» »

Kitajska in Ujguri

Kitajska in Ujguri

««
3 / 51
»»

gozdar1 ::

Mr.B je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Verjemi nihče ne želi vojne.

Je pa naivnost vaš največji sovražnik, nič ni od boga dano. Težava povprečnega zahodnjaka je da predobro živi že precej predolgo zato je že pozabil na muke prednikov. Ostali vedo da je življenje večna borba za omejene resurse.

Kitajska ima na zahodu ogromno propagandno mašinerijo, verjetno iz čistega alturizma. Zaenkrat še vedno raje živim na zahodu, kot na kitajskem, zaradi mene pa ti lahko menjaš s tvojimi pogledi te bodo verjetno veseli.

Glede na to da si Zahodne korporacije delijo tvoj profil, da plačuje Google applu 15 mijard $ letno da je privzeti iskalnik, verjetno ne zato ker je rdeči križ... Ampak ja, strah nas je, da bi podatki o tebi prišli v Kitjasko, ki si s temi podatki kaj dosti ne more pomagat. Me res zanima, kj koristi moj profil kitajski, če od tam že nekaj let nisem naročil. Kaj od tega ima google , ali pa FB z pobeglimi , ok ne pomeglimi profili ki se jih tala v ozdaju in analizira.
AMpak ja, kot sem rekel Kitajsci so amaterji. Tehnološko nerazgledan folk, pa samo da mu omeniš da obbstaja zakon, ki ščiti nerazgledan folk, pa je vse v redu.


Kitajci so dobesedno pionirji v uporabi tehnologije za nadzor. Google mi zaenkrat še ne more domov poslat mož v uniformi, ali pa odreči otrokom študij zato, ker sem jaz narobe prečkal cesto.

joze67 ::

Za lokalne razmere (slovenske in evropske) ni najbolj pomembno, ali dokazi so ali ne in če so, kakšni so in ali je genocid ali kaj drugega.

Vprašati bi se morali (pa se raje ne bomo), zakaj nas od vseh stvari na svetu tako vznemirjajo ravno Ujguri. Ljudstvo, o katerih razen tega, da rastejo sredi genocida, ne vemo praktično nič. Na voljo imamo tudi druge - Južni Sudan, Mianmar, Centralnoafriška republika ... se dogaja, veliko bolj odločno in odkrito, kot to menda počno Kitajci. Ampak dlje kot občasno na naslovnice te stvari ne pridejoč kot avtobus na Siciliji, ki zgrmi z mostu. Novica, šok, gremo dalje, smo pozabili in smo pripravljeni na novo. O Mianmaru, nekoč angleški koloniji, še kaj zvemo (ker Angleži pišejo o tem). O Južnem Sudanu tu pa tam zaradi (in bolj ali manj izključno zaradi) Križnarja, in ker se te dni ne pojavlja v medijih, so Nube prepuščene sebi. CAR? Sirija? Jemen? In tako dalje.

Pa ne gre za še en whataboutizem (ki je sam po sebi izraz tega, o čemer govorim), ampak za dejstvo, da je priložnosti za genocidbrižnike veliko. Ampak nekako se vsi spravijo na enega in to ne na najhujšega v nobeni metriki.


Le zakaj? Le kako?

Poldi112 ::

49106 je izjavil:

FB lik leporečenja? :)):)) Z uporabo le tega pri pogajanjih s kitajsko najbolj pridobi? :)):)) Daj napiši kaj smiselnega, ali pa se nauči izražat, ker te redkokdo razume, če sploh.

Poldi112 je izjavil:


Hkrati se pa priročno izogibaš vprašanju, zakaj rušimo status quo glede Tajvana? Kristalno jasno nam je, da je za kitajce Tajvan rdeča črta. Zakaj torej provokacije?

Komu to koristi? Ter zakaj misliš, da bo rezultat drugačen kot pri HK? Pa Krimu? Pa Gruziji? Zahodna propaganda prodaja pravljice, prebivalci najebejo.


Kakšne provokacije? In kakšne so bile na primer pri Krimu?


Tajvansko veleposlaništvo v Litvi, Bidnova prodaja orožja ter zagotovila, da jih bo branil, ...

Krim je danes ruski, ker je zahod Ukrajini prodal (in ji še vedno prodaja) pravljice. Tajvan bo pa izgubil avtonomijo, če bo naivno sledil zahodnim pravljicam.

Mi pa, če jih bomo nekritično ponavljali, se znamo zaplesti s kitajci v vojno. Za človekove pravice?

gozdar1 je izjavil:


Kitajci so dobesedno pionirji v uporabi tehnologije za nadzor. Google mi zaenkrat še ne more domov poslat mož v uniformi, ali pa odreči otrokom študij zato, ker sem jaz narobe prečkal cesto.


Google ne, država pa. Ne pozabi, da je kitajski sistem zrastel na zahodni tehnologiji (s polnim vedenjem, za kaj se bo uporabil).

Kitajci so zgolj kupili ameriško robo, in za razliko od zahoda povedali raji, da se uporablja ter zakaj se uporablja. Menda ne misliš, da NSA zaostaja za kitajci?
Na zahodu pa one, ki so trn v peti, nevtraliziramo z obiskom specialcev, propagando, sabotažo (FBI specialiteta) ter "prevzgojnim programom":
https://www.aljazeera.com/opinions/2021...
Je pa res, da smo nepomembni svobodni, da se deremo, saj nas nihče (statistično gledano) ne sliši.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

MasterTade ::

joze67 je izjavil:

Za lokalne razmere (slovenske in evropske) ni najbolj pomembno, ali dokazi so ali ne in če so, kakšni so in ali je genocid ali kaj drugega.

Vprašati bi se morali (pa se raje ne bomo), zakaj nas od vseh stvari na svetu tako vznemirjajo ravno Ujguri. Ljudstvo, o katerih razen tega, da rastejo sredi genocida, ne vemo praktično nič. Na voljo imamo tudi druge - Južni Sudan, Mianmar, Centralnoafriška republika ... se dogaja, veliko bolj odločno in odkrito, kot to menda počno Kitajci. Ampak dlje kot občasno na naslovnice te stvari ne pridejoč kot avtobus na Siciliji, ki zgrmi z mostu. Novica, šok, gremo dalje, smo pozabili in smo pripravljeni na novo. O Mianmaru, nekoč angleški koloniji, še kaj zvemo (ker Angleži pišejo o tem). O Južnem Sudanu tu pa tam zaradi (in bolj ali manj izključno zaradi) Križnarja, in ker se te dni ne pojavlja v medijih, so Nube prepuščene sebi. CAR? Sirija? Jemen? In tako dalje.

