» »

Plača XXX.XXX SIT???

Plača XXX.XXX SIT???

«
1
2

alibabax ::

Glede na to, da je precej uporabnikov te table zaposlenih v računalniško-informacijskih vodah, me zanima, kakšne neto plače približno prejemate za katera delovna mesta in katero stopnjo izobrazbe.

Za zacetek moji podatki: sistemski inženir ,7.stopnja, približno 180.000 SIT

Vem da je občutljiva tema in kdor noče povedat naj pač ne...zanima me predvsem zato, da vidim, ali sem malo premalo, veliko premalo, malo preveč, veliko preveč ali celo ravno prav plačan za to kar delam. Nikakor pa ne zanima to zaradi tega, da bi vrtal v zasebnost uporabnikov. Mišljena je približna neto mesečna plača brez prevoza in malice.

undefined ::

> Za zacetek moji podatki: sistemski inženir ,7.stopnja, približno 180.000 SIT

Dobr ti gre, nč se sekirat. Bod vesel, da si zaposlen in zmerno dobro plačan. Bolj pomembno od same višine plače pa je, da ti ustreza firma in ljudje, s katerimi delaš. :)

Sergio ::

Študentsko delo, 3 dni tedensko, cca 130.000 SIT na mesec. Formalno končana gimnazija.

Programer. :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

madmitch ::

Če si v javni hiši (javnem zavodu) je vredu, saj je teh 180K sigurnih, če ne, je pa malo premalo.

Sistemc v enem večjih javnih zavodov (120 PCov, 3 serverji, vseslovenska mreža) začetna plača (neto) 190K, večja slo. banka 250K
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

kopernik ::

Po mojem je to premalo.

Iz lastnih izkušenj ti povem, da bi moral imeti vsaj 250k neto.

Sicer je pa vse odvisno od tega, koliko pomemben si v podjetju... bolj kot te rabijo, bolje te plačajo :))

aja, pozabil sem dodati... moje izkušnje so iz programerskih voda, plač ostalih ne poznam (sistemci, serviserji, itd)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

BigWhale ::

Vse je odvisno kaksne sisteme vzdrzujes.

120 Windows masin ni nic pametnega... Koliko je se 'mission critical' stvari, ki morajo laufat in tako naprej.

Mr.B ::

A na znaje in sposobnost je kaj pomembna. Če imaš 7stopnjo, pa kaj. Ali si sposoben recimo pedeset računalnikov in serverjev vzdrževati bp, in kaj podobnega. Za državno ustanovo je to dobro, za privat pa ? Tam je znanje bolj pomembno kot papirji.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

flipflop ::

klik

Še dobro da lahko opravljaš dve službi hkrati. Al je še tretja kje?

Yohan del Sud ::

Kot SP ekskluziva trenutno 216000 bruto (ddv vračunan) - za kaj zdraven prprosto ni cajta...

tj (minus vsi prispevki in stroški) 120000 neto... (5 stopnja) :|

Res pa je da nimam familije in sedaj izkušnje bolj štejejo... :|

ABX ::

S.p. Bruto 5.000.000 letno (ne plačujem še DDV).

Sem pa zelo priden za delat in vedno v minusu (5.stopnja + M$ cert).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Maršal ::

Strojnik 320.000 neto 4 stopnja "resno"

undefined ::

> Strojnik 320.000 neto 4 stopnja "resno"

Katera firma? :)

BigWhale ::

> A na znaje in sposobnost je kaj pomembna. Če imaš
> 7stopnjo, pa kaj. Ali si sposoben recimo pedeset rač
> unalnikov in serverjev vzdrževati bp, in kaj podobnega.

S sedmo stopnjo nja bi imel druge kvalitete, ki jih clovek rabi pri delu. Hec je v tem, jih nimajo vsi. Potem pa nekdo, ki bo kmalu magister sprasuje, 'baje obstaja en program za delanje particij...'

:)

Red_Mamba ::

250.000SIT za 1.5mesca, delal preko študenta kot programer
sedaj se bom pri njih zaposlil (upam da bo plača vsaj približno ostala ista), drugače pa končujem faks

Loki ::

b**m v strojnistvu dobis tako placo sam, ce si statik (preracunavanje konstrukcij oz. imas xx letne izkusnje v 3d modeliranju ali kaj podobnega ipd.), sicer se ne da (ce nimas svoje firme).

Se dokaz

razen ce si trucker.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Mr.B ::

Bomo videli kako bo marec/april leta 2005, ko se bodo delale zaključne bilance.

