» »

Nasvet glede avtomobila

Nasvet glede avtomobila

«
1
2

poweroff ::

Ker se na avtomobile ne spoznam absolutno nič, bi rabil kakšen nasvet kaj nabaviti. Razmišljam namreč o menjavi, trenutno imam Opel Astro, ki je malo majhna. Skratka, gledam po kaj večjem, pomembno mi je, da je poraba čim manjša in da se avto obnese za večje razdalje. Nekaj sem gledal hibride, seveda pa pojma nimam kateri so malo večji. Skratka, zanima me kakšen avto, ki je malo večji, recimo napol kombi in ima čim manjšo porabo.

Aja, pa kupil bi seveda rabljenega, za avto nikoli nisem bil pripravljen dajati ne vem kakšnih denarjev.
sudo poweroff

profii ::

Kaj je "nevem kakšen denar"? 100€, 1000€, 10.000€, 100.000€?
Za kaj potrebuješ avto? Za 3km v službo in velik placa za 1x na leto v ikeo, ali imaš res 3 otroke in psa in hodite vsak vikend okoli z kolesi....?

poweroff ::

Avto bom rabil za občasno vožnjo na večje razdalje (2000 - 4000 km na 2 do 3 mesece). Sicer pa za dnevne vožnje recimo do službe in nazaj, kar je cca. 40 km.

Glede denarja... recimo da je 10k nekje zgornja meja. Raje jurja ali dva manj. 20k ali več se mi zdi čisto zapravljanje denarja. Raje kupim kup elektronske opreme za ta denar... ;)
sudo poweroff

profii ::

Definitvno dizel, glede na to, da se veliko voziš v kosu.
Kaj pa potrebuješ od prostora? Kaj prevažaš? Ti je dovolj karavan ali bi bilo bolje imet "kapelco" (beri kangoo ali brelingo)?

__Devil__ ::

Golf 7 karavan, Audi karavan, dizli 2.0/140 -170 konjev. Super avti po mojem mnenju, za 7-8k€ dobiš že dobrega. Hibridi so lahko tudi poceni opcija.

DamijanD ::

Če mu je astra premajhna, je verjetno tudi golf premajhen. Sicer pa kaj pomeni, da je Astra malo majhna: Nima voznik dovolj placa, ali se 5 oseb težko pelje ali je premajhen prtljažnik?

tilen03 ::

Boljše bi ti bilo rentati avto za daljše razdalje, pa kupiti kaj "mestnega". Če ne:

Dizel.
Model srednjevišjega ranga, ker ti mora biti udobno na dolgih vožnjah.

Mercedes-Benz C klasa > Volvo V40 > Mazda3 > Volkswagen Jetta
Če hibrid, Toyota Prius.

Toliko o modelih... Pomembnejša je seveda dobra ponudba. Se pa vsi omenjeni modeli zlahka vozijo tudi, ko je 300k+ km že narejenih. Zahtevaj celotno servisno knjižico, dobro ohranjenost, ... narejeni kilometri ti naj bodo zadnja skrb vglavnem.

BeerSnake ::

poweroff je izjavil:

Glede denarja... recimo da je 10k nekje zgornja meja. Raje jurja ali dva manj. 20k ali več se mi zdi čisto zapravljanje denarja. Raje kupim kup elektronske opreme za ta denar... ;)

Saj se ti ni treba opravičevati in dodatno razlagati, da ne bo še kdo zmotoma pomislil, da si mogoče reven. Deset jurjev naj bo pa je. Brez opravičevanja!

tilen03 ::

poweroff je izjavil:

Raje kupim kup elektronske opreme za ta denar... ;)

Pri 20k+ EUR, dobiš oboje skupaj. Kup elektronske opreme + prevozno sredstvo. ;)

Če ti to predstavlja hobi, izziv, poglej rabljene Tesle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

poweroff ::

Tesla - ne hvala.

Tudi BMW in Audi ne prideta v poštev. To so avtomobili za preseravanje. Kaj si bodo pa sosedje mislili o meni, če se pripeljem z BMWjem? Da sem umsko prizadet? Ne, hvala. ;)
sudo poweroff

Amdforce ::

poweroff je izjavil:

Tesla - ne hvala.

