» »

radiatorska avt. termostatska glava

radiatorska avt. termostatska glava

1
2
3 4 5

roCkY ::

Nisem bral cele teme.
Imamo 3 različne tipe digitalnih glav. Pač nabavljene v roku 3 let ker je bil vmes še upgrade na stavbi.
Prva generacija nima funkcije 0/1 ko ventil vedno popolnoma odpre in poplnoma zapre. To je zelo priporočljivo za spalnico saj priprt ventil piska. Veliko bolj je glede na izkušnjo moteče pri dogitalnih kot pri analognih glavah. Seveda pa se ob takem načinu radiator hitro segreje. Če je objekt dobro izoliran in se v sistem pelje voda kakih 45 stopinj ni težav. Imajo pa verjetno to sedaj vsi novejši ne ravno najcenejši.? Zadnji pri nas so bili nabavljeni pred 2 letoma. Vidim pa, da cene vztrajno padajo.

schurda ::

scenic16 je izjavil:

So smešno poceni, vendar odlično opravljajo svoje delo: KLIK

Vzel bolj z rezervo, a so me zelo pozitivno presenetile!


OK, tudi jaz nameravam nekaj takega oz. mogoče Honeywell Homexpert
http://www.conrad.si/Homexpert-by-Honey...

Vse to bi zmontiral na Aklimatove radiatorje. Če prav razumem vse skupaj, moram kupiti posebej Heimeier oz. Danfoss ventil (najbrž 1/2"), recimo tega
http://ogrevanje.danfoss.com/xxTypex/28....
In potem mi gre glava gor na ventil brez težav. A je še kje kakšen trik?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

gregor ::

T0RN4D0 je izjavil:

o_O a en navoj bi še šlo, dva sta pa prevelik zalogaj? :D


problem je v tem da še nikoli nisem delal teh zadev in me ja strah, da ne bo poplava v stanovanju :)

ali morda kdo ve kako se reče tem zadevam v angleščini, da poiščem kakšen video na youtube, torej zanima me demontaža ventila in montaža novega term. ventila (tesnenje z teflonsko nitko....), montaža glave

če kdo najde kak link...naj ga prosim objavi..

hvala
LP

schurda je izjavil:

scenic16 je izjavil:

So smešno poceni, vendar odlično opravljajo svoje delo: KLIK

Vzel bolj z rezervo, a so me zelo pozitivno presenetile!


OK, tudi jaz nameravam nekaj takega oz. mogoče Honeywell Homexpert
http://www.conrad.si/Homexpert-by-Honey...

Vse to bi zmontiral na Aklimatove radiatorje. Če prav razumem vse skupaj, moram kupiti posebej Heimeier oz. Danfoss ventil (najbrž 1/2"), recimo tega
http://ogrevanje.danfoss.com/xxTypex/28....
In potem mi gre glava gor na ventil brez težav. A je še kje kakšen trik?


to tudi mene zanima, ker je toliko različnih ventilov, pa oznake mi nič ne povejo...

torej bi morda kdo znal povedat glede na moje objavljene slike kateri izmed teh danfoss vent. bi pasal namesto armala, ki ga imamo sedaj, in seveda katera glava paše na konkreten ventil

se bojim, da je to cela znanost

HVALA
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

schurda ::

Danes sem poklical Danfoss. Baje, da je samo kotni ali ravni, potem pa 1/2" ali 3/8".
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

floyd1 ::

to tudi mene zanima, ker je toliko različnih ventilov, pa oznake mi nič ne povejo...

torej bi morda kdo znal povedat glede na moje objavljene slike kateri izmed teh danfoss vent. bi pasal namesto armala, ki ga imamo sedaj, in seveda katera glava paše na konkreten ventil

se bojim, da je to cela znanost


Če se nič ne spoznaš, ga pač enega odviješ (prej valjda sprazniš sistem) in neseš v trgovino. Vzameš termostatskega z istim navojem (1/2 colskega v tvojem primeru) in je to to. Če vzameš potem zraven navadno glavo, itak kupiš pripadajočo (iste znamke). Če pa hočeš elektronsko, se moraš samo pozanimati, ali paše na tvoj (danfoss / armal / herz) ventil oz. ali je treba kupiti še adapter. In to je vse, nobene znanosti. Problem imaš le, če že imaš na radiatorjih kake neznane term. ventile, ker za njih težko dobiš prave el. glave oz. adapterje. Na danfoss pašejo skoraj vse, ki jih dobiš pri nas (conrad, bauhaus...).

