» »

Portal iObčina

Portal iObčina

mr_chai ::

Hvala genijem, ki so se odločili, da moraš za vsako občino imeti drug uporabniški račun! GENIJIII!!!

Gejspodar ::

Vstopaj kot anonimni uporabnik?

Gre pa seveda za klasično javno-upravno zmešnjavo, a nikoli ne veš, kaj je zadaj...

matter ::

Po navadi delaš le s svojo občino. Res ne vem zakaj tak problem.
Bi pa bilo dobro, da bi uporabljali platformo SI-PASS vse občinske strani.
Grem basket pa bom neloke metal

mr_chai ::

Gejspodar je izjavil:

Vstopaj kot anonimni uporabnik?

Gre pa seveda za klasično javno-upravno zmešnjavo, a nikoli ne veš, kaj je zadaj...


Kot anonimni uporabnik, ne moraš izvoziti celotno poročilo o parceli npr.

Ja ponavadi delaš s svojo občino, sam kdaj pa ne delaš samo s svojo občino, takrat ko kupuješ zemljo in gledaš različna zemljišča v desetih različnih občinah. Adijo pamet res. 10 email računov rabim za to pizdarijo. Še en dokaz kako debilen IT imamo v državi.

Zimonem ::

Tudi če imaš MID in parcele bi različnih občinah je enako. Nevem pa zakaj to ni problem človeštva?

Furbo ::

matter je izjavil:

Po navadi delaš le s svojo občino. Res ne vem zakaj tak problem.
Bi pa bilo dobro, da bi uporabljali platformo SI-PASS vse občinske strani.

Je kar problem, nismo vsi vedno samo v svojih občinah in nimamo vsi vsega samo v eni občini, to je izredno ozko razmišljanje.

Ena usrana mini Slovenija nima kaj razbijati elektronske zadeve na mini koščke.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

neptun319 ::

Se strinjam z vsemi, to je problem človeštva! Službeno uporabljamo te zadeve vsak dan in je nadležno za pop.izdi.. Ker je enkrat en projekt v Piranu, drugič v Trbovljah, tetjič v Konjicah (cca 100 pojektov na leto) bi mogel vedno zaprosit za vstop oz "kupit" vstop za vsako občino posebaj. Saj ne rečem, z dostopom brez prijave je relativno dovolj podatkov, ni pa vse, kar bi potrebovali...

To je javna uprava... vsaka šizdarija ma svoj portal, namesto da bi bil enoten portal, potem bi pa z prijavo mejevali pravice. Vodarji 5 portalov, geologi 3 portale, geodeti 10, arheologi 2, cestarji, komunalci, gozdarji, naravovarstveniki. itd (številke so izmišljene). IOčina in PISO za občine, LJ ima pa spet svoj portal. Predstavljajte si da mora vsak tak portal bit vzdrževan in ga redno dopolnjevat... Money money money...

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Pod probleme človeštva se smatra avtistična razvajena smrklja in harpija z svojimi pogledi katere zavračajo celo sufražetke. Budalaština v javni upravi je pa uzakonjena, mi pa jamrači.

mr_chai ::

neptun319 je izjavil:

Se strinjam z vsemi, to je problem človeštva! Službeno uporabljamo te zadeve vsak dan in je nadležno za pop.izdi.. Ker je enkrat en projekt v Piranu, drugič v Trbovljah, tetjič v Konjicah (cca 100 pojektov na leto) bi mogel vedno zaprosit za vstop oz "kupit" vstop za vsako občino posebaj. Saj ne rečem, z dostopom brez prijave je relativno dovolj podatkov, ni pa vse, kar bi potrebovali...

To je javna uprava... vsaka šizdarija ma svoj portal, namesto da bi bil enoten portal, potem bi pa z prijavo mejevali pravice. Vodarji 5 portalov, geologi 3 portale, geodeti 10, arheologi 2, cestarji, komunalci, gozdarji, naravovarstveniki. itd (številke so izmišljene). IOčina in PISO za občine, LJ ima pa spet svoj portal. Predstavljajte si da mora vsak tak portal bit vzdrževan in ga redno dopolnjevat... Money money money...


Ker si vešč pri teh zadevah, a mi lahko poveš kje dobim podrobno namensko rabo zemljišča. Enkrat sem to že vedel, pa sem pozabil. Na GURSU, PISOTU ali IOBCINI dobim samo npr osnovno namensko rabo: npr. 10110 stanovanjske površine, kje potem lahko vidim ali je SS, SP...? To sem enkrat že znal, pa sem sedaj v zmedi vseh teh portalov pozabil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Groot ::

neptun319 je izjavil:

Se strinjam z vsemi, to je problem človeštva! Službeno uporabljamo te zadeve vsak dan in je nadležno za pop.izdi.. Ker je enkrat en projekt v Piranu, drugič v Trbovljah, tetjič v Konjicah (cca 100 pojektov na leto) bi mogel vedno zaprosit za vstop oz "kupit" vstop za vsako občino posebaj. Saj ne rečem, z dostopom brez prijave je relativno dovolj podatkov, ni pa vse, kar bi potrebovali...

