» »

Tomos ne vžge

Tomos ne vžge

1
2
3

hojnikb ::

verjetno se ti cilinder pregreva zarad prerevne mešanice.
-Original auspuh ?
-Frgazer spucan, diza original velikost?
-Kakšne predelave (večji bat, kanali itd)?

Če vse zgoraj izkjučiš in se ti ne zdi, da se zadeva pregreva je možen vzrok tudi vžig. Preveri, če takrat ko stvar ne vžge več, daje iskro?
#brezpodpisa

ScottDJ_ ::

Vse je original, predelave nobene. Hočem ga obnoviti v original stanje.

Včasih vžge v prvo, včasih pa moram parkrat štartat da se sploh kaj zgodi :)

Danes probam če ima iskro.

TheBlueOne ::

Nekako tako je:

https://tomos-club.si/images/PDF/navodi...

Sem sodeloval pri eni obnovi. Mi smo imeli problem, da so bili magneti ze slabi. Zamenjali smo magnete in spremenili navitje, da je bilo malo vec voltov.

Imas sreco, da sem tako hitro nasel navodila. Ko sem iskal takrat smo se kar namucili, da smo nasli taka navodila. Sprintaj. :)

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

tale navodila veljajo samo za platnske vžige, če je brezplatnski in brez pickup senzorja, boš rabu stroboskop za nastavit, če ma pa senzor, se pa tako ne da nastavljat.

honestly, če že rihtaš elektriko, daš gor brezplatnsko 12V pa je mir.
#brezpodpisa

TheBlueOne ::

Kaj APN3 v originalnem stanju je lahko brezplatinski?

hojnikb ::

v original stanju verjetno ne. Brezplatnske vzige so zacel dajat gor tam pozn 80', early 90'. Kaksni so pa ze mel prej (e90)
#brezpodpisa

TheBlueOne ::

Ampak tip ga menda hoce obdrzati v originalnem stanju. Potem odpade....

ScottDJ_ ::

Evo, zopet se oglašam... Po vsem kar smo menjali na mašini, nam ni preostalo drugega, kot da damo drugo gor.

Je novejša mašina, boljša... (od drugega avtomatika). Prej je bil zaug pri ročici, sedaj pa je spodaj. Tudi vžge sedaj na prvo.

Moram ga še na daljšo turo peljat, da vidim če vzdrži.

Hvala za vse informacije, če pa kaj ne bo štimalo, pa zagnjavim :)

Lep večer

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me kaj naredit da bi moj Tomos flexer vlekel v hrib boljse ali ima kaj veze z nastavitvijo uplinjač + obrtljaji da se povečajo? Lep pozdrav

hojnikb ::

znizana glava oz. glava od 45kmh modela
resonančni izpuh
nastavljen frgazer

v tem vrstnem redu
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me moj Tomos Flexer je bil pred 1 mesecem na servisu kr ni šel z 2 prestavo v hrib tam na swrvisu so očistili frgazer potem se peljem v hrib in pomed ne gre nikamor ne vleče niti malo po ravnem pa še kr gre drugi teden ga peljem na servis k MotoTim tomos servis verjetno bodo tam ugotovili zakaj ne vleče v hrib ko še je bil original auspuh gor je vleko v 1 in 2 prestavi brez problema ko pa sem dal menjat auspuh je pa blo konec takrat več ni vlekel v 2 prestavi kod je prej samo upam da ga bodo na servisu porihtali tako kod je bilo prej lep pozdrav ??

hojnikb ::

kater izpuh si dal gor?
#brezpodpisa

Kvinta ::

Pa da bo bolj vleko v hrib daš večji zobnik zadaj to je najbolj poceni rešitev :D
A.C.A.B

markasaso12 ::

hojnikb tale auspuh imam gor

hojnikb ::

to sploh nimas taprav izpuh gor, tale za A3 avtomatike, ne flexerje. Ni cudn da ti ga mori.
#brezpodpisa

markasaso12 ::

hojnikb Ja naj verjetne je to krivo da ni pravi auspuh drugi teden peljem moped k servisu k MotoTim tam kjer imajo Tomos servis in tudi tam bodo rekli da ne odgovarja auspuh temo motorju auspuha nisem sam motiral namreč na servisu oni so ga naročil in z montirali gor

markasaso12 ::

Ampak na servisu ni bil pri mototim ampak v Malečniku pri enim ko prej popravljali tpmose zdaj pa popravljajo kosilnice :)

Hvala vam za odgovor in lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

markasaso12 ::

Pozdravljeni ima gdo za prodat Tomos standard 25 mogoče?