blink ::

gregor je izjavil:



torej bi morda kdo znal povedat glede na moje objavljene slike kateri izmed teh danfoss vent. bi pasal namesto armala, ki ga imamo sedaj, in seveda katera glava paše na konkreten ventil

se bojim, da je to cela znanost

HVALA
LP


Pred kakšnim mesecem sem zamenjal točno takšne mešalne ventile od Armala kot ga imaš ti (še iz 80ih). Vzel sem termostatski Danfoss ravni (kotni ima 90 stopinjski kot) in za navoj 3/8". Novejše cevi/radiatorji imajo ponavadi navoj 1/2".

Tega:
http://e-kopalnica.si/danfoss/termostat...

Nanj gredo praktično vse digitalne termostatske glave, ker je Danfoss eden vodilnih proizvajalcev in zanj vedno naredijo adapterje (RA-N 10, Danfoss)

Zamenjat moraš celoten ventil ne zgolj vložek. To pomeni da zapreš dovod vode v zgornjo cev in odvod vode v spodnjo cev, prej moraš tudi spustiti nekaj vode iz radiatorja ker je v njem pod pritiskom da ti ne pobegne ven. Potem pa ustrezen ključ, klešče, naoljeno predivo in vžigalnik s katerim ožgeš štrleče predivo. Seveda je potrebno nato spet v sistem pripeljati vodo oz. ustvariti pritisk.

Pa še nekaj: ko menjaš ventil obvezno zavaruj steno in tla s kakšnim PVCjem ker notri je umazana voda in vedno kaj šprica naokoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

schurda ::

V redu. Z Danfossom torej ni težaj. Ali ima kdo oizkušnje z njihovo elektronsko termostatsko glavo?

http://ogrevanje.danfoss.com/xxTypex/60...

Living Eco košta malo manj kot 50€.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

floyd1 ::

Jaz sem za moje glave dal 20 eur po komadu in že dve sezoni delajo super - na stopinjo natančno ohranjajo temp. v prostoru. Osebno ne bi kupoval toliko dražjih, ker mi ni najbolj jasno, kaj bi sploh še lahko pridobil. Pač moje mnenje.

schurda ::

Katere?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

floyd1 ::

Moje so iz Hofera, imajo pa čisto enake (z malo drugačnim napisom ;)) za enako ceno tudi v Bauhausu. Cena je enaka - 19,90, pa gor imajo mini USB priklop za hitrejšo možnost programiranja (ampak zato rabiš še njihov USB ključ in software).


To je to - sem za kolega že enkrat njihov letak slikal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

blink ::

floyd1 je izjavil:

Moje so iz Hofera, imajo pa čisto enake (z malo drugačnim napisom ;)) za enako ceno tudi v Bauhausu. Cena je enaka - 19,90, pa gor imajo mini USB priklop za hitrejšo možnost programiranja (ampak zato rabiš še njihov USB ključ in software).


To je to - sem za kolega že enkrat njihov letak slikal.


Koliko pa v praksi uporabljaš programski del v primerjavi z manualnim načinom delovanja? Ko daš ven baterije se program ohrani ali izbriše?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

floyd1 ::

Saj sprogramiraš jo lahko čisto enako tudi s tipkami. Preko računalnika in USB-ja je le hitrejša možnost. Če rabiš na 10 glavah enak program zna preko tipk malo trajat.
Baterije menda držijo ca. 5 let. Moje že 2 leti. Po mojem se program zbriše, ja. Saj ni panike, sprogramiraš ga v 5 minutah.

Mimogrede - ker je te glave očitno nekdo drug skupaj pakiral, nisem siguren, če imajo Herz nastavek zraven, moje so ga imele.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Magic1 ::

floyd1 je izjavil:

Moje so iz Hofera, imajo pa čisto enake (z malo drugačnim napisom ;)) za enako ceno tudi v Bauhausu. Cena je enaka - 19,90, pa gor imajo mini USB priklop za hitrejšo možnost programiranja (ampak zato rabiš še njihov USB ključ in software).


