» »

Kateri družinski avto? (nov, 20-30kEUR)

Kateri družinski avto? (nov, 20-30kEUR)

Temo vidijo: vsi

ginekk ::

profii je izjavil:



Obstaja veliko avtomobilov, v katere res stopiš brez napora, razne merive, crossland X,... ne rabi biti SUV, še manj pa X5.
Vem, da z leti se težko spraviš v kak bolid, ranga M2 z recaro zici, ampak v passata bi se pa moral relativno lahko vsak normalen spravit.
Drugače pa malce vaj, razgibavanja, fizične aktivnosti, pa bo šlo tud v nižji avto.

Enkrat je bila mislim da tu tema, o SUVih, potem je pa OP priznal, da ima 120 kil, pa da bi blo mogoče bolje shujšat kakor kupit višji avto.


Se strinjam.

Ma BWM M2 ni nič v primerjavi z MX5, MX5 pa ni nič v primerjavi z Lotusom (Elise recimo). Kar se tiče lezenja v avto in višine sedenja. Pri Lotusu je tako nizko in prag je širok 25cm, da moraš premislit kako se lotit vstopanja/izstopanja. In vseeno jih vozijo 50+ ljudje.

Če se ne moreš in ne znaš normalno vsest v navadno limuzino/kupe - BMW razreda 2, pol verjetno tud po stopnicah ne moreš brez pomoči. Kdor rabi SUVa zaradi vstopanja in izstopanja, bi mu prej telovadbo priporočil.

Je pa višina sedenja definitivno prednost za vožnjo po cesti zaradi preglednosti. Lahko spremljaš kaj se dogaja na cesti par sto metrov pred tabo.

TheBlueOne ::

ginekk je izjavil:



Je pa višina sedenja definitivno prednost za vožnjo po cesti zaradi preglednosti. Lahko spremljaš kaj se dogaja na cesti par sto metrov pred tabo.


Je pa minus pri voznih karakteristikah in stroskih. Poleg tega vidis vec kot dovolj dalec iz vseh avtov.

Ce pa res hoces razgled pa je nuja kombi.

Mike_Rotch ::

Če se ne moreš in ne znaš normalno vsest v navadno limuzino/kupe - BMW razreda 2, pol verjetno tud po stopnicah ne moreš brez pomoči. Kdor rabi SUVa zaradi vstopanja in izstopanja, bi mu prej telovadbo priporočil.


"Rabi" je taka hecna beseda. V resnici niti avta ne rabiš, greš lahko na kolo in na vlak. Je pa priročno.

Me pa zanima kakšno telovadbo priporočaš moji 81 let stari babici z umetnimi kolki in operiranimi koleni, da se bo lahko 2x do 3x tedensko vozila s športnim kupejem. Ali smo preveč ozkogledi, da bi si znali predstavljati scenarije, ki niso direktno povezani z vami?

MadIggy ::

Rok Woot je izjavil:

Jaz tudi ne razumem teh SUV-jev, razen če se cel čas voziš po mestu. V limuzini je vožnja po avtocesti veliko bolj udobna, kaj šele če zraven še veter piha. Na žalost je zmeraj manj velikih limuzin. Opel Omega, Toyota Avensis ...
Torej tudi jaz sprašujem za nasvet.

Rad bi:
- da je velika
- da ima veliko medosno razdaljo
- da je notri relativno tiho
- da se malo kvari

Kaj mi priporočate?

Toyota Camry

TheBlueOne ::

MadIggy je izjavil:


Toyota Camry


Manjka karavan.

Utk ::

Mike_Rotch je izjavil:



Me pa zanima kakšno telovadbo priporočaš moji 81 let stari babici z umetnimi kolki in operiranimi koleni, da se bo lahko 2x do 3x tedensko vozila s športnim kupejem. Ali smo preveč ozkogledi, da bi si znali predstavljati scenarije, ki niso direktno povezani z vami?

