» »

Ali sta nVidia in ATi dobila resno konkurenco???

Ali sta nVidia in ATi dobila resno konkurenco???

boštjan ::

XGI so nove grafične kartice na trgu. Resn konkurent kandskemu ATiju in Californijski nVidii?

frenk ::

na papirju dobr zgleda...kdaj bojo pa prvi produkti?:\

cekr ::

To je grafični oddelek od firme SiS.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

frenk ::

aha torej ne bo nč iz tega...tko kot xabre:D...no ja glede na to da je ustanovljeno letos maja se zna še kej zgodit:\

bmen ::

Mnja odvisno na kateri del tržišča ciljajo?

Če se še kdo spomni kakšne so bile cene grafičnih kartic pred par leti (v času Ati rage in riva TNT procesorjev). In kakšne so danes?

Če jim bo uspelo narediti kartice po ceni, ki bo nižja od radeona 9200 ali Nvidie 5200 in bodo te kartice res tako zmogljive, kot obljubljajo (ter narediti solidne gonilnike) so zadeli glavni dobitek na lotu.

Koliko med vami bi se odločilo za grafično, ki bi imel pri npr. 50% nižji ceni cca. 90% zmogljivosti ostalih grafičnih na trgu.

P.S. Ne pozabiti da sta v tej novi firmi združeni dve firmi TRident in SIS, ki sta v preteklosti znali delati zelo dobre izdelke (za svoj čas)

lep pozdrav
bmen

nodes ::

GPU-ji so danes čist druga pesem. Da bi danes kar neki z niča spackal, nemogoče.

frenk ::

sej sis ma xabre ampak to je totaln šit...jest močno upam da so se poslužil korenitih sprememb in da so zadevo resno vzel v roke:\

bmen ::

@nodes

Never Say Never! ;-)

nodes ::

Tu je omagal 3D Labs...Matrox...nVidia krunca. Na področju CPU-jev sta definitivno samo še dva tabora. Ni enostavno.

kuglvinkl ::



Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

frenk ::

in prvi testi bodo...?:\

frenk ::

kva se pa grejo z dvojnim napajanjem?...al hočjo rečt da je pretenk kabl za tolk moči>:D

flipflop ::

Una DUO zgleda dobro,pa draga bo verjetno tudi,če jo bodo spravli ven. Da ne bo tk kot s 3dfx.

nodes ::

Ona dvojna, bo prav draga in prav boga ob božič.
mene bi bolj zanimal driverji za to zadevo :\

Fury ::

jap... prva stvar k mi je padla na pamet je bla:
"Ojoj spet porodne tezave z driverji in miljon nekompatabilnosti..."
vsaka ferma je sla skos to.. ATI, NV, Matrox, 3DfX .. vsi.

drgac pa te kartice cist hude zgledajo 8-)

morphling1 ::

XGi zgleda kar dobro na paperju, samo dula varianta ne bo imela smisla če ne bo hitrejša od konkurence ali pa vsaj na nivoju ter seveda ob podobni ceni (to zna bit največji problem). Seveda pa ostaja največji problem v gonilnikih, če teh ne bo ali da bodo problemi v igrah, da ne bo pravočasnih popravkov potem tem projektu ne dam veliko šanse za uspeh. V vsakem primeru vidim največji problem v velikem jedru (slikce sem videl drugje in je huge v primerjavi s kakim R350 ali pa NV35) to pa spet pomeni probleme s proizvodnjo in normalnimi zaslužki, ki so za mlado firmo kritičnega pomena.
Upam, da jim uspe :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

xabre ::

Glede Xabra


Pred enim letom sem kupil xabra 400 od Innota. Ram/gpu 250/250, dvi, tv-out, navije se brez problema na 285/285, kartica brezhibno laufa, vsi špili kar sem jih probal so mi delali in to na 1024*786.

Res pa je da na začetku je bil živ obup ker se ni razumel z matično ploščo in je imel ful slabe performanse. Zdi se mi da je vredna svojga dnarja, sam sem takrat dal 22000 sit zanjo.
Igral sem pa Vietcong, Unreal II, GTA3, Vice city, MOHA, Batlefield 1942, Matrix...
ve tekoče na 1024. Z gonilniki ni problem, saj so ažurni in uporabni. TV-OUT se mi zdi dosti lepši in bolj funkcionalen kot na GF2 MX400. Pa inno se mi zdi čist kul firma, samo ne navija se tako kot druge kartice.