Pa ne gre za še en whataboutizem (ki je sam po sebi izraz tega, o čemer govorim), ampak za dejstvo, da je priložnosti za genocidbrižnike veliko. Ampak nekako se vsi spravijo na enega in to ne na najhujšega v nobeni metriki.


Le zakaj? Le kako?


Vse je jasno ko pogledaš kdo je v te obtožbe najbolj vpleten. Zakaj se ne naredi nič v zvezi s kratenjem pravic Palestincem v Izraelu? Mediji, ki jih izredno skrbijo razmere na Kitajskem ne poročajo oziroma prikrivajo kaj se dogaja v Izraelu
Mors omnia aequat

bbbbbb2015 ::

Fritz je izjavil:

Ker se v različnih temah vedno znova pojavljajo obtožbe, da Kitajska izvaja genocid nad ujgurskim prebivalstvom v kitajski regiji Xinjiang, naj bo tole tema kjer se bodo kresali argumenti za ali proti temu, da gre pri tej zgodbi o genocidu nad Ujguri za navadno laganje in zavajanje.

Za primer bom dal twitter post zagovornika zgodbe o genocidu, kjer so tudi odgovori na te trditve. Mnenje si tako lahko ustvari vsak sam ali pa vzame različne argumente kot osnovo za samostojno raziskovanje.

https://twitter.com/MHarkinz1/status/14...


Ujguri imajo cca 2500 let zgodovine in tej regiji so začeli vladati Kitajci od leta 1949. Kitajska je danes tako velika, kot sicer ni bila nikoli v svoji zgodovini. Različne narode neka centralna oblast drži skupaj zelo težko.

Kolikor vem, so v regiji Kitajci forsirali produkcijo silicija (za kar sicer rabijo dosti elektrike), ter pridelavo in obdelavo bombaža. Bral sem interpretacijo teh zgodb o genocidu in boljkone gre za to, da ljudem najdejo delo, zlepa ali zgrda. Ali v tovarni silicija ali predelavi bombaža. So tudi ljudje, ki se temu delu izmikajo in se izmikajo kakšni koli participaciji pri delu. Delo je seveda zelo težko in malo plačano, tako da ni nekaj, kar bi se človek veselil.

Osebno menim, da Kitajci bodo rinili naprej s komunizmom, hočeš nočeš, moraš. Sedaj so jim ZDA začele sistematično rezati lovke, takorekoč. Če se bodo Kitajci izmazali na dolgi rok ali ne, bomo videli.

Že sedaj jim je zelo hudo začel padati bruto produkt, pa še bolj jih bodo ZDA privijale. Sedaj bo še prehod na "zelene tehnologije" in utegne se zgoditi, da se bo oblikovala dokaj široka koalicija. Za sedaj so v njej ZDA, Kanada, Avstralija, nekatere baltske države. Vsi sosedje v Pacifiku ne marajo Kitajcev. Kitajcev ne marajo Japonci. Kitajcev ne marajo Indijci. Ujguri gotovo ne marajo Kitajcev.

Če bo Kitajcem (še) padel družbeni produkt, se bodo znašli na robu. S tem, da Kitajci vse to vedo in še posebej vedo za usodo Sovjetske zveze.

Kitajci sicer računajo na Evropo, ter na nekatere naftne izvoznice (Iran).

poweroff ::

Zanimivo, da ...gospa... Christy Franklin pravi: "Also I don't accept testimonies as proof."

Spominja na tisto Trohino, da slike virusa ne bo vzel kot dokaz za obstoj virusa.

MasterTade je izjavil:

ZDA izgublja prestol pa poskušajo na vse načine spodkopat Kitajsko

Kitajska se spodkopava kar sama.

MasterTade je izjavil:

aha, eni torej lahko delajo kar želijo, raketirajo bolnice in vrtce in kljub dokazom brez posledic s svojim početjem nadaljujejo, ko pa Kitajsko obtožijo genocida (dokazov ni) je pa ogenj v strehi

Ne, dajmo tole obrnit. Eni lahko delajo s svojimi manjšinami in disidenti kar hočejo in to brez posledic, javno lažejo in delajo cenene PR kampanje, ko pa ZDA obtožijo raketiranja bolnic in vrtcev brez dokazov, je pa takoj ogenj v strehi.


carovnik1900 je izjavil:

Kitajci ščitijo svoje interese in ne dovolijo, da pripadniki povsem nekompatibilne/sovražne ideologije (ki je kao samo religija) škodijo njihovim lastnim interesom. Pustimo zahodno moralo na strani (žvižga se kitajcem za vaše moraliziranje) in poglejmo stvar iz njihovega vidika: edino pametno (zase seveda) delajo, hočejo homogeno družbo, ker ne želijo, da se jim zgodi enako kot se dogaja zahodu (popolni kolaps družbe in vrednot - multikulti pa to).

ZDA ščitijo svoje interese in ne dovolijo, da pripadniki povsem nekompatibilne/sovražne družbe škodijo njihovim lastnim interesom. Pustimo SJWy moralo na strani (žvižga se ZDA za vaše moraliziranje) in poglejmo stvar iz njihovega vidika: edino pametno (zase seveda) delajo, hočejo homogeno družbo, ker ne želijo, da se jim zgodi enako kot se dogaja drugje (izguba svetovnega primata).
sudo poweroff

Poldi112 ::

O tem seveda ni dvoma. Problem je samo v tem, da tega primata, ki so ga pridobili izključno zato, ker so bile vse ostale velesile po 2. sv. vojni porušene, v obnovljenem svetu pač ni mogoče več vzdrževati.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MasterTade ::

poweroff je izjavil:


Ne, dajmo tole obrnit. Eni lahko delajo s svojimi manjšinami in disidenti kar hočejo in to brez posledic, javno lažejo in delajo cenene PR kampanje, ko pa ZDA obtožijo raketiranja bolnic in vrtcev brez dokazov, je pa takoj ogenj v strehi.


A imaš ti kak dokaz o genocidu?

China is bad b..because it just is okay!
Mors omnia aequat

Zimonem ::

Kakšen pa izgleda ujgurski model demokracije?

