» »

8MB predpomnilnika HD

8MB predpomnilnika HD

prehlajeni ::

WD ma za 33k 80GB HD z 8MB predpomnilnika za 31k pa 80GB brez oz. z 2MB se mi zdi.

Razlika???
Se splaca???
A so WD uredu diski ???

lp:P

BaRtMaN ::

Po moje se splača in ja, WD so v redu diski. ;)

Jochaan ::

Wd z 8 mb se splača, imam ga sam in sem zadovoljen.

blue96 ::

se splača
.

schurda ::

WD so meni do zdaj ta boljši diski. Vsi ostali se lahklo gredo skrit. Kupi samo 8 MB cache-a (JB). Če pa ti disk ne pomeni dosti, oz. rabiš sigurnost, ne pa brzine, potem kupi rajše tistega na 5400 rpm-jev (mislim, da AB).

JB imajo 3 leta garancije, AB in BB pa 2. (Pri PCX-u)
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

||_^_|| ::

Splača se, sploh zarad garancije.

tris ::

Pri PCX zgoraj omenjenih diskov trenutno nimajo nič........menda.......

Boky ::

Definitivno se splaca, ce ne drugega zaradi garancije. Ravno danes sem dobil najnovejsi Monitor, v katerem je ta disk dobil zlati Monitor, tako da go 4 it!:))

bodom ::

zio,

nism hotu nove teme nacenjat...

tudi sam posedujem tale disk WD z 8MB cache-ja. naj mi en pove, kje se meni to pozna naproti navadnemu disku z 2MB cache-ja. ker jst po pravici povedano razlike ne vidm...

hvala, LP

Zheegec ::

Predvsem pri kopiranju oz. urejanju večjih datotek. Meni se zdi razlika velika, je pa res da sem imel prej in q#$c disk.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bodom ::

hmm...ja sej tud jst sm ciljal na tole z datotekami...ker ce jih recimo kopiram po disku, ni bistvene razlike proti maxtorju ki sm ga mel prej, mogoce 5s bolj hitro.

a je mozno da so me v mlacomu 'nategnili' in mi dali navaden WD disk brez 8MB cache-a?
oznaka na disku je 800JB.

LP

BaRtMaN ::

Bo kar pravi. JB serije imajo 8MB cacha, BB serije pa 2MB cacha.

boštjan ::

če se ne motim je 5400 WD disk z oznako EB.kar se tiče teh 8MB naj vam povem primer in primerjava z IBM 40GB 7200.Kolegu ki ma ta IBM sem priklopo mojga 400JB in iz mojega kopiro 1,2GB datoteko.Čas=manj ko minuto.Pol pa si je on 700MB kopiro na svojem disku iz ene particije na drugo;čas=2-3min,pa še to je poleg kar pošteno švical.
Od kar pa mam jaz ta WD 400JB pa dela vse hitreje.Jaz ti priporočam WD z JB serijo,v AGT ga ziher majo.

bosstjann ::

kopiranje po disku je težje kot iz diska na disk (ena glava >dve glavi (bralno pisalna > ena bere druga piše))

boštjan ::

ok bom še sprobo na mojem disku vozit 700MB datoteko pa povem,kakšen bo rezultat.Škoda pa da nisem pri kolegu še obratni test naredo.

BaRtMaN ::

Hja, to lahko jaz potrdim, da 40GB IBM res dolgo kopira kakšno 700 MB datoteko. :D

blue96 ::

jaz sem menjal ibm 40gb za wd jb serije.
ibm me še nekaj časa ne bo prepričal. rajši dam nekaj jurjev več za jb, pa imam nekaj let mir, kot pa, da vedno pri kopiarnju večjih fajlov poslušam praskanje nekaj minut.
.

bosstjann ::

IBM je proizvodjo diskov prodal>:D

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

Naredo še test pri meni z 700MB datoteko:
-iz particije C na F=52s
-iz F na D=57s
Moj disk je WD400JB.Naj povem da je to na IBM disku z 7200 obrati delalo 2-3min.Mero sem s štoparco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

bodom ::

joj hudica...sm probal se jst tole mal kopirat 700MB fajl po disku...

ce kopiram iz D: (fat32) na C: (ntfs) mi kopira 111 sekund, ce pa iz C: na D:, mi pa rabi 61 sekund...grrr;(...kje je fora, da je taka razlika?8-O

res pa je, da je na C: 1GB free, na D: pa 2GB free...disk pa 80GB:D

morm mal izpraznt pa defragmentirat...upam, da se bo kej poznalo.

LP

boštjan ::

C particija naj bi bla najhitrejša,poglej pri meni.s tem mam jaz na vseh particijah NTFS

bodom ::

hmmm...pa se da narest kr zdej d bi ble vse particije NTFS?

al samo ob formatiranju in das takrat convert to NTFS?

thanks, LP

boštjan ::

tudi zdaj lahko particijo D spremeniš v NTFS.če maš gor OS,se to nardi v commandpromptu z ukazom convert,če pa so gor le kaki fajli pa preprosto formatiraj v NTFS

bodom ::

hmmm...upam, da mas prav>:D

ker 65GB podatkov...hehe, no comment8-)

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD160JB porazna hitrost kopiranja med particijami. Zakaj?

Oddelek: Strojna oprema
10879 (739) krneki
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310053 (7238) Keyser Soze
»

Na disk WD120JB kloniral Maxtor 60Gb in stvar je pocasnejsa (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
534285 (3639) Boky
»

Razlika med WD JB in BB

Oddelek: Strojna oprema
151056 (881) morphling1
»

Kateri disk?

Oddelek: Kaj kupiti
7984 (824) ghibly

Več podobnih tem