» »

Avto ne vzge

Avto ne vzge

masarain ::

Lep pozdrav.

Včeraj sem se normalno se vozil z avtomobilom, vzgal je takoj, brez posebnosti. Danes zjutraj, ko sem se mislil odpeljati v sluzbo, pa niti zaverglal ni? Tisina, prizgejo se lucke potem pa se cuje neko pokanje kot pri starih kasetah za par sekund in to je to. Je mozno, da bi bil akumolator kar naenkrat zanic? okna sem se odprl, sicer bolj pocasi. Kaj menite? Vsak predlog, pomoc dobrodosla.

Hvala vsem.

joze67 ::

Kabli pa sosedov avto? Akumulator se lahko sprazni čez noč ob ustreznih okoliščinah in ni nujno zanič.

jakan123 ::

Če sploh ne vergla bi rekel, da je štartel šel. Obisk servisa pa bo hitro jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jakan123 ()

val46 ::

probaj vžgat na kable, pa če vžge, se pol vsaj ene pol ure vozi okrog, da se baterija napolni. Če se je sam spraznila, bo to dovolj. Če je pa šel alternator, ti je pa med vožnjo ne bo filalo in ko boš ugasnil avto, ga pol spet ne boš mogel vžgati. Tako da ti predlagam, da se odpelješ do kakega svojega prijatelja mehanika, pa šele tam ugasneš avto in če ti pol ne bo več vžgal, ti bo ta mehanik lohk menjal alternator.

Ganon ::

masarain je izjavil:

Je mozno, da bi bil akumolator kar naenkrat zanic?


O, seveda. Tako kot človek, lahko tudi akumulator doživi svojo kap. Moj avto je še zjutraj normalno vžgal, ko sem šel ob dveh iz službe, pa je naredilo samo še klik-klik.

Invictus ::

Zima je dotolkla akumulator. Zdaj, ko se bo ogrelo, se zna še malo pobrati (ni nujno), ampak če je vse ostalo v redu, bo pred zimo treba akumulator menjat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jocoj ::

Danes sem se peljal 5km, pustil avto eno uro in ko sem hotel domov, avto ni da nič od sebe. Svetijo vse lučke, ko obrnem ključ, je brez zvoka in vse lučke ugasnejo. Zaklep-odklep avta na daljincu ne dela. Priključimo na kable in avto takoj vžge. Pridem domov in avto spet noče vžgati. Spet priklopim na kable in takoj vžge. Skratka brez kablov ga ne morem usposobiti.

Mislite, da je samo fuč akumulator (6let star original) in grem po novega, ali naj peljem na servis?

TOP ::

Baterija je kriva po domače.

jocoj ::

Najverjetneje, samo me čudi, da ni bilo do danes enega znaka, da bi bilo kaj z aku. narobe. Danes pa na lep sončen dan crkot. Nič, grem po novega jutri. Kaj se priporoča za majhen avto brez start/stop sistema. Rdeča Topla, Exide, Varta? Ali bo OK tudi najcenejši Energizer? Sedaj je tovarniško Exide noter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

matobeli ::

Kerkoli z 45A bo čist OK, kar podpri toplo :) ponavad dajo prodajalcicelo par posto popusta če prineseš starega (velja za vse zmamke).

jocoj ::

45? Na obstoječi piše 63AH 450A

bambam20 ::

jocoj je izjavil:

45? Na obstoječi piše 63AH 450A


Vzemi to, kar piše na tvojem akomulatorju.

matobeli ::

jocoj je izjavil:

45? Na obstoječi piše 63AH 450A


Kaj pa je to zaen avto? Si rekel majhen avto brez start-stop, res ne vem za nove, ampak 10let stari imajo 45A in jim nič ne zmanjka.

Aja, a je dizl?

hojnikb ::

da se takega kot je specificiran in je to to. Proizvajalc ze ve zakaj je taksen.
#brezpodpisa

val46 ::

Sam pazi, da ni šel alternator,ker po opisanem, bi rekel, da ti med voznjo ne polni baterije,kot pa da bi bila sama baterija problem. K če je šel alternator, ti nova baterija ne bo kej dosti pomagala,ker ko jo bo izpraznilo, ti jo ne bo več napolnilo in boš spet rabil kable za vžig avta.

DamijanD ::

Ampak 6let je ponavadi kar za zamenjat (čeprav prvi akumulatorji zdržijo tudi do 7-8 let, potem pa redko čez 5-6 let)

Malajlo ::

Meni se je dva meseca star akumulator sesedel. Pa je bil Boschev.
Armaturka se prižge, potem pa tema in klikanje relejev.

pviran3 ::

Če akumulator naredi 5 let, je naredil svoje.

Pri meni je 5 let star zjutraj vžgal, opoldne za na malico pa tudi zaverglal ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

jocoj ::

matobeli je izjavil:

jocoj je izjavil:

45? Na obstoječi piše 63AH 450A

Kaj pa je to zaen avto? Si rekel majhen avto brez start-stop, res ne vem za nove, ampak 10let stari imajo 45A in jim nič ne zmanjka.
Aja, a je dizl?
Ne bencin, Panda. Tudi sam sem bil presenečen, da je relativno zmogljiv aku noter. No kakorkoli vzel sem od Tople 65AH 600A s triletno garancijo.


val46 je izjavil:

Sam pazi, da ni šel alternator,ker po opisanem, bi rekel, da ti med voznjo ne polni baterije,kot pa da bi bila sama baterija problem. K če je šel alternator, ti nova baterija ne bo kej dosti pomagala,ker ko jo bo izpraznilo, ti jo ne bo več napolnilo in boš spet rabil kable za vžig avta.
Mojstru sem naročil naj tudi alternator in štarter pregleda. Pravi, da je vse v redu in da je počila celica v starem akuju, zato ni imel dovolj zagonske moči. Upam, da je deajsko stestiral oboje in, da ne bom imel neljubih dogodkov v bližnji prihodnosti.:):)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternator ali akumulator? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9421592 (18920) krneki0001
»

Kje kupiti akumulator (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5021495 (17474) Miha 333
»

Lahko akumulator odpove sredi vožnje?

Oddelek: Na cesti
388705 (7120) Engineer_
»

VW GOLF IV 1.9 TDI PROBLEM Z VŽIGOM

Oddelek: Na cesti
3911690 (11089) SkIDiver
»

Avto crknil (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712698 (11257) andromedar

Več podobnih tem