Poldi112 ::

V primerjavi s čim? Zahodnim modelom, katerega je nasledil?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Fritz ::

Vrhunec vsega je to:


Pa nazaj k osnovam. Nihče ne trdi, da je Kitajska cvet demokracije. Večina nas ve kakšna je definicija genocida, ostali lahko to poguglajo. Še vedno nisem slišal argumentirane razlage kako Kitajska izvaja genocid nad Ujguri v Xinjiangu, ko je teh tam vsako leto več, imajo svoj jezik in kulturo ter prakticirajo svojo vero. Kaj je tisto kar ustreza definiciji genocida?

Recimo Izrael je z etničnim čiščenjem in apartheid sistemom ter sistematičnim nasiljem izbrisal Palestince iz večjega dela območij na katerih so živeli. Genocid. Srbi so počeli enako na območju današnje BiH entitete Republike Srbske. Hutiji so to počeli s Tutsiji v Kongu. Kaj so Kitajci skrili vsa ta trupla in njihove svojce?

V preteklem letu je 160 milijonov Kitajcev potovalo izven Kitajske. Se vam zdi, da bežijo pred avtoritarno državo in genocidom?

"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

Fritz ::

poweroff je izjavil:

Zanimivo, da ...gospa... Christy Franklin pravi: "Also I don't accept testimonies as proof."

Spominja na tisto Trohino, da slike virusa ne bo vzel kot dokaz za obstoj virusa.

Ehm, le zakaj bi trdila kaj takšnega:





Verjetno ni treba posebej razlagati, kakšna je bila cena teh laži in ameriškega napada na Irak?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

49106 je izjavil:

FB lik leporečenja? :)):)) Z uporabo le tega pri pogajanjih s kitajsko najbolj pridobi? :)):)) Daj napiši kaj smiselnega, ali pa se nauči izražat, ker te redkokdo razume, če sploh.

Poldi112 je izjavil:


Hkrati se pa priročno izogibaš vprašanju, zakaj rušimo status quo glede Tajvana? Kristalno jasno nam je, da je za kitajce Tajvan rdeča črta. Zakaj torej provokacije?

Komu to koristi? Ter zakaj misliš, da bo rezultat drugačen kot pri HK? Pa Krimu? Pa Gruziji? Zahodna propaganda prodaja pravljice, prebivalci najebejo.


Kakšne provokacije? In kakšne so bile na primer pri Krimu?

Sej pravim, še vedno nisi napisal nič, kar bi leporično serviralo kitajski, da se ji to kar dela, nebi splačalo.


Kaj :)):)) A si ti sploh prišteven? Kaj takega lahko napišem, da se Kitajski takšno početnje naenkrat ne bi več splačalo? Ti si res posebne sorte.

Preseneti me ? Sem prepričan da si zadnja pol leta kupil marsikateri izdelek , ki je direktno ali posredno narejen na Kitajskem in celo nosi ime ameriške korporacije.
Sedaj se pa posipaj s pepelom, s svojim leporečenjem na te forumu, ker se ameriškim korporacijam in Kitajcem jebe kaj si ti misliš o genocidu, dokler ti otresaš gobec na tem forumu naslednji dan pa brez slabega počutja kupuješ njihove izdelke.

Tako da te še 1x vprašam, kaj boš storil da bo tvoje gobezadnje imelo v realnem svetu kakršenkoli vpliv, na spremembo genocida ?

gozdar1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Verjemi nihče ne želi vojne.

Je pa naivnost vaš največji sovražnik, nič ni od boga dano. Težava povprečnega zahodnjaka je da predobro živi že precej predolgo zato je že pozabil na muke prednikov. Ostali vedo da je življenje večna borba za omejene resurse.

Kitajska ima na zahodu ogromno propagandno mašinerijo, verjetno iz čistega alturizma. Zaenkrat še vedno raje živim na zahodu, kot na kitajskem, zaradi mene pa ti lahko menjaš s tvojimi pogledi te bodo verjetno veseli.

Glede na to da si Zahodne korporacije delijo tvoj profil, da plačuje Google applu 15 mijard $ letno da je privzeti iskalnik, verjetno ne zato ker je rdeči križ... Ampak ja, strah nas je, da bi podatki o tebi prišli v Kitjasko, ki si s temi podatki kaj dosti ne more pomagat. Me res zanima, kj koristi moj profil kitajski, če od tam že nekaj let nisem naročil. Kaj od tega ima google , ali pa FB z pobeglimi , ok ne pomeglimi profili ki se jih tala v ozdaju in analizira.
AMpak ja, kot sem rekel Kitajsci so amaterji. Tehnološko nerazgledan folk, pa samo da mu omeniš da obbstaja zakon, ki ščiti nerazgledan folk, pa je vse v redu.


Kitajci so dobesedno pionirji v uporabi tehnologije za nadzor. Google mi zaenkrat še ne more domov poslat mož v uniformi, ali pa odreči otrokom študij zato, ker sem jaz narobe prečkal cesto.

Če misliš da je to nadzor ko izvajaš represijo. Dolga so ti ta pota prihodnosti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

49106 ::

Mr.B je izjavil:

49106 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

49106 je izjavil:

FB lik leporečenja? :)):)) Z uporabo le tega pri pogajanjih s kitajsko najbolj pridobi? :)):)) Daj napiši kaj smiselnega, ali pa se nauči izražat, ker te redkokdo razume, če sploh.

Poldi112 je izjavil:


Hkrati se pa priročno izogibaš vprašanju, zakaj rušimo status quo glede Tajvana? Kristalno jasno nam je, da je za kitajce Tajvan rdeča črta. Zakaj torej provokacije?

Komu to koristi? Ter zakaj misliš, da bo rezultat drugačen kot pri HK? Pa Krimu? Pa Gruziji? Zahodna propaganda prodaja pravljice, prebivalci najebejo.


Kakšne provokacije? In kakšne so bile na primer pri Krimu?

Sej pravim, še vedno nisi napisal nič, kar bi leporično serviralo kitajski, da se ji to kar dela, nebi splačalo.


Kaj :)):)) A si ti sploh prišteven? Kaj takega lahko napišem, da se Kitajski takšno početnje naenkrat ne bi več splačalo? Ti si res posebne sorte.