To je to - sem za kolega že enkrat njihov letak slikal.

A to je sveže iz ponudbe v Hoferju? Ker oni majo stvari bolj tako, tedensko.
Magic

floyd1 ::

Iz starega Bauhaus kataloga je to (enkrat poleti so to not meli). Je pa identičen mojemu.

Fotko sem še mel v telefonu, ker se je kolega za to zanimal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

gregor ::

hvala vsem za odgovore.... še vedno pa mi ni jasno... do sedaj sem razumel da moram spustit vodo iz celega sistema, pri peči odprem ventil kjer se dotoči voda .... in ta potem odteče iz vseh radiatorjev

ker blink je napisal:

To pomeni da zapreš dovod vode v zgornjo cev in odvod vode v spodnjo cev, prej moraš tudi spustiti nekaj vode iz radiatorja ker je v njem pod pritiskom da ti ne pobegne ven. Potem pa ustrezen ključ, klešče, naoljeno predivo in vžigalnik s katerim ožgeš štrleče predivo. Seveda je potrebno nato spet v sistem pripeljati vodo oz. ustvariti pritisk.


kaj pa teflonska nitka, ali ni ok, mora biti predivo?

hvala

LP

Spajky ::

floyd1 je izjavil:

... Kolikor so mene so potem verjetno tudi ostale v bloku in ker so to delilniki ... Če le štimajo tiste njihove tabeli o moči radiatorjev, ko programirajo delilnike...
Eh, to je problem, ko je toliko različnih in starih tipov radiatorjev, pa tudi okolica okoli njih je različna ... Če pa ni mogoče kalorimetrov kot pri tebi, so pač delilniki za silo. Vendar :

pol pa še eno vprašanje zate : Koliko stanovanj pa ima na črno priklopljeno dvosistemski bojler za toplo vodo in kdo ima poleg radiatorjev še talno (ko je renoviral stanovanje)? Ker delilnika na teh dodatnih napravah ni, vsi ostali takim plačujejo del energije : oz. taki "kradejo" denar iz žepa ostalim poštenjakom "po ovinkih" ...

Pri nas se je pri 1/4 enakih blokov (horizontala v vsako stanovanje!) folk zaradi začetne cene odločil namesto za kalorimetre za delilnike! Čez 10 let bodo pa skakali v luft, ker jih bo treba še enkrat nove kupit (pravilnik o "merjenju" energije)! (kalorimetre čez 20; vmes na 5 let kalibracija/čiščenje/menjava baterije). Vmes pa bodo preplačevali toploto zaradi "lopovov" ! Neinformiranost do daske!

... pa baterije tudi ne zdržijo kolikor pravijo, crknejo pred rokom praviloma ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

floyd1 ::

Vem - celi kup vprašanj je tu in delilniki so bolj tak-tak, vse malo "preko palca". Vseeno pa vsaj za "luftače" (tisti, ki imajo radiatorje do daske, pa okna non-stop odprta) več ne plačujemo. Pred delilniki več kot tretjina bloka, v samo dveh sezonah pa so skoraj "izumrli". Npr. ena soseda zgoraj (identično stanovanje) je prejšnjo zimo plačevala 2-3 kratnik naše cifre.
Cela sezona pa me itak pride le okrog 300 EUR, tak da me glava ne boli preveč.

Spajky ::

Jest sem letos sredi Jan samoiniciativno (po otoplitvi pred onim hudim mrazom) v naši kotlovnici (daljinsko) generalno znižal relativno toploto vode - sekundar za naš blok (posebej topl.postaja, daljinsko vodena) v enem tednu postopoma za 5°C !

Ker je bila poraba cca. 30% nad povprečjem naše kotlovnice ... pa da vidiš, kako so hitro pozaprli okna na V in se bolje oblekli >:D ... smo pač še lani interno v bloku delili po kvadraturi, blok pa ima že od predlani profi kalorimeter na vročevodu. Zdej so tudi ind.kalorimetri montirani (prej ni bilo možno) ...

