» »

Skupna raba tiskalnika

Skupna raba tiskalnika

frg4 ::

Zanimam kako naj dam tiskalnik v skupno rabo z dvema računalnikoma(PC in prenosnik)?

amigo_no1 ::

Control panel, printers, izbereš tiskalnik, desni klik -> Sharing, zavitek Sharing, določiš neko ime (priporočam brez šumnikov in presledkov).

Zgodovina sprememb…

frg4 ::

Sem naredil to samo ni nobenega sharing ali deli.

IL DIAVOLO ::

Spremenit moraš omrežje iz domačega v javno, na obeh računalnikih:)

IL DIAVOLO ::

Drugače pa ta spletna, da ne bomo tu pametovali.

http://flash-electronics.si/?p=934

:D

SLO_Matej ::

Ponavadi ravno javno omrežje ni priporočeno za skupno rabo zadev, ker ga uporabljaš na javnih mestih. Za to se uporablja domače omrežje (doma) ali službeno omrežje (na službenih računalnikih).

Evo, uradna Microsoftova navodila z videoposnetkom kako to narediš:

Zgodovina sprememb…

frg4 ::

Na PC-ju sem dal tiskalnik v skupno rabo, na prenosniku pa sem hotel dodati ta tisklanik vendar ga ni našlo. Kaj naj naredim?

dvihtelic ::

Pozdravljeni.
Doma imam preko wifi omrežja povezan Epson tiskalnik, nanj sta vezana 2 windows prenosnika in mac. Ali je možnost, da tiskam preko PC, kjer je internet povezan direktno na kabel? Nekaj sem se trudil in mi nikakor ne uspe, na prenosniku sem dal printer sharing in ga nikakor ne najde.

Han ::

Na PC namestiš wifi šoferje za tiskalnik...

mihagr ::

dvihtelic praviš (preko wifi omrežja povezan Epson tiskalnik, nanj sta vezana 2 windows prenosnika in mac).
Kam so vezani ti računalniki, verjetno na router z wifi? In iz nobenega ne moreš tiskati?
Tiskalnik moraš imeti povezan obvezno na router (to se imenuje infrastructure povezava, ti pa imaš verjetno adhoc povezavo) in potem ga bojo videli vsi ostali računalniki v tvojem omrežju. tudi tisti, ki so povezani "z žico", namestiš ustrezen gonilnik na vsak računalnik in potem bo šlo.
Seveda najprej moraš prekiniti vse povezave, ki si jih naredil med posameznimi računalnik in s tem tvojim tiskalnikom!
Potem ustvari samo eno povezavo med tiskalnikom in wifi routerjem. preberi navodila in uporabi wps, če drugače ne gre.

mihagr ::

še obrazložitev iz interneta - na brzino.
In infrastructure mode, all devices on a wireless network communicate with each other through an access point (wireless router). In ad hoc mode, a computer with a wireless network adapter communicates directly with a printer equipped with a wireless print server.

Nikonja ::

Mater, za povezat svoj Canon (wifi) z mojo mrežo in vsemi računalniki na njej sm porabil cca 10 min časa. Večina wifi printerjev prek mobitela skonfiguriraš da se povežejo na domačo mrežo, potem potegneš drivere/software dol z katerim povežeš vsakega od računalnikov z printerjem (večina ima kofigurator kateri te pelje skozi celotni postopek).

Če res ne znaš potem pa poišči enega frenda kateri je dobr s tem in imaš rešeno v 10 min.

P.S. Veliko lažje bi bilo če bi napisal model printerja ker tko razen splošnih informacij ne boš dobil velik.

mihagr ::

evo enostavno branje, seveda z uporabo angleščine:
https://www.howtogeek.com/180649/htg-ex...

sbawe64 ::

dvihtelic je izjavil:

Pozdravljeni.
Doma imam preko wifi omrežja povezan Epson tiskalnik, nanj sta vezana 2 windows prenosnika in mac. Ali je možnost, da tiskam preko PC, kjer je internet povezan direktno na kabel? Nekaj sem se trudil in mi nikakor ne uspe, na prenosniku sem dal printer sharing in ga nikakor ne najde.