Preseneti me ? Sem prepričan da si zadnja pol leta kupil marsikateri izdelek , ki je direktno ali posredno narejen na Kitajskem in celo nosi ime ameriške korporacije.
Sedaj se pa posipaj s pepelom, s svojim leporečenjem na te forumu, ker se ameriškim korporacijam in Kitajcem jebe kaj si ti misliš o genocidu, dokler ti otresaš gobec na tem forumu naslednji dan pa brez slabega počutja kupuješ njihove izdelke.



Kaj pol, če sem kupil kakšen izedelek, ki je bil direktno ali posredno narejen na Kitajskem? Primadona, a ti misliš, da samo Kitajska lahko proizvaja?


Pismo, pa ti res ne znaš nič povedat, brez da vpletaš ZDA. Jokaj še naprej, kako amerika to počne..

Mr.B je izjavil:


Sedaj se pa posipaj s pepelom, s svojim leporečenjem na te forumu, ker se ameriškim korporacijam in Kitajcem jebe kaj si ti misliš o genocidu, dokler ti otresaš gobec na tem forumu naslednji dan pa brez slabega počutja kupuješ njihove izdelke.

Tako da te še 1x vprašam, kaj boš storil da bo tvoje gobezadnje imelo v realnem svetu kakršenkoli vpliv, na spremembo genocida ?



Jebe se meni, kaj misli nek forumski sinofi, ki je že 5x dobil odgovor in tega ni dojel, ter gobezda naprej. Kitajce bo svet čedalje bolj izoliral, ti boš pa lahko pobral šila in kopita in spizdil v opevano Kitajsko.

BTW še vedno nisi povedal, kaj delaš na zahodu in zakaj še nisi na Kitajskem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

49106 ::

Tako da te še 1x vprašam, kaj boš storil da bo tvoje gobezadnje imelo v realnem svetu kakršenkoli vpliv, na spremembo genocida


Zdaj pa jaz tebe vprašam. Kaj boš ti storil glede genocida tvojih gospodarjev oziroma zakaj to sploh zagovarjaš? Si res taka pošast?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Fritz ::

49106 je izjavil:

Tako da te še 1x vprašam, kaj boš storil da bo tvoje gobezadnje imelo v realnem svetu kakršenkoli vpliv, na spremembo genocida


Zdaj pa jaz tebe vprašam. Kaj boš ti storil glede genocida tvojih gospodarjev oziroma zakaj to sploh zagovarjaš? Si res taka pošast?

Mimo tvoje debate z Mr. B-jem. Genocid Ujgurov je izmišljen, gre za laž. Kdaj boš podal dokaze, da je to kar se dogaja v Xinjiangu res genocid? Katero mednarodno sodišče ali mednarodna ustanova je to potrdila?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

49106 ::

Če trenutni dokazi zate niso dovolj, takoj ko Kitajci dopustijo preiskavo, boš dobil neizpodbitne dokaze. Razen če poznaš kak drug način kako priti do:

Fritz je izjavil:

so Kitajci skrili vsa ta trupla in njihove svojce?


A še vedno zanikaš sterilizacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Tako da te še 1x vprašam, kaj boš storil da bo tvoje gobezadnje imelo v realnem svetu kakršenkoli vpliv, na spremembo genocida


Zdaj pa jaz tebe vprašam. Kaj boš ti storil glede genocida tvojih gospodarjev oziroma zakaj to sploh zagovarjaš? Si res taka pošast?

Zaanimivo jaz priznavam genocid, ti ga priznavaš tud. Ko te povprašam kaj boš storil, odgovoriš bold
BTW še vedno nisi povedal, kaj delaš na zahodu in zakaj še nisi na Kitajskem.


Kot si sam napsial : Gobacal boš na forumu, ko boš kupoval naslednji ameriški izdelek narejen na Kitajskem, boš pa tako kot vsak zahodnjak najprej pogledal skozi denarnico, ter problem genocida spregledal.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Fritz ::

49106 je izjavil:

Če trenutni dokazi zate niso dovolj, takoj ko Kitajci dopustijo preiskavo, boš dobil neizpodbitne dokaze. Razen če poznaš kak drug način kako priti do:

Fritz je izjavil:

so Kitajci skrili vsa ta trupla in njihove svojce?


A še vedno zanikaš sterilizacijo.

Na Kitajskem so tuji diplomatski predstavniki in mednarodne organizacije, ki so si pobliže ogledali razmere v Xinjiangu in nihče ni trobil zgodbe o genocidu. Še tiste države, ki kritizirajo Kitajsko govorijo o kršitvah človekovih pravic, ne pa o tem namišljenem genocidu.

Celotna zgodba o sterilizacijah je prišla iz nekaj izpovedi domnevnih prič in študije Adriana Zenza, ki je že zdavnaj ovržena kot neverodostojna, saj so v njej prirejeni podatki.
https://thegrayzone.com/2021/02/18/us-m...

Kako pa razlagaš vsakoletni prirast ujgurskega prebivalstva, če bi naj Kitajci masovno izvajali sterilizacijo Ujgurov? Za prebivalce Kitajske je 30 let veljala omejitev rojstev otrok na samo enega otroka, ki pa ni veljala za etnične manjšine (torej tudi Ujgure) in njihovo število je ves čas naraščalo, le krivulja rasti se je z urbanizacijo in modernizacijo, boljšo izobrazbo in bolj modernim stilom življenja upočasnila, kar se dogaja povsod po svetu.
https://www.manilatimes.net/2021/06/14/...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

poweroff ::

MasterTade je izjavil:

A imaš ti kak dokaz o genocidu?

China is bad b..because it just is okay!

Pa ti, imaš kakšen dokaz o ameriških vojnih zločinih?
USA is bad b..because it just is okay!

Fritz je izjavil:


Recimo Izrael je z etničnim čiščenjem in apartheid sistemom ter sistematičnim nasiljem izbrisal Palestince iz večjega dela območij na katerih so živeli.

Saj tega nihče ne zanika. Za Šabro in Šatilo pa tudi vsi vemo. In zakaj so se začenjale Intifade.
Ampak zdaj spet preusmerjaš pozornost. Ker so Izraelci, ZDA,... slabi, so Kitajci pa kar good guys?

Fritz je izjavil:


Ja, najprej so jih razrezali na koščke in pospravili v steklenice, potem so pa steklenice povozili s tovornjakom.