Za državno firmo bodo tako kot sedaj pomembni vsi ti. papirji, znanje irelavantno.Sej ne rečem da nekateri imajo znanje, toda pokazalo se bo tudi pri nas da je papir brez dokazanega znanja oz izkušen nepomemben. Tako boš lep uni.dip.Mr.XXX , začel delati z nekim relativnim visokim minimalcem, temu pa bo sledila plača gor ali dol ali pa knjižica.
Seveda pa so pogoji napredovanja znani, ampak večina ti. znalcev raje gre, ker ve da jih bo zelo težko izpolnil.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Super Sonic ::

B, ob tej tvoji razlagi, se ime nfufa sliši kot fenomen svoje vrste.

sicer se zelo strinjam s teboj, ampak mem nfufe pač ne morm.

ni mi nikol bilo, mi ni in mi ne bo nikol jasno, kako lahko tak tip človeka (beri ženske) dobi službo v takšenm podjetju.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Mr.B ::

radeon power , vse tajnice niso vedno blond, če delajo kot blonde, če govoriva o isti osebi seveda.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Super Sonic ::

vse tajnice niso vedno blond
itak.

Nfufa, zgolj kot en primer. Zanimiv primer :D.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Iztirjenec ::

Ko berem to temo in pa forum strojnikov se mi vedno bolj zdi, da je v Sloveniji je oprostite izrazu "v kurcu". Sploh plače strojnikov (7. stopnja). Da imajo plačo pod 150000 SIT ljudje z 7.stopnjo izobrazbe in cca 7. let delovnih izkušenj... Žalost... Jaz sem v sloveniji imel plačo okoli 450000 SIT, bil sem zadovoljen, pač naletel sem na tržno nišo, ki se je takrat tržila (pod. baze). Potem pa se je naenkrat stanje kar poslabšalo, sicer ne drastično, ampak toliko, da se je poznalo... Pač tisti začetni boom je minil... Težko je, če si navajen dobivati takšno plačo vsaki mesec, potem pa se ti v roku enega leta zniža za 100000 SIT.
Pustil sem službo in odšel v tujino, kjer sem dobil boljše pogoje za delo (plače ne bom primerjal, ker ni enak standard pri nas in se bi vam zdela zelo zelo visoka, je pa tudi veliko drugih ugodnosti, kot naprimer udobne pisarne, luksuzno opremljene, dostop do bazena, jaccuzija, savne, golf igrišča, delovni čas ni strikten, imam službeni avto višjega razreda (Jaguar S type), dobil sem hišo, ki je last firme za zelo ugodno najemnino 400 funtov na teden, dopusta na leto 30 dni, nadstandardno zdravstveno in pokojninsko zavarovanje, mlad kolektiv s cele evrope... Predvsem zaradi teh dodatnih ugodnosti sem se zaposlil tam. Aja pa še napredovanje je zelo hitro, pa nagrade za uspešnost so kar lepe ( 40% plače predstavlja fiksni zagarantirani del, 60% procentov pa je glede na uspešnost).

Aja izobrazba je 7 stopnja, v tujini mi je priznan master deegre, sem pa na delovnem mestu vodje projekta

Zgodovina sprememb…

alibabax ::

Saj poznate tisti vic o Mujotu, ki gre s šajtrgo v Nemčijo, nazaj pa pride z Mercedesom pa šajtrgo ma na strehi :-) Zgleda da si Iztirjenec šel po njegovih stopinjah hehe....

Sicer pa kaj mislite, se bo višina plač v informatiki z prihodom v EU kaj bistveno povečala? So informatiki v EU kaj boj cenjeni kot pri nas?

Jaz upam, da bodo plače šle vsaj za tolk gor kot cene :))

Elemen_T ::

Počasi bo z vstopom v EU res bolje. Poudarek na Počasi!

Jest o svoji plači nebi. Vem pa, da je vse pod 200k za težko 8h/d programiranje odločno premalo!
In prav zaradi tega jest upam, da nikoli ne bom delal pod nekom.