Točen model tiskalnika ?
Pri mojem Eco tank (kabel/wifi) sem v Windows pognal tisti Epson setup, tam označil da gre za network printer, ki ima svoj ip, vpisal geslo za wifi in se je potem tiskalnik pojavil pri vseh napravah omrežju (prenosniki, desktopi vse windows, Android telefoni).


Za linux/Mac ne vem, verjetno moraš prvo natisniti tisti podroben system setup tiskalnika, kjer piše ip tiskalnika, se preko web browserja logirati v setup in tam nastaviti.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

111111111111 ::

mihagr je izjavil:

dvihtelic praviš (preko wifi omrežja povezan Epson tiskalnik, nanj sta vezana 2 windows prenosnika in mac).
Kam so vezani ti računalniki, verjetno na router z wifi? In iz nobenega ne moreš tiskati?
Tiskalnik moraš imeti povezan obvezno na router (to se imenuje infrastructure povezava, ti pa imaš verjetno adhoc povezavo) in potem ga bojo videli vsi ostali računalniki v tvojem omrežju. tudi tisti, ki so povezani "z žico", namestiš ustrezen gonilnik na vsak računalnik in potem bo šlo.
Seveda najprej moraš prekiniti vse povezave, ki si jih naredil med posameznimi računalnik in s tem tvojim tiskalnikom!
Potem ustvari samo eno povezavo med tiskalnikom in wifi routerjem. preberi navodila in uporabi wps, če drugače ne gre.

Tole je pravilen odgovor.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

feryz ::

Nobene povezava ni potrebno prekinjati.
Na računalniku imaš komot 2 enaka printerja nameščena. 1 mrežni in en usb. Izbereš tistega, ki ti paše (če imaš usb kabel vtaknjen).
Usb pride prav pri velikih fajlih.

Daniel ::

Jaz še zmeraj mantram HP 6500W za katerega je HP iz spletne strani že umaknil gonilnike, s temi, ki jih ima Microsoft pa skeniranje ne dela. Dostikrat, ko dam tiskat več dokumentov se tudi nekje vmes na poti do tiskalnika ustavijo in moram restartati Print Spooler, ne vem pa ali je to težava Windows, tiskalnika ali mreže. V glavnem zadeva je bila narejena praktično bulletproof in jo bo pokopal zgolj umik podpore proizvajalca, drugače bi najbrž delal še leta.

dvihtelic ::

mihagr je izjavil:

dvihtelic praviš (preko wifi omrežja povezan Epson tiskalnik, nanj sta vezana 2 windows prenosnika in mac).
Kam so vezani ti računalniki, verjetno na router z wifi? In iz nobenega ne moreš tiskati?
Tiskalnik moraš imeti povezan obvezno na router (to se imenuje infrastructure povezava, ti pa imaš verjetno adhoc povezavo) in potem ga bojo videli vsi ostali računalniki v tvojem omrežju. tudi tisti, ki so povezani "z žico", namestiš ustrezen gonilnik na vsak računalnik in potem bo šlo.
Seveda najprej moraš prekiniti vse povezave, ki si jih naredil med posameznimi računalnik in s tem tvojim tiskalnikom!
Potem ustvari samo eno povezavo med tiskalnikom in wifi routerjem. preberi navodila in uporabi wps, če drugače ne gre.

Tako je vezani so na router oz mesh sistem. Uf to mi ne pride v poštev potem ker nimam na mesh sistemu USB priklopa. Potem bolje da kupim WiFi adapter za pc.

Nikonja je izjavil:

Mater, za povezat svoj Canon (wifi) z mojo mrežo in vsemi računalniki na njej sm porabil cca 10 min časa. Večina wifi printerjev prek mobitela skonfiguriraš da se povežejo na domačo mrežo, potem potegneš drivere/software dol z katerim povežeš vsakega od računalnikov z printerjem (večina ima kofigurator kateri te pelje skozi celotni postopek).