Tudi BMW in Audi ne prideta v poštev. To so avtomobili za preseravanje. Kaj si bodo pa sosedje mislili o meni, če se pripeljem z BMWjem? Da sem umsko prizadet? Ne, hvala. ;)


Resno? Audi je ok za vozit in poceni vzdrževanje, bmw je vrhunski za vozit in drago vzdrževanje.... kakšni predsodki razlog?
Ce noces biti vpadljiv kupi octavio. Poceni in dela....aja pa da ne bos mislil da nakladam, letno naredim med 60-80kkm. Lp

poweroff ::

Aja, drugače glede Astre. Avto je bolj športen, problem je razmeroma majhen prtljažnik. Nekdo je omenjal "kapelice", mogoče me zanima kaj v tej smeri, ja.

Amdforce je izjavil:

bmw je vrhunski za vozit in drago vzdrževanje.... kakšni predsodki razlog?

V krogih, kjer se gibljem vozniki BMWja veljajo za kretene. ;)
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

hojnikb ::

poweroff je izjavil:

Tesla - ne hvala.

Tudi BMW in Audi ne prideta v poštev. To so avtomobili za preseravanje. Kaj si bodo pa sosedje mislili o meni, če se pripeljem z BMWjem? Da sem umsko prizadet? Ne, hvala. ;)

se vidi da nimaš pojma o avtomobilih. Si kr dobr zadev v OPju. Hint; za eno octavijo bo redno vzdrzevanje v $$ praktično enako tipični 3er ali A4.
Če si pa delaš probleme s tem, kaj si sosedi mislijo o teb, maš pa itk večje probleme, kot to, kater avto izbrat.
V krogih, kjer se gibljem vozniki BMWja veljajo za kretene. ;)

Mi je zelo zal, da zivis v Fuzinah. Obstaja še drug svet :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Amdforce ()

Mike_Rotch ::

Nekaj sem gledal hibride, seveda pa pojma nimam kateri so malo večji. Skratka, zanima me kakšen avto, ki je malo večji, recimo napol kombi in ima čim manjšo porabo.


Hibridi so odlični za mestno in primestno vožnjo, na daljše razdalje elektromotor ne pride pretirano do izraza.

V krogih, kjer se gibljem vozniki BMWja veljajo za kretene. ;)


Predlagam menjavo družbe za takšno, ki je manj zaplankana. Sicer za 10 jurjev tako ali tako nimaš ogromne izbire pri BMWju, če želiš relativno varčen in neproblematičen avto. Ampak je pa zaskrbljujoče, da po cesti hodijo ljudje, ki ocenjujejo druge na podlagi znamke avtomobila.

korenje3 ::

poweroff je izjavil:

Ker se na avtomobile ne spoznam absolutno nič, bi rabil kakšen nasvet kaj nabaviti. Razmišljam namreč o menjavi, trenutno imam Opel Astro, ki je malo majhna. Skratka, gledam po kaj večjem, pomembno mi je, da je poraba čim manjša in da se avto obnese za večje razdalje. Nekaj sem gledal hibride, seveda pa pojma nimam kateri so malo večji. Skratka, zanima me kakšen avto, ki je malo večji, recimo napol kombi in ima čim manjšo porabo.

Aja, pa kupil bi seveda rabljenega, za avto nikoli nisem bil pripravljen dajati ne vem kakšnih denarjev.


BMW 530e ali 545e.

poweroff je izjavil:

Tesla - ne hvala.

Tudi BMW in Audi ne prideta v poštev. To so avtomobili za preseravanje. Kaj si bodo pa sosedje mislili o meni, če se pripeljem z BMWjem? Da sem umsko prizadet? Ne, hvala. ;)


no ok. Mi, ka mamo bmw zihr nismo umsko prizadeti :))
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

celje ::

poweroff je izjavil:

Aja, drugače glede Astre. Avto je bolj športen, problem je razmeroma majhen prtljažnik. Nekdo je omenjal "kapelice", mogoče me zanima kaj v tej smeri, ja.