Mislim da se bo tudi ona lažje vsedla v normalen avto kot pa splezala v suv. Poznam ene, ki so zarad invalida kupili višji avto, ker v navadnega je šlo težko. Izkazalo se da v višjega še veliko težje.

ginekk ::

TheBlueOne je izjavil:



Je pa minus pri voznih karakteristikah in stroskih. Poleg tega vidis vec kot dovolj dalec iz vseh avtov.

Ce pa res hoces razgled pa je nuja kombi.


Se strinjam glede minusa za SUV, definitivno se slabše pelje kot limuzina. V mojem bivšem terencu sem sedel na višini kombija. Zato pravim glede preglednosti - pač vidiš daleč naprej čez večino avtov.

p7404247 Me pa zanima kakšno telovadbo priporočaš moji 81 let stari babici z umetnimi kolki in operiranimi koleni, da se bo lahko 2x do 3x tedensko vozila s športnim kupejem. Ali smo preveč ozkogledi, da bi si znali predstavljati scenarije, ki niso direktno povezani z vami?[/st.citat naj bi izjavil:



Naj se vpiše na jogo. Ja, tvoj scenarij sigurno spada v povprečje današnjih ku


Naj se vpiše na jogo. Ja, tvoj scenarij sigurno spada v povprečje današnjih kupcev SUVja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Mike_Rotch ::

Mislim da se bo tudi ona lažje vsedla v normalen avto kot pa splezala v suv. Poznam ene, ki so zarad invalida kupili višji avto, ker v navadnega je šlo težko. Izkazalo se da v višjega še veliko težje.


Ne, v enoprostorca ali suva pride veliko lažje kot v karavana. Še večja razlika je pri tem kako pride iz avtomobila.

Naj se vpiše na jogo. Ja, tvoj scenarij sigurno spada v povprečje današnjih kupcev SUVja.


V resnici je povprečnih uporabnikov zelo malo.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Avti za penzice so bolj Meriva, Cubo in podobni. Naceloma gre tudi kaksna Panda.

barakus ::

Kaj pa novi Citroen C5 Aircross?

Ahim ::

profii je izjavil:

Volvo ima neko čudno prodajno strategijo, katera meni ni blizu. Prodajajo zalogo z veliko popusta, drugače dost navite cene.

Volvo ima "akcijo", kjer s akcijske cene vozil tam, kjer bi dejansko morale biti, tako da nima smisla gledat MPC po ceniku, razen ce ne kupujes modela v "akciji". Ne gre za vozila iz zaloge - skonfiguriras ga po ceniku, samo osnova je tolikointoliko nizja od tiste napihnjene MPC, s katero hocejo pokazati nevemkaj ... da so bolj prestizni od Nemcev, ampak dovolj skandinavsko socialno zavedni, da ti ga dajo po bolj razumni ceni?

profii ::

Ahim je izjavil:

profii je izjavil:

Volvo ima neko čudno prodajno strategijo, katera meni ni blizu. Prodajajo zalogo z veliko popusta, drugače dost navite cene.

Volvo ima "akcijo", kjer s akcijske cene vozil tam, kjer bi dejansko morale biti, tako da nima smisla gledat MPC po ceniku, razen ce ne kupujes modela v "akciji". Ne gre za vozila iz zaloge - skonfiguriras ga po ceniku, samo osnova je tolikointoliko nizja od tiste napihnjene MPC, s katero hocejo pokazati nevemkaj ... da so bolj prestizni od Nemcev, ampak dovolj skandinavsko socialno zavedni, da ti ga dajo po bolj razumni ceni?


Kasko, servisi in rezervni deli gre na ceno po ceniku. Nice move. Kar naj imajo tako prodajno strategijo.
Ognem se: Kia, Hyundai, Ford, Opel in Volvo.
No, tud nemška sveta trojica je že skoraj tam tam.
Razumem nek normalen popust, ne pa, da je že napisan v uradnem ceniku. Kar se tega tiče je Tesla nekako še najbolj fer. Nekako nimam časa se "pogajat" z njimi in imet neke hude "pogajalske" prijeme: "tam so mi dal pa za jurja manj, stari, majkemi"
Hočem tak avto, taka oprema, taki dodatki, take barve. Cena je tolk in tolk. Dobiš ga takrat in takrat. Ne pa, bomo mal razmislni, pa mogoče dobite ponudbo na mail, pa če bo polna luna bomo mogoče pozabil na vas, pa nas boste drug teden še enkrat poklical, aja, pa v kratki majci ste pršli? itak nimate gnara ane, pa sam mal fehtate za popuste.