;-) ::



Mene pa zanima kam peljat motor malo nastavit, elektrika je komplet nova in pravilno nastavljena, vzge na prvo, na stantgasu lepo laufa, pri polnem gasu ga ne mori ima pa en problem. Ko se hitro peljem in spustim gas ima zamik...

Ali je kaj. Rezveznega kaj lahko sam postorim?

Zajle in bovdni so novi, gre vse gladko, edina stvar ki ni bila razstavljena je fergazer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

val46 ::

Najbrž se ti plovček v frgazerju zatika. Morda slaba(prešvoh) tista vzmet, ki poriva plovček nazaj dol. Če praviš, da frgazer ni bil razstavljen, ti še to predlagam da narediš. Fino spucat z benzinom, še boljše je, če ga daš ultrazvočno očistit in po možnosti zamenjaj tisto vzmet v njem. Pomoje bo to pomagalo za to težavo. Aja, pa zajlo za gas, sploh če je nova, je dobro malček z mastjo namazat, da lažje zdrsne po ovoju.

hojnikb ::

si si sam odgovoril. Spucaj dizo, zamenjaj vzmet, pa preveri da vse leti znotraj tako kot mora.
#brezpodpisa

Likalnik ::

;-) je izjavil:



Mene pa zanima kam peljat motor malo nastavit, elektrika je komplet nova in pravilno nastavljena, vzge na prvo, na stantgasu lepo laufa, pri polnem gasu ga ne mori ima pa en problem. Ko se hitro peljem in spustim gas ima zamik...

Ali je kaj. Rezveznega kaj lahko sam postorim?

Zajle in bovdni so novi, gre vse gladko, edina stvar ki ni bila razstavljena je fergazer.


Lep moped...če si ga sam tako sestavil..čestitke.

TheBlueOne ::

;-) je izjavil:


Mene pa zanima kam peljat motor malo nastavit, elektrika je komplet nova in pravilno nastavljena, vzge na prvo, na stantgasu lepo laufa, pri polnem gasu ga ne mori ima pa en problem. Ko se hitro peljem in spustim gas ima zamik...

Ali je kaj. Rezveznega kaj lahko sam postorim?

Zajle in bovdni so novi, gre vse gladko, edina stvar ki ni bila razstavljena je fergazer.


Si mislim, da ti steka uplinjac ali pa je vzmet, ki vraca "tisti del" (drsnik uplinjaca) ze dotrajanja.

https://www.cilinder.si/deli-uplinjaca/...

Zgodovina sprememb…

markasaso12 ::

Pozdravljeni mene pa zanima samo 1 stvar ali mogoče veste zakaj današnja mladina noče več se vozit z Tomosi 25 opažam da imajo rajši skuterje verjetno zato kr se Tomosi Flexerji bolj kvarijo? Ali kako?? Lep pozdrav :)

GrX ::

markasaso12 je izjavil:

Pozdravljeni mene pa zanima samo 1 stvar ali mogoče veste zakaj današnja mladina noče več se vozit z Tomosi 25 opažam da imajo rajši skuterje verjetno zato kr se Tomosi Flexerji bolj kvarijo? Ali kako?? Lep pozdrav :)

Ker je scooter bolj sexy se mi zdi. 🙂

hojnikb ::

Zato ker je scooter bolj uporabna stvar. Stvar je bolj bulky, lahk spraviš čelado pod zic, pa cvt menjalnik ma, kar salta neprimerno boljse kot 2 speed, ki je v avtomatskih tomosih. Pa seveda, ni treba delat mešance in ne zgleda nekaj, kar je fur včasih fotr al pa dedek.

Pa seveda najbolj bistvena stvar; skuter lahk kupiš v vsaki moto štacunu, tomosa pa _nikjer_, ker ne obstaja več. Pa seveda, v skoraj vsaki štacuni ga lahk kupiš, praktično zram delikatese in revij.
Pa ne pozabimo še nekaj; obe zadeve kr grdo izpodrivajo električni skiroji, ker so poceni, izjemno lahki, nič ne smrdijo pa registirat ni treba.