In to na Epox 8rda+, 1800+ čitokrvni B, 256 ddr 333, Maxtor 40GB 5400, Win XP PRO in ostala krama. Moj rekord 3D Marka 2001 je 8500 točk 15xxmhz@2200mhz,285/290, gonilniki 30755.

Tako da se mi zdi,da pač je upanje za to firmo, ker bi bilo res fajn videti še enga konkurenta.

frenk ::

no ja xabre ni bil tolk dobr da bi se ga splačal kupt ampak vsen pa ni za tsran vržt...upam da jim uspe ker počas bo treba zamenat ti4200:D

jRk0 ::

Ta z dvema GPU-jema bi znala bit hitra. Ampak le, ce bodo gonilniki dobri pa vse postimano in res power x 2.

Sam sem mel ATI rage fury MAXX - 2 rage 128 pro cipa...precej problemov z gonilniki pa se 2x agp sem mogo vklopit da je sploh v winsih delala pa neke fore...

ajaj..
You fuck up once, you loose two teeth.

xabre ::

BTW A ma še kdo xabra razen mene?8-)

steiner ::

Kaj pa S3 s svojim Deltachromom? Mislite, da bo kaj iz tega?
AXP @ 2186 , AXP @ 1608 Mhz folding for Team 10824

flipflop ::

Now, the NV30 is the foundation for a whole range of underpowered graphics cards that perform in DirectX 9 about like I would perform as an NFL running back.


Ta stavek mi je všeč.8-)

frenk ::

...al bo tole kej kmal:\...sm že mal nestrpn:D

freejack ::

2 GPUja? Hmm, tole mi je pa nekam znano... Se še kdo spominja 3Dfxa? :D

(No za tiste, ki ne vedo o čem govorim, naj pojasnim. Voodoo 1 in 2 sta bla carska, 3 pa niti ne več. Ampak ni v tem poante. Se spomnite kako pozno je prišla trojka? Skoraj prepozno,.. Če bi prišla kakšni 2 leti prej, bi morda 3dfx danes še obstajal.)

Skratka, nekateri so na grafično kartico vezali dva Voodoo 2 3D pospeševalca (Voodoo 2 SLI) in od tod se je rodila ideja o eni kartici na kateri bi bila 2 čipa. Eno podjetje (ful znano, sam se ne spomnem imena je sicer naredilo par primerkov, vendar je opustila masovno proizvodnjo oz. proizvodnjo sploh, ker je bila ideja s strani 3Dfx-a zavrnjena). 2 ali 3 leta za Voodoo 2, ne vem kolk je že blo, pride na sceno Voodoo 3 in glej ga zlomka, Voodoo 3 je imel podobne specifikacije kot dva Voodoo 2 zvezana skupaj. >:D Sicer res, da omogoča V3 višje resolucije in več FPS v določenih primerih, in še par bombončkov, a poanta ostaja, 3Dfx bi lahko v obdobju med V2 in V3 zaslužil še kar nekaj denarcev, oz. realiziral dual V2, jo malce spedenal in za majhen denar dobil naslednika V2, z današnjim V3 pa bi še malo počakal in ga izpopolnil).
Predvidevam da so se krepko tepli po glavi, ker niso poslušali določene ideje... :D
(to je tko, kot če bi ATI eno leto prej izdal Radeona 9700, nVidia bi se lahk samo skrila, saj bi jim 9700 odžrl še veliko več kupcev)

3Dfx, prav vam je, da ste propadli...
...mogoče so se pa tile kaj naučili iz 3Dfxove življenjske zgodbe...

[ Nekaj primerjav V3 in V2 SLI ]
Voodoo3 vs. Voodoo2 SLI
3D chip table - 2nd generation
V3 3500 vs. V2 SLI

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freejack ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019653 (12718) Janac
»

Vse o 3dfx Voodoo grafičnih karticah. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575154 (4224) mtosev
»

Dual GeForce 7600GT

Oddelek: Novice / Grafične kartice
194092 (3546) piscanc
»

Tema za vse oboževalce 3DFXa -----> dol z Nvidijo !!!!!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1377822 (5892) goranTNT
»

Konkurenca nVDIA vs. 3dFX

Oddelek: Strojna oprema
331457 (1117) element

Več podobnih tem