» »

Tomos Flexer ?

Tomos Flexer ?

«
1
2 3

Cranchi ::

Lep pozdrav zanima me ce se lahko z omenjenim kolesom z motorjem ali pac mopedom res vozim brez izpita brez registracije in brez celade, baje da se lahko ker je to na podoben nacin kot solex, sedaj bi pa se rad slisal mnenje mnozice glav struckotov?

hvala za cimprejsne odgovore! lp

OrkAA ::

Ja lahko voziš brez izpita in čelade. To je kolo s POMOŽNIM motorjem!!
isto kot solex...

markasaso12 ::

pozdravljeni :)jas imam tomos flexer letnik 2009 pred kratkim sem menjal del za merjenje hitosti polz ali kako se mu reče že ko sem testiral števec mi je kazalo preko 25 km h skoraj 30 zdaj v takem nevem ali je kriv ta del polz da je drugačni od originalnega seveda ta je kovinski verjetno je da pri mojem tomusu že bolj slaba blokada in zato gre 5 km vec ko sem sel na meritev na tehničnem je tam kazalo normalno 25km h kaj je v takem krivo ali števec ali slaba blokada? lep pozdrav Sašo iz Maribora

Ales ::

Običajno so merilniki hitrosti na vozilih nastavljeni tako, da kažejo kak km več kot je dejanska hitrost, tako da samo po njem ne moreš sigurno vedeti, ali greš 25 km/h ali še kak km več.

Če pa so ti, s tem novim delom že vgrajenim, na tehničnem izmerili 25 km/h, lahko tej meritvi zaupaš.

The Player ::

Kot je rekel Aleš.

Števec lahko laže. Na službenem Flexerju števec kaže celih 45km/h za kar bi že potreboval izpit AM kategorije, ampak, hkrati pa me prehitevajo vozila levo in desno. Če gre, gre omenjen motor max 30 km/h, kljub števcu, ki pravi drugače.

Stari maček ::

Registrirani morajo bit. Zakonsko gledano pa gre za kolo.
https://siol.net/avtomoto/nasveti/sprem...

hojnikb ::

daš gor števec od kolesa, pa maš točno hitrost.
#brezpodpisa

Stari maček ::

Matr komplicirate. Za merjenje hitrosti z GPS-om v telefonu obstoja en kup programov...

markasaso12 ::

HVALA VSEM ZA ODGOVOR ŽELIM VAM VESELE PRIHAJOČE PRAZNIKE :)

Zgodovina sprememb…

markasaso12 ::

Pozdravljeni ko sem se peljal z tomosom po enem hribu in potem je bila malo ravnica na oko ocenjeno ne tako strma zakaj mi moped ni sam dal u 2 predstavo ponavadi mores sam dat na gasu in zanima me zakj imajo tomosi tako malo konsjske moci 1 KM lahko bi imeli vsaj malo vec LP IZ MB

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

Dej clovek potrudi se pisat malo bolj razumljivo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

markasaso12 ::

pozdravljeni zanima me zakaj ima tomos flexer malo konjev in se nekaj zanima ali bi moral pomed dat avtomatcko v 2 predstavo ko si ze malo na ravnem ponavadi mores dat sam na gasu kakasnje izkustva imaste z tem ?:)

Zgodovina sprememb…

Siddh ::

Čisto normalno za flexerja. Če pa hočeš večjo moč pa daj gor 70ccm kit pa kak lipnik izpuh.


hojnikb ::

glede na to da je 25kmh, je 1HP cist normalna moc. Ce hoces vec, kupi vecji motor
#brezpodpisa

The Player ::

markasaso12 je izjavil:

pozdravljeni zanima me zakaj ima tomos flexer malo konjev...


zato, ker če bi jih imel več se nebi več smatral za moped oz. kolo s pomožnim motorjem in bi potreboval že izpit A kategorije.

Že sedaj potrebuješ izpit AM kategorije, če ga nimaš blokiranega na 25km/h. Za karkoli več pa že potrebuješ izpit (AM, A1, A2 ali A neomejeno).

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me koliko goriva porabi tomos flexer če ga pustiš prizganega okoli 5 minut ?
imam se eno vprašanje ali se blokada pri tomosu flexerju z leti slabi in stem ko slabi gre lahko moped hitreje
prosim za odgovor LP :)

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

>imam se eno vprašanje ali se blokada pri tomosu flexerju z leti slabi in stem ko slabi gre lahko moped hitreje

blokada na teh motorjih je v obliki zmanjšane kompresije, izpuha in cdi enote. Te blokade se načeloma naj nebi slabele. Ni to skuter, ki ima lahko blokado na variomatu, katera se pa lahko znuca.

>Pozdravljeni zanima me koliko goriva porabi tomos flexer če ga pustiš prizganega okoli 5 minut ?