Iztirjenec ::

Vprašanje če se bodo v Sloveniji plače informatikom in programerjem drastično povečale... Sicer pa glede na ostale poklice imajo informatiki in programerji pri nas kar lepe plače... Moja začetna plača (pripravniška) je bila 180000 SIT, in po 1 letu sem dobil ven 300000 SIT (seveda pri nas v Sloveniji). Potem pa po 3 letih 450000 SIT. Že tukaj sem imel izredno visok standard. Seveda je vse odvisno kako sposoben si in kako znaš prenesti znanje v prakso. Če si dober, ti ne bo problem izsiliti plače 300000 SIT, ali pa dobiti takšno delovno mesto v drugi firmi. Naj povem da je tukaj na Irskem, kjer zdaj delam povprečna plača navadnega (ne vodje projekta) programerja, s cca. 3 letnimi izkušnjami od 6000 do 8000 funtov + ugodnosti, ki sem jih prej opisal (brez stanovanja in avtomobil imajo slabši (Rover 75)) Vodilni v podjetju smo pa plačani po kolektivni pogodbi. Vsekakor, če ste dovolj sposobni in ste pripravljeni delati v tujini (naj vas ne bo strah tuje dežele) in dobro govorite jezik tiste države, zagrabite priložnost. Vam povem da sam ne pridem več nikoli delati v Slovenijo (razen za isto plačo kot jo imam sedaj ali pa če bo firma odprla podružnico v Sloveniji, in bi bil potem pač jaz šef podružnice). Moram reči da že kar pogrešam službo in komaj čakam, da se 3. novembra vrnem v službo. Res je redkost, da imaš tako dobro službo, da se tam počutiš tako domače, da se ti celo na dopustu toži po delu...

Elemen_T ::

Hitro si potem v vseh teh letih napredoval, najprej do 7 stopnje...potem zviševanje postavke plače do 450k in zdej tujina ta cca 2.000.000SIT na mesec in Jaguarček pa lepa hiška. Pri 22ih..lepo lepo. Komej za verjet8-)

Če je pa to res...imaš pa megalomansko srečo. Verjemi, da to ne uspe vsakomur. Pa če je še tako priden!

Gadjit ::

Bom še jst povedu moj primer:
V eni firmi (dobrostoječa) sem začel delat obvezno prakso 6 mesecev kot del študija "računalništvo in informatika" VS. Manjka mi še neki izpitov. Prakso sem mel plačano cca 80.000 SIT.
Po zaklučeni praksi sem ostal v firmi in dobivu po 110.000 SIT/mesec brez malce, prevoza itd.
Zdej mamo en projekt, in mam več oblublen.
Delam z Javo(J2EE ) in Oraclovim aplikacijskim strežnikom:
EJB
JSP
Struts itd..
Mislim da sem premal plačan, ker delam ful time job (8ur/teden).
Aja še: končana V. stopnja.
HOW FAR CAN I GO? xxx.xxx SIT

Iztirjenec ::

Elemen_T: V šolo sem šel eno leto prej, s 17 leti sem se vpisal na faks, kjer sem v prvem letniku začel delati. Faks sem končal v štirih letih, 5 letnik sem opravil v 4. letniku, ker sem dobil soglasje, da mi vaj in predavanj ni treba obiskovati. Februarja v četrtem letniku sem imel že končane vse izpite. Diplomo sem napisal v 2 mesecih. Aja v profilu narobe piše, sem letnik 1980. Se mi ne da popravljat profila in do sedaj tega sploh nisem opazil... Aja pa še to, v prvem letniku, ko sem delal sem bil redno zaposlen, in sem dobival pripravniško plačo, s tem da sem bil na delovnem mestu za visoko izobrazbo. Delal sem pa do četrtega letnika, potem sem zamenjal job... Dejansko vem da imam srečo, rešuje me pa predvsem to, da sem rastel ob računalnikih. Prvič sem se srečal z računalnikom 1985 leta, po 3 letih sem v qbasicu že napisal prvi program oz. igrico...

Zgodovina sprememb…

Vesoljc ::

damn, ur good...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

BigWhale ::

IMNSHO...

Tiste, ki jamrajo da je kriza, ker imajo placo visoko 350k SIT, bi jaz poslal na zagarantiran OD in va podnajemnisko stanovanje, za nekaj let. 7 stopnja gor ali dol, doktorat zaradi mene.

Zdaj mi pa povejte, da sem nestrpen... Pa kaj.

undefined ::

> Tiste, ki jamrajo da je kriza, ker imajo placo visoko 350k SIT, bi jaz poslal na zagarantiran OD in va podnajemnisko stanovanje, za nekaj let. 7 stopnja gor ali dol, doktorat zaradi mene.

Se povsem strinjam. :|

kopernik ::

110k na mesec je katastrofa. Najdi si drugo službo.

undefined ::

110k je malce boljša plača za 5. stopnjo. :)

kopernik ::

Po moje papirji niso tako važni. Bolj je važno, kaj znaš. In koliko te firma potrebuje. Glede na to, da je že pred tem delal kot študent in se (sklepam) tudi kaj naučil, bi mu lahko dali višjo plačo.

