» »

WD160JB porazna hitrost kopiranja med particijami. Zakaj?

WD160JB porazna hitrost kopiranja med particijami. Zakaj?

matrix2 ::

Kupil nov disk WD-JB160Gb in izmeril prenos kopiranja med particijami in ugotovil da je porazen in več kot to. Film velik 700mb je kopiralo 90/sec, to pomeni po kolikor toliko natančnih izračunih 7,8mb/s. Ali je to normalno, da bi disk z 8mb cach-a imel tako slabe performanse. Čemu tako ali je mogoče kje nastaviti v winsih imam XP-je, zakaj potem ATA 100 pa ATA133 če niti 10mb/s ni prenosa.

bosstjann ::

men maxtor 80 (2MB) kopira iz particije na particijo 700MB 55s =12,27MB/s
wd 120 (8MB) pa 49s = 14,28MB/s

defragmatiraj disk

McHusch ::

Ne pozabit, da se pri kopiranju po disku podatki najprej berejo in potem zapisujejo.

1400 MB / 90 s = 15,5 MB/s

matrix2 ::

defragmatiral disk pa nič ne pomaga, okoli 7mb prenosa. Ali so v winsih kakšne nastavitve za pohitritev diska?

bosstjann ::

maxtor ===> wd 700 MB v pičlih 20s kar znese 35MB/s

McHusch ::

Imaš vklopljen DMA?

(Preberi članek Prilagoditev Windows XP za navodila.)

matrix2 ::

bosstjann to imaš pa raketo v škatli namesto WD-ja:D Kje se vključi DMA pri XP-jih, za Milenium vem pri XP-jih pa še nisem iskal. Drugače pa imam winse nastavlejne optimalno ter izključene vse okraske.

bosstjann ::

dma maš ziher ukloplen saj drugače bi ti to delov nekaj minut

sej je isto kot v me sam da namesto na disk klikneš na ide kontroler

krneki ::

Če jaz kaj vem imajo nekateri Maxtorjevi diski eno optimizacijo za duplikate datotek, ki omogoča 4x hitrejše delovanje, kot drugi podobni diski drugih proizvajalcev. Torej, če bi rad dosegal dobre rezultate pri kopiranju po istem disku, si nabavi Maxtorja.

matrix2 ::

krneki hvala za res dobro idejo:\ Pa ne da bi imel kaj proti Maxtor diskom, sem imel pred dvema mesecema Maxtor 160gb/133mhz/8casha. To kar sem doživel z tem diskom hvala nikoli več Maxtorja, mogoče sem imel pač smolo. Vendar vseeno mi ni jasno, kako lahko imajo nekateri tukaj na slo-tech-u, tudi do 30mb prenosa med particijami?

krneki ::

Meni naredi duplikat 1024MB datoteke v 100s na 180GB IBM, s tem da ni defragmentiran in je 95% zaseden. Sicer pa iz 120GB IBM --->180GB IBM dela s 33MB/s (oba 95% polna).

Zalaufi HD Tach in preveri, če se graf ujema s tistim, ki bi se moral. Preveri še disk z DLT-jem, ker v windowsih nimaš kaj posebnega za nastavlati, da ti diski hitreje delajo.

krneki hvala za res dobro idejo:\

Ni za kaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320593655 (51055) hariscorale
»

A je to normalno al je disk prepočasen?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
443093 (2146) strictom
»

Na disk WD120JB kloniral Maxtor 60Gb in stvar je pocasnejsa (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
534512 (3866) Boky
»

8MB predpomnilnika HD

Oddelek: Kaj kupiti
231656 (1263) bodom
»

ATA 100 Diski (prenos)!

Oddelek: Strojna oprema
292324 (1600) zile

Več podobnih tem