» »

Ali je takšna pametna rešitev sploh možna?

Ali je takšna pametna rešitev sploh možna?

noob96 ::

Imam 4 električne stenske radiatorje, ki imajo samo termostat za nastavitev temperature.

Sedaj imam idejo, da bi kupil 4 Aqara stikala ki bi jih namestil na vsak radiator https://www.mimovrste.com/pametna-hisa/...

In pa en senzor temperature iz iste serije recimo https://www.mimovrste.com/pametna-hisa/...

Vse bi povezal na Aqara hub in me zanima ali bi lahko potem v njihovem appu nastavil da recimo ko temperatura pade pod 22 stopinj se radiatorji prizgejo, ko doseze se izklopijo, potem pa neke scenarijw da se vsak dan ko smo v sluzbi v dolocenem casu izklopi in potem spet vklopi na tempeeraturni režim ob 16h recimo… se to da na ta način?

noob96 ::

No ali sem se lotil narobe, bi bila boljša rešitev kaj drugega?

beta1 ::

Radiatorski termostat daj na MAX. Vklapljajo pa jih drug termostati. Torej ti pametni termostati kontrolirajo kdaj se vklopi vsak radiator posamično.
Huawei LTE CPE master.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

Tidule ::

Ja, zadeva bo načeloma delala. Pač glede na temperaturo se bodo raditorji v kompletu prižgali/ugasnili.

Ne boš pa s tem imel kakšne blazno napredne kontrole nad posameznimi radiatorji.

Ne poznam pa točno Aqua huba, ampak tako osnovna avtomatizacija kot je to bi morala bit možna. Jaz imam podobno zadevo rešeno preko home assita za zanko za odtajanje dovoza.

Edino kar pa pazi je to, da so ti releji namenjeni 10A obremenitvi. Kar zna za električne radiatorje bit premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

mirator ::

Po moje bi bilo bolj elegantno v el. razdelilnik vgraditi kontaktor (kontaktorji imajo 4 neodvisne kontakte, tako da lahko za vse štiri radiatorje uporabiš en kontaktor), ki bi ga krmilil sobni termostat. Na radiatorjih daš termostat, kot je že omenjeno, na najvišjo vrednost. Vedeti pa je treba, da bodo termostati na radiatorjih še vedno delovali, ker pač ščitijo radiator pred pregretjem. Problem je pa lahko tudi, če imaš v tokokrogih radiatorjev še kakšno vtičnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radiatorska avt. termostatska glava (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21265533 (5341) zpza
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7224083 (12383) JanK
»

Strošek drv (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18331090 (26274) stara mama
»

Merilniki ogrevanja - poraba energije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12722220 (18947) Okapi
»

Priklop termostata na konvektor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
124758 (3063) T0RN4D0

Več podobnih tem