Pri sosednjem bloku sem (imeli so ind.kalorimetre že za prejšnjo zimo) sem preveril točnost teh kalorimetrov : sestevek zimske porabe vseh stanovanj je pokazal 96,5% porabe glavnega kalorimetra. Razlika je izguba na toplotnem izmenjevalcu (2%) in 1,5% na ceveh (izolirane vertikale) do stanovanj ... Torej so absolutno točni !!!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

Okapi ::

Torej so absolutno točni !!!
Vsi skupaj. Posamezno pa imajo lahko +-25% napake, recimo.>:D

O.

Spajky ::

Skoraj nimajo! Tolerance so resnično zanemarljive: http://www.landisgyr.eu/en/pub/products...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

Okapi ::

Skoraj nimajo!
Bolje da ne.;) Ravno ta teden so točno te zmontirali pri nas. Naslednji teden pridejo pa še termostatski ventili in glave za radiatorje, me prav zanima, kateri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

SplitCookie ::

Cena ? Strošek vgradnje ?
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Okapi ::

Pojma nimam;) Nekaj je šlo iz stanovanjskega sklada, nekaj smo namensko plačevali po obrokih eno leto, nekaj pa je prispeval eko-sklad. Pa vmes smo izvajalca zamenjali, ker je prejšnji eno leto zamujal z izvedbo. Tako da na končno poročilo o stroških še čakamo.

O.

SplitCookie ::

Eko sklad. Hmmmmmmm
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Okapi ::

?
Ves ogrevalni sistem v bloku smo "ekoizirali" - izolacija, hidravlično uravnoteženje, števci, termostati ... ni da ni, in potem krijejo del stroškov.

O.

SplitCookie ::

Aja, eh

Sem mislil da dajejo za kalorimetre.

Rabil bi 4 komade (vsaj)
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Spajky ::

Nema više para u Eko skladu (kriza), ne dajejo več stimulacij po zadnjih podatkih ... oni, ki so že dobili keš Ok, oni ostali pa so prepozni !
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

kixs ::

V nasem stanovanju imamo neke termostatske ventile od Herza. Vendar so analogni in mi ni ravno jasno kako se to nastavi?! Ima kdo s tem kaksne izkusnje?

Po izgledu je taksna:
http://www.merkur.si/ogrevanje-in-hlaje...

Edit:
Google najde en PDF, sicer v poljscini, ampak je vse razvidno 8-)
http://www.herz.com.pl/UserFiles/Produc......(4).pdf

lp

gregor ::

danes sem bil v merkurju in danfoss ventil + glava pride skupaj cca 33 eur

blink, ali si ti morda kupoval v tej trgovini:

http://e-kopalnica.si/index.php?route=c...

ker tukaj pride ista zadeva:

http://e-kopalnica.si/radiatorski-pribo...
+
http://e-kopalnica.si/radiatorski-pribo...
http://e-kopalnica.si/radiatorski-pribo...
(ali morda kdo ve kakšna je razlika med tema dvema glavama, jaz nimam pojma)

cca 28 eur, torej 5 eur ceneje
pri nabavi večjega števila ventilov+glav se razlika kar pozna
_________________________________________

še enkrat nazaj k naši hiši...
torej v pritličju so stari starši, njim bi namestil zgornjo kombinacijo, so non stop doma, torej analogna glava je čisto ok

pri nas v prvem nadstropju pa je zadeva taka, da nas dopoldne ni doma, torej potreboval bi elektronsko "pametno" glavo, da bi od jutra do cca 15 ure bilo stanovanje recimo na cca 16, 17c (ali celo radiatorji popolnoma mrzli, ali je to ok?) popoldne pa bi glava preklopila na 20, 21c, čez vikend pa 20c že od jutra.
torej potreboval bi temr. glavo ki se jo da nastavit po dnevih...

glede na to da je termostat od centralne v dnevni sobi, potem predvidevam, da bi morala biti dnevna soba zjutraj, dopoldan ločena od ostalih sob saj bi v nasprotne primeru peč grela kot nora in ne bi dosegla željene temperature, v dnevni sobi torej brez term. ventila glave, ostale sobe pa z elektr. glavami

prosim za vas komentar zgoraj napisanega, upam, da nisem navedel kakšne norije...