Amdforce je izjavil:

bmw je vrhunski za vozit in drago vzdrževanje.... kakšni predsodki razlog?

V krogih, kjer se gibljem vozniki BMWja veljajo za kretene. ;)



dacia je prav zate narejena.

Kripto mesi ::

poweroff je izjavil:

Tesla - ne hvala.

Tudi BMW in Audi ne prideta v poštev. To so avtomobili za preseravanje. Kaj si bodo pa sosedje mislili o meni, če se pripeljem z BMWjem? Da sem umsko prizadet? Ne, hvala. ;)

To si že zdaj mislijo.

DostMam ::

Zafira? Eni jih hvalijo.

poweroff ::

Joj, koliko hude krvi, ko se pošališ z BMWaši.

Saj je samo navaden avto, fantje!
sudo poweroff

hojnikb ::

Ampak je pa zaskrbljujoče, da po cesti hodijo ljudje, ki ocenjujejo druge na podlagi znamke avtomobila.

Sej to počnejo tudi na podlagi barve kože, pa narodnosti, pa še kaj. Pač, umsko challanged ljudje, if you will.
#brezpodpisa

rejven ::

Sicer o avtih nimam pojma, mam pa prijatla, ki je že 15 let cenilc pri zavarovalnicah in pozna cene, cene servisov itd, in pravi, da je daleč najcenejš za servisirat škoda, najdražje pa kak ford, opel (med normalnimi) znamkami, vsaj kar se tiče rezervnih delov...Sam v info. Drugače pa kaka karavanska različica astre za več placa...

dripac ::

poweroff je izjavil:

V krogih, kjer se gibljem vozniki BMWja veljajo za kretene. ;)


Ah, to so me imeli še preden sem vozil bmw-ja :D

Glede na videno pri sodelavcih in kot službena vozila so Škode Octavie zelo všečna izbira, tako po kvaliteti kot stroškovno.

hojnikb ::

celje je izjavil:

poweroff je izjavil:

Aja, drugače glede Astre. Avto je bolj športen, problem je razmeroma majhen prtljažnik. Nekdo je omenjal "kapelice", mogoče me zanima kaj v tej smeri, ja.

Amdforce je izjavil:

bmw je vrhunski za vozit in drago vzdrževanje.... kakšni predsodki razlog?

V krogih, kjer se gibljem vozniki BMWja veljajo za kretene. ;)



dacia je prav zate narejena.

ding ding ding
evo prfektn avto za OPja
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Bolj prostorn od astre, varčn in most of all, sosedi ti ga zih nebojo fouš :)
#brezpodpisa

tilen03 ::

poweroff je izjavil:

V krogih, kjer se gibljem vozniki BMWja veljajo za kretene. ;)

BMW je pač športna znamka in privabi določen tip ljudi... Mercedes je recimo čisto udobje.

stara mama ::

tilen03 je izjavil:

poweroff je izjavil:

V krogih, kjer se gibljem vozniki BMWja veljajo za kretene. ;)

BMW je pač športna znamka in privabi določen tip ljudi... Mercedes je recimo čisto udobje.

Določen tip ljudi najbolj izstopa.
Klientela pri seriji 1/3 in seriji 5 je popolnoma drugačna. Pri seriji 7 pa spet nekaj čist tretjega.
Najbolj izstopajo seveda zadnji dve, ampak ob pogoju da je avto star vsaj 10 let.
Zato je krivično posplošit vse skupaj na en znak na havbi. Moraš posploševat na številko serije!!! :))

So pa tisti v seriji 1/3 ponavadi dost bolj inteligentni od tistih ki vozijo olimpijado.

Zgodovina sprememb…

profii ::

tilen03 je izjavil:

poweroff je izjavil:

V krogih, kjer se gibljem vozniki BMWja veljajo za kretene. ;)

BMW je pač športna znamka in privabi določen tip ljudi... Mercedes je recimo čisto udobje.


Lahko da, ampak tudi bolj hojlarija čaparija. :)

stara mama je izjavil:

tilen03 je izjavil:

poweroff je izjavil:

V krogih, kjer se gibljem vozniki BMWja veljajo za kretene. ;)

BMW je pač športna znamka in privabi določen tip ljudi... Mercedes je recimo čisto udobje.

