» »

Zaposlitev v Sloveniji

Zaposlitev v Sloveniji

1
2
»

mgermo ::

IceIceBaby je izjavil:

Naj dela zastonj ? Za nič, niti z mezincem ne mrdnem.


Znanje in izkušnje so daleč od nič. Včasih so vredne veliko več kot X jurjev neto.


Hrano, elektriko med tem nabiranjem izkušenj boš pa s čim plačal?

IceIceBaby ::

S čim jo pa zdaj, ko nima ne službe ne izkušenj?

gendale ::

socialna
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

jan_g ::

Dobiti službo z višjo izobrazbo od zahtevane tudi ni ravno preprosto. Bi si človek mislil, "eh, če bo treba, bom šel za smetarja/pometalca cest/proizvodnega delavca ...", se pravi da dobiš noter vsaj minimalca vsak mesec. Ampak ne, skoraj garantirano boš izvisel na razpisih. Delodajalci, ki iščejo nekvalificirano delovno silo, se praviloma izogibajo visoko izobraženih. Velja tudi, ko se zahteva srednješolska izobrazba, da raje vzamejo tiste, ki nimajo poleg zahtevane izobrazbe še univerzitetne diplome.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

smash ::

jan_g je izjavil:

Dobiti službo z višjo izobrazbo od zahtevane tudi ni ravno preprosto. Bi si človek mislil, "eh, če bo treba, bom šel za smetarja/pometalca cest/proizvodnega delavca ...", se pravi da dobiš noter vsaj minimalca vsak mesec. Ampak ne, skoraj garantirano boš izvisel na razpisih. Delodajalci, ki iščejo nekvalificirano delovno silo, se praviloma izogibajo visoko izobraženih. Velja tudi, ko se zahteva srednješolska izobrazba, da raje vzamejo tiste, ki nimajo poleg zahtevane izobrazbe še univerzitetne diplome.


zakaj misliš da je tako?

jan_g ::

Ne vem, lahko samo ugibam. Sicer jaz osebno s tem nimam težav, ker imam redno zaposlitev že od faksa naprej, poznam pa dve osebi (bližnje sorodstvo), ki imata te težave.

Daedalus ::

Ponavadi je tako. Razlog je s stališča delodajalca zelo pragmatičen - večini je jasno, da dipl. uni. nekaj ne bo dolgo ostal na delovnem mestu, za katerega je prekvalificiran. Prav tako jim je jasno, da večina dipl. uni. nekaj na takih delovnih mestih ne bojo kazali pretiranega veselja do dela... kar pomeni slabše rezultate. In kak vsaj približno direkten delodajalec ti to brez zadržkov tudi pove.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

IceIceBaby ::

jan_g ::

Ja, si tudi sam podobno mislim, ampak to je posploševanje. V vsaki kategoriji ljudi imaš lene/marljive, zanesljive/luftarske, itd. posameznike.

furion ::

Kolk casa pa lahko nekdo fura socialno? Se mi ne zdi smiselno, da bi drzava prvo porabla tko 300,000eur za nekoga solat, pol pa da tak folk visi na socialni do konc lajfa...?

Tero ::

Jaz imam socialno sicer z prekinitvami že skoraj 3 leta
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Mesar ::

Ja Tero z lepim se hvališ. Naj si raje delo poišče kot pa da državi na zizi živi. Ko nam bo poštenim davkoplačevalcem prišlo prek pa bomo spakirali nekam bo pa sranje a?
Your turn to burn!

furion ::

Jah sam da zdrav, mlad clovek tko lenari, to je za tepst ne futrat leno rit.

OP bi si lahk tui kako easy delo poiskau, recimo v aquapark kjer hodim dela resevalec iz vode, pa cel dan tam sedi in igrice na mobitelu spila, pa dobi placo.

Mesar ::

WEvo, pa še pa še je takih šihtov, ko narediš tečaj pa maš jurja plače. če misliš kaj resnega zaslužit bo pa treba dat kaj več od sebe.
Your turn to burn!

furion ::

Mesar je izjavil:

WEvo, pa še pa še je takih šihtov, ko narediš tečaj pa maš jurja plače. če misliš kaj resnega zaslužit bo pa treba dat kaj več od sebe.


Jah sej taki piflarcki ki sam solo zlaufajo, pa niso sposobni razmisljat s svojo glavo nebojo dobil neke dobre sluzbe, ki zahteva intelekt. Diploma sama po sebi ne pomen nic, se riti si nemores obrisat ker je papir pregladek, in se drek ne prime gor dobro.