Sploh ne vem kaj naj bi taka random slika dokazovala? Da je medvedek Pu brez zob in krempljev?
sudo poweroff

Mr.B ::

Čisto nepomembno je ali je ali ne genocid. Ko se vpraša Messiah, kaj bo za to storil, je jasno da bo tako kot večina na zahodu, raje bila zapečkar in tehtal težo genocida skozi denarnico. Kapitalisti bodo služili dalje in na podlagi zapečkarjev, ki bodo izpolnjevali ankete izsiljevali vedno boljše pogoje, ter pisali tistim, ki jih vprašajo kaj bo storil, odgovarjali z vprašanjem, kdaj se boš že spokal na Kitajsko.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gozdar1 ::

Spet verodostojni pro kremeljski the grayzone vidim. Sicer pa kitajci ne rabijo storiti nič drugega, kot nadaljevati z naseljevanjem hanov, taktika ki deluje tudi pri tibetu.

49106 ::

Mr.B je izjavil:

Čisto nepomembno je ali je ali ne genocid.


Da je nepomemno ali genocid je ali ni, lahko izjavi samo psihopat.

Mr.B je izjavil:

Ko se vpraša Messiah, kaj bo za to storil, je jasno da bo tako kot večina na zahodu, raje bila zapečkar in tehtal težo genocida skozi denarnico.


Projiciraš, tovariš. Raje plačam 3x znesek, samo da ni iz Kitajske. Podpiram lokalno pridelavo in proizvodnjo, ter decentralizacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Fritz ::

poweroff je izjavil:

MasterTade je izjavil:

A imaĹĄ ti kak dokaz o genocidu?

China is bad b..because it just is okay!

Pa ti, imaš kakšen dokaz o ameriških vojnih zločinih?
USA is bad b..because it just is okay!

Fritz je izjavil:


Recimo Izrael je z etničnim čiščenjem in apartheid sistemom ter sistematičnim nasiljem izbrisal Palestince iz večjega dela območij na katerih so živeli.

Saj tega nihče ne zanika. Za Šabro in Šatilo pa tudi vsi vemo. In zakaj so se začenjale Intifade.
Ampak zdaj spet preusmerjaš pozornost. Ker so Izraelci, ZDA,... slabi, so Kitajci pa kar good guys?

Fritz je izjavil:


Ja, najprej so jih razrezali na koščke in pospravili v steklenice, potem so pa steklenice povozili s tovornjakom.

Sploh ne vem kaj naj bi taka random slika dokazovala? Da je medvedek Pu brez zob in krempljev?

Ehm, a za Wikileaks pa Juliana Assangea si morda kaj slišal?

ZDA so, med ostalim, prav pred kratkim z raketo izstreljeno z drona ubile 10-člansko družino v Kabulu, Afganistanu. Civiliste, tudi ženske in otroke. ZDA so same opravile preiskavo in ugotovile, da je sicer šlo za napako a ni bil pri tem kršen noben zakon. Shit happens.
https://www.cbsnews.com/news/us-drone-s...

Izrael rad omenjam, ker je apartheid država in dejansko ter dokazano izvaja etnično čiščenje, verjetno pa tudi genocid nad Palestinci, muslimani, Arabci... Zahod je pri tem bolj kot ne tiho.

Tista slika je sarkastičen primer, kako se plasirajo zavajajoče informacije o razmerah v Xinjiangu. Istočasno je na Youtube-u kopica potopisov tujcev in Kitajcev iz Xinjianga, kjer tega ni zaznati.

https://jerry-grey2002.medium.com/uks-d...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

49106 ::

A bi odprl temo o ZDA, da se ne gremo več whataboutisma v tej temi?

poweroff ::

Fritz je izjavil:

ZDA so, med ostalim, prav pred kratkim z raketo izstreljeno z drona ubile 10-člansko družino v Kabulu, Afganistanu. Civiliste, tudi ženske in otroke. ZDA so same opravile preiskavo in ugotovile, da je sicer šlo za napako a ni bil pri tem kršen noben zakon. Shit happens.

No, vidiš.

Preiskali so in ugotovili, da je vse OK.

Tako kot so nekaj podobnega ugotovili Kitajci.
sudo poweroff

Fritz ::

poweroff je izjavil:

Fritz je izjavil:

ZDA so, med ostalim, prav pred kratkim z raketo izstreljeno z drona ubile 10-člansko družino v Kabulu, Afganistanu. Civiliste, tudi ženske in otroke. ZDA so same opravile preiskavo in ugotovile, da je sicer šlo za napako a ni bil pri tem kršen noben zakon. Shit happens.

No, vidiš.

Preiskali so in ugotovili, da je vse OK.

Tako kot so nekaj podobnega ugotovili Kitajci.

Hja, ampak za ameriške zločine obstajajo dokazi, ki jih nikoli ne bi videli, če Manning in Assange ne bi tvegala, da ju bodo zaprli. In so ju. Tudi preiskave napada v Kabulu ne bi bilo, če zadeva ne bi bila vsem na očeh, ker ZDA niso več nadzirale tistega območja.

Povezava pa je seveda v tistem, da so razni 'oporečniki' in 'priče' že prej lagali, kadar je bilo to v interesu ZDA in njenih agencij. In da se je tudi v primeru Iraka, Libije in Sirije na veliko lagalo v medijih, plasiralo lažne novice in podobne zgodbe zato, da bi se speljala točno določena geopolitična agenda. Rezultat tega je bilo nasilje, veliko število mrtvih, uničene države itn.

Populacija Ujgurov v Xinjiangu je med 2010 in 2020 narasla za 16%. Vprašanje ni ali se tam dogaja genocid temveč zakaj ZDA in z njimi povezane organizacije (Etim, World Uyghur Congress, Victims of Communism Foundation) prodajajo to zgodbo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

49106 ::

Fritz je izjavil:



Populacija Ujgurov v Xinjiangu je med 2010 in 2020 narasla za 16%. Vprašanje ni ali se tam dogaja genocid temveč zakaj ZDA in z njimi povezane organizacije (Etim, World Uyghur Congress, Victims of Communism Foundation) prodajajo to zgodbo.


Podatek sam ne pove veliko. Sploh pa ne tega, da rast prebivalstva ne bi bila višja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Čisto nepomembno je ali je ali ne genocid.


Da je nepomemno ali genocid je ali ni, lahko izjavi samo psihopat.

