» »

Driverji za stara "jajca"

Driverji za stara "jajca"

Vice ::

Imam en star računalnik za popravit pa nikjer na netu ne po forumih ne po raznih straneh kakor tudi ne na uradni strani ne najdem gonilnikov za plato Supermicro 440BX P6SBM in Diamond Viper770 za win XP ali 2000 trenutno "privzeti" driverji v XP-jih mi povzročajo kar nekaj težav. Vse kar sem trenutno našel ne deluje vsaj približno dobro. ČE mogoče kdo pozna kakšno dobro stran na kateri se najde še kakšno staro čudo in sem jo mogoče zgrešil bi prosil če lahko pripopa link.

Hvala

bili_39 ::

Google...
Bios : bios
Onboard audio: izberi svoje
Diamond Viper 770 ima čip TNT2, torej naloži zadnje detonatorje od nvidie...(čeprav bi moralo delati z XP driverji...
lp in obilo zabave

Vice ::

bili_39 hvala za linke vse to sem tudi že probal prav tako z nvidie detonatorji, vendar je bilo po tem še slabše. Problem pri grafični je v tem da noče podpirati resolucije večje od 1024x768 večjo rabim zaradi 21" ekrana, s plato pa v skrajni sili če ostane tako kot je bo tudi OK ker sem določene opcije v biosu izklopil ker mi je nekaj štekala.

bili_39 ::

Grafična je kar malo slaba za takšen monitor. Kolega je imel nekaj podobnega in je najboljše delalo z original Win XP driverji (žal)
Ali se ne da dati na višjo ločljivost pod ...settings/advance/Adapter - list all modes?
Sam bi za takšen monitor reskiral vsaj 15-20k in dobil kakšno solidno kartico (ATI 9100, ali ustrezno Nvidio)
lp

Vice ::

Se da dati na višjo ločljivost samo potem je ekran čen in se ne vidi nič. Da bi pa karkoli investiral se pa ne splača, rajši si za ta denar nadgradim svojega ali pa čez čas kupim nov računalnik, bom verjetno dal kar 98 ali ME nazaj gor:( .

Sem mislil da ne bo toliko komplikacij glede grafične očitno je diamond prezgodaj šel v maloro.:)

Vesoljc ::

slava mu...
diamond stealth 3d 2000... ahhh.... to je pa biu 3d pospeševalec
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Vice ::

hehe Vesoljc te nostalgija daje?
Ko je Diamond "propadel" se je preimenoval v drugo firmo. Ali mogoče kdo ve v katero, mogoče bom pa tam kej našel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

bili_39 ::

he he - dvomim. Išči pod s3 ...itd ---> via
Najbolj stabilen je original XP gonilnik

Dr_M ::

mater ste....
TNT2 je zelo huda graficna.sicer za igre ze mal slaba, ampak v 2d svoje delo opravlja odlicno. to so zadne graficne od nvidie ki se brez problema po kvaliteti 2d slike kosajo tut z najbolsimi ATI graficnimi.
brez problema dela na 1600x1200 brez ksnega opaznega padca kvalitete slike.
to pac vem iz izkusenj - uporablu 3 leta tnt2 ultra od creativa.

Kar se driverjev tice...tej detonatorji ki imajo podporo za nVeiw so res bl tko - ucas ksn program kr porab 100% cpuja za brez veze. najbols da si poisces nekje verzijo 29.42 whql. ta je men delala najbols.

zakaj pa ne dela ce das na vec kot 1024x768?? mogoce pa lohk monitor krivis. sm ze vidu EIZO 20" (za 6k dem) monitor, ki ne dela na vec kot 1024x768@70Hz in to po uradnih specifikacijah.
bi blo pa fino ce bi uporablu bnc kabel.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bili_39 ::

Imaš prav. Ima 300 MHz ramdac in bi moralo delat bp. Kar sem zapisal je bilo na osnovi tega, ker je kolega pred časom imel podobne težave in je na koncu ostal pri privzetih gonilnikih, če je hotel imeti stabilno mašino. Seveda pa več ljudi več ve...:D
Kako pa voziš monitor? - Možno, da bi se tu dalo kaj nastavit.

schurda ::

Samo za info: Mislim,da bi moralo delati in to zelo dobro: sam imam namreč G200 z RAMDAC 250MHz in 8MB rama, k ije precej slabša od te. Dela na 1280x1024 24bpp 100Hz na 19"monitorju ali 32bpp na 85Hz ali pa 120Hz pri 1024x768.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Vanich ::

Driverji:

Driversguide


Geslo za Member Login je pa :

drivers:all


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Driver za Geforce FX5700

Oddelek: Programska oprema
231202 (1043) Gost
»

Riva TNT2 - okvara - kako odpraviti

Oddelek: Strojna oprema
111064 (961) Copciller
»

long live Vodoo 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
604452 (3726) Senitel
»

Agp 4x problem!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
271323 (968) VASkO

Colin McRae 2.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
644097 (3437) Senitel

Več podobnih tem