In seveda, v skoraj vsaki štacuni ga lahk kupiš, praktično zram delikatese in revij.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

markasaso12 ::

Okej kaj pa menite o skuterju motoowel magnet letnik 2019 proizvaja ga mađrarska in ali se da kje pogledat za rezervne dele? Prosim za odgovor lep pozdrav

Blinder ::

Dej nauci se vsaj praviolno napisat ime te zadeve, nepismen
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ahim ()

drvo ::

markasaso12 je izjavil:

Okej kaj pa menite o skuterju motoowel magnet letnik 2019 proizvaja ga mađrarska in ali se da kje pogledat za rezervne dele? Prosim za odgovor lep pozdrav


Nekaj klikov
https://www.motowell-shop.eu/

markasaso12 ::

drvo Hvala za Poslan link :)

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me ali se da sploh ki kupit kakovosten rabljen skuter ki bo vsaj držal nekaj let in da nebo treba vsak čas ga vozit na servise koliko jaz mislim da so vsi skuterji dokler drži drži pol pa začnejo zafrkavat kateri modeli skuterjev so najbolj zdržljivi če sploh so ? lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

markasaso12 je izjavil:

Pozdravljeni zanima me ali se da sploh ki kupit kakovosten rabljen skuter ki bo vsaj držal nekaj let in da nebo treba vsak čas ga vozit na servise koliko jaz mislim da so vsi skuterji dokler drži drži pol pa začnejo zafrkavat kateri modeli skuterjev so najbolj zdržljivi če sploh so ? lep pozdrav

Kupiš katerkol GY6 kitajc z 12" kolesi (ti so običajno malenkost manj srot) in je to to. Čimnovejši oz. z malo prefuranimi kilometri in je to to. Pod plastikami so ti skuteri praktično vsi enaki. Delov maš pa na aliexpress več kot dovolj, da popraviš vse.
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Ja kateri modeli skuterjev pa misliš da so kokr tolk vredu kr bi rad kupo skuterja in sploh nevem ce je vredno zaupanja skuterjem kr sem na hribu doma in bi mi skuter z kakšnimi 5 KM prišel prav kr z Flexerjem teško prideš v hrib ?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

razumi da je pod plastikami bolj ali manj vse enako, ni vazno katerga kitajca kupis. Ce hoces proper motor, bos kupo japonca/italjana (beri aprillia, yamaha itd..) sicer pac kupis najcenejsega kitajca. Ali pise gor baotian, motowell al pa chingchunglin, je v resnic vseen.

Za hribe je fino met 2 taktnega.
#brezpodpisa

val46 ::

Hojnikb, tle si pa vseeno malo falil. Je boljše 4taktni, sploh za hribe. Nenazadnje gre ravno toliko kot dvotaktc, ker pri dvotaktnih je potreba po večjih obratih višja, kot pri 4taktnih. Se pravi, če imaš dvotaktnega, boš moral večinoma voziti na obratih, da bo deloval optimalno, medtem ko pri 4taktnih, lahko dobesedno voziš na minimumu in bo delal kot dizel pri avtu. Za v sam klanec niti ni taka razlika, ker pri teh skuterjih imaš itak večino časa odprt gas do konca, bolj je problem, se po teh klancih spuščat navzdol. 2 taktni bodo bolj "trpeli" na minimumu kot 4 taktni. Pa nenazadnje, je poraba 2taktnih večja od 4taktnih skuterjev.

Drugače povedano, 4 taktni ima dovolj moči že pri nizkih obratih, med tem ko 2 taktni potrebujejo višje obrate, za optimalno delovanje motorja. Kar vprašaj koga, ki vozi motocross in ti bo lepo razložil razliko. Lahko ti jo tudi jaz, ker imam te izkušnje, ampak ne vem, če me boš poslušal :D

hojnikb ::

Det, nimas pojma. Ce se pogovarjamo o kitajskih 50cc skuterjih, potem bo 2 taktnes precej bolsi (bolsi je sicer stretch, ker so vsi pocasni) za hribe, ker ima le ta stock precej vec navora in konjev. tipicni gy6 4t skuterji majo cca 3HP, 2T pa okol 5.