Tega nočeš počet, ker boš zapacal svečko. Sicer pa ne kaj prida, mogoče pol deci?
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me kaksnjo zivljensko dobo imajo skuterji in tomosi flexerji jaz mislim da bi tomos vec casa drzal kod pa skuterji odvisno tudi od same znanke
Kaj vi menite o tem ? :) LP

OrkAA ::

Moj skuter, ki sem ga kot mulc nabavil leta 2000, se vedno vozi okrog brez problema (sem ga prodal kolegu). Ce 20 let ni dovolj dolga doba, potem pa tudi ne vem. :P

hojnikb ::

kitajski skuter (sploh 4 takten) bo sigurno cenejsi za popravit, ce gre kj narobe
#brezpodpisa

The Player ::

markasaso12 je izjavil:

Pozdravljeni zanima me kaksnjo zivljensko dobo imajo skuterji in tomosi flexerji jaz mislim da bi tomos vec casa drzal kod pa skuterji odvisno tudi od same znanke
Kaj vi menite o tem ? :) LP


Vozim sicer nov službeni Tomos Flexer (letnik 2018) in sem skrajno razočaran. Sicer še ni prišlo do kakšne resne okvare, je pa moped zelo slabo narejen, slabi materiali, zavore škripajo zaradi slabih materialov, vmes sem zamenjal že kake 3 zajle za zavore, k se prec pretrgajo, pa tut zavore zlo slabo primejo, pa še eno pakno za zavoro k se je tut prelomila sem zamenjal.

Vsak dan delam z njim 20km, takoj po 3000km ko sem naredil 2. servis mi je že števec crknil ;((

Tomosove skuterje je delal tajvanski Sym. Sym naj bi bil po mnenju "mal boljši kitajec" in veliko boljši nakup kot vse ostali no name kitajski skuterji. Tudi sam ga vozim in zaenkrat sem zadovoljen. Tudi priljubljenost te znamke se v Sloveniji in po svetu veča.

Sicer ne vem ali so stari Sym-ovi skuterji tudi toliko kvalitetni, sem pa enkrat videl na enem Tomosovem skuterju na števcu 20K km, tko, da bi stvar morala zdržati.

hojnikb ::

tut noname kitajc zdrži bp 20kk, če ga redno poservisiraš. Razlika med noname kitajci in brandname je večinoma v plastikah, dizajnu pa mogoče še kakem bombončku (zadnji diski recimo). Motor in menjalnik je pri vseh enak; al je 139qmb 4 takterc ali minerelli am6 kopija pr 2 taktnih.

Tomos se pa tako dela od sredine 2000tih v indiji (pod licencu pr Kitentic) in temu primerna je tudi kvaliteta.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me ali je potrebno v zimaskem času moped gdaj pa gdaj zakurblat jaz mislim da je potrebno da malo predela
zanima me ali je kaj narobe če pustim moped da laufa nekaj minuta preden se odpeljem ? :):(

hojnikb ::

ce ga vsake tolk casa malo zakurblas, ni nic narobe, je sigurno blagodejno za bat in obrocke, da se ne primejo.

ne prisilno hlajenih tomosov ni pretirano pametno laufat na mestu predolg, ker se lahko pregreje...
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me ali se da dobit še kje rezervni deli za Tomos Flexer rabil pa bi stranske bočne plastike takšnje kod so na sliki ali pa če gdo proda sem iz Maribora moj tomos je letnik 2009 LP

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

takele zadeve bos kr tezko dobil nove... bolha/avtonet bo pravi naslov
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me ali je možno da ko se mašina od tomosa zagreje na dolgi poti da gre pomed več kod 25k m /h seveda mi je to povedala moja mati ko se je peljala iz PTUJA v Maribor da je imela občutek da gre pomed več kot 25 km/ h kaj pa vi mislite o tem ? LP

hojnikb ::

Verjetno ne, ker ima ta motor več blokad in da bi vse zatajile, k se segreje, je bolj malo verjetno :) Je mogoče tvoja mama mal preveč pokukala v glaž :)

Itk pa, kje je problem ?
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Hehee :):) okej hvala ti za odgovor

gig ::

Opažam da so na mojem flexerju pri sprednji luči kabli za žmigavce. Tudi na krmilu je stikalo. Ali je potrebno kaj več kot našraufat žmigavce in jih priključit na te žice ali je treba še kaj (napr. akumulator prekinjevalni rele...).
LP, gig

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima zakaj se pri mojem pomedu tako fejst kadi iz auspuha jaz ne delam pre močne mešance da bi billo to krivo mogoče že malo bolj slapše izgoreva mešanca kr je star moj Tomos flexer 10 let povejte mi kaj naj naredim ? LP:)

hojnikb ::

semeringi na glavni gredi.
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me zakaj auspuh dela brrr ko je pomed pod punim gasom verjetno bi mogo spucat filter kr ga sigurno ni doben učistil i mogoče tudi auspuh saj je star 10 let

markasaso12 ::