Ahim ::

profii je izjavil:

Kasko, servisi in rezervni deli gre na ceno po ceniku. Nice move. Kar naj imajo tako prodajno strategijo.
Ognem se: Kia, Hyundai, Ford, Opel in Volvo.
No, tud nemška sveta trojica je že skoraj tam tam.
Razumem nek normalen popust, ne pa, da je že napisan v uradnem ceniku. Kar se tega tiče je Tesla nekako še najbolj fer. Nekako nimam časa se "pogajat" z njimi in imet neke hude "pogajalske" prijeme: "tam so mi dal pa za jurja manj, stari, majkemi"
Hočem tak avto, taka oprema, taki dodatki, take barve. Cena je tolk in tolk. Dobiš ga takrat in takrat. Ne pa, bomo mal razmislni, pa mogoče dobite ponudbo na mail, pa če bo polna luna bomo mogoče pozabil na vas, pa nas boste drug teden še enkrat poklical, aja, pa v kratki majci ste pršli? itak nimate gnara ane, pa sam mal fehtate za popuste.

Tudi jaz bi raje videl, da bi operirali z dejanskimi cenami,sem pac opisal situacijo, da popravim trditev zgoraj - ces da gre za prodajo vozil iz zaloge ("akcijski popusti" v zelo visokih zneskih dejansko veljajo na vozila, skonfigurirana po svojih zeljah, ki niso iz zaloge).

Razmisljam pa da je en dejavnik mogoce se to, da lahko recejo "ja a vam 19K EUR akcijski popust ni OK, mi res ne moremo vec znizat" in se pac ne cenkajo z revezi. Ce imas denar, bos kupil (ker je s tistim popustom cena se vedno malce ugodnejsa od nemskih treh), ce ne oziroma ce ti niso vsec, pa pac kupis nekaj drugega in ne tratis njihovega casa s pregovarjanjem. Do neke mere bi jih razumel, nekatere druge znamke so podobno rigidne pri nizanju cen glede na cenik (trenutno Toyota in Ford od teh, za katere sem se zanimal), drugi pa ocitno raje operirajo na principu bazarja (Nissan, Seat, Subaru, Skoda, BMW, VW, Audi, MB).

profii ::

Ahim je izjavil:

profii je izjavil:

Kasko, servisi in rezervni deli gre na ceno po ceniku. Nice move. Kar naj imajo tako prodajno strategijo.
Ognem se: Kia, Hyundai, Ford, Opel in Volvo.
No, tud nemška sveta trojica je že skoraj tam tam.
Razumem nek normalen popust, ne pa, da je že napisan v uradnem ceniku. Kar se tega tiče je Tesla nekako še najbolj fer. Nekako nimam časa se "pogajat" z njimi in imet neke hude "pogajalske" prijeme: "tam so mi dal pa za jurja manj, stari, majkemi"
Hočem tak avto, taka oprema, taki dodatki, take barve. Cena je tolk in tolk. Dobiš ga takrat in takrat. Ne pa, bomo mal razmislni, pa mogoče dobite ponudbo na mail, pa če bo polna luna bomo mogoče pozabil na vas, pa nas boste drug teden še enkrat poklical, aja, pa v kratki majci ste pršli? itak nimate gnara ane, pa sam mal fehtate za popuste.

Tudi jaz bi raje videl, da bi operirali z dejanskimi cenami,sem pac opisal situacijo, da popravim trditev zgoraj - ces da gre za prodajo vozil iz zaloge ("akcijski popusti" v zelo visokih zneskih dejansko veljajo na vozila, skonfigurirana po svojih zeljah, ki niso iz zaloge).

