» »

Tomos Flexer ?

Tomos Flexer ?

1
2
3

Ales ::

Morda protestira zaradi izkazane nepismenosti.

To zrihtej pa bo letu u hrib k sneta sekira!

hojnikb ::

Tista prva prestava je tam z razlogom. Ti prdeci enostavno nimajo dovolj moci/navora, da bi lahk premagal kak vecji hrib v drugi prestavi.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

markasaso12 ::

V manjši hrib vleče brez problema ?

Porihtali moped vleče v hrib kod prej lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me ali je to normalno da ko je moped pod punim gasom se sliši iz Auspuha Brrrr pred kratkim sem spucal auspuh in frgazer? Lep pozdrav :)

hojnikb ::

Ni glih normalno. To je indikator, da maš preveč gosto mešanco bencina.
#brezpodpisa

markasaso12 ::

hojnikb začel sem uporabljat novo olje tiso ki je na sliki na 5 L bencina sem dal 1dl olja plus tega je še malo ostalo not v rezervoarju one mešanca iz onega starega olja petrolovega ampak bi se ze moglo pomešat z ta novim oljem ki sem ga dolil verjetno bo z casoma prenehalo brnet ko se bo vse skupaj stabiliziralo? Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me kaj bi lahko bilo krivo da se včasih moj Tomos hoče ugasnite med voznjo oziroma se mi je danes ugasnil kr med voznjo bencina je dovolj frgazer je bil spucan sedaj pa nevem kaj bi še lahko bilo krivo za ta vzrok?? ?

hojnikb ::

vzig
#brezpodpisa

markasaso12 ::

hojnikb se da kaj porihtat okol vžiga svečko sem spucal je še kaj potrebno polk tega sicer je pa motor ze stat 13 let ??

hojnikb ::

lahko menjaš vzigni kabl pa cdi enoto.
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Aha okej kr ko pomed zakurblam ga morem na gasi držat kr drugače takoj ugasne jaz mislim da je frgazer pun in ne dobiva dovolj zraka ampak sem spucal prek 2 mesecima frgazer tako da mislim da ni kriv frgazer ampak verjetno vzig tako kod si ti sam rekel

TheBlueOne ::

Siddh ::

na zajli nastavi prosti tek malo višje, preveri razmak na svečki - 0,5 mm, ampak do nekje 1 mm je še pogosto ok. Šobe v fergazerju prečisti z iglico ali čim tanjšim svedrom, ker se včasih na stene luknjice naberejo usedline iz goriva, potem pa je luknja premajhna.


markasaso12 ::

Jaz sam nič ne šraufam ampak ga peljem na servis ampak nevem če se mi sploh splača kr je pomed star ze 13 let in pol poš 1 stvar popravo pol cez cas pa bo spet kaj crknil lep pozdrav ??

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

najbolš da motor prodaš in si kupiš električn skuter. Boš mel manj tezav :)
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Ja dober predlog ampak nevem če bi električni skiro vleko v hrib in koliko let drži baterija?

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me ali lahko gdo pošlje sliko kjer se jasno vidi kam pride ona mala fedrica ko je notri v frgazerju za zauk da ga pol vrača fedrica nazaj gor in dol? Prosim za odgovor

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

brez da bi povedal kater frgazer maš, tut pametnih odgovorv nebo
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Frgazer je originalni na Tomosu Flexerju tak kod je original

Zgodovina sprememb…

Siddh ::

encarwi, bing ali dellorto?


markasaso12 ::

Taki je frgazer delorto ?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

#brezpodpisa

markasaso12 ::

Vse prikazuje razen ona male fedrice ko se zahakljata da gre zauk lahko gor upam da veste kaj mislim

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

pa sej se lepo vidi... nwm sicer zakaj bi to fedro sploh kaj diral..
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Kr sem jo pac odršraufal dol zdaj pa nevem kak jo nastavit

hojnikb ::

nwm zakaj bi sploh dol jemal to, razn ce hoces spremenit velikost samga choke leverja (oz odprtine ki je skos).

tista fedra je pa itk tako narejena, da gre gor samo na en nacin. ce ti to ne rata skup spravi, daj raje to nekomu, ki nima dveh levih rok.
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Okej hvala za odgovor in lep pozdrav

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima kakšnje so vaše izkušnje z Tomosi Standard ali so to ne onečljivi motorji in ali se ne kvarijo tako kod Tomosi Flexerji verjetno je tudi na drugačen način nared kod Flexerji
Tudi mašina je verjetno drugačna kod pri Flexerju prosim za vaša mnenja kr verjetno bom kupil tomos standard ?? lep pozdrav

hojnikb ::

novodobni tomosi so kombinacija tajvanskih, indijskih in kitajskih delov. Na neko hudo kvaliteto ne racunaj.
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Ja ampak modeli 2012 bi verjetno znali bit kr uredu kaj misliš ali se bolj kvari tomos Flexer ali Standard?

hojnikb ::

to so ze mopedi iz obdobja, ker se je vecina stvari uvozla iz prej omenjenih drzav. Kvaliteta defenitivno ni na nivoju te izpred 30 let.