Določen tip ljudi najbolj izstopa.
Klientela pri seriji 1/3 in seriji 5 je popolnoma drugačna. Pri seriji 7 pa spet nekaj čist tretjega.
Najbolj izstopajo seveda zadnji dve, ampak ob pogoju da je avto star vsaj 10 let.
Zato je krivično posplošit vse skupaj na en znak na havbi. Moraš posploševat na številko serije!!! :))


Misliš na g/dan (gramov na dan). Porabljenega in prodanega. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

stara mama ::

profii je izjavil:


Misliš na g/dan (gramov na dan). Porabljenega in prodanega. :)

Karkol :)
Takole na hitr, serija 1 je bolj ženski zaradi majhnosti, drugače je to izpeljava serije 3. Ponavadi najdeš notri avtohtono slovensko prebivalstvo, kranjske klobase, potico, štrudl, ...
Serija 5 je značilna za državo bivše juge, znano po sirnici i bureku.
Serija 7 (starejše seveda) je pa znana po kebapu
>:D

(Prvi lastniki serij 5 in 7 so zanemarljiv delež)

tilen03 ::

stara mama je izjavil:

tilen03 je izjavil:

poweroff je izjavil:

V krogih, kjer se gibljem vozniki BMWja veljajo za kretene. ;)

BMW je pač športna znamka in privabi določen tip ljudi... Mercedes je recimo čisto udobje.

Določen tip ljudi najbolj izstopa.
Klientela pri seriji 1/3 in seriji 5 je popolnoma drugačna. Pri seriji 7 pa spet nekaj čist tretjega.
Najbolj izstopajo seveda zadnji dve, ampak ob pogoju da je avto star vsaj 10 let.
Zato je krivično posplošit vse skupaj na en znak na havbi. Moraš posploševat na številko serije!!! :))

So pa tisti v seriji 1/3 ponavadi dost bolj inteligentni od tistih ki vozijo olimpijado.

Saj maš prav ja, ampak večina lastnikov BMW-ja ga kupi zato, ker "malo bolj potegne". Potem tudi oni malo bolj "športno" vozijo na cestah. Ljudem pač gre na živce glasno naglo pospeševanje. Navdušenci športnih avtomobilov pa ga kupijo ravno zaradi tega.

profii ::

stara mama je izjavil:

profii je izjavil:


Misliš na g/dan (gramov na dan). Porabljenega in prodanega. :)

Karkol :)
Takole na hitr, serija 1 je bolj ženski zaradi majhnosti, drugače je to izpeljava serije 3. Ponavadi najdeš notri avtohtono slovensko prebivalstvo, kranjske klobase, potico, štrudl, ...
Serija 5 je značilna za državo bivše juge, znano po sirnici i bureku.
Serija 7 (starejše seveda) je pa znana po kebapu
>:D

(Prvi lastniki serij 5 in 7 so zanemarljiv delež)


Tole je za sprintat in dat na steno. Najboljša definicija ever. :)
Ni toliko direktorjev, zdravnikov in pravnikov v Nemčiji kolikor je 5ic od njih v Sloveniji.

dripac ::

stara mama je izjavil:

Serija 5 je značilna za državo bivše juge, znano po sirnici i bureku.


Zdaj sem pa užaljen :'( Pa čeprav imam res burek občasno na sedežu :D

Raptor F16 ::

Volvo V60
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Invictus ::

Škoda Octavia, če kupiš rabljeno, so deli poceni. Če nima kaj gnilega pleha, ni zaletena, daš jurja za generalni servis in imaš obnovljen avto.

To, da so v določenih krogih lastniki BMW kreteni, pač pove veliko o tistemu krogu. So najbrž še večji kreteni in socialci...

BMW 5 je čisto kul, če ne rabiš veliko prtljažnika.