Razmisljam pa da je en dejavnik mogoce se to, da lahko recejo "ja a vam 19K EUR akcijski popust ni OK, mi res ne moremo vec znizat" in se pac ne cenkajo z revezi. Ce imas denar, bos kupil (ker je s tistim popustom cena se vedno malce ugodnejsa od nemskih treh), ce ne oziroma ce ti niso vsec, pa pac kupis nekaj drugega in ne tratis njihovega casa s pregovarjanjem. Do neke mere bi jih razumel, nekatere druge znamke so podobno rigidne pri nizanju cen glede na cenik (trenutno Toyota in Ford od teh, za katere sem se zanimal), drugi pa ocitno raje operirajo na principu bazarja (Nissan, Seat, Subaru, Skoda, BMW, VW, Audi, MB).


Mah, jaz dobim občutek, da tisti ki je znižal že 19k€ bo še na 20k€. :)
Veliko folka odbije Volvo s tem, da pogledaš cenik in vidiš golo kanto od xc40 za 50k€, pa si rečeš: tud če mi dajo 10k€ popusta, je še zmer predrag, in greš drugam (tako sem jaz naredil).
Pač, ne kupujem popusta ampak avto. Zato sem se na koncu odločil za Toyoto. Cena po celiku, 2,5k€ popusta, tepihi pa roka. Sem bil slučajno v Kranju, se ustavim tam, isti pogoji, sem drugi dan potrdil naročilo v Lj. VW, vsak prodajalec (pa jih je v Lj skoraj 10) neke druge mutne posle. Naj prodajajo popuste, procente,... Jaz sem kupoval avto. Vem koliko imam v tošlu, vem kaj rabim, iskal sem samo, kje mi to dajo. Cenike naj napišejo transparentno, ne pa neko barantanje k na tržnici. Nevem kdo ima čas to počet. Ljudje, ki zaslužijo 10k€ na mesec in kupujejo avto za 100k+ si vrjetno ne vzamejo 2 meseca dopusta, da hendlajo pa barantajo po vseh desetih salonih.
Vem pa da večino folko gleda samo popust in obrok, ne pa končno ceno.
Kupovanje avta mi je bil ena taka bolečina. Se ne čudim zakaj tesli tako laufa. Cena je znana, izbereš barvo in felge, pa tist motorček in to je to. 5 klikov.
Drugje pa konfiguratroji, pa na netu je neki, pri prodajalcu mal drugače, pa v tem paketu ni tega, pa v drugem ni tretjega,... Dolgoročno jih bo to pokopalo. Trgovci pa itak ščitijo svoj obstoj. V resnici pa sebi jamo kopljejo.

aborko ::

Kupovanje avta mi je bil ena taka bolečina.

+1, pa prodaja starega tudi. Bi mislil, da je nakup sladka skrb, sej pleha je dost, nek dober deal se že najde. Pa ni tako, cene novih so itak zbezlale, da kaj vsaj približno ok najdeš, pa gre ogromno časa. Tko da jst kupujem za 10 let avto. Vsake par let menjavat, gre meni osebno preveč časa in živcev.

Mike_Rotch ::

Ljudje, ki zaslužijo 10k€ na mesec in kupujejo avto za 100k+


Upam, da ljudje z 10k na mesec ne kupujejo avtomobilov za 100k+

profii ::

aborko je izjavil:

Kupovanje avta mi je bil ena taka bolečina.

+1, pa prodaja starega tudi. Bi mislil, da je nakup sladka skrb, sej pleha je dost, nek dober deal se že najde. Pa ni tako, cene novih so itak zbezlale, da kaj vsaj približno ok najdeš, pa gre ogromno časa. Tko da jst kupujem za 10 let avto. Vsake par let menjavat, gre meni osebno preveč časa in živcev.


Jaz isto, 7-10 let je predvideno.