Mesar ::

furion je izjavil:

Mesar je izjavil:

WEvo, pa še pa še je takih šihtov, ko narediš tečaj pa maš jurja plače. če misliš kaj resnega zaslužit bo pa treba dat kaj več od sebe.


Jah sej taki piflarcki ki sam solo zlaufajo, pa niso sposobni razmisljat s svojo glavo nebojo dobil neke dobre sluzbe, ki zahteva intelekt. Diploma sama po sebi ne pomen nic, se riti si nemores obrisat ker je papir pregladek, in se drek ne prime gor dobro.


Točno tako, ampak bolj kot jaz to razlagam folku bolj ne fax je vse... ja kuhc pol pa študiraj zaradi mene, samo ne pol jamrat, da ni služb, pa ko maš službo ne jamrata, da si slabo plačat... povprečni ljudje - povprečna plača, oziroma še boljše povprečno razmišljanje - povprečna plača.

Kaj čmo, eni pač nimajo problema s tem, da bodo cel life delali na mcDrive okencu.
Your turn to burn!

Tero ::

Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Blinder ::

To je napačen forum za ekonomiste za jamrat o službi. Na tem forumu sovražijo ekonomiste, fdv-jevce, filofaksovce, študente, ponavadi tudi diplomirance češ da zakaj niso pri 15 šli delat...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Ramon dekers ::

Skratka ne sanjaj o brezplačnem delu poglej raje za delo kjer boš dejansko plačan: izvršbe, mrtvašnice.

Lahko pa vseeno v cv napišeš reference nekega x podjetja pa boš videl da bo odziv enak nič. No mogoče ti bo kdo odgovoril da so za določeno delovno mesto že našli kandidata.
Drugače pa če smatrate delo v gostinstvu aka kelnar kot referenco pa Bog vam pomagaj.

Vsem ostalim pa: če tako radi delate for free go ahead, se vam pa lahko človek samo smeji.

Zgodovina sprememb…

marijancek ::

Daedalus je izjavil:

Ponavadi je tako. Razlog je s stališča delodajalca zelo pragmatičen - večini je jasno, da dipl. uni. nekaj ne bo dolgo ostal na delovnem mestu, za katerega je prekvalificiran. Prav tako jim je jasno, da večina dipl. uni. nekaj na takih delovnih mestih ne bojo kazali pretiranega veselja do dela... kar pomeni slabše rezultate. In kak vsaj približno direkten delodajalec ti to brez zadržkov tudi pove.


Jaz imam podobno izkušnjo. Drugače sem programer, ampak se mi trenutno ne kako ne da iskati programerskih del. sem šel v eno lokalno firmo delat v proizvodnjo. sem si mislil, za ene pol leta. na razgovoru jim povem, da sem programer, najbrž napaka. delam 6 ur in me pokličejo v pisarno, da grem lahko domov. potem me pokličejo, da mi ni treba več hodit, da niso zadovoljni z menoj. pa sem se zelo trudil. od takrat naprej sem na socialni, si mislim, ok, če nisem sposoben za v proizvodnjo mi dajte pa socialno. če mi pa tega ne date bom začel pa krasti. :)

xerror ::

Kaj se na naših faksih ne da nič naučiti al kaj? Nimajo nikjer prakse? Jaz sem po skoraj končanem faksu (manjka mi še en izpit in diploma) dobil ponudbo za službo in delo na parih projektih in se ne vidim ven iz dela, niti za diplomo skup spacat nimam časa. Pa sem prišel na razgovor brez izkušenj. Postavili so me pred delo in rekli, pokaži kaj znaš. Kar sem potreboval za začetek sem se naučil na faksu in v srednji šoli. Ukvarjam se pa z audio produkcijo (na faksu sem smer medijska produkcija) in kar je projektov je vse iz te stroke, v službi sm pa v ITju.

Daedalus ::

Vsem ostalim pa: če tako radi delate for free go ahead, se vam pa lahko človek samo smeji.


Meni je delo for free prineslo kup izkušenj in znanja, kar dobro vnovčujem. In še vedno delam for free (Kiberpipa), samo v precej manjšem obsegu kot včasih. Ajde, kdaj dobim kak "free beer", to je pa tudi vse. Na drugi strani, pa so poznanstva od tam vredna veliko.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

furion ::

marijancek je izjavil:

Daedalus je izjavil:

Ponavadi je tako. Razlog je s stališča delodajalca zelo pragmatičen - večini je jasno, da dipl. uni. nekaj ne bo dolgo ostal na delovnem mestu, za katerega je prekvalificiran. Prav tako jim je jasno, da večina dipl. uni. nekaj na takih delovnih mestih ne bojo kazali pretiranega veselja do dela... kar pomeni slabše rezultate. In kak vsaj približno direkten delodajalec ti to brez zadržkov tudi pove.