Pozdravljeni pred 1 mesecem sem dal svoj moped na servis Tomos Flexer na servisu so mi ščistli Frgazer in zamenjali auspuh od apenea sedaj mi gre motor 28 km h sedaj pa me zanima zakaj mi več ne vleče v beg z 2 prestavo kr prej ko je bil gor original auspuh mi je šel skoz z 2 prestavo v hrib sedaj pa ko se peljem v hrip mopedu koda da mu moči svali in morem ga pol dat v 2 prestavo LEP POZRAV PROSIM ZA OGOVOR ČE GDO VE :)

profii ::

ja batzajlo maš znucano. To zamenjaj pa bo šel spet tako kot prej.

hojnikb ::

ja, sedaj ko nimas tapravega izpuha, tudi resonanca ni prava, pa tudi mesanca bencina nebo prava, ce ni vec enak izpuh. tako da najprej blokade ven, nastavit pravilno frgazer, potem bo pa slo
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Lep pozdrav koliko pa morem naredit mešanico če naredim premočno se potem kadi preveč tale auspuh ko ga imam gor je od apenov serviser ga je naročil v Srbiji ko imajo še rezervne dele za tomos
Serviser mi je spuco fergazer menjal auspuh ko se peljem po ravnem gre kr fajn ampak v breg ga pa jebe kod da mu zmanjak moći kod sem že napiso prej se v prvi prestavi rabi malo dlje časa da zagrabi seveda pa mi je serviser rekel da more v auapuhu neka stvar pregored in takrat sem menjal svečko sedaj pa mi povejte ali naj ga spet peljem nazaj k serviserju ali naj menjam auspuh ?lep pozdrav

hojnikb ::

govorim o mesanci goriva in zraka, ne olja
#brezpodpisa

avtek ::

Kadit mora fajn, te vsaj najdejo če kam zletiš!

markasaso12 ::

Bencin je 95 oktanski

hojnikb ::

frgazer je treba naštelat...
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Olje za mešanco uporabljam Dynamic olja dam 1 DCL NA 5 LITROV BENCINA 😁

dxx ::

Glede na to da po ravnem "še kar gre", tvoj izpuh nima prave resonance, posledično v pravih vrtljajih nima moči.

markasaso12 ::

dxx kaj v tem primeru storit ali bi moral bit orginal auspug gor takšen kod je bil ampak kod so mi je povedal serviser da so ti auspuhi original na tomosih flexerji niso vredu kr so nareti da manj onesnežujejo zrak in se hitreje kvarijo začne od zunaj rjevet seveda pa morem povedat da je moj TOMOS FLEXER star že 10 let a sveeno bo še šeč en čas letnik je pa 2009 :D

dxx ::

Original izpuh z ven pobranimi blokadami in nastavitvijo originalnega uplinjača bo iz vidika price/performance najboljši. Pri APN vrtljaje "reguliraš" s prestavami, flexer pa je avtomatik in je treba izpuh "ukrojit" na njemu naboljše vrtljaje.

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me ali bodo kaj komplicirali na tehničnem pregledu če gre moj moped 28km/h namesto 25 km/h sicer pa imam račun od serviserja da je sproban na 90 kilin gre 28 km /h meni je drugač fajn da gre malo več sej ko se peljem ven iz mesta ga lahko malo stisnem po gasu hehe ali pa prehiti kakšnega gospoda z 25 ko hehe malo za šalo? Prosim za vaše mnenje lep pozdrav :)

markasaso12 ::

Pozdrav Zanima me Ali Že proizvajajo tale pomede TOMOS Torije ali je na voljo 45/ km in 25 /km v članku piše da bodo začelo prozvajat ampak je članek iz leta 2016 ali mogoče ve ali se zdaj proizvaja že ali se ne mogoče če gdo ve več informacij tukaj je link od članka?? https://www.avtomobilizem.com/predstavi...
HVALA

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Tole nima nobene veze z tomosom, uporaljao samo tori ime.
tule jih lahko kupis
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

niso pa to nic druga kot kitajski mopedi, katere lahk dobis na alibabi, katere trzi slovenska firma pod svojim brandom.
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Okej hvala za odgovor

markasaso12 ::

Pozdravljeni pred 1 mesecem sem imel na servisu moj Tomos Flexer letnik 2009 tam sem jim povedal da pomed ne gre z 2 predstavo v manjši hrib ono so samo očistili frgazer po servisu se peljem v hrib motor niti v 1 prestavi ni hotel vlečt verjetno ni nekaj dobro nastavljeno za zrak v oplinjacu po ravnem pa se kr gre auspuh je nov kaj bi lahko bilo krivo ? Prihodnji teden ga peljem na servis k MotoTim servis Tomosov tam ga bodo porihtali v da bo vleko z 1 in 2 prestavo v hrib lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skuter 25 km/h (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7218484 (339) predi
»

Tomos ne vžge (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13521101 (1644) hojnikb
»

Tomos

Oddelek: Na cesti
434935 (540) Blinder
»

Auspuh za moped

Oddelek: Na cesti
212146 (935) markasaso12
»

Nakup scooterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8417559 (9445) tech level

Več podobnih tem