Mike_Rotch je izjavil:

Ljudje, ki zaslužijo 10k€ na mesec in kupujejo avto za 100k+


Upam, da ljudje z 10k na mesec ne kupujejo avtomobilov za 100k+


Kar jih jaz poznam so bili kupljeni novi za 100k+ so "službeni", ker je bilo preveč dobička na d.o.o.-ju, pa se je avto kupil.
Ostali, ki imajo rabljene 100k avte (petica, šestica, X itd...), so pa bližje minimalcku kot povprečni plači. :)

Drugače se pa strinjam s tabo, 1000%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

Mike_Rotch ::

+1, pa prodaja starega tudi. Bi mislil, da je nakup sladka skrb, sej pleha je dost, nek dober deal se že najde. Pa ni tako, cene novih so itak zbezlale, da kaj vsaj približno ok najdeš, pa gre ogromno časa. Tko da jst kupujem za 10 let avto. Vsake par let menjavat, gre meni osebno preveč časa in živcev.


Greš na avto.net in pogledaš ponudbo, se zmeniš po telefonu ali mailu naj avto pripravijo, greš gledat in odpelješ (oz. počakaš na "pripravo", če greš po novega).

Prodaja pa tudi ni rocket science. Daš avto za 5-10% ceneje od konkurence, pa ga odpelje prvi, ki pride gledat.

Živci grejo v primeru, da se dilaš za vsakih 100€.

WizzardOfOZ ::

Mike_Rotch je izjavil:

Živci grejo v primeru, da se dilaš za vsakih 100€.


Živci gredo zarad ljudi, ki kupijo recimo otroški sedež za 250€, čez 5 let bi ga pa radi napol polomljenega, posranega in pokozlanega prodali za 248.99€. In z avtomobili ni čisto nič drugače.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Mike_Rotch ::

Ja, saj zato pogledaš na avto.net. Če piše "pokliči za ceno", oglas ignoriraš. Če je cena višja od tega kar bi rad plačal, oglas ignoriraš. Ali mogoče poklieš pa se po telefonu dogovoriš za ceno.

Ne greš gledat na slepo avta 200km stran.

profii ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ja, saj zato pogledaš na avto.net. Če piše "pokliči za ceno", oglas ignoriraš. Če je cena višja od tega kar bi rad plačal, oglas ignoriraš. Ali mogoče poklieš pa se po telefonu dogovoriš za ceno.

Ne greš gledat na slepo avta 200km stran.



To je samo teorija.
Kličeš: "jaaa avto super, k nov, majkemi." Prideš tja, kanta popraskana povsod, še po strehi, mašina mastna. "jaaa kaj si mislu, da prodajam nov avto? kar pejd v salon po novga, če si tak picajzl."

Rok Woot ::

TheBlueOne je izjavil:

MadIggy je izjavil:


Toyota Camry


Manjka karavan.


Točno to, lahko bi bila tudi malo bolj dinamična, ampak to ji še oprostim. Zelo verjetno bi jo že kupil, če bi obstajal karavan.

Mike_Rotch ::

To je samo teorija.
Kličeš: "jaaa avto super, k nov, majkemi." Prideš tja, kanta popraskana povsod, še po strehi, mašina mastna. "jaaa kaj si mislu, da prodajam nov avto? kar pejd v salon po novga, če si tak picajzl."


Ne vem no, jaz kar pogosto menjam avtomobile. Pri hiši sta vedno 2, včasih 3, pa nimam takih izkušenj.

Če kupuješ 2-3 leta star avto je tako ali tako v garanciji pa zelo verjetno je imel kasko zavarovanje. V tem času avto težko zdelaš.

Če kupuješ staro kanto ti mora biti pa že v osnovi jasno, da bo avto popraskan in mašina mastna.

V vsakem primeru pa konec leta 2021 ni noben problem prositi za hi-res slike celega avtomobila.

WizzardOfOZ ::

Mike_Rotch je izjavil:

Če kupuješ staro kanto ti mora biti pa že v osnovi jasno, da bo avto popraskan in mašina mastna.


No to ne drži ravno. Jaz že dolgo nisem videl mastne mašine v rabljenem avtu. Prašno ja, mastno pa ne. Pa sej to niso več golfi iz leta 1985.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

joze67 ::

Sparkxl je izjavil:

Aha...torej oskubljene verzije imajo funkcionalne odbijače, dražje, ki niso za socialne probleme, pa ne?