Mr.B ::

Počasi se bodo ljudje tudi v Sloveniji začeli zavedati, da so papirji nepomembni. Pomembno je koliko znaš, pa ne katera stopno imaš zaključeno. Papirji bodo pomembni samo za državne lagodne službe in nič drugega.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kopernik ::

Hja, papirji so pomembni in to predvsem tam, kjer se za isto delovno mesto poteguje več ljudi. Ker stopnja izobrazbe je samo dodaten filter pri zaposlovanju.

Enkrat mi je nekdo na eni firmi rekel, da z diplomo pokažeš, da si vztrajen (torej, da si vložil toliko časa in volje, da si faks dokončal), s svojim delom pa, koliko znaš. Torej, če imaš diplomo, vsaj dobiš delo - čeprav te mogoče po parih mescih odpustijo. Brez diplome pa še te možnosti nimaš. Pri tisti firmi, o kateri govorim.

madmitch ::

Meni se pa ne zdi, da bi imel iztirjenec kakšno prav posebno srečo. Jaz bi temu prej rekel garanje in jajca in biti na pravem mestu ob pravem času. To je edini način, da kam prideš. Če bi jaz ostal pri slovenskem ali hrvaškem ladjarju, kjer sem delal prej, bi bil po položaju daleč od tega, ki ga imam sedaj. Pri 36ih sem že tri leta upravitelj stroja (prvi za kapitanom) na ladjah francoskega ladjarja. Tudi jaz imam plačo, ki ni primerljiva s slovenskimi, bonitete, ki si jih naši pomorci niti ne predstavljajo. Nikoli me niso prav veliko spraševali po izobrazbi, veliko bolj je bilo pomembno delo, ki sem ga opravil.
Mislim, da bi bi marsikdo v sloveniji, namesto, da se pritožuje nad svojo plačo in jo primerja z drugimi, moral predvsem več delati in svoje delo opraviti bolje kot drugo. Potem bi čudežno tudi plača bila boljša, če ne v sedanji pa v naslednji službi. Kolikor sem bral raziskave tujih strokovnjakov, bodo plače v sloveniji še vsaj deset let krepko capljale za recimo francoskimi.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

BigWhale ::

> da se pritožuje nad svojo plačo in jo primerja z drugimi, moral
> predvsem več delati in svoje delo opraviti bolje kot drugo. Potem bi

To je res ja.

> čudežno tudi plača bila boljša, če ne v sedanji pa v naslednji službi.

Tod drugo pa nic vec. ;) Vcasih ja, ponavadi pa ne. :)

Avalonis ::

Iztirjenec : Imaš morda nasvet kako si najti službo v tujini? Poznam nekaj sitov, ki služijo, kot ponudnik del v tujini vendar ne vem kako resna so ta? Ker mi jeziki (nemščina, angleščina) ne delajo problemov resno premišljujem zapustiti slovenijo takoj, ko dokončam diplomo. Imaš morda kakšen nasvet za nekoga, ki si upa pogledati onkraj naših meja.

undefined ::

> Po moje papirji niso tako važni.

Noben šef ni tolk lopnjen, da bi dal višjo plačo kot je treba, se pravi, po papirju - izobrazbi. Tako pri nas dela večina šefov, pa še tisto ponavadi radi zmanjšajo, saj se jim gre namreč za profit. Delavcev je pa že tako dost, na ZZZ kar jih češ. :)

kopernik ::

Iceman:

Saj sem napisal, da so važni in to posebej takrat, ko se več ljudi poteguje za isto delovno mesto. Ampak, če znaš stvari, ki jih malokdo zna, potem pa papirji niso tako važni.

Business ::

Vsaka vam čast, tisti ki imate take plače!
Pri nas na štajerskem lahko samo sanjamo o takih.
:\
Hmm pravna država.;((

undefined ::

> Pri nas na štajerskem lahko samo sanjamo o takih.

Hmm, če ne na štajerskem, kje pa so potem takšne plače? V LJ, sklepam? Pa tud tam verjetno ne povsod. :)

Yohan del Sud ::

Kot s.p. imam 4mio na leto prihodka in 2.5mio stroškov na 50 ur dela tedensko. Računajte dalje sami... :\ :(
5. stopnja...

kopernik ::


Kot s.p. imam 4mio na leto prihodka in 2.5mio stroškov na 50 ur dela tedensko


in ukvarjaš se s čim?