Jaz imam podobno izkušnjo. Drugače sem programer, ampak se mi trenutno ne kako ne da iskati programerskih del. sem šel v eno lokalno firmo delat v proizvodnjo. sem si mislil, za ene pol leta. na razgovoru jim povem, da sem programer, najbrž napaka. delam 6 ur in me pokličejo v pisarno, da grem lahko domov. potem me pokličejo, da mi ni treba več hodit, da niso zadovoljni z menoj. pa sem se zelo trudil. od takrat naprej sem na socialni, si mislim, ok, če nisem sposoben za v proizvodnjo mi dajte pa socialno. če mi pa tega ne date bom začel pa krasti. :)


Programer, pa brez dela? HALO? Tu pa je itaq najvec potenciala na celem svetu.

Ramon dekers ::

Daedalus je izjavil:

Vsem ostalim pa: če tako radi delate for free go ahead, se vam pa lahko človek samo smeji.


Meni je delo for free prineslo kup izkušenj in znanja, kar dobro vnovčujem. In še vedno delam for free (Kiberpipa), samo v precej manjšem obsegu kot včasih. Ajde, kdaj dobim kak "free beer", to je pa tudi vse. Na drugi strani, pa so poznanstva od tam vredna veliko.



Ok da se učiš ne rečem. Ampak potem predlagaj tipotu naj se začne učiti programe tipa autocad naredi kak free projekt in potem dalje, pa še to vprašanje če mu bo v referencah kaj izboljšalo položaj, aja da ne omenjamo koliko časa bi dejansko porabil da bi se naučil zadev in da bi jih kasneje res lahko koristil.
Zdi se mi idiotsko dajati nasvete: pojdi delat for free v kak kafič, proizvodnjo ali pa jaz bi delal za 200€ cel mesec. Če živite od zraka vi kar.

mgermo je izjavil:

IceIceBaby je izjavil:

Naj dela zastonj ? Za nič, niti z mezincem ne mrdnem.


Znanje in izkušnje so daleč od nič. Včasih so vredne veliko več kot X jurjev neto.


Hrano, elektriko med tem nabiranjem izkušenj boš pa s čim plačal?



Očitno živi še pri starših ali pa ga preživlja punca.

Zgodovina sprememb…

marijancek ::

v resnici nisem že nekaj let programiral. je bilo pa desetletno obdobje, ko sem programiral več ur dnevno. takrat sem dobil občutek, da sem že malo zasvojen s programiranjem in je dobro malo nehati. napaka.

IceIceBaby ::

Drugače pa če smatrate delo v gostinstvu aka kelnar kot referenco pa Bog vam pomagaj.


Seveda je referenca in odlična izkušnja. Vsako delo je boljše kot sedeti doma in gledati mehiške limonade. Če ne bi imel službe bi šel takoj v McDonalds. Sicer si na podnu, ampak imaš priliko od znotraj videti eno od najbolj uspešnih podjetji na svetu. Poleg tega s 7. stopnjo in malo volje hitro prilezeš po lestvici.

Ramon dekers ::

Seveda je referenca in odlična izkušnja. Vsako delo je boljše kot sedeti doma in gledati mehiške limonade. Če ne bi imel službe bi šel takoj v McDonalds. Sicer si na podnu, ampak imaš priliko od znotraj videti eno od najbolj uspešnih podjetji na svetu. Poleg tega s 7. stopnjo in malo volje hitro prilezeš po lestvici.


Maja daj še notri Steva Jobsa, pa povej kako je on začel. Al pa Bill Gates-s mogoče boš našel prostor tudi za obamo?

Te zgodbice pusti tam kjer so ti jih vtupili in stopi v real lajf.

Sicer pa kaj boš pa ti videl v tem podjetju?? Resno?? In kam bi ti prilezel po lestvici in kateri lestvici??

Daedalus ::

Ok da se učiš ne rečem. Ampak potem predlagaj tipotu naj se začne učiti programe tipa autocad naredi kak free projekt in potem dalje, pa še to vprašanje če mu bo v referencah kaj izboljšalo položaj, aja da ne omenjamo koliko časa bi dejansko porabil da bi se naučil zadev in da bi jih kasneje res lahko koristil.
Zdi se mi idiotsko dajati nasvete: pojdi delat for free v kak kafič, proizvodnjo ali pa jaz bi delal za 200€ cel mesec. Če živite od zraka vi kar.


To je res. Pri določeni starosti, te pač nihče ne bo več gledal, kako se na delovnem mestu učiš stvari iz nule - se pričakuje, da boš znal kaj produktivnega narest. In če pri ~30+ nimaš kaj konkretnega za pokazati, si precej fucked.