Jasno. Nesocialci imajo kasko, zavarovalnice imajo denar, servisi delo (menja pol avta, ker ga je nekdo grdo pogledal), tovarne tudi ... jebeni socialci...:P

profii ::

Mike_Rotch je izjavil:

To je samo teorija.
Kličeš: "jaaa avto super, k nov, majkemi." Prideš tja, kanta popraskana povsod, še po strehi, mašina mastna. "jaaa kaj si mislu, da prodajam nov avto? kar pejd v salon po novga, če si tak picajzl."


Ne vem no, jaz kar pogosto menjam avtomobile. Pri hiši sta vedno 2, včasih 3, pa nimam takih izkušenj.

Če kupuješ 2-3 leta star avto je tako ali tako v garanciji pa zelo verjetno je imel kasko zavarovanje. V tem času avto težko zdelaš.

Če kupuješ staro kanto ti mora biti pa že v osnovi jasno, da bo avto popraskan in mašina mastna.

V vsakem primeru pa konec leta 2021 ni noben problem prositi za hi-res slike celega avtomobila.


Malce sem pretiraval z mastno mašino. Ampak enkateri radi malo pretiravajo o brezhibnostih avtomobila. Potem pa vidiš, da je sestavljanka. "nikoli butnen"
Hi-res slike? pol folka ne vidi na telefon. Čoravi v PM. Niti ne vidijo dobro zaslona, kaj šele, da bi bil avto v fokusu. Potem pa pošlje po fbju, ki itak kompresira na slike 300kb. Ali pa slikan moker avto, pod čudnim kotom.
Napake je izi skirt na sliki.

Naiven si, pa če pričakuješ skoraj nov avto (2-3 leta), z malo km (50kkm) za polovico cene novega v brezhibnem stanju.

WizzardOfOZ ::

Vreden ni pa niti tretjine cene.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

profii ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Vreden ni pa niti tretjine cene.


Očitno je, ker so dražji.
Ampak ja, v osnovi je tisti zic ves preprden, tako da se strinjam s tabo.

Mike_Rotch ::

No to ne drži ravno. Jaz že dolgo nisem videl mastne mašine v rabljenem avtu. Prašno ja, mastno pa ne. Pa sej to niso več golfi iz leta 1985.


Odvisno od starosti. Pri 3 leta starem definitivno ne, pri 20 let starem precej verjetno.

Moj point je bil, da je treba imeti pri rabljenih avtomobilih ustrezna pričakovanja. Če kupiš avto z 200k prevoženimi, je dobro že v osnovi računati na to, da bo treba zamenjati kar nekaj stvari. Če ni treba, toliko boljše, ampak precej bolj verjetno je, da stroški bodo.

Malce sem pretiraval z mastno mašino. Ampak enkateri radi malo pretiravajo o brezhibnostih avtomobila. Potem pa vidiš, da je sestavljanka. "nikoli butnen"
Hi-res slike? pol folka ne vidi na telefon. Čoravi v PM. Niti ne vidijo dobro zaslona, kaj šele, da bi bil avto v fokusu. Potem pa pošlje po fbju, ki itak kompresira na slike 300kb. Ali pa slikan moker avto, pod čudnim kotom.
Napake je izi skirt na sliki.

Naiven si, pa če pričakuješ skoraj nov avto (2-3 leta), z malo km (50kkm) za polovico cene novega v brezhibnem stanju.


Jaz sem nazadnje kupil takšega. malo manj kot 3 leta, 30kkm. Cena sicer malo več kot 50% novega, "znižan" iz 33k (cena na računu) na 20500. Meni se zdi dober deal, komu drugemu mogoče ne.

Ni bilo nič glihanja in izgubljanja živcev. Gospod je poslal slike avtomobila in številko šasije, ob nakupu smo preverili elektronsko servisno knjigo in to je bilo to.

Sicer sem kupil tudi nekaj novih, ker sem želel točno določen model s točno določeno opremo, ki ga na trgu rabljenih ni bilo za dobiti. Ampak težko rečem, da je izkušnja pri nakupu novega boljša. Predvsem dlje traja, če avta ni na zalogi.

