» »

NEO v drugem omrežju (ne telekom)

NEO v drugem omrežju (ne telekom)

||_^_|| ::

Situacija: na lokaciji 1 je naročnina telekom, tam so trije NEO boxi. Na lokaciji 2 je internet preko A1.

Vprašanje: Če nesem en box na lokacijo 2 in se na nivoju routerja povežem na VPN na lokacijo 1, ali bo na lokaciji 2 delal NEO box?

no comment ::

||_^_|| ::

Hvala, samo to je čisto druga rešitev.

no comment ::

Pa res, sem površno prebral.

Ne vidim kako bi lahko Neo box delal v tujem omrežju.

||_^_|| ::

Ker bi bil vzpostavljen VPN v telekomovo omrežje in bi imel telekomov IP?

bobiii16 ::

Ja nekateri ste pa res trdi. Vprašanje je nbilo čisto enostavno

Daniel ::

Neo sicer nisem preizkusil se pa da recimo tiste starejše BOXe usposobiti, če imaš na prvi lokaciji dovolj UL in na drugi dovolj DL. Rabiš pa dva Mikrotika in kar nekaj znanja, da spraviš VLAN3999 in po možnosti še internet omrežja na prvi lokaciji preko interneta na drugo lokacijo. Jaz imam testno preko EOIP poslan VLAN3999 na drugo lokacijo in multicast deluje, me pa malo omejuje samo 20 Mbit uploada in bojda EOIP ni najbolj optimalen za to, zaradi fragmentacije paketkov. Drugih metod pa zaenkrat nisem raziskoval, pomanjkanje časa. Streami za baker delajo ok.

||_^_|| ::

Daniel je izjavil:

Neo sicer nisem preizkusil se pa da recimo tiste starejše BOXe usposobiti, če imaš na prvi lokaciji dovolj UL in na drugi dovolj DL. Rabiš pa dva Mikrotika in kar nekaj znanja, da spraviš VLAN3999 in po možnosti še internet omrežja na prvi lokaciji preko interneta na drugo lokacijo. Jaz imam testno preko EOIP poslan VLAN3999 na drugo lokacijo in multicast deluje, me pa malo omejuje samo 20 Mbit uploada in bojda EOIP ni najbolj optimalen za to, zaradi fragmentacije paketkov. Drugih metod pa zaenkrat nisem raziskoval, pomanjkanje časa. Streami za baker delajo ok.


Hvala za info!

NejcSSD ::

Neo Lite z aktivacijo doma in odneses tja dela. Brezveze se z boxom ukvarjat
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

tbostjan ::

Žal ta z Neo Lite ne deluje skozi. deluje teden dva potem pa se pojavi težava in ne deluje več - iz prve roke - žal...

telexdell ::

Ne vem kaj komplicirate z neo lite. Pojdi na NEO.TV pa glej kar ti srce poželi. Preverjeno deluje tudi v Avstriji, Hrvaški, Turčiji, Egiptu... Mogoče še kakšni domači VPN kar je v tujini itak must have...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEO Telekoma Slovenije (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Omrežja in internet
1744382242 (876) cekr
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620210 (8566) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910462 (3849) Daniel
»

Povezava Nvidia - switch - Innbox v60u

Oddelek: Omrežja in internet
71123 (798) Robert
»

Priklop več televizij na telekomov modem

Oddelek: Omrežja in internet
287762 (4578) Vaseer

Več podobnih tem