Hvala

LP

roCkY ::

S čim se ogrevate na hitro ne najdem v nobenem postu.?

Ko imaš termostatske glave na vseh radiatorjih termostata ne rabiš v nobenem prostoru oz. kot si ugotovil je v samo ljubo napoto. Za vklop peči boš pomoje moral najti eno drugo logiko.
Sam sem dal tole vajo čez pred 4 leti. Adaptacija in širitev objekta.

Precej težka mi je bila izvajalce prepričat da ne rabim v nobenem prostoru termostata vezanega na peč.
Grejemo se z drvmi. Peč pač segreje vodo v zalogovniku in kar gre spotoma v prostore. Za vklop črpalk, ki poganjajo vodo imam kar timer. Pač pozimi so vklopljene od 6 zjutraj do 9 zvečer. Ko je bolj mraz še ponoči morda kako uro. Za temperaturo v sistem pa skrbijo električni regulacijski ventili. Nastavljeno imam na 40-45 stopinj in se super obnese. Izolacije na objektu je 15 cm volne, zgornji strop ki je montažen z 32 cm izolacije. Kurim na cca 2 dni kolikor zalogovnik in bojler zadrži (1500+300 l). Le v največjem mrazu je potreba na kakih 36 ur. Skratka totalna zmaga naprem stari peči na drva.

Skratka za vklop peči ko so na vseh radiatorjih "pametne" glave bo pomoje treba najti eno drugo logiko. Vkolikor sama peč skrbi za neko temperaturo bi morda že to bilo zadosti. Imaš pa peč potem vedno segreto, kar pa verjetno ni optimum. Morda kak časovnik vmes?

floyd1 ::

Spajky je izjavil:

Nema više para u Eko skladu (kriza), ne dajejo več stimulacij po zadnjih podatkih ... oni, ki so že dobili keš Ok, oni ostali pa so prepozni !

Letos več ne dajejo. Drugo leto pa menda spet normalno.

floyd1 ::

gregor je izjavil:

pri nas v prvem nadstropju pa je zadeva taka, da nas dopoldne ni doma, torej potreboval bi elektronsko "pametno" glavo, da bi od jutra do cca 15 ure bilo stanovanje recimo na cca 16, 17c (ali celo radiatorji popolnoma mrzli, ali je to ok?) popoldne pa bi glava preklopila na 20, 21c, čez vikend pa 20c že od jutra.
torej potreboval bi temr. glavo ki se jo da nastavit po dnevih...

Točno tako imamo nastavljeno mi. Še od 6.00-7.00 zjutraj 22, potem na 15 stopinj do 15.30, takrat spet na 22 stopinj (imamo dojenčka). Čez vikend jasno gretje ves dan. Elektronska term. glava, ki je zgoraj na sliki, lepo "shendla" tako situacijo. Edino, kar včasih pogrešam, bi bila možnost nastavitve več temperatur. Ima pa samo Hi-Low. (nastaviš 2 temperaturi in potem dnevni/tedenski časovni program po katerem preklaplja med njima). Ampak to so že glasbene želje in nastavitev bi s tem precej zakompliciral.
Se pa do take temperature (15 stopinj) stanovanje čez noč nikoli ne ohladi (dobra izolacija).

gregor ::

roCkY je izjavil:

S čim se ogrevate na hitro ne najdem v nobenem postu.?

Ko imaš termostatske glave na vseh radiatorjih termostata ne rabiš v nobenem prostoru oz. kot si ugotovil je v samo ljubo napoto. Za vklop peči boš pomoje moral najti eno drugo logiko.
Sam sem dal tole vajo čez pred 4 leti. Adaptacija in širitev objekta.

Precej težka mi je bila izvajalce prepričat da ne rabim v nobenem prostoru termostata vezanega na peč.
Grejemo se z drvmi. Peč pač segreje vodo v zalogovniku in kar gre spotoma v prostore. Za vklop črpalk, ki poganjajo vodo imam kar timer. Pač pozimi so vklopljene od 6 zjutraj do 9 zvečer. Ko je bolj mraz še ponoči morda kako uro. Za temperaturo v sistem pa skrbijo električni regulacijski ventili. Nastavljeno imam na 40-45 stopinj in se super obnese. Izolacije na objektu je 15 cm volne, zgornji strop ki je montažen z 32 cm izolacije. Kurim na cca 2 dni kolikor zalogovnik in bojler zadrži (1500+300 l). Le v največjem mrazu je potreba na kakih 36 ur. Skratka totalna zmaga naprem stari peči na drva.