Ampak glede na to, kam se boš vozil, ga odpriporočam :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poweroff ::

rejven je izjavil:

Sicer o avtih nimam pojma, mam pa prijatla, ki je že 15 let cenilc pri zavarovalnicah in pozna cene, cene servisov itd, in pravi, da je daleč najcenejš za servisirat škoda, najdražje pa kak ford, opel (med normalnimi) znamkami, vsaj kar se tiče rezervnih delov...Sam v info. Drugače pa kaka karavanska različica astre za več placa...

Hvala za ta info.

Sicer sem imel že nekaj znam. Ford je bil super avto, malo bolj športen, je bil pa kar precej požrešen. Volkswagna sem vozil kar dolgo časa, potem sem prešaltal na Škodo s katero sem bil zelo zadovoljen. Naslednji je bil Renault, s katerim sem imel same težave, zdaj pa Astra, ki mi je všeč, ampak se mi zdi, da je čas za menjavo.

Kolega, ki je mehanik me je dolgo prepričeval za Opla in mi ni žal. Je pa zanimivo, da mi je izrecno odsvetoval BMWja. Kot mehanik. Rekel je, da so to čisto preveč precenjeni avtomobili in da so zadnje čase precej nemarno narejeni. Skratka, časi stare slave naj bi bili mimo, povedal mi je par zgodb kaj vse je bilo treba popravljati in menjati na praktično novih avtomobilih in za kakšno ceno in to mi je dalo misliti.

Ampak kot rečeno me zdaj bolj zanimajo malo večji avtomobili tipa Berlingo ali kaj podobnega.
sudo poweroff

6bt9hmDwY ::

Resno mislim, kak kombi brez oken, kjer imaš, po želji, še kak tanek jogi not z majčkeno pisarnico (zložljivo mizico in kakšen kovček s periferijo) in nekim plinskim kuhališčecem. 2000-4000 km v enem (ali dveh) kosih...

Mimogrede, a imajo 'električarji' kakšne akcije ob koncu leta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

Buggy ::

@Matthai: Dobrega mehanika imas, zato ga pri nakupu novega avtomobila tudi poslusaj, pa vzemi nekaj kar tudi servisira. Mehanik ki mu zaupas je namrec zelo pomemben tudi pri nakupu avtomobila, ce ga mislis imeti na daljsi rok.

Ker sem tudi sam vozil kar nekaj Oplov, ga sedaj vec ne kupim, ker so motorji po zdruzitvi s Peugeotom slabsi kot so bili prej.
BMW ja ne kupim, najprej, ker me odbija ze dejstvo kdo in zakaj si BMW kupuje, drugo pa kot si povedal tudi sam, so dalec od tega kar so bili vcasih neunicljivi sestaki.

Ce bo se tako cudno izpadlo, a glede na tvoje kriterije, sem tudi jaz za hojnikov predlog, ceprav bi sel na LPG v kolikor imas na relaciji kjer vozis plinsko crpalko.

edit: hmm zgleda LPG v Lodgy ne obstaja al samo ni oglasov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Mike_Rotch ::

Ampak kot rečeno me zdaj bolj zanimajo malo večji avtomobili tipa Berlingo ali kaj podobnega.


Berlingo je odličen avto. Ampak par opomb.

1. Ceno držijo precej dobro. Za 10k ni ravno ogromno izbire. Mogoče vseeno najdeš kakšnega primernega.
2. Na dolgih avtocestnih turah zna biti malo neudoben. Pri 130kmh je v kabini relativno glasno.
3. Motorji so relativno švoh, avto malo višji. Posledično poraba na avtocesti ni najnižja.

Buggy ::

Za malo vec izbire lahko pogledas tudi Berlingovega bratranca Partner, s katerim je sodelavec tudi zelo zadovoljen po 250Kkm - motor 1.6 HDI

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

iso2000 ::