Mr.B je izjavil:

Ko se vpraša Messiah, kaj bo za to storil, je jasno da bo tako kot večina na zahodu, raje bila zapečkar in tehtal težo genocida skozi denarnico.


Projiciraš, tovariš. Raje plačam 3x znesek, samo da ni iz Kitajske. Podpiram lokalno pridelavo in proizvodnjo, ter decentralizacijo.

Kapa dol, po ene dnevu še vedno nisi sposoben povedati, ali se boš zaradi genocida odrekel nakupa gledanja skozi denarnico. Take kot ti rabimo, da malo po forumih pišejo pa jokajao, ko so pa potrebna dejanja pa, ki bi posegala po denarnici, pa malo znižamo nivo morale, pa spregledamo ali je to genocid ali ne. Ampak ja bralno razumevanje in projiciranje, pri izgubljeni debati pri takih ravno ni velik napredek.

PS : Napši kje sem napisal da ni genocid.

Kapa dol, po ene dnevu še vedno nisi sposoben povedati, ali se boš zaradi genocida odrekel nakupa gledanja skozi denarnico. Take kot ti rabimo, da malo po forumih pišejo pa jokajao, ko so pa potrebna dejanja pa, ki bi posegala po denarnici, pa malo znižamo nivo morale, pa spregledamo ali je to genocid ali ne. Ampak ja bralno razumevanje in projiciranje, pri izgubljeni debati pri takih ravno ni velik napredek.

PS : Napši kje sem napisal da ni genocid.

49106 je izjavil:

A bi odprl temo o ZDA, da se ne gremo več whataboutisma v tej temi?


49106 je izjavil:

Fritz je izjavil:



Populacija Ujgurov v Xinjiangu je med 2010 in 2020 narasla za 16%. Vprašanje ni ali se tam dogaja genocid temveč zakaj ZDA in z njimi povezane organizacije (Etim, World Uyghur Congress, Victims of Communism Foundation) prodajajo to zgodbo.


Podatek sam ne pove veliko. Sploh pa ne tega, da rast prebivalstva ne bi bila višja.

Kapa dol, po ene dnevu še vedno nisi sposoben povedati, ali se boš zaradi genocida odrekel nakupa gledanja skozi denarnico. Take kot ti rabimo, da malo po forumih pišejo pa jokajao, ko so pa potrebna dejanja pa, ki bi posegala po denarnici, pa malo znižamo nivo morale, pa spregledamo ali je to genocid ali ne. Ampak ja bralno razumevanje in projiciranje, pri izgubljeni debati pri takih ravno ni velik napredek.

PS : Napši kje sem napisal da ni genocid.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

49106 ::

A si slep? V citiranem sporočilu je napisano, da raje plačam 3x znesek, samo da ni iz Kitajske.

P.S.:

49106 je izjavil:


BTW še vedno nisi povedal, kaj delaš na zahodu in zakaj še nisi na Kitajskem.


Raje še malo jokaj v tej temi o Kitajski, kako zlobne ZDA nekaj počnejo, ker nisi sposoben niti tega povedat, zakaj nisi še spizdil na Kitajsko.

Mr.B je izjavil:

49106 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Čisto nepomembno je ali je ali ne genocid.

Da je nepomemno ali genocid je ali ni, lahko izjavi samo psihopat.


PS : Napši kje sem napisal da ni genocid.



Pismo, se bo tvoj slamnati mož še vžgal. Pazljivo preberi kaj sem napisal: Da je nepomemno ali genocid je ali ni, lahko izjavi samo psihopat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

poweroff ::

Fritz je izjavil:

Hja, ampak za ameriške zločine obstajajo dokazi, ki jih nikoli ne bi videli, če Manning in Assange ne bi tvegala, da ju bodo zaprli. In so ju. Tudi preiskave napada v Kabulu ne bi bilo, če zadeva ne bi bila vsem na očeh, ker ZDA niso več nadzirale tistega območja.

Nah, to je samo protizahodna propaganda. Sfabricirani dokazi, stagged scene, itd. Manning in Assange sta pa itak zločinca, saj sta oba pristala v zaporu. A zdaj bomo pa kriminalcem verjeli?

Fritz je izjavil:

Povezava pa je seveda v tistem, da so razni 'oporečniki' in 'priče' že prej lagali, kadar je bilo to v interesu ZDA in njenih agencij. In da se je tudi v primeru Iraka, Libije in Sirije na veliko lagalo v medijih, plasiralo lažne novice in podobne zgodbe zato, da bi se speljala točno določena geopolitična agenda.

No, vidiš. Če lahko lažejo ZDA in njene "priče", zakaj misliš, da Kitajci ne morejo? A misliš, da so slaboumni pa ne znajo? Tam smo imeli primer enega plačanega blogerja, ki je kazal, kako na ulicah ni beračev. Torej znajo tudi Kitajci delati propagando, ne?

Fritz je izjavil:


Populacija Ujgurov v Xinjiangu je med 2010 in 2020 narasla za 16%. Vprašanje ni ali se tam dogaja genocid temveč zakaj ZDA in z njimi povezane organizacije (Etim, World Uyghur Congress, Victims of Communism Foundation) prodajajo to zgodbo.

No, to je relevanten podatek. Ki lahko pokaže, da zgodba ni tako črno bela.

Bi se pa vseeno vprašal par stvari. Koliko je za verjeti uradnim statistikam? Pa kako skrbijo za Ujgure? Ker bi bilo čisto mogoče, da jih uporabljajo za suženjsko delovno silo, torej jim je v interesu, da je sužnjev dovolj.

Skratka, manjka še vsaj podatek v kakšnem ekonomskem in siceršnjem položaju so ti ljudje, ne samo koliko jih je.
sudo poweroff

MasterTade ::

Bi se pa vseeno vprašal par stvari. Koliko je za verjeti uradnim statistikam? Pa kako skrbijo za Ujgure? Ker bi bilo čisto mogoče, da jih uporabljajo za suženjsko delovno silo, torej jim je v interesu, da je sužnjev dovolj.


Poceni delovna sila je v prvi vrsti interes zahodnjakov ker jim proizvajajo robo, ki jo tu drago prodajo. Nike, Adidas anyone?
Mors omnia aequat

Mr.B ::

49106 je izjavil:

A si slep? V citiranem sporočilu je napisano, da raje plačam 3x znesek, samo da ni iz Kitajske.