SavoS ::

Ok še jaz pristavim svoj pisker.......sem vzdrževalec na eni srednji šoli - po domače hišnik, na grbi mam 42pc-jev, od tega jih je 10 v pisarnah ostali pa v učilnicah... moja neto plača je 105.000 sit , imam 5 stopnjo izobrazbe, zahtevana je 4. Računalnike vzdržujem predvsem iz veselja, pa zato da se tud sam kaj novega naučim, imamo drugač učitla - računalničarja, ki dobiva plačilo za vzdrževanje, samo kar naprej hodi k meni in me sprašuje, kako in kaj glede pc-jev....kurc pa tak učitl, ki predava iz knjige....praksa pa za en kurc! Vglavnem je že en povedu, za državne službe je važen in samo zelo pomenben papir - potrdilo o izobrazbi, kaj pa v resnici zna tista oseba je pa že zelo, zelo druga zgodba, sploh v šolstvu, ko lahko vse predavaš iz knjige in nerabi met blage vaze zaka se gre, še vse delovne in učne načrte so potegnali iz neta, pol jih pa veselo nodijo k ravnatelju, češ to sem pa jaz skup sklamfal LOL!!!!Jebesh tako državo......:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

undefined ::

> Vglavnem je že en povedu, za državne službe je važen in samo zelo pomenben papir - potrdilo o izobrazbi, kaj pa v resnici zna tista oseba je pa že zelo, zelo druga zgodba

Točno tako je, ja. Drži tole kot pribito. Tisti razvajenci seveda ne vedo, ki še vedno lepo žulijo fax, al pa so jim že žlahtniki postlali delovno mesto. Taki sploh nimajo pojma kaj se pravi iskat službo sam, brez vez in po možnosti še z malce nižjo izobrazbo, kot je recimo 5. ali 4. stopnja.

Sicer pa, SavoS, kaj sedaj opravljaš, delo običajnega hišnika?? Plus tega pa še opravljaš delo računalničarja? Ojej, jest bi se na tvojem mestu malo zamislil, imaš namreč 5. stopnjo in si 100% zaslužiš boljše delovno mesto kot to, kjer te plačajo po običajni tarifi, delaš pa v bistvu dve službi. :)

kopernik ::

Iceman:

Že večkrat si poudaril (pa ne samo v tej temi), da zate velja enakost:

dobra služba=VIP

Kar seveda ni res... sam vem, da sem moral vložiti veliko truda in pokazati še več znanja, da imam tako službo, kot jo imam (in tudi _večkrat_ menjati službo).

ŽirC ::

A se ksnmu slucajn sanja kolk ma place elektro energetik - 3 stopnje + dodatna za tehnika (2) se pravi koncanih 5 stopenj?


Lp, ZirC

undefined ::

> Že večkrat si poudaril (pa ne samo v tej temi), da zate velja enakost:

> dobra služba=VIP

Niti nisem sam opazil. Sem pa ponosen nase, če je to res. ;)

> Kar seveda ni res...

Pa je res, v veliki večini primerov.

> sam vem, da sem moral vložiti veliko truda in pokazati še več znanja, da imam tako službo, kot jo imam (in tudi _večkrat_ menjati službo).

Potem si pač srečna izjema. Lahko pa ti rečem le to, da sem (resnično) vesel zate, da ti je po tej poti uspelo. Čestitam. :)

flipflop ::

Za dobro službo ponavadi potrebuješ veze. Lahk prideš do nje tudi brez,ampak redko in navadno traja bolj dolgo. Z vezami pa se vsa stvar precej pohitri,problem je,ker do dobrih služb pridejo taki,da kar res ni.:(

kopernik ::

Morda je res, da večina pride do dobre službe preko vez, vendar sam poznam več mladih, ki so bili uspešni pri iskanju svoje službe (oz. srečni, kot pravi IceMan.) Poznam tudi nekaj takih, ki so res prišli na hiter način do dobre službe preko vez in poznanstev.

_Vendar_ je najslabše to, da si rečeš: eh, saj dobre službe itak ne morem dobiti. Dobijo jo samo tisti z vezami.
Ni res ! Ves čas se je potrebno boriti za boljši položaj (četudi to včasih zahteva hude napore).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zaposlitev v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8317384 (15511) Gandalfar
»

Študij ali delo ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911713 (10134) IceIceBaby
»

Peticija zaradi zbijanja vrednosti šole (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Šola
30951798 (44605) detroit
»

Kako najti zaposlitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6512319 (7714) perci

Več podobnih tem