Obrati pa nissue issue, ker imas CVT. Tam mas skos konstatne obrate, razn ce se vozis zelo pocas.

Kaksne bolj renomirane znamke, pomoznosti z vodnim hlajenjem, bodo seveda boljse tudi v 4T izvedbi, ampak tudi v tem primeru velja, da bos pri 2T agregatu dobil vec. Ce hoces met best of both worlds, potem najdes fuel injected 2 taktneza. Imel bos dost moci za kaksen hrib, pa tudi poraba bo bolj ugodna kot pri fergazerskem 4T.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

Bo treba kaksno knjigo v roke vzet, da bo jasno, zakaj 2T pri istem displacementu lahko dosega visje konje/navor.
#brezpodpisa

fikus_ ::

Bom uporabil to temo.
Imam Tomosa Alpino 6. Težava je, da od polovice obratov naprej ugasne, ga zaduši. Sem že razstavil in spihal frgazer in ne pomaga.
Torej je nekaj narobe z vžigom/iskro. Sem že menjal svečko, ko poskusim iskro ima, motor pa še vedno ne dela ok. Me je že imelo, da bi kupil cel komplet 12 V vžiga, pa cena ni najbolj prijazna.

Kaj bi bilo narobe?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

miha98 ::

zgleda da ti ga zalije? mogoče kakšna diza?

miha98 ::

Nastavi fergazar... mešanico zmanjšaj ... imaš 3 dize .. ena je za štandgas, druga za mešanico, tretja za ? .. poigraj se z dizo za mešanico olje bencin... obrni jo v smeri kot da bi jo hotel odšraufat... desno torej..?

Spajky ::

kaj pa če samo membrana na plovcu v karburatorju ne dihta? ... lahko se motim ampak ena ideja je za preverit ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

fikus_ ::

Nastavitve fergazrja se niso nič spreminjale. Dal sem ga dol, razstavil, spihal, sestavil, simptomi enaki.

Bom še enkrat razstavil fergazer in ga spihal, mogoče je še kaj zamašeno.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

drvo ::

Kaj pa izpuh?
Lahko, da ti ga zadaj zaduši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

fikus_ ::

Možno. Čeprav je nekaj časa motor delal ok, potem ga je občasno dušilo nad okrog pol obrati, potem spet ok, . . . do sedaj, ko se ne da več voziti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

TheBlueOne ::

Ce ima original cilinder bi jaz stavil na vplinjac. Dodal se filter za gorivo, jih dobis poceni za APN. Ni nujno umazan, morda je poskodovan in mesanica ni optimalna.

Vplinjac je 60EUR...

https://www.frcomoto.si/en/bing/313-car...

Izpuha ni problem odstranit. Potem takoj vidis, ce je zamasen.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

alpino6 sigurn ni mel binga. ce ze, je dellorto sha ali phva, kjer je pa samo ena main diza in nobenih igrl, membrani ali cesarkoli takega.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

TheBlueOne ::

Kaj je tale:

https://www.frcomoto.si/en/dell-orto/21...

Cena podobna. Sem predvideval, da je tak, kot je bil na mojem APN 6.... Sorry za napacen del... :)

hojnikb ::

naj preveri tocno kaksen frgazer ma konkretn motor, ker so mel razlicni letniki razlicne. moj alpino6 je recimo mel sha9/12
#brezpodpisa

TheBlueOne ::

Ja na vsak nacin. Potem pa zamenja. Kaksen € se pa lahko vlozi tudi v APNa. :D

fikus_ ::

Po občutku je nekakšen kitajski jajc od frgazra, nič od zgoraj na linkih. Nima igle za odpiranje bencina, ampak na sredini cevka pokonci z dvema luknjama ob straneh, z dodajanjem zraka/dvigom zaslonke se poveča pretok zraka pri eni izvrtini in nato višje ob drugi ter tako sesanje bencina.

Tale bo:
https://ekoteh.si/tomos-rezervni-deli/u...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomos

Oddelek: Na cesti
434976 (581) Blinder
»

Nakup scooterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8417732 (9618) tech level
»

2 taktni motor ne vžge navodila

Oddelek: Loža
335473 (4785) hojnikb
»

APN 6 noče vžgati (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8917134 (7542) koyotee
»

Friziranje avtomatika

Oddelek: Loža
3816549 (12423) Frane75

Več podobnih tem