Skratka za vklop peči ko so na vseh radiatorjih "pametne" glave bo pomoje treba najti eno drugo logiko. Vkolikor sama peč skrbi za neko temperaturo bi morda že to bilo zadosti. Imaš pa peč potem vedno segreto, kar pa verjetno ni optimum. Morda kak časovnik vmes?


imamo peč na olje seltron optima in njihov regulator ogrevanja termatik d1 ki je na peči ter sobno enoto DD2

na D1 mislim da se da izkopit sobno enoto, venar mi ni jasno potem kako deluje peč, če ne dobi povratne informacije o temperaturi..??

http://www.seltron.si/archive_pdf/1.pdf

Hvala

LP

SplitCookie ::

Peč lahko deluje - neodvisno - preklopiš na ročni način pa je
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

gregor ::

samo potem greje na neko konstantno temperaturo, ne glede na to kaj se dogaja v stanovanju....

LP

blink ::

gregor je izjavil:

danes sem bil v merkurju in danfoss ventil + glava pride skupaj cca 33 eur

blink, ali si ti morda kupoval v tej trgovini:

http://e-kopalnica.si/index.php?route=c...

ker tukaj pride ista zadeva:

http://e-kopalnica.si/radiatorski-pribo...
+
http://e-kopalnica.si/radiatorski-pribo...
http://e-kopalnica.si/radiatorski-pribo...
(ali morda kdo ve kakšna je razlika med tema dvema glavama, jaz nimam pojma)

cca 28 eur, torej 5 eur ceneje
pri nabavi večjega števila ventilov+glav se razlika kar pozna
_________________________________________

še enkrat nazaj k naši hiši...
torej v pritličju so stari starši, njim bi namestil zgornjo kombinacijo, so non stop doma, torej analogna glava je čisto ok

pri nas v prvem nadstropju pa je zadeva taka, da nas dopoldne ni doma, torej potreboval bi elektronsko "pametno" glavo, da bi od jutra do cca 15 ure bilo stanovanje recimo na cca 16, 17c (ali celo radiatorji popolnoma mrzli, ali je to ok?) popoldne pa bi glava preklopila na 20, 21c, čez vikend pa 20c že od jutra.
torej potreboval bi temr. glavo ki se jo da nastavit po dnevih...

glede na to da je termostat od centralne v dnevni sobi, potem predvidevam, da bi morala biti dnevna soba zjutraj, dopoldan ločena od ostalih sob saj bi v nasprotne primeru peč grela kot nora in ne bi dosegla željene temperature, v dnevni sobi torej brez term. ventila glave, ostale sobe pa z elektr. glavami

prosim za vas komentar zgoraj napisanega, upam, da nisem navedel kakšne norije...

Hvala

LP


Ventile sem kupil v e-kopalnici, prištet moraš še poštnino. Glave moram pa še nekje nabaviti.

NeMeTko ::

gregor je izjavil:

samo potem greje na neko konstantno temperaturo, ne glede na to kaj se dogaja v stanovanju....
LP

Termostat v prostoru ne krmili peči, temveč obtočno črpalko, ki vodo iz peči poganja po krogotoku. V peči pa je drug termostat, ki skrbi za to, da se vodo v peči ogreva na določeno temperaturno območje.

Če odklopiš termostat, moraš tako ročno vklopiti obtočno črpalko, da ves čas poganja vodo po tokokrogu, peč pa dela še vedno tako kot prej - ko temp. vode v peči pade, jo pogreje na nastavljeno temperaturo.

V starejših hišah ponavadi najdeš napeljavo, ki ima nekakšen samodejni obtok, torej ne potrebuje črpalke, da bi voda krožila, temveč za to skrbi vzgon tople vode. Če imaš tako napeljavo rabiš le preklopiti 'bypass' mino črpalke, ki bi sicer zavirala obtok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

SplitCookie ::

gregor je izjavil:

samo potem greje na neko konstantno temperaturo, ne glede na to kaj se dogaja v stanovanju....