Če res ne znaš potem pa poišči enega frenda kateri je dobr s tem in imaš rešeno v 10 min.

P.S. Veliko lažje bi bilo če bi napisal model printerja ker tko razen splošnih informacij ne boš dobil velik.

Printer je Epson L6190 serije.

Zgodovina sprememb…

mihagr ::

Daniel
saj imaš gonilnike na HP-jevi strani za win 7 do win 10, datum 8.december 2022.
https://support.hp.com/us-en/drivers/se...

sbawe64 ::

dvihtelic
Video je na
https://www.epson.si/support/sc/epson-l...
Connection (Wireless / Wired)

2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

dvihtelic ::

sbawe64 je izjavil:

dvihtelic
Video je na
https://www.epson.si/support/sc/epson-l...
Connection (Wireless / Wired)


Thanks, če se kje vidimo dobiš za pivo.

Daniel ::

mihagr je izjavil:

Daniel
saj imaš gonilnike na HP-jevi strani za win 7 do win 10, datum 8.december 2022.
https://support.hp.com/us-en/drivers/se...


Ni gonilnikov, je zgolj

HP Print and Scan Doctor for Windows, ki je nekaj čisto tretjega.

spodaj pa piše še:
Install the HP Printer Driver and Software provided within your operating system.

V glavnem so jih sneli, po njihovem je izdelek mrtev in čas za menjavo.

111111111111 ::

S HP Start Smart si poskusil?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

111111111111 je izjavil:

S HP Start Smart si poskusil?


Ja. Sploh ne najde tiskalnika. Očitno bom prisiljen v menjavo.

mihagr ::

Daniel, ali si odstranil vse gonilnike, ki so ti morda ostali od poizkusa prejšnih inštalacij?
Si potem ponovno zagnal računalnik -brez priključenega tiskalnika?
Imaš USB kabel s priklopom USB-A na strani rač. in USB-B na strani tiskalnika, je ta kabel v redu? Imaš morda rezervni USB kabel, če je morda prvi zanič?
Ko si vse, to preveril, prižgeš računalnik, tiskalnik naj bo izključen in nepriključen z USB kablom na rač. Ko se rač. normalno postavi, prižgi tiskalnik, vtakni USB-B v tiskalnik (če še ni) in nato še USB-A konektor v recimo kakšen USB port, ki ga nisi običajno uporabil za preizkušanje tiskalnika -recimo spredaj v PC ohišju, poleg slušalk, mikrofona
ali kakšnega, če imaš prenosnik. Kaj se zgodi, slišiš kakšen ton, morda se kursor miške za hip spremeni, karkoli? Če se karkoli zgodi pomeni, da se rač. in tisk. poskušata sporazumeti. Sedaj šele pridejo na vrsto gonilniki in ostalo programje. Ko ti tiskalnik, upam, lepo deluje preko USB-ja začneš razmišljati, kako in kaj preko Wi-Fi-ja, ali share-nje, ali preko etherneta. Če ni nič, ostane ponoven izklop rač. in tisk. zamenjava USB kabla in ponovitev tega postopka. Če še vedno ni nič, potem je potrebno ta postopek ponoviti na drugem rač.
Če tam pokaže kaj življenja, pomeni da je na tvojem rač. potrebno preveriti USB porte -fizično, recimo s kakšno miško (dela ali ne) in pa pregledati stanje USB portov v "Device Manager-ju" ustrezno urediti stanje tam, ponovno zagnati rač. in ponovno poizkusiti z napravo za katero veš, da deluje -miška. Če miška normalno deluje potem je res treba pogledati kaj je s tiskalnikom, ali pa ga vržeš proč.

Tako bi naredil jaz!
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
697141859 (655) easyrider3
»

Tiskalnik za dva A4 lista na mesec

Oddelek: Kaj kupiti
383424 (1889) anketar
»

Nakup črnobele laserske multifunkcijske naprave

Oddelek: Kaj kupiti
61073 (890) sandmat
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7813944 (12533) styled
»

Kateri tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
182843 (2373) flood

Več podobnih tem