Berlingo - 4 leta in 100k km, od novega. Ni slab, je pa bilo par stvari za poštimat, večino so mi v garanciji/kulanci. To je pozitivno. Po drugi strani, da ima 3 leta star avto rjava sopotnikova vrata, pa pokrov motorja, kaže na (ne)kvaliteto izdelave.
Kar se tiče vožnje, je Mike_Rotch dobro opisal kako je z zadevo. Jaz sem imel 120KM 1.6HDI motor, pa se še kar premika, ni pa kakšen presežek. Pri vožnji po omejitvah, mešan cikel, povprečna hitrost ca. 65-70km, je bila poraba nekje 5.8l - 6 l/100km. Kot rečeno, dokaj glasen pri višjih hitrostih, na daljših vožnjah ne preveč udoben, pozimi rabi dooolgo časa, da se ogreje (sem že zbiral ponudbe za webasto). Drugače pa praktičen za prevažanje mulcev, psov, koles, omar...
Sedaj imam tourana in je razlika očitna, udobje in zmogljivost je na višjem nivoju, kar (na žalost) odraža tudi cena. S tem da je poraba malenskot nižja (2.0 tdi) Je pa touran manj praktičen, recimo sedežev se ne da odstranit, se podrejo v kvazi ravno dno. Pri Berlingu lahko posamične sedeže druge vrste odstraniš iz avtomobila. Pod črto je berlingo solidna izbira z nekaj minusi - zame je največji počasno gretje pozimi, pa en tip (ne preveč udobnih) sedežev ne glede na opremo avtomobila. Servisi se mi niso zdeli predragi, če bi moral vse zadeve popravljati na lastne stroške, bi bil pa precej bolj nezadovoljen glede na to, da sem kupil nov avto (omenjene rjavine, odpoved črpalke za adblue in posledično menjava celotnega rezervoarja, težave s klima enoto, spustil je hladilnik motorja).
Berlinga smo obdržali, kot drugi avto.

bambam20 ::

poweroff je izjavil:



Tudi BMW in Audi ne prideta v poštev. To so avtomobili za preseravanje. Kaj si bodo pa sosedje mislili o meni, če se pripeljem z BMWjem? Da sem umsko prizadet? Ne, hvala. ;)

Ne samo,d a bi bil v tem primeru umsko prizadet: Ves čas bi hodil po servisih, pa nimajo ti avti dovolj prostora.

Valvoline ::

Skoda yeti ali roomster 1.6tdi (navadni vztrajnik) tut ni slaba izbira.

joze67 ::

Če želiš hibrida, je v tem rangu smiselna Toyota Corolla TS. Že Prešeren je vedel,
Največ sveta otrok Corollo vozi...

mr_chai ::

poweroff je izjavil:

Aja, drugače glede Astre. Avto je bolj športen...


Oprosti, ampak ti nimaš pojma kaj je to športni avto. Obenem praviš kako ne maraš BMW-jev in Audi-jev, ker naj bi te potem sosedi drugače obravnavali. Če si tak, da se oziraš na to kaj si bodo drugi mislili o tebi, potem si zaslužiš kakšno dizel kanto od Fiata.

Morda kaj takega

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

profii ::

joze67 je izjavil:

Če želiš hibrida, je v tem rangu smiselna Toyota Corolla TS. Že Prešeren je vedel,
Največ sveta otrok Corollo vozi...


pa ne za 10k€.

joze67 ::

Zna bit. Me je Avto.net okoli prinesel (Cena: kliči).

mr_chai ::

Valvoline je izjavil:

Skoda yeti ali roomster 1.6tdi (navadni vztrajnik) tut ni slaba izbira.


Yeti je fajn, roomster me pa vedno spominja na mrliški voz. Če že dizel, bi raje Yetija vzel 4x4, 150Km (160?)

googleg1 ::

iso2000 je izjavil:

