» »

Povezava Nvidia - switch - Innbox v60u

Povezava Nvidia - switch - Innbox v60u

Robert ::

Imam Telekomov modem Innbox v60U (NEO C paket,Telekom,optika) na katerega imam imam na port (trunk) priklopljen switch in na switch Nvidio Shield TV Pro. Kakšne nastavitve so potrebne za gledanje IPTV playliste in kako se to nastavi (modem, router). Sicer brez težav lahko gledam IPTV preko MulticastTV aplikacije na računalniku za katerega imam svojo mrežno kartico na matični plošči. Je mogoče switch premalo ali je potreben router in kateri bi bil najbolj primeren, pri ceni ni omejitev. Vse porte na modemu imam zasedene. Probal sem tako z aplikacijo Kodi kot tudi Tivimate a neuspešno. Tivimate mi javlja napako: udpdata source exception. Playlisto Nvidia ozirom aplikacija zazna, potem pa se zadeva zacikla.....Mogoče bi zadevo rešil mrežni razdelilec na mrežni kartici, ki jo uporabljam za IPTV ?

Vuli ::

ne vem, če bo šlo to tko. Neo Lite app baje dela.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zimonem ::

Switch Bo dovolj

Vanadium ::

Kakor sva z robertom včeraj preko zs diskutirala se mi zdi da želi on spravit preko istega kabla internet in multicast promet do nvidia shield. Sam imam t-2 kjer je to izredno preprosto naštimat na telekomu se mi pa zdi da mora vlan 3339 spravit do shielda (nisem dovolj mrežno podkovan da bi mu znal pomagat ampak imam malo v spominu da sem prebiral to). Skratka včasih so te teme okoli multicasta bile dosti bolj aktivne. Mogoče se kaki majster vključi pa priskoči na pomoč...

Robert ::

Kot prvo hvala Vanadiumu za podporo. Šel sem korak naprej a so težave še zmeraj ostale. Med modem (Inbbox v60U) in računalnik sem dodal stikalo Linskys SE2500, ki sem ga povezal z modemom (port 3, kjer ima dostop preko aplikacije MulticastTV na računalniku). Mrežno kartico za Multicast na računalniku sem povezal s stikalom, prav tako sem na stikalo dodal Nvidia Shield TVpro. Na Nvidi sem poskusil z aplikacijo Tivimate (javi napako udpdata source exception), VLC in Kodi, a neuspešno. Playlisto Nvidia razpozna, nato pa se ob zagonu programa zadeva suka v nedogled. Tudi preko stikala mi zadeva na računalniku (Multicast) deluje brezhibno. Port 3 imam na modemu nastavljen na video, če ga prestavim na trunk mi ne deluje MulticastTV tudi na računalniku. Ne vem ali so potrebne kakšne dodatne nastavitve na modemu ali stikalu, ker po vsej verjetnosti je težava tukaj.

Vanadium ::

IPTV gre preko VLAN 3999 na telekom-u (siol-u) zato ti preko trunk porta ne deluje. Moral bi imeti naprednejši switch oziroma router. Kot sem omenil če bi znal pomagat bi z veseljem sam nisem preveš vešč na tem področju, predlagam pa uporabo googla z ključnimi besedami siol, 3999, trunk, vlan ipd...

Tukaj malo rezultatov in sigurno se najde kaj uporabnega:

https://forumi.siol.net/showthread.php?...

https://forumi.siol.net/showthread.php?...

Siol TV preko layer 2 switcha

Siol TV na računalniku

Siol TV na Siol Box preko routerja

Glede switcha pa kolikor sem videl je čisto navadno stikalo PnP stikalo. Rabil boš pomoje malo pamtnejše stikalo npr neki takega:

Nekaj takega: https://www.mimovrste.com/stikala/tp-li...

https://www.tp-link.com/en/business-net...

In potem moraš nekako spravit vlan 3999 na ostale porte in teoretično bi zadeva morala delovat.

Ni mi pa jasno kako to, da se znalci, ki so to znali oziroma majo usposobljeno da se noben ne javi.

Če ti uspe nekako zrihtat do delovanja napiši neki vodič ker to je pol edino kar šteje.

XS!D3 ::

Nimam ne Telekoma ne Shielda, tako da težko pomagam iz prve roke, ampak kot so že drugi napisali, imaš na Telekomu netagiran Data VLAN in tagiran VLAN 3999 za IPTV (multicast). Če hočeš tako dostop do interneta kot IPTV, bo treba do Shielda spravit oba bodisi s pomočjo VLANov (trunk port ima 3999 tagiran in bi moral na Shieldu potem kreirat VLAN interface, se pa s tem na Android TVju še nisem igral) ali z dvema ločenima mrežnima (recimo USB mrežna + onboard ethernet, ali pa LAN + WiFI) ter ustezo konfiguracijo na stikalu. Druga varianta je da nekam (router/RaspPI/...) postaviš mutlicast-unmicast proxy ala UDPXY in mu omogočiš dostop do obeh mrež, potem pa playlisto na Shieldu ustrezno prilagodiš da stream zahteva čez ta proxy. Ali pa da ustrezno zrutaš multicast v svojo mrežo....

Robert ::

Vanadium, hvala za pomoč, sem prestavil temo iz zasebne na javno. Kupil sem switch TP-Link TL-SG108E sedaj me pa zanima, če ima kdo kaj izkušenj kako se nastavijo porti na njem na VLAN 3999 za IPTV, mislim da sem dobil zraven en CD z aplikacijo za nastavitve...Port na modemu (št. 3) Innbox v60u kamor mislim povezati stikalo imam nastavljen na Video. Že vnaprej vsem hvala za nasvete. Na stikalo bi dodal zaenkrat Nvidio Shield TV Pro.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop več televizij na telekomov modem

Oddelek: Omrežja in internet
287726 (4542) Vaseer
»

Siol TV na računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
125062 (4177) t0mekk
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6112915 (8583) Master_Yoda
»

IPTV Siol TV na računalniku (žično+brezžično)

Oddelek: Omrežja in internet
163984 (3110) Tiash
»

Raspberry PI Openelec in Siol IP TV

Oddelek: Programiranje
53672 (2362) ppeterlin

Več podobnih tem