Ce ze hoces prdeca, kupi poljubnega 4 taktnega gy6 kitajca in je to to. Bo ceneje in rezervni deli za drobiz.
#brezpodpisa

drvo ::

Ni naključje, da so se vsi naučili šraufati na Tomosu. Kvalitete ni bilo pred tridesetimi leti, danes pa še manj.

;-) ::

Se strinjam, Tomos zares prav nikoli ni bil "dober" moped, je pa bil v nasi ljubi sloveniji najbolj dostopen in enostaven, da so ga Slovenci kupovali. Piaggijev so se itak bali ker niso razumeli jermenskega pogona, kaj drugega pa je bilo prakticno nedostopno. Ze pred 30 leti so pa bili tomosi 100 let za časom.

markasaso12 ::

Ja res je na cesti je za videt večinoma skuterje zelo redko pa katerega tomosa nevem zakaj se vsi raje vozijo z skuterji kod pa z Tomosi mogoče so skuterji bolj držljivi??? ?

Sicer bom pa jaz si kupo Tomos standard letnik 2012 kr so baje standardi boljše nareti kod Flexerji se bolj kvarijo ?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

skuter je bolj praktična zadeva, ker maš električni starter, prostor za čelado pod zicom (al pa za kaj druga) in pa boljši menjalnik (cvt, avtomatiki majo samo 2 prestavi). Pa seveda, skuterji so običajno 4 taktni, tko da ni mešance. Tomos je bolj igrača ali retro, kot pa nekaj uporabega.
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Ja to je res ampak kakšna je pa združljivost med tomosi in skuterji mislim da ni neke razlike ?

markasaso12 ::

markasaso12 je izjavil:

Ja to je res ampak kakšna je pa zdržljivost med tomosi in skuterji mislim da ni neke razlike ?

hojnikb ::

Združljivost v kakšnem smislu?
#brezpodpisa

markasaso12 ::

V celoti motorja in mašine ter delov ki ao na motorju

hojnikb ::

praktično nič. Kakšne zarnice in regulator za elektriko, pa mogoče kakšna stikala pri novejših modelih. TO je pa to.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

drvo ::

Kolko pride Tomos? 1000€? Za 1300€ dobiš odlični Piagio skuter. Nimaš jeb... z mešanico, morebitnim prestavljanjem in je precej boljše kvalitete.
Npr Liberty je takšen, kot ga uporabljajo pismonoše, edina razlika je večja nosilnost tistega modela.

markasaso12 ::

Rabljenega tomosa dobiš od 900- 400€ odvisno od letnika in od prodajalca Kolko hoče med zanj če prav so zame še vedno boljši Tomosi ??

Tomos standard je pa zamene boljši od Flexerjev

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

vseskup je isti smorn od 00s naprej...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

markasaso12 ::

Okej

Kvinta ::

Rabljenega tomosa dobiš od 900- 400€


Pa to je vse več al manj krš 30 let staro :)) ... sem kupoval pred par mesci tudi sam gledal vsemogoče me nič ni prepričalo za dober primerek bi dal tudi več na koncu sem vzel nov SYM ORBIT III za 1500€
A.C.A.B

markasaso12 ::

Okej

Zgodovina sprememb…

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima koliko bi me stalo če bi NAPRIMER dal blokado delat na tomos avtomatika kateri je brez blokade in kje se sploh nahaja blokada?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

zakaj bi to pocel? Kupi motor k ze ma blokado in je to to
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Pozdravljeni pred 2 meseca sem kupil pomed Tomos Standard letnik 2019 z oljno črpalko pa me zanima ali se da povečat moč da bi moped bolj vleko v hrib ? Zanima me še samo to moja soseda ima Tomos standard 25 letnik 2017 in ona pride z mopedom skoz gor z 2 prestavo medtem ko jaz z mojim Tomos standardom letnik 2019 ne pridem vse skozi v brib gor? Mnogi ljudje so mi rekli da je to kriva voda kr je ob cesti vodna pumpa ? kr skoraj vsak avtomatik ni prišo gor na hrib z 2 prestavo mogoče ima voda kaj z tem veze??? ?

Zgodovina sprememb…

mihi666 ::

Kakšna voda? Kolko kilogramov imaš ti in koliko tvoja soseda?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skuter 25 km/h (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7218651 (506) predi
»

Tomos ne vžge (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13521353 (1896) hojnikb
»

Tomos

Oddelek: Na cesti
434967 (572) Blinder
»

Auspuh za moped

Oddelek: Na cesti
212168 (957) markasaso12
»

Nakup scooterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8417702 (9588) tech level

Več podobnih tem