» »

wifi termostat z regulatorji radiatorjev

wifi termostat z regulatorji radiatorjev

1
2
»

hunter01 ::

Priznam, da popolnoma nič tega ne poznam. Sem šele začel raziskovat. Shelly vidim nudi tudi še en kup drugih (termostata žal še ne) dodatkov.
Ali Shelly tudi potrebuje kakšno centralno enoto? Oz. je vsaka že zase standalone lahko.

Zelo mudi se mi ne, do začetka kurilne sezone je še nekaj časa, lahko tudi njih v "bucket" dodam, če jim uspe letos izdati termostate, sploh če ni potrebno centralne postaje imet. Za stvari v cloudu, se mi zdi overkill.

matobeli ::

shelly dela na wifi

max00slo ::

Kaj pa tole? https://www.ogrevajmo-ceneje.si/regulac... Saswell TRV KIT? 4x radiatorska glava, rf povezava, wifi upravljanje... vidim da tudi razširljivo do 10 glav z enim gatewayem.
Si non confectus, non reficiat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: max00slo ()

OK.d ::

LPOK.d

OK.d ::

Ali pa tole, slučajno videl https://shop.we-connect.de/smarthome/gi...
LPOK.d

matter ::

Tudi sam gledam te zadeve, ker živimo v mansardnem stanovanju, in se ogreva več nadstropij (3), kjer je sedaj termostat v srednjem.

Moje vprašanje je sledeče: Če imam pametne termostatske glave in mi glava odpre ventil za raditor, kako naj rešim, da bi mi obenem tudi vklopilo pumpo za kroženje vode v centralnem sistemu ?
Kar jaz iščem je kombinacija pametnih ventrilov + vklapljanje releja za vklop pumpe za kroženje vode v radiatorjih.

Na kakšen način to rešujete ?

A imate pumpo za radiator ves čas v pogonu ?

Hvala za info
Grem basket pa bom neloke metal

max00slo ::

matter je izjavil:


Moje vprašanje je sledeče: Če imam pametne termostatske glave in mi glava odpre ventil za raditor, kako naj rešim, da bi mi obenem tudi vklopilo pumpo za kroženje vode v centralnem sistemu ?
Kar jaz iščem je kombinacija pametnih ventrilov + vklapljanje releja za vklop pumpe za kroženje vode v radiatorjih.

Na kakšen način to rešujete ?

A imate pumpo za radiator ves čas v pogonu ?


Tale paket ima še sprejemnik, ki lahko vklaplja pumpo oz. izklaplja, ko ni nobena glava odprta. https://www.ogrevajmo-ceneje.si/regulac...
Si non confectus, non reficiat.

DeeJay ::

Nucam Shelly1 za vklop/izklop pumpe.
Nastavljen mam glede na zunanjo temperaturo (Shelly HT) (pumpa se izklopi, če je zunanja temp večja od 13C) ter ure v dnevu (pumpa se izklopi od 9-14 ure in 22-6ure čez teden in 23-7 čez vikend).

Vsi radiatorji majo navadne termostatske glave nastavljene glede na komfort sobe (spalnice manj, dnevna in kopalnica več).
Na tak način nekak potreba po pametnih glavah ventilov odpade... edin za otroško sobo bi jo mogoče dal, ker tam bl pogosto rabim nastavlat radiator.
Treba pa pol pametne glave nastavit na isti urnik kot je črpalka, da se ne odpirajo, ko črpalka ugasne.

Edini plus, ki ga vidim z uporabo pametnih glav je vacation mode, ker seveda nočeš izklopit črpalke, da ti ob daljši odsotnosti ne zmrzne stanovanje :), nočeš pa ogrevat standardno ampak nek minimum.

Gledal sem pa Eve Thermo glavo, ker mam itak vse na Apple sistemu.
https://www.amazon.de/Eve-Thermo-Heizk%...