Sicer nikomur ne prodajam ideje o tem, da se rabljen avto bolj ali manj splača. Vsak se sam odloči. Samo pravim, da danes nakup rabljenega ne bi smel biti problem.

profii ::

Odvisno kaj kupuješ. Med Clioti in 208 lahko izbiraš po barvi, motorju in letniku, v vseh kombinacijah. Medtem, če bi rad 440i za polovico cene po 2 letih in 30k prevoženih, žal ne gre.

Mike_Rotch ::

Clioti in 208 boljše držijo ceno kot 440i, btw.

energetik ::

Meni je pri takih vedno sumljivo, zakaj prodajajo 2-3 leta star avto. Vedno pomislim na neko težavo, zaradi česar se hočejo avta znebiti, ker kdo pri zdravi pameti bi prodal skoraj nov avto, ki jim je pravkar požrl pol nabavne vrednosti?
Poleg tega se meni enostavno ni dalo iskati po celi SLO tega, kar rabim, zato sem malce stisnil zobe in nabavil novega, mišljen je za vsaj 10 let, če ne še več. Aja, predlog za OPja je Corolla TS, no saj je že bila omenjena. Zdaj vozim dober mesec, pa sem že razvajen. Na bolj zrelaksirano vožnjo greš lahko kvečjemu z EV.

RoccoC ::

Da se človek vpraša kakšne karijole ste prej vozili da vam je Toyota avto...

Utk ::

Proti starim bmwjem ni avto, ampak space shuttle.

IL_DIAVOLO ::

Da se morate obremenjevati, kaj in zakaj nekdo vozi japonca, nemca ali francoza.

Sicer pa s temi novodobnimi hit and miss avtomobili je toyota eden najboljsih nakupov.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

energetik ::

RoccoC je izjavil:

Da se človek vpraša kakšne karijole ste prej vozili da vam je Toyota avto...
Je res, da je naš stari avto res karjola, ampak v novi Corolli se mi smeji vsakič, ko sem v kaki koloni, gas bremza vožnji, vsakič ko speljem v klanec..

Edino kar je, je bila stara karjola 10x bolj pregledna kot vsi sodobni avti, vključno s Corollo.

profii ::

Mike_Rotch je izjavil:

Clioti in 208 boljše držijo ceno kot 440i, btw.


Se strinjam, samo težko izbiraš po barvi in letniku, težje se tudi pogajaš.
Pač, ne moreš izbirat po avtonetu, poklicat in odpeljat. :)

energetik ::

Lahko, ampak z mnogo kompromisi.

Mike_Rotch ::

Meni je pri takih vedno sumljivo, zakaj prodajajo 2-3 leta star avto. Vedno pomislim na neko težavo, zaradi česar se hočejo avta znebiti, ker kdo pri zdravi pameti bi prodal skoraj nov avto, ki jim je pravkar požrl pol nabavne vrednosti?


Ljudje, ki se avta naveličajo in si lahko proviščijo novega, ali si enostavno želijo nov model. Ali pa ljudje, ki se jim spremeni življenjska situacija. Dobijo otroka in želijo bolj primeren avto, naredijo dober biznis in si privoščijo kaj novega... Potem so tukaj še razna službena vozila, kjer se operativni lizing izteče po 2 do 3 letih. Razlogov je ogromno.

Pač, ne moreš izbirat po avtonetu, poklicat in odpeljat. :)


Zakaj ne? Ne razumem, saj druge ponudbe kot avto.net v Sloveniji skoraj ni. Če tukaj ni dovolj izbire imaš še vedno na voljo tujino.

barakus ::

energetik je izjavil:


Edino kar je, je bila stara karjola 10x bolj pregledna kot vsi sodobni avti, vključno s Corollo.


Ja to sem tudi jaz opazil. Vsi novi avti, ki jih gledam po salonih, imajo rit cist nepregledno kar mi sproza obcutek otesnjenosti. Kje je tu fora? Sam veliko bolj preferiram cim vec preglednosti, je tudi bolj svetlo v avtu.

ginekk ::

RoccoC je izjavil:

Da se človek vpraša kakšne karijole ste prej vozili da vam je Toyota avto...


