugače pa mislim da je Mach 3 in Fusion to to:
https://www.notino.si/gillette/labs-hea...


Wilkinson Classic imam še iz dijaških časov, to imam bolj za po vratu obrit, tudi je klinca stara že proti 10 let.
Sicer če imam dovolj denarja, mi ni problem še enkrat probati double edge, ima Gillette sedaj enega zunaj:
https://www.dm.si/king-c-gillette-moski...


jaz imam gillette mach3 eno britvico za 1leto, brijem se na 10-14dni. k sreči nimam hude brade.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

poldy_nwx ::

Da še jaz malo pristavim...

Kak predlgog za električni brivnik? Lahko suho, lahko mokro.

Že zdavnaj bi šel v nakup, a me skrbi, da nobeden ne bo obril OK.

Na bradi imam dva znamenja, ki štrlita iz ravnine okolice (neke bradavice, iz katerih tudi poganja kaka kocina), hehehe), in je britje na tem delu možno le s klasiko.

Brijem se vsak dan "na nulo".

modelno1 ::

Zgoraj omenjenega OneBlade uporabljam že par let. Ne obrije glih do gladkega, ampak ne draži kože kot mokro/folija. V tem času celo 1x zamenjal glavo, čeprav naj bi jo na 4 mesce...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

robo125 ::

Rias Gremory je izjavil:

 Svetlobna leta pred Gilette in podobnim.

Svetlobna leta pred Gilette in podobnim.


Bonus točke za držalo iz jekla.


Še en glas za te britvice.

D3m ::

ker je gilette imel eno seksistično reklamo zoper moške.


Enako. Sem prešaltal na Wilkinson.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tilen03 ::

Gillette Mach3
Clean shaved, brijem se vsako jutro


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim se brijete? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42697451 (44904) šernk
»

Britje- Harry's britvice

Oddelek: Loža
315624 (4639) perci
»

Kje kupiti Gillette rezila ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9131128 (21630) GrimReaper
»

Britvice-kje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12838429 (28254) gendale
»

Samo za moške (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514295 (11517) LordTado

Več podobnih tem