P.S.:

49106 je izjavil:


BTW še vedno nisi povedal, kaj delaš na zahodu in zakaj še nisi na Kitajskem.


Raje še malo jokaj v tej temi o Kitajski, kako zlobne ZDA nekaj počnejo, ker nisi sposoben niti tega povedat, zakaj nisi še spizdil na Kitajsko.

Mr.B je izjavil:

49106 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Čisto nepomembno je ali je ali ne genocid.

Da je nepomemno ali genocid je ali ni, lahko izjavi samo psihopat.


PS : Napši kje sem napisal da ni genocid.



Pismo, se bo tvoj slamnati mož še vžgal. Pazljivo preberi kaj sem napisal: Da je nepomemno ali genocid je ali ni, lahko izjavi samo psihopat.


Kaj greva debatirat kaj slovnično pomeni Da je nepomemno ali genocid je ali ni. žalostno. Verjetno imaš slovnično probleme tudi pri razumevanju napisanega v slovenskem jeziku. Ker izjava,ki jo uporabiš iz konteksta postavljenega vprašanega nima nikakršne veze zanikanja genocida z moje strani. In napisal sem jasno in ne 1x da je genocid.

Žalostno si resno želiš da repostam vsakič ko sem objavil da je genocid, in ko se ti po točno 16 objavah, še vedno nočeš pisno potruditi, da TI , da TI težo genocida ne boš kot zahodnjak gledal skozi denarnico ali ne. Veliko sreče pri argumentiranju, ker padeš TI na osnovni moralni točki, da genocid ne odtehta vrednost tvoje denarnice.

Sedi troll, ker si zgubil vsakeršno moralno autoriteto v tej temi. Raje beri kaj piše Matthai.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

49106 ::

Meni očitaš slovnične težave? Napisal si da je čisto vseeno, če genocid je ali ni. Jaz sem ti povedal, da je to psihopatsko razmišljanje.



Mr.B je izjavil:


da TI težo genocidane boš kot zahodnjak gledal skozi denarnico ali ne. Veliko sreče pri argumentiranju, ker padeš TI na osnovni moralni točki, da genocid ne odtehta vrednost tvoje denarnice.

Sedi troll, ker si zgubil vsakeršno moralno autoriteto v tej temi. Raje beri kaj piše Matthai.


Kako da ne, če raje plačam tudi 3x znesek samo zato, da roba ni plod tega totalitarnega režima. Trolaš kvečjemu ti. Matthai vam pa nastavlja ogledalo. Matthai, povej, če se motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Meni očitaš slovnične težave? Napisal si da je čisto vseeno, če genocid je ali ni. Jaz sem ti povedal, da je to psihopatsko razmišljanje.



Mr.B je izjavil:


da TI težo genocidane boš kot zahodnjak gledal skozi denarnico ali ne. Veliko sreče pri argumentiranju, ker padeš TI na osnovni moralni točki, da genocid ne odtehta vrednost tvoje denarnice.

Sedi troll, ker si zgubil vsakeršno moralno autoriteto v tej temi. Raje beri kaj piše Matthai.


Kako da ne, če raje plačam tudi 3x znesek samo zato, da roba ni plod tega totalitarnega režima. Trolaš kvečjemu ti. Matthai vam pa nastavlja ogledalo. Matthai, povej, če se motim.

Žalostno.Pa kljub temu besed ne sedijo dejanju… Koliko časa, se ve da je genocid… Povej koliko izdelkov in storitev si koristil v tem času, ki so ne samo direktno ampak tudi indirektno vezane na kitajsko v tej temi……. Ali si moralno noto dojel 1.12. Ob 18:15.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zimonem ::

Sem že enkrat pa bom še enkrat. Kako izgleda med radiklanimmi Ujguri koncept demokracije?

Fritz ::

poweroff je izjavil:


Nah, to je samo protizahodna propaganda. Sfabricirani dokazi, stagged scene, itd. Manning in Assange sta pa itak zločinca, saj sta oba pristala v zaporu. A zdaj bomo pa kriminalcem verjeli?

Manning in Assanga sta podala zelo trdne dokaze o desetletjih nečednih početij ZDA in o nedvoumnih vojnih zločinih. Tega res ne bi primerjal s 'pričami', ki jih ponujata ETIM in WUC in ki vsakič povejo nekaj drugega.

poweroff je izjavil:


No, vidiš. Če lahko lažejo ZDA in njene "priče", zakaj misliš, da Kitajci ne morejo? A misliš, da so slaboumni pa ne znajo? Tam smo imeli primer enega plačanega blogerja, ki je kazal, kako na ulicah ni beračev. Torej znajo tudi Kitajci delati propagando, ne?

Seveda znajo delati propagando a ti vsa propaganda danes ne pomaga, če res izvajaš genocid. Srbe so v BiH res dobili tudi s satelitskimi posnetki, vendar so jih dobili pri izkopavanju masovnih grobišč. Kitajska je danes kljub Great Firewallu in avtoritarni državi vseeno preveč odprta, da bi lahko skrivali grozodejstva velikega obsega.

poweroff je izjavil:


No, to je relevanten podatek. Ki lahko pokaže, da zgodba ni tako črno bela.

Bi se pa vseeno vprašal par stvari. Koliko je za verjeti uradnim statistikam? Pa kako skrbijo za Ujgure? Ker bi bilo čisto mogoče, da jih uporabljajo za suženjsko delovno silo, torej jim je v interesu, da je sužnjev dovolj.

Skratka, manjka še vsaj podatek v kakšnem ekonomskem in siceršnjem položaju so ti ljudje, ne samo koliko jih je.

Ja, res se lahko vprašamo kako verjeti uradnim statistikam. Istočasno pa te zadeve veliko držav počne zelo resno, ker se na podlagi teh podatkov odločajo.

Pri tem je treba vzeti v obzir, da je tudi veliki guru genocida v Xinjiangu uporabljal uradne statistike za svoje trditve, le da je pri tem prirejal podatke.