Ogrevam se na olje, letne porabe mam v povprečju 500L na sezono zadnjih 7 let.
Mam 10 radiatorjev, s katerimi ogrevam cca 140m2.
Bojler mam 120L kombiniran. Pozimi ga ogreva olje, poleti elektrika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

hunter01 ::

Je dobil kdo odgovor od Shelly za termostatske glave? Oz je kje kaj omenjeno. Na spletni strani njihovi ni nič govora še o tem. Vprasanje ce bo letos jim uspelo? Je že malo pozno za release letos?

matobeli ::

Mogoče bo kaj več pred kurilno sezono v srednji evropi ;)

akulp ::

Ja, rečeno je bilo s strani Dimitarja :), ampak to že nekaj časa nazaj, da bodo ready do letošnje zime ... Ampak, precej zamujajo navadno pri teh zadevah, tako da vprašanje če bo kaj do novega leta.

Ker sem bumbar in sem se pustil prepričati, da samo v spalnicah ne rabim talnega gretja, zdaj nikekor ne uspem pametno optimalno zavtomatizirati talnega gretja po celotni hiši z dvema radiatorjema v splanicah.

Tako da, tole res nestrpno čakam.

Sam nimam HA, uporabljam zgolj Shelly scenes in Alexa rutine, tako da sem omejen na podporo ene ali druge zadeve. Vidim pa, da tole naj bi podpiralo tudi Alexo.

https://www.alternate.de/html/product/1...

Ima kdo izkušnje s tem?
Lukcc

OK.d ::

Samo rabiš tudi hub.
LPOK.d

akulp ::

Bi rekel, da ne. Maš namreč dve verziji term. glave, kakor gledam ...

HmIP-eTRV potrebuje HUB, HmIP-eTRV-2 pa deluje samostojno.





Predvsem me zanima, če se termostat predstavi Alexi tako, da ga lahko kontroliraš reko njenih rutin. Namreč od proizvajalca do proizvajalca je precej odvisno, če to dela ali ne. Ne najdem pa nikjer nobenega testa/videa glede taga.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

OK.d ::

Ok.
V tem videu se predstavi Alexi 6:50, tako da ga verjetno lahko vržeš pod routine.

LPOK.d

akulp ::

Jup, našel tole potem, ja.

Hvala!
Lukcc

NoFear85 ::

Potreboval bi samo smart termostat, obvezno wifi, da lahko na daljavo reguliram preko aplikacije. Nekaj sem ze sletil Netatmo zadevi, opazil sem se ecobee4, ga kdo uporablja?

Likalnik ::

Uporabljam Netatmo in Nest...pri obeh je možna regulacija preko telefona oziroma app....še celo tako je, ko se nauči tvojih rutinskih navad ti na koncu že sam regulira temperaturo (govorim za Nest)....Netatmo...si pa lahko naštimaš Schedule in se ti po tem urniku vklaplja oziroma izklaplja.

Oba delata super...glej samo, da ju bo Wi FI dosegel...dolgega dosega nimata...

OK.d ::

Pa Netatmo deluje po nastavljenem režimu tudi če internet pade, ne vem kako je z Nest-om?
LPOK.d

Carjou ::

Zdravo,

ima kdo Tado pametne termostate. So vredni svojega denarja?

Lp

ptč ::

Ma kdo izkušnje z kitajskimi "Tuya" oz. "MoesHome" termostati iz aliexpressa? Veliko ljudi na tujih forumih paničari, da jim kitajci kradejo podatke z njimi, ker so povezani na WiFi omrežje.

OK.d ::

Ali imaš pametni telefon?
LPOK.d

rok_p ::

Mi lahko prosim kdo napise kaj rabim od homematica za regulacijo radiatorja preko stenskega termostata.

Je potreben tudi prehod?

Ker v eni sobi imam od MAX! Samo glavo in termostat in deluje super..vendar to ni vec dobavljivo.
rok

JanK ::

Kolikor sem videl na njigovi spletni strani https://en.homematic-ip.com/en/products... lahko direktno regulira ventil. Poglej si navodila.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radiatorska avt. termostatska glava (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21265375 (5183) zpza
»

Digitalni radiatorski termostat

Oddelek: Kaj kupiti
439847 (1340) m0LN4r
»

Termostat za centralno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
133889 (2258) klekej
»

WiFi sobni termostat

Oddelek: Kaj kupiti
103605 (3031) morosito
»

Termostat za ogrevanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
274639 (4188) JanK

Več podobnih tem