» »

Tomos

Tomos

Margecan ::

lep pozdrav



po dolgem času sem se hotel malo zaplejati z tomosom aotomatik in mi preprosto ne vžge..nevem v čem je problem res da je tomos stal 5-6 mesecev pri miru in ga ni noben premaknil..prosim za pomoč

Aljaz1980 ::

Olje v mešanci se ti je usedel, malo ga "pretresi"

Margecan ::

sem dolil nekaj nove mešanice

Aljaz1980 ::

Vseeno malce motor potresi.

Margecan ::

ok bom probal

ja nič ne pomaga..sem probal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Margecan ()

Bolf3nk ::

kaj pa ima to veze z igrami?:))


poglej svečko če ima iskro, da ni kje zalita... poglej dizo če je "čista", morebitne smeti v "fergazerju" in tanku.

mešanica nima veze. Moped bi vžgal tudi če bi imel čisti bencin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

amigo_no1 ::

Današnji bencin je potrebno najkasneje v par mesecih porabiti, drugače iz njega nastane krneki (sem ga že imel v posodi, kjer je stal pol leta in ni to to).

MIHAc27 ::

Jup. Oče je imel isto izkušnjo z kosilnico, ki je stala čez zimo. Po menjavi bencina delala bp.

guest #44 ::

IMO definitivno se ti je kej zaštopalo nekje, zelo vrjetno v karburatorju...treba ga bo temeljito očistiti.

Steinkauz ::

Če maš avtomatika bi ga moral znat celotenga razdrt pa nazaj sestavit in ti odkrivanje takih problemov nebi smelo bit prevelik iziv.
Jst k sm mel apn 6 sm ga vsaj 1x mesečno mogu kej šraufat in se hitr naučiš.

wolf123 ::

Da ne odpiram nove teme bom vprašal kar tukaj.
Dedek mi je podaril tomosa t12 ki je star že okoli 40 let.
Motor deluje odlično samo skrbijo me gume, ali se je sploh še varno peljati s 40 let starimi gumami.

Doman ::

Kaj pa če kupiš nove gume?:D

Gapi ::

To zna bit pa trda guma. Torej vozne lastnosti v k...u. Menjaj predn se poškoduješ ti in še kdo drugi.
No person is rich enough,to buy back his past.

mr1two ::

Vprašanje je, ali sploh držijo zrak, ko jih napumpaš na deklariran max pritisk. Ponavadi so pri tej starosti že preperele in popokane, da še zračnica kje ven pogleda.
Nujno zamenjaj :)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

wolf123 ::

Ok bom menjal z novimi.

Lp

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima samo informativno ali obstaja kakšen Tomos Flexer ki ima 2-3 KM moči motorja kr usi imajo serijsko po 1KM? Lep pozdrav ?

hojnikb ::

markasaso12 je izjavil:

Pozdravljeni zanima samo informativno ali obstaja kakšen Tomos Flexer ki ima 2-3 KM moči motorja kr usi imajo serijsko po 1KM? Lep pozdrav ?

flexer je 25km/h kategorija, tko da takšnega k ma več k 1KM, neboš našel, ker ne potrebuje več.
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me ali urejajo kje homologacijo da bi naredo blokado pri Tomosu avtomatiku na 25 km h baje se neda homologirat kr ni več tomosove proizvodnje ? ?Lp

markasaso12 ::

markasaso12 je izjavil:

Pozdravljeni zanima me ali urejajo kje homologacijo da bi naredo blokado pri Tomosu avtomatiku na 25 km h baje se neda homologirat kr ni več tomosove proizvodnje ? ?Lp

msjr ::

Ne moreš tega kar sam narediti, pa tudi če ti uspe dobiti vse papirje in pooblaščene serviserje bo to dražje kot če bi kupil že homologirano zadevo.

Malo zgodovine in referenc:

https://slo-tech.com/forum/t647868/p483...

https://slo-tech.com/forum/t744700/p631...

https://slo-tech.com/forum/t615153/p456...

https://slo-tech.com/forum/t473924/p414...

hojnikb ::

kupi homologirano zadevo, povedano ze nestetokrat, da se ne splaca homologacija obstojecih zadev.
#brezpodpisa

Blazek0 ::

Lep pozdrav!

Imam doma tomosa avtomatika a3 sl in me zanima zakaj mi ne vžge. Tomos je star dosti. Bencin sem natankal do vrha cilinder sm odprl bat je bil cist suh. Nevem kaj je narobe ali mj zna mogocw kso pomagati. Hvala

Lp Blaž

markasaso12 ::

Pozdravljeni mene pa zanima kolikšna je kompresija na Tomosu Flexerju? Če gdo ve Lp?

hojnikb ::

markasaso12 je izjavil:

Pozdravljeni mene pa zanima kolikšna je kompresija na Tomosu Flexerju? Če gdo ve Lp?

Kompresija v razmerju ali barih? 45 ali 25kmh verzija?
#brezpodpisa

markasaso12 ::

25 km/h me zanima za tomos Flexer Na splošno? ?