Seveda je referenca in odlična izkušnja. Vsako delo je boljše kot sedeti doma in gledati mehiške limonade. Če ne bi imel službe bi šel takoj v McDonalds. Sicer si na podnu, ampak imaš priliko od znotraj videti eno od najbolj uspešnih podjetji na svetu. Poleg tega s 7. stopnjo in malo volje hitro prilezeš po lestvici.


Pri nas ti ne malokdaj delovne izkušnje izven zaželjenega področja dela - škodujejo. Ker ljudje pač ne jemljejo resno tega, da je boljše delat v McDonaldsu, kot pa se doma čohat po jajcih. Sad but true.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Ramon dekers ::

Pri nas ti ne malokdaj delovne izkušnje izven zaželjenega področja dela - škodujejo. Ker ljudje pač ne jemljejo resno tega, da je boljše delat v McDonaldsu, kot pa se doma čohat po jajcih. Sad but true.


to da je nekdo delal v mcdonaldsu je bolje da sploh ne napiše v CV.
Če išče resno službo potrebuje resne izkušnje, za delo v mcdonaldu je pa dober vsak z osnovno šolo.

furion ::

marijancek je izjavil:

v resnici nisem že nekaj let programiral. je bilo pa desetletno obdobje, ko sem programiral več ur dnevno. takrat sem dobil občutek, da sem že malo zasvojen s programiranjem in je dobro malo nehati. napaka.


Sledi trendom...Web Dev pa iPhone/Android apps so zdej popularne niche...zacni kej delat, kak free projekt, ce postane uspesen, monetiziras. Nerabi iskat dela ko ena mona, delas to kar ti pase. Ker programer == GOD.

IceIceBaby ::

Te zgodbice pusti tam kjer so ti jih vtupili in stopi v real lajf.


Če je real life to, kar nekateri pišejo po slo-techu potem bom raje živel v svoji pravljici :)

Sicer pa kaj boš pa ti videl v tem podjetju?? Resno?? In kam bi ti prilezel po lestvici in kateri lestvici??


Organizacijo, način dela, pravila franšize, obseg prodaje... Če si za šalterjem ali v kuhinji. Če si v upravi ali marketingu pa še toliko več. Če si dipl. ekon. imaš nekaj teoretične podlage in lahko precej odneseš od tega. Pa še tistih 600, 700 eur prineseš domov, kar je boljše od 0 eur.

Ramon dekers ::

Če je real life to, kar nekateri pišejo po slo-techu potem bom raje živel v svoji pravljici :)


Tam se boš počutil najbolj domačega, realen svet ni zate.

Organizacijo, način dela, pravila franšize, obseg prodaje... Če si za šalterjem ali v kuhinji. Če si v upravi ali marketingu pa še toliko več. Če si dipl. ekon. imaš nekaj teoretične podlage in lahko precej odneseš od tega. Pa še tistih 600, 700 eur prineseš domov, kar je boljše od 0 eur.


a dej ga no lomt. Še za malico pa sekret nimaš cajta ti bi pa hodil po podjetju in ugotavljal kako poteka organizacija.
Vse kar se tam naučiš je rutinsko delo: vrzi piščanca tja, odmrzni štruklje...
Bolje da je v tem času doma in bere knjige, se uči dela s kakšnim programom, gre na tečaj tujega jezika. Vsekakor večja uporabnost kot odmrzovanje piščancev in cvrenja krompirja.
iCEICE baby tebi pa priporočam da se odseliš od mame in atija, če pa zate skrbi punca si pa zadel na lotu.

djordjevic ::

Ramon, kot ponavadi, spet nabija v prazno. Oglasi se v kakšnem McDonaldsu, malo povprašaj, kaj vse sodi zraven k delu, pa se potem oglašaj. Imam to srečo, da imam v žlahti namestnico poslovodje, pa vem, koliko dela terja McDonalds od tebe. Reci in piši ogromno. In, verjemi, kdor pride v McDonaldsu visoko, je pri profi delodajalcih cenjen, ker je jasno, da je moral v življenju nekaj pokazati. Pa četudi to pomeni, da je najprej skupaj dajal štručke, vmes pa meso in murke.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Gandalfar ::

No, osebne napade lahko nadaljujete v nakladalnici.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inženir Povprečna plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
419139711 (29783) dope1337
»

Plače - mcdonalds (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9340534 (26268) D3m
»

Lažne navedbe v CV-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9120944 (15904) PrihajaNodi
»

Deficitarni poklici, ki so iskani, a ljudje ne dobijo službe

Oddelek: Loža
338251 (6598) M-XXXX

Več podobnih tem