» »

Na Windows prihajajo igre iz Google Play Games

Na Windows prihajajo igre iz Google Play Games

Slo-Tech - Google je sporočil, da bo prihodnje leto izdal aplikacijo za Windows, ki bo tudi na tej platformi omogočala poganjanje iger iz Google Play Games. Prinesla bo popolno sinhronizacijo, tako da bo mogoče isto igro začeti igrati na eni napravi in jo potem nadaljevati na drugi: podprte bodo torej Android, Chromebook in Windows. Igranje bo potekalo povsem lokalno, torej ne bomo potrebovali povezave do oblaka. Za zdaj še ni jasno, ali bodo na voljo vse igre ali pa samo najpopularnejše.

Novost razvija Google sam in ne predstavlja sodelovanja z Microsoftom. Spomnimo, da je z Amazonovimi igrami drugače, saj so z Androida na Windows 11 prispele v sodelovanju z Microsoftom.

6 komentarjev

mtosev ::

Super uporabna funkcija. Bom probal ko pride.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Netrunner ::

Super zadeva, vendar sem se komaj rešil Microsoftovega objema in ne nameravam se vrnit v njihove kremplje.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Lonsarg ::

Pa kake igre neki, glavno vrednost Android aplikacij na Windows vidim jaz v aplikacijah, ki so mobile-only zaradi nesposobnosti firm.

Naprimer razne bančne aplikacije, authenticatorji, pomožne aplikacije za smart naprave itd itd.

delavec44 ::

Kako bodo sploh bančne aplikacije delovale, če zahtevajo lock na telefonu, non-root, google play services, push notificatione, itd.?

Bolf3nk ::

Netrunner je izjavil:

Super zadeva, vendar sem se komaj rešil Microsoftovega objema in ne nameravam se vrnit v njihove kremplje.


.. ja pazi, da te kdo ne ukrade.

Lonsarg ::

delavec44 je izjavil:

Kako bodo sploh bančne aplikacije delovale, če zahtevajo lock na telefonu, non-root, google play services, push notificatione, itd.?
Vse nasteto je s stalisca aplikacije zgolj API klic. Subsistem ki implementira te API-je mora pac to podpreti. Osnove kot so push notification, lock itd je Microsoft gotovo ze poskrbel v sklopu podpore Amazon Android aplikacij na Windows 11.

Kaki specificni Google-only APIji znajo biti problem, najbrz bo treba kake hackish resitve iskat da bodo vse aplikacije delale (podobno kot lahko Google Play aktiviras na novejsih Huawei telefonih, ceprav nimajo uradne podpore).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moody's znižal Nokiino boniteto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6716121 (13993) Cold1
»

Nokia se potaplja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8629447 (25645) floyd1
»

Microsoft Nokii plačal milijardo dolarjev za odločitev za Windows Phone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5618406 (16307) jkreuztzfeld
»

Odprto pismo Nokii in Microsoftu: Sodelujta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
7624903 (22093) LordPero
»

Se Nokia ogreva za Windows Phone 7?

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
289420 (8308) Bor H

Več podobnih tem