LP


Odvisno kako nastaviš mešalni ventil

npr. pri 20kW odjema je skoraj popolnoma vseeno, če je res mraz ga daš na več in to je to.

Termostati na radiatorjih pač naredijo svoje
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

gregor ::

torej jaz sem sedaj naročil:

12x radiatorski termostatski ventil Danfoss 1/2" ravni 013G0014
6x radiatorska termostatska glavaDanfoss RA2940 bela

skupaj z poštnino cca 240 eur

glede razlike med ra 2990 in 2940 sem dobil ta odgovor:


Obe termostatski glavi lahko montirate na Danfoss 1/2" ravni 013G0014

glavo RA 2990 lahko zaprete do točke ( * ), to je varovalka proti zmrzovanju. V primeru, da imate ventile zaprte in se temperatura v prostoru spusti pod 6 stopinj se ventil odpre in začne greti radiator.
glavo RA 2940 pa zaprete in je zaprta.
_________________

Več se proda RA 2940, je pa čisto vaša odločitev. Monterji imajo raje ventile, ki se lahko čisto zaprejo.
V primeru da potrebujete dodatno varnost, če gre za kakšen vikend pa raje vzemite RA2990.


elektronsko term glavo pa bom verjetno vzel kar tole:

http://www.amazon.de/Honeywell-HR25-Ene...



edino še moram preštudirat kako se nakupuje na amazonu, ima kdo izkušnje, kako je z poštnino?

hvala

LP

Okapi ::

Poštnino ti napiše v zadnjem koraku, pred potrditvijo plačila. Že prej, ko daš naslov, ti pa pove, če sploh pošiljajo k nam.

gregor ::

gregor ::

hr-25 sem naročil tukaj:

http://www.digitalo.de/products/192743/...

6 kom, paypal plačilo... = 193,21 EUR, 32,20/KOM

na amazonu je poštnina 34 eur pa še dobavni rok od 7 dni dalje...za hitro dobavo pa celo 84 eur poštnine :))

LP

gregor ::

upam da že nisem tečen, še nekaj člankov na to temo:

gcs.gi-zrmk.si/Svetovanje/Clanki/PDFknjiznjicaAURE/IL1-04.PDF
www.spo.si/termostatski-radiatorski-ven...
http://ogrevanje.danfoss.com/Content/41...
http://varcevanje-energije.si/ogrevanje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

floyd1 ::

Gregor: Sem samo na hitro preletel (sem v službi) - kaj točno omogočajo te tvoje el. glave (v primerjavi s tistimi, ki sem jih linkal)?

gregor ::

ne vem kaj točno omogočajo glave iz bauhausa
rabim pa glavo, ki je nastavljiva za vsak dan v tednu ločeno, in ta ima to možnost.
pa še vizualno se mi dopade :)

LP

floyd1 ::

To omogočajo vse te. Lepa je pa res. Nasploh so začeli tudi pri teh "hajcarskih firmah" zadnja leta malo bolj gledat na dizajn.

gregor ::

ko bo vse vgrajeno in če ne bo hiša pod vodo... brez elektrike ;) bom kako sliko pripel na forum...

LP

blackmack ::

Jaz imam to http://www.conrad.si/Radiatorski-termos... . Deluje brez težav.

bucket ::

Mene pa zanima, če ima kdo možnost odpret digitalno termostatsko glavo in poslikat? Rad bi vedel kako je narejen mehanizem za zapiranje in odpiranje ventila.

Lp

blackmack ::

Nekaj zobnikov in elektromotor, ki ga krmili elektronika. To je vse.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radiator standard priklop

Oddelek: Loža
292268 (508) Utk
»

Digitalni radiatorski termostat

Oddelek: Kaj kupiti
439818 (1311) m0LN4r
»

Radiator ropota

Oddelek: Loža
397095 (5784) lucky13
»

nakup radiatorjev

Oddelek: Loža
3111246 (10414) Anney
»

ogrevanje hiše s termostatskimi ventili

Oddelek: Loža
4821252 (13097) vinetu

Več podobnih tem