» »

Hyundai i20 ne vžge več

Hyundai i20 ne vžge več

kaktusar ::

Spoštovani.
Včeraj opoldne sem hotel odkleniti avto z daljincem vendar brez odziva. Avto sem odprl z ključem nato sem hotel zagnati avto vendar brez odziva. Na armaturi se nobena lučka ni prižgala, nobenega kontakta, da bi avto zagnal. Zamenjal sem baterije na daljincu cr2032 in spet nobenega odziva. Ko pritiskam po daljincu lučka utripa 2sekunde in preneha. Dan pred tem je avto normalno deloval prav tako daljinec/ključ. Kaj bi bilo narobe. Sem iz LJ-moste, če kdo pozna koga da ga pokličem. Avta na žalost ne morem odpeljati kamorkoli na pregled. Z rezervnim ključem se zgodi isto, tudi baterija je zamenjana.
Hvala vam za pomoč in odgovore.

Tody ::

Veš tudi avto ima baterije. Pripelji drugi avto vzemi kable in ga poveži. Ali raje pokliči AMZS da ne skuriš obeh bateriji :)

D3m ::

Akumulator je fuč.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Utk ::

Ali raje pokliči AMZS da ne skuriš obeh bateriji :)

To bo boljše za človeka, ki ne ve, da ima avto akumulator.

RedDrake ::

Točno to.
12V Aku v avtu je šel rakom žvižgati.
Meni se je tudi že enkrat zgodilo izjemno podobno. Dan prej vse ok, potem pa mrk in nič. Aku je bil skoraj 6 let star in je zima bila že preveč "stresna".
Kliči AMZS ali kako drugo asistenco/pomoč, naj ti pridejo vžgati avto, potem pa se odpelji do recimo Akumulatorstva Grajzar na Letališki (google je prijatelj za točno lokacijo), in ti bodo tam ne samo prodali aku, tudi zamenjali ti ga bodo.

kow ::

Nekje moras zaceti. Povabi kolega na pivo, pa ti bo razlozil kako bosta zrihtala. Pa taksnega, ki mu je jasno. Ce imas vec kot 6 let star akumulator, gres lahko direktno po novega. Se preden gledas avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kaktusar ::

Hvala VAM vsem za odgovore. Na akumulator pa res nisem pomislil. Lep pozdrav!!

ParaEagle ::

kow je izjavil:

Ce imas vec kot 6 let star akumulator, gres lahko direktno po novega. Se preden gledas avto.

No, akumulator komot zdrži 2x tolk, se pravi 12 let. Se javim tukaj čez 7 let in pol in poročam, ampak do sedaj se še nisem ukvarjal z akumulatorji. Razen pri Fiatu seveda, tisto je druga zgodba.
Dočim s CR2032 sem se pa res že ukvarjal. Od takrat samo še Varta oz. druge znane firme in menjat na 2 leti. Ene 2,5-3 leta je zdržala original, kitajska ene pol leta. Da ne govorim kakšen problem je priti v avto kateremu se ne vidi ključavnica. No ja, še vedno bolje kot grda kljuka, ker s tem se ukvarjaš enkrat na 10 let, ko enkrat veš da ni dobro čakat do zadnjega dne.

MadMax ::

12 let v 2021 :))
Hvala za polepšan dan ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

kow ::

ParaEagle je izjavil:

kow je izjavil:

Ce imas vec kot 6 let star akumulator, gres lahko direktno po novega. Se preden gledas avto.

No, akumulator komot zdrži 2x tolk, se pravi 12 let. .


Mas prav. Meni je zdrzal 9 let, samo se je zadnji 2 leti ze videlo, da ni ravno ok. Ce pride zelo mrzel dan, recimo manj kot -10C... Vcasih se kaj zamenja tudi preventivno. Sploh, ce recimo ves, da bo baterija zdrzala se par let, avto pa mislis imeti vec let.
Zakaj bi cakal dan, ko crkne?

forplan ::

Joj človek je prej pomislil na baterije v daljincu kot pa na akumulator...

Včasih ne veš ali je samo trol tema ali je to res...
da se strinjam

kaktusar ::

Ni trol, se pa dogaja marsikaj na planetu Z... so pa zdej Duracelove prej so bile Panasonic. Vam javim rezultat. Lp

val46 ::

Sej bi zastopil, da si sam hotel vrata odpret, ampak če si jih odprl s ključem, pa potem vtaknu ključ v ključavnico za vžgat avtomobil in ti ni niti nobena lučka posvetla na armaturki??? Mislim, žalostno je, da folk ima avto, pa ne pozna najbolj osnovnih zadev z ali o njemu. Kak pomen naj bi imela baterija v daljincu, če ti ne posveti nobena lučka na armaturni plošči, ko daš kontakt? In ja, ni važno, lohk je duracel,panasonic,varta al pa zmaj, če je akumulator avtomobila prazen, lohk menjavaš baterije na daljincu cel dan, pa ne bo vžgalo. In oklenilo vrat tudi ne ;)

dxx ::