Suženjska delovna sila je IMHO še ena velika plasirana laž, ki se je začela uporabljati po tem, ko je zgodba o genocidu zamrla. Ta zgodba je bila podlaga za gospodarske sankcije zoper proizvajalce bombaža iz Xinjianga. Na Kitajskem se čuti ogromen napredek in ljudje vsepovsod povečini živijo bolje, ne samo v Xinjiangu. Industrija je v polnem zamahu in ročno obiranje bombaža niti približno ni tako učinkovito kot strojno. Zakaj bi torej imeli sužnje? Morda. Ne morem z gotovostjo trditi da ne, ker je bilo več primerov izkoriščanja delovne sile vsepovsod po Kitajski ampak logike za to, da bi delavce izkoriščali zaradi etnične ali verske pripadnosti nekako ne vidim. Tudi ni logike, da izvajaš preveliko represijo, ker se ti ljudje prej ali slej uprejo. Ljudje lažje sprejmejo represivne ukrepe, če so prestrašeni zaradi terorističnih napadov in jim varnost veliko pomeni. Tako na Kitajskem kot v Evropi ali v ZDA.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

49106 ::

Fritz je izjavil:


Suženjska delovna sila je IMHO še ena velika plasirana laž, ki se je začela uporabljati po tem, ko je zgodba o genocidu zamrla. Ta zgodba je bila podlaga za gospodarske sankcije zoper proizvajalce bombaža iz Xinjianga. Na Kitajskem se čuti ogromen napredek in ljudje vsepovsod povečini živijo bolje, ne samo v Xinjiangu. Industrija je v polnem zamahu in ročno obiranje bombaža niti približno ni tako učinkovito kot strojno. Zakaj bi torej imeli sužnje? Morda. Ne morem z gotovostjo trditi da ne, ker je bilo več primerov izkoriščanja delovne sile vsepovsod po Kitajski ampak logike za to, da bi delavce izkoriščali zaradi etnične ali verske pripadnosti nekako ne vidim. Tudi ni logike, da izvajaš preveliko represijo, ker se ti ljudje prej ali slej uprejo. Ljudje lažje sprejmejo represivne ukrepe, če so prestrašeni zaradi terorističnih napadov in jim varnost veliko pomeni. Tako na Kitajskem kot v Evropi ali v ZDA.


Sodeč po dogajanju v Srbiji, tole skoraj sigurno ne drži. Kdo se je uprl Stalinu in Hitlerju, pa vemo da ta dva diktatorja nista imela na voljo tehnologije za nadzor kakršno imamo danes? Ja, mehki prehod v represijo je boljši, če je možen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Poldi112 ::

poweroff je izjavil:

Fritz je izjavil:

ZDA so, med ostalim, prav pred kratkim z raketo izstreljeno z drona ubile 10-člansko družino v Kabulu, Afganistanu. Civiliste, tudi ženske in otroke. ZDA so same opravile preiskavo in ugotovile, da je sicer šlo za napako a ni bil pri tem kršen noben zakon. Shit happens.

No, vidiš.

Preiskali so in ugotovili, da je vse OK.

Tako kot so nekaj podobnega ugotovili Kitajci.


Koliko držav terorizirajo kitajci in koliko zahod?

Stoletja že brutaliziramo večino sveta, a glavni problem človeštva so kitajci, ki ne spoštujejo človekovih pravic.

Čemu še kar podpiraš zahodne zločine s preusmerjanjem pozornosti na kitajce, ki zahodu ne sežejo do kolen. Kaj do kolen, do gležnjev!

Če hočeš situacijo spremeniti na bolje, rabiš pritisk na lastno vlado, da ustavi lastno sranje. Pritisk na tuje vlade zadeve spremeni zgolj na slabše, seznam držav, ki to potrjujejo, je pa tako dolg, da mi ni jasno, zakaj sploh še debatiramo o tem?

A namesto odgovora, kako so leta propagande pomagala Ujgurom, boš raje zaril glavo v pesek in me zmerjal z sinofilom. Zgolj zato, ker želim, da se brigamo zase in s kitajci sodelujemo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

49106 ::

Odkar obstaja človek, se teroriziramo z osvajanjem. Dokler imaš nekoga, ki ti lahko parira, ne boš mogel neomejeno osvajat, razen če se zmenita, da bosta plen delila.

Poldi112 ::

Pa saj kitajci američanom sedaj lahko parirajo (na svoji strani oceana), tako da mi ni povsem jasno, zakaj Biden rine v konfrontacijo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

49106 ::

Ja, ampak ker američani parirajo Kitajcem, le ti ne počnejo vsega kar bi počeli, če jim ZDA ne bi stale nasproti. Zato se mi zdi tvoja implikacija absurdna (Koliko držav terorizirajo kitajci in koliko zahod?).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Poldi112 ::

In kaj bi sicer počeli? Okupirali Indijo? Ruse? Japonce?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

joze67 ::

Prodajali bi jim stvari iz AliExpressa. Hvala bogu za Američane, da jih držijo nazaj.

Unchancy ::

Medtem se pritisk na zločinsko CCP povečuje:

https://edition.cnn.com/2021/12/01/tenn...
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

MasterTade ::

Tenis haha
Mors omnia aequat

Unchancy ::

MasterTade je izjavil:

Tenis haha

Death by 1000 cuts...
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Poldi112 ::

V 4 letih je število američanov, ki smatrajo kitajce za največjo grožnjo, zraslo iz 20 na 50%, medtem ko so rusi padli iz 30 na 14.

Je to posledica dejanj rusov in kitajcev, ali medijev, ki so pod Trumpom blejali, kako rusi kontrolirajo Trumpa in podobno, zdaj pa so fokus ponovno usmerili nazaj na kitajce?

https://www.wsj.com/articles/americans-...

a majority of Americans--52%--named China as the nation posing the greatest threat to the U.S. That is up from 21 percent four years ago. Russia came in at a distant 14%--a shift from three years ago when 30% of Americans considered that country to be the biggest risk, while China came in second place at 21%.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Unchancy ::

Zimonem je izjavil:

Sem že enkrat pa bom še enkrat. Kako izgleda med radiklanimmi Ujguri koncept demokracije?

Ne vem, ampak ne glede na vse, to ne more biti razlog za genocid, ki ga izvaja CCP nad njimi.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

fikus_ ::

Sploh veš, kaj genocid pomeni?!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
««
3 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Yahoo zapustil Kitajsko (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8210273 (5953) poweroff
»

Facebook, Google in Twitter grozijo z odhodom iz Hongkonga

Oddelek: Novice / Tožbe
226427 (4745) Poldi112
»

Velik napad DDoS na belgijsko javno upravo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
699754 (7489) Mr.B
»

Hongkong-ška vstaja 2019 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
58262377 (49332) Fritz

Več podobnih tem