Berlingo - 4 leta in 100k km, od novega. Ni slab, je pa bilo par stvari za poštimat, večino so mi v garanciji/kulanci. To je pozitivno. Po drugi strani, da ima 3 leta star avto rjava sopotnikova vrata, pa pokrov motorja, kaže na (ne)kvaliteto izdelave.
Kar se tiče vožnje, je Mike_Rotch dobro opisal kako je z zadevo. Jaz sem imel 120KM 1.6HDI motor, pa se še kar premika, ni pa kakšen presežek. Pri vožnji po omejitvah, mešan cikel, povprečna hitrost ca. 65-70km, je bila poraba nekje 5.8l - 6 l/100km. Kot rečeno, dokaj glasen pri višjih hitrostih, na daljših vožnjah ne preveč udoben, pozimi rabi dooolgo časa, da se ogreje (sem že zbiral ponudbe za webasto). Drugače pa praktičen za prevažanje mulcev, psov, koles, omar...
Sedaj imam tourana in je razlika očitna, udobje in zmogljivost je na višjem nivoju, kar (na žalost) odraža tudi cena. S tem da je poraba malenskot nižja (2.0 tdi) Je pa touran manj praktičen, recimo sedežev se ne da odstranit, se podrejo v kvazi ravno dno. Pri Berlingu lahko posamične sedeže druge vrste odstraniš iz avtomobila. Pod črto je berlingo solidna izbira z nekaj minusi - zame je največji počasno gretje pozimi, pa en tip (ne preveč udobnih) sedežev ne glede na opremo avtomobila. Servisi se mi niso zdeli predragi, če bi moral vse zadeve popravljati na lastne stroške, bi bil pa precej bolj nezadovoljen glede na to, da sem kupil nov avto (omenjene rjavine, odpoved črpalke za adblue in posledično menjava celotnega rezervoarja, težave s klima enoto, spustil je hladilnik motorja).
Berlinga smo obdržali, kot drugi avto.
Zanimivo. Ravno obratna izkusnja. Isti motor, isto kilometrov, isti letnik. Klima deluje super poleti, pozimi super greje. Prakticno takoj piha toplo. je pa pri 130km/h res malo glasnejsi v kabini.

poweroff ::

mr_chai je izjavil:

poweroff je izjavil:

Aja, drugače glede Astre. Avto je bolj športen...


Oprosti, ampak ti nimaš pojma kaj je to športni avto. Obenem praviš kako ne maraš BMW-jev in Audi-jev, ker naj bi te potem sosedi drugače obravnavali. Če si tak, da se oziraš na to kaj si bodo drugi mislili o tebi, potem si zaslužiš kakšno dizel kanto od Fiata.

To je bil seveda štos, ampak eni ste zelo občutljivi in takoj začnete šmrkati.

Dejstvo je pa, da mi je kolega mehanik nakup BMWjev odsvetoval. In kot rečeno, ne rabim se dokazovat in si buildat ega z BMWjem.
sudo poweroff

jukoz ::

poweroff je izjavil:



Dejstvo je pa, da mi je kolega mehanik nakup BMWjev odsvetoval. In kot rečeno, ne rabim se dokazovat in si buildat ega z BMWjem.


To imaš pa prav, bildaš si ga s pizdakanjem čez ženske. Mimogrede, kako ti gre priprava predavanja o feminizmu? O PBXih imaš čas, o feminizmu pa ne...

energetik ::

joze67 je izjavil:

Zna bit. Me je Avto.net okoli prinesel (Cena: kliči).
Corolla TS je zunaj šele od 2019. Niti ni kakšne izbire še rabljenih, seveda cena za 2019 letnik bo še vedno daleč nad 10k. Razen če gleda njenega predhodnika Auris karavan.
Drgač pa ja, zdj v 1 tednu sem Corollo sprobal tako na AC kot v primestni vožnji. V primestju je absolutna zmaga, tako glede udobja kot porabe. Tukaj na razdalje 5-7km imam porabo okoli 4,0.
Na AC sem imel na relaciji LJ-Štanjel 6,2, nazaj 5,2. Vseskozi tempomat na 135km/h, pihal je JZ, zato tja večja poraba.

Sicer pa jaz avtorju predlagam poleg Octavije morda tudi Hyundai I30 karavan CRDi. Boš dobil novejšega za isto ceno kot Octavijo, ker je pač Hyundai in podcenjen.

Valvoline ::

C3 pikaso je tudi top skatlica.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BMW serija 1 (116d, 118d) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8333451 (2832) n3zn4n
»

Nakup RABLJENEGA karavana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12814877 (9068) sm1x
»

BMW 116i 2006 vs Megane 1.6 16V 2012 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5610713 (8750) FTad

Kateri nov avto za 20 jurjev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23074575 (63037) dzinks63
»

BMW serija 5 zadnji pogon in sneg?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9139733 (36331) chucki

Več podobnih tem