BMWje. :) Kaj manjka Toyoti? Lahko kupiš športnika z 10 let garancije. Za BMW je to znanstvena fantastika, ker bi šli v minus.

RoccoC ::

ginekk je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Da se človek vpraša kakšne karijole ste prej vozili da vam je Toyota avto...


BMWje. :) Kaj manjka Toyoti? Lahko kupiš športnika z 10 let garancije. Za BMW je to znanstvena fantastika, ker bi šli v minus.


Pravzaprav nič, če uživaš v vožnji avta, ki notri izgleda in se v njem počutiš kot v 70 letih prejšnjega stoletja, če ti lega na cesti ne pomeni prav nič in če si vzameš pol ure za vsako prehitevanje tovornjaka. Tule GRja ne vozi nihče. Toyota je vseposod avto za gospodinje, le pri nas oz. v tejle temi je to oh in sploh avto.

IL_DIAVOLO ::

Prehitevajo se samo kreteni v bmw-jih in audijih z luknjo v denarnici. Danes je vse podrejeno brezstresni vožnji z 2 stopalkama in vožnji z enim prstom.

Toyota je avto za gospode. Japonski mercedes.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Pravzaprav nič, če uživaš v vožnji avta, ki notri izgleda in se v njem počutiš kot v 70 letih prejšnjega stoletja

Haha, ravno to napišeš za bmw, ki je znan, da ima od zmeraj zastarelo notranjost. Cagere, če niso digitalni, ima še zmeraj iste kot v začetku 90ih.

profii ::

Utk je izjavil:

Pravzaprav nič, če uživaš v vožnji avta, ki notri izgleda in se v njem počutiš kot v 70 letih prejšnjega stoletja

Haha, ravno to napišeš za bmw, ki je znan, da ima od zmeraj zastarelo notranjost. Cagere, če niso digitalni, ima še zmeraj iste kot v začetku 90ih.


Poleg tega ima BMW še vedno zamaknjen volan glede na smer vožnje. Kot leta 1980. :)

RoccoC ::

IL_DIAVOLO je izjavil:



Toyota je avto za gospode. Japonski mercedes.


To imaš pa prav, nove Toyote so povsem na ravni Mercedesa 190€ ( https://www.carsguide.com.au/car-review... )

Utk je izjavil:

Pravzaprav nič, če uživaš v vožnji avta, ki notri izgleda in se v njem počutiš kot v 70 letih prejšnjega stoletja

Haha, ravno to napišeš za bmw, ki je znan, da ima od zmeraj zastarelo notranjost. Cagere, če niso digitalni, ima še zmeraj iste kot v začetku 90ih.


Ja, v Toyoti se vsaj znotraj res počutiš kot v BMWju 2002...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoccoC ()

Mike_Rotch ::

BMWje. :) Kaj manjka Toyoti? Lahko kupiš športnika z 10 let garancije. Za BMW je to znanstvena fantastika, ker bi šli v minus.


Tako je. Greš v Toyota salon in kupiš novo Supro. Kdaj bo BMW imel kaj podobnega?

PunkDude ::

CLA Shooting brake.

IL_DIAVOLO ::

Saj je zakon aerodinamika in lepe linije, ampak ravno ta oblika znizuje vidni kot in se počutiš kot v bolidu.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

WizzardOfOZ ::

PunkDude je izjavil:

CLA Shooting brake.


A so že začel uporabljat barvo, ki je dež ne spere? Kadar dež pada, prav vidiš, kako izpod vrat CLA-jev rja teče.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega karavana (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
84083843 (46609) profii
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25743227 (25886) GR2
»

išče se nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12318614 (15149) WizzardOfOZ
»

Mnenja/Predlogi: Novo vozilo do cca. 20k EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16325244 (16494) Superboyy

Kateri nov avto za 20 jurjev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23072163 (60625) dzinks63

Več podobnih tem