MadMax je izjavil:

12 let v 2021 :))
Hvala za polepšan dan ;)

Haha. Tudi meni se kar smeji. V kaj eni verjamejo...

jest10 ::

MadMax je izjavil:

12 let v 2021 :))
Hvala za polepšan dan ;)


Letos nam je na Ibizi izdihnil akumulator, s katerim je bila kupljena. Leta 2009

MadMax ::

Se lahko zgodi, je pa to daleč od nekega pravila, na osnovi katerega bi lahko posploševal in trdil da "komot zdrži 12 let" .
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Cepimose ::

Realno 5-6 let. Topla pa 3.

mr_chai ::

OP, na youtubu poišči "How to jumpstart a car the proper way"

Zdej vemo na kom služjo mehaniki. "Ja veste gospod, ni bil samo akumulator, so bile še krtačke v štarterju fuč, pa smo celi štarter morali zamenjati, aja pa pumpo za gorivo tudi, ker je bila tudi ta fuč..."

MysticElf ::

kow je izjavil:

ParaEagle je izjavil:

kow je izjavil:

Ce imas vec kot 6 let star akumulator, gres lahko direktno po novega. Se preden gledas avto.

No, akumulator komot zdrži 2x tolk, se pravi 12 let. .


Mas prav. Meni je zdrzal 9 let, samo se je zadnji 2 leti ze videlo, da ni ravno ok. Ce pride zelo mrzel dan, recimo manj kot -10C... Vcasih se kaj zamenja tudi preventivno. Sploh, ce recimo ves, da bo baterija zdrzala se par let, avto pa mislis imeti vec let.
Zakaj bi cakal dan, ko crkne?

Eh, potem se ne moreš pohvaliti na Slo-Techu. Samo zaradi tega bom čakal na zadnji dan. Drugače bi pa lahko res po 6-8 letih menjal. Čeprav 6 let je že kar malo, poleti bo 5 let in sem avto ravnokar kupil, 6 let je pa potem tudi že blizu.

Likalnik ::

val46 je izjavil:

Sej bi zastopil, da si sam hotel vrata odpret, ampak če si jih odprl s ključem, pa potem vtaknu ključ v ključavnico za vžgat avtomobil in ti ni niti nobena lučka posvetla na armaturki??? Mislim, žalostno je, da folk ima avto, pa ne pozna najbolj osnovnih zadev z ali o njemu. Kak pomen naj bi imela baterija v daljincu, če ti ne posveti nobena lučka na armaturni plošči, ko daš kontakt? In ja, ni važno, lohk je duracel,panasonic,varta al pa zmaj, če je akumulator avtomobila prazen, lohk menjavaš baterije na daljincu cel dan, pa ne bo vžgalo. In oklenilo vrat tudi ne ;)


haha...se čisto strinja s tem zapisom....saj ne vem ali bi se smejal ali jokal....ampak tudi taki obstajajo....jaz imam zelo podobnega pacienta v familiji....bratranec je imel namen doliti olje v motor avtomobila (pač zakaj bi to mehanik delal, če je pa on že "samostojen").... olje je vlil v posodo kjer je tekočina za šipe.....nisem mogel verjeti, ko sem to slišal

sicer sem imel pa včeraj podobno "burlesko" v službi...sodelavka (res, da je ženskega spola) ni vedla povedati ali nese k vulkanizerju ko menja gume...samo gumo ali gumo na feltni....pač enostavno ni vedla.....računal ji je 30EUR in smo jo vprašali ali ji za ta denar zamenja samo feltne na kateri so že gume ali ji mora letne gume iz feltne dati dol in potem zimske gume na feltno gor....enostavno ni vedela odgovorit......pač to so osnove...tudi jaz se ne spoznam na rožice....ločim pa cvet od korenine

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

MysticElf ::

Glede zadnjega je po ceniku verjetno menjava ali menjava + centriranje. No ja, da bi od ženske pričakoval, da bi vedela kaj je to centriranje se itak ve da je preveč. V bistvu ni dosti drugače z mladeniči 15-25 let, sploh tistimi, ki so bolj v ekonomski namesto tehnični stroki.

Drugače če imaš dvojne feltne jaz ne vidim smisla se ukvarjat z dostavo k vulkanizerju. V času ko pospraviš vse 4 feltne v prtljažnik in odpelješ tja, bi lahko že opravil z menjavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MysticElf ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri akumulator za avto? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
29738715 (15446) m0LN4r

Ključ s prostoročnim odpiranjem in baterija CR 2032

Oddelek: Na cesti
494758 (3799) perci
»

Avto ne vzge

Oddelek: Na cesti
184745 (3715) jocoj
»

Naj kupim nov akumolator ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
509406 (8306) RejZoR
»

Polnenje akumulatorja

Oddelek: Na cesti
287490 (7104) Brane22

Več podobnih tem