Koliko ima kompresija v razmerjih? Tomos Flexer

Zgodovina sprememb…

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima kaj naj naredim moj Tomos Standard ko dodam gas ne zagrabi takoj gasa po pravem bi mogo zagrabit gas takoj ko malo premakneš ročico za gas tudi slapši vleče menjo sem bat int verjetno je auspuh zadelan tudi pravega zvoka nima

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Zajla? Lepo našponana in odzivna? Bat nima veze s tem. Vplinjač prepihaj, da ni kaj zamašeno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Najprej postavi kakšno piko, vejico in tudi velika začetnica bi pomagala.

Potem pa očisti/nastavi uplinjač. Za izpuh si že sam ugotovil, da je verjetno zapacan, v kakšnem stanju je filter zraka.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

markasaso12 ::

filter je okej v prvi prestavi mi vleče vredu po hrubu ampak ko pride malo v hrib mu moči zmanjka :) zato mislim da je auspuh zamašen in z tem posledično nima moči moped in izgorevanja pravega

Zgodovina sprememb…

markasaso12 ::

Filter je okej tako da je auspuh kriv bom ga zamenjal :) Lep pozdrav

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me kje se da kupit originalni zadnji zobnik za tomos Flexer? Boljše je če je večji potem ima večjo moč motor če se ne motim? Lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

wcpapir ::

Večja moč bo na zadnjem kolesu, bo pa počasnejši pri končni hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

val46 ::

markasaso12 je izjavil:

Pozdravljeni zanima me kje se da kupit originalni zadnji zobnik za tomos Flexer? Boljše je če je večji potem ima večjo moč motor če se ne motim? Lep pozdrav.


Wau resno? tolk težko vpisat v google zadnji zobnik tomos flexer? Evo, sem storil jst to zate, da ti ne bo pretežko...

https://www.google.com/search?q=zadnji+.....69i57j33i160l4.8599j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Za večjo moč/končno hitrost,ti je pa wcpapir že odgovoril.

markasaso12 ::

Pozdravljeni na mojem Tomosu Standard je prej imel zadnji manjši zobnik da je šel 40 km/ h pol pa sem dal normalni zobnik gor za 25 /km h upam samo da ni z tem ko je bil prej gor manjši zobnik da ni z tem zjebalo sprednji zobnik nevem če je to možno? Kr moped v manjši Hrib zgudi kr malo moči a moral bi vleče normalno v 2 prestavi j3 že gdo imel tak problem??

hojnikb ::

ti 25kmh tomosi nimajo praktično nič moči, tko da v 2gi v hrbi sigurn nebo šou
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me kateri izpuh mi priporočate za Tomos standard (25)
Kateri izpuh se manj maši in ga je lažje spucat?.

hojnikb ::

narejen po meri in brez dusilcev ;)
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima čemu služi Lamelni (sesalni) ventil ali jo je potrebno imet nameščeno na mopedu? Kr mi je serviser odstranil to zadevo ?

Zgodovina sprememb…

mihi666 ::

Če ima bat luknje brez lamelnega ventila moped ne deluje. Njegova funkcija je da gre mešanica samo v eno smer (proti batu) + ventila je da mešanica ne seka nazaj proti vplinjaču in nimaš vse mastno okoli vplinjača in motorja

markasaso12 ::

mihi666 hvala za odgovor in in pojasnilo ??

hojnikb ::

hitro menjaj mehanika, če ti je tako essential stvar pri mopedu šel odstranit....
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Pozdravljeni včeraj sem očistil svečko na mojem mopedu tomos Standard bila je masna svečka moj Tomos ima ozadaj nameščeno oljno črpalko ampak nevem kolko so te črpalke zanesljive? :) sem pa vprašal v trgovino CILINDER pa so rekli da so te črpalke okej da jo vsi imajo skuterji omenil sem mu da sem imel svečko mastno pa je rekel da koristim slabo olje in da je Slapša Viskoznost koristmi pa olje Dvotaktol sedaj pa Newem kaj bi bilo krivo ali črpalka ali olje? :)

hojnikb ::

svecka bo vedno malo mastna pr 2 takterju, ker vedno kuris zram tudi olje... Če je prevec al mas prebogato mesanco olja/goriva al pa ti dela fergi preveč rich mesanco (prevelika diza?)...

V vsakem primeru je dobra ideja zram bencina dat kak % olja, če crpalka zataji...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Blinder ::

markasaso12 je izjavil:

Pozdravljeni včeraj sem očistil svečko na mojem mopedu tomos Standard bila je masna svečka moj Tomos ima ozadaj nameščeno oljno črpalko ampak nevem kolko so te črpalke zanesljive? :) sem pa vprašal v trgovino CILINDER pa so rekli da so te črpalke okej da jo vsi imajo skuterji omenil sem mu da sem imel svečko mastno pa je rekel da koristim slabo olje in da je Slapša Viskoznost koristmi pa olje Dvotaktol sedaj pa Newem kaj bi bilo krivo ali črpalka ali olje? :)



ma dej butec nauči se uporabljat vsaj ločila, to je neberljivo
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skuter 25 km/h (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7218732 (587) predi
»

Tomos ne vžge (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13521429 (1972) hojnikb
»

Tomos Flexer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10612783 (3442) markasaso12
»

Auspuh za moped

Oddelek: Na cesti
212177 (966) markasaso12
»

Za katera kolesa z pomožnim motorjem je potreben izpit?

Oddelek: Na cesti
3932743 (2845) St235

Več podobnih tem