To je javna uprava... vsaka šizdarija ma svoj portal, namesto da bi bil enoten portal, potem bi pa z prijavo mejevali pravice. Vodarji 5 portalov, geologi 3 portale, geodeti 10, arheologi 2, cestarji, komunalci, gozdarji, naravovarstveniki. itd (številke so izmišljene). IOčina in PISO za občine, LJ ima pa spet svoj portal. Predstavljajte si da mora vsak tak portal bit vzdrževan in ga redno dopolnjevat... Money money money...


No če res uporabljaš službeno in dejansko delaš kakšno konkretno zadevo, potem tako ali tako ne boš uporabljal zgolj portalov kot sta iObčina in GURS, ker so podatki na slednjih v vsakem primeru zgolj informativne narave. Če rabiš namensko rabo, boš pridobil potrdilo o namenski rabi. Če rabiš za gradnjo, boš v vsakem primeru pridobival lokacijsko informacijo. itd. itd.

Posledično malce dvomim o resnosti tvoje uporabe.


mr_chai je izjavil:


Ker si vešč pri teh zadevah, a mi lahko poveš kje dobim podrobno namensko rabo zemljišča. Enkrat sem to že vedel, pa sem pozabil. Na GURSU, PISOTU ali IOBCINI dobim samo npr osnovno namensko rabo: npr. 10110 stanovanjske površine, kje potem lahko vidim ali je SS, SP...? To sem enkrat že znal, pa sem sedaj v zmedi vseh teh portalov pozabil.


Če potrebuješ namensko rabo, je edini relevanten vir potrdilo o namenski rabi. Podatki na GURS in iObčina so zgolj informativne narave in se lahko (sicer redko ampak sem že videl) tudi razlikujejo od resničnega stanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

mr_chai ::


Če potrebuješ namensko rabo, je edini relevanten vir potrdilo o namenski rabi. Podatki na GURS in iObčina so zgolj informativne narave in se lahko (sicer redko ampak sem že videl) tudi razlikujejo od resničnega stanja.


Ja vse to pa malo stane. Npr. print lokacijske informacije na občini vem, da je cca 25 eur. Vsi ti podatki bi lahko bili ažurni in bolj dostopni. Ampak ja, sj vem, smo tu kjer smo.

Furbo ::

Mah to je verjetno samo v slovenistanu, da moraš na enem portalu ugotoviti številko parcele, na drugem potem lahko najdeš lastnika in služnosti, na tretjem najdeš od oka vrednost, na četrtem najdeš tip zemljišča,..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

cleanac ::

mr_chai je izjavil:

neptun319 je izjavil:

...


Ker si vešč pri teh zadevah, a mi lahko poveš kje dobim podrobno namensko rabo zemljišča. Enkrat sem to že vedel, pa sem pozabil. Na GURSU, PISOTU ali IOBCINI dobim samo npr osnovno namensko rabo: npr. 10110 stanovanjske površine, kje potem lahko vidim ali je SS, SP...? To sem enkrat že znal, pa sem sedaj v zmedi vseh teh portalov pozabil.
Za tiste občine, ki imajo izdelan OPN in urejen na portalu, lahko pogledaš kar na iObcina (potrebno je vključiti na meniju "Podloge"). Se mi pa zdi, da je malo takšnih občin.
https://gis.iobcina.si/gisapp/m/Default...

otago ::

Potrebno je pogledati v preteklost. Iobčina, razni mestni GIS-i, PISO... so se razvijali v različnih obdobjih. Imaš nekaj podjetij, ki obvladujejo geoinformatiko v Sloveniji, npr. Igea, Sinergise, Kaliopa, Geodetska družba itd ... In posli se delijo na naše in ne-naše. Potem pa imaš še takšne, ki gredo z najboljšim PP.

Imaš vse podatke na E prostor. Le, da E-prostor od GURS-a prikazuje svoje in tuje podatke. Namenska raba je podatek občin, dejanska raba je podatek MKGP. Posledično ima E-prostor lahko zamik do 2 tednov pri prevzetih podatkih.

Hec star nekaj tednov. Za nakup/prodajo zemljišča potrebuješ potrdilo občine o namenski rabi. No, upravna enota trdi, da potrdilo občine ni veljavno. Na E-prostor in gis portalu občine identični podatki kot na potrdilu.

@Furbo
Podatek, potrdilo o namenski rabi izda občina, do max 20eur. Na vseh portalih je obvestilo, da so podatki informativne