» »

PCT preko telefona

PCT preko telefona

permit ::

Kaj si moraš naložiti na android telefon, da dokazuješ PCT pogoj ob vstopu v določeno stavbo?

Je resna tema, čeprav se ne spoznam na QR kode in pametne telefone, vendar ne najdem podobnega vprašanja.
  • spremenilo: permit ()

xda develope ::

Aplikacija zVem.

Uporabnik ::

Preneseš ti sken/pdf potrdila na telefon. Ne bi jaz nameščal nič na telefon.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Pithlit ::

Lahko tud sam pofotkaš uno potrdilo k ti ga nijz da. Sam da se qr koda vidi dokaj v redu.
Life is as complicated as we make it...

acookook ::

A obstaja kakšen CLI tool,ki preverja avtentičnost te qr kode ali je vse online preverjanje?

Uporabnik ::

Mene tudi to zanima. Ker če je online, potem je to en navadni bigbrother. Lahko je tudi GUI tool :)
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

V-i-p ::

Jaz sem skeniral digitalno potrdilo, povečal in obrezal QR kodo, da je fotka čez cel ekran in dal bližnjico do slike na namizje. Pa naj skenira na kilometer zaradi mene :). Oni dan na Mimovrste prvzemnem mestu je punca ob zahtevi po PCTju še telefon za skenirat iskala, ko sem ji jaz kodo že molil :P.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zimonem ::

Ja na zvem se prijaviš. V čem je problem.

Pithlit je izjavil:

Lahko tud sam pofotkaš uno potrdilo k ti ga nijz da. Sam da se qr koda vidi dokaj v redu.

Ja za bebce. Registriraš se app te vodi čez vse korake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Scaramouche ::

V-i-p je izjavil:

Jaz sem skeniral digitalno potrdilo, povečal in obrezal QR kodo, da je fotka čez cel ekran in dal bližnjico do slike na namizje. Pa naj skenira na kilometer zaradi mene :). Oni dan na Mimovrste prvzemnem mestu je punca ob zahtevi po PCTju še telefon za skenirat iskala, ko sem ji jaz kodo že molil :P.


Zakaj pa tam rabiš kodo a ni samo za mesta kjer so trgovine znotraj centra?

acookook ::

izjeme so živilske trgovine in lekarne, ki so zunaj centra

GupeM ::

V-i-p je izjavil:

Jaz sem skeniral digitalno potrdilo, povečal in obrezal QR kodo, da je fotka čez cel ekran in dal bližnjico do slike na namizje. Pa naj skenira na kilometer zaradi mene :). Oni dan na Mimovrste prvzemnem mestu je punca ob zahtevi po PCTju še telefon za skenirat iskala, ko sem ji jaz kodo že molil :P.

Slabo in neučinkovito. Od partnerke dedek jo je sprintal in zložil tako, da mu QR koda moli iz prsnega žepa na srajci. Naj se ve, kdo ima pogoj.

bambam20 ::

Jaz mam natisnjeno digitalno potrdilo. Saj znajo vsi prebrat, katero cepivo je in da piše 2 odmerka.

mojsterleo ::

Sem pofotkal potrdilo, ki sem ga julija prejel od NIJZ v kuverti. Deluje brezhibno.

dunda ::

Jaz sem na telefon shranil PDF, ki si ga (ob spremembah :D) potegnem k sebi sicer na računalniku (na telefonu nimam urejenega dostopa do zVEM).
Ko pridem pred kontrolo, odprem PDF datoteko ... in to je to. Še pogruntat moram, kako narediti bližnjico na namizju do PDFja.
https://www.kacnje.eu

V-i-p ::

dunda je izjavil:

Jaz sem na telefon shranil PDF, ki si ga (ob spremembah :D) potegnem k sebi sicer na računalniku (na telefonu nimam urejenega dostopa do zVEM).
Ko pridem pred kontrolo, odprem PDF datoteko ... in to je to. Še pogruntat moram, kako narediti bližnjico na namizju do PDFja.

Izvozi v JPEG ali pa naredi skrinšot PDFja, pa uporabi (za Android) tega:
https://play.google.com/store/apps/deta...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

dunda ::

Pravzaprav si mi dal idejo. Na enem od zaslonov lahko uporabim QR kodo za ozadje :-)
https://www.kacnje.eu

Smrekar1 ::

permit je izjavil:

Kaj si moraš naložiti na android telefon, da dokazuješ PCT pogoj ob vstopu v določeno stavbo?

Je resna tema, čeprav se ne spoznam na QR kode in pametne telefone, vendar ne najdem podobnega vprašanja.


Jaz sem si gor dal .pdf digitalnega potrdila, za tiskanje. Zadeva deluje, čeprav se mi zdi, da pri "preverjanju" bolj pomahajo s telefonom nad potrdilom in te pošljejo naprej.

Državne aplikacije so nam v službi "toplo odsvetovali", v smislu če boš imel kakšno te zna kmalu povoziti poltovornjak. Očitno prinašajo smolo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

FoxKnox ::

Imate na play store dve aplikaciji, ki delujeta 100% in vsebujeta samo covid certifikat s Qr kodo.

Švicarsko Covid certificate app

Green pass wallet

Miki N ::

Eni bi pa seveda ritensko hodili v vrsti na blagajni, če bi bilo treba prav rit nastaviti. Da gre hitreje! Ne vem kaj eni tako mečkajo.

Ampak ne, saj imate prav - res. Folk samo nekaj komplicira. Še dobro, da nikoli ne komplicira vlada s svojimi hitrimi odloki. Recimo saj polniti dispenzerje po blokih je tudi povsem praktično - čeprav jaz jih ne uporabljam, ker menda mularija pluva vanje. Ja glejte, za vsak slučaj raje ne!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

predi ::

Če uporabljaš Googlove storitve, PDF shraniš v Drive, ga narediš Available off-line in narediš bližnjico na Home screenu z "Add to Home screen".

Glugy ::

Jz mam natisnjeno ampak načeloma bi si lahko natisnil tud sam tisti del z QR kodo, obrezal odvečni papir, si dal v denarnico pa bi blo

Miha 333 ::

acookook je izjavil:

A obstaja kakšen CLI tool,ki preverja avtentičnost te qr kode ali je vse online preverjanje?

Preverjanje z aplikacijo je offline. QR koda vsebuje digitalni podpis, aplikacija pa ima shranjen javni ključ, s katerim preveri veljavnost. Ne potrebuje se nikamor povezovati.

paco ::

No ubistvu se mora, ker pri prvi uporabi nobena koda ne prime dokler "ne updejtaš javnih ključev", potem pa jih še dokaj redno "posodablja".
It iz aj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

digitalno potrdilo o cepljenju COVID-19 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311218 (5441) primoz4p
»

Aplikacija zVEM za dostop do portala eZdravje in potrdila COVID je na voljo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7116197 (5191) ToniT

Covid

Oddelek: Loža
142025 (894) zee
»

Katera aplikacija za branje covid potrdila?

Oddelek: Loža
343079 (1590) c3p0

Zasebnostna analiza aplikacije za preverjanje izpolnjevanja PCT pogojev (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
37051763 (42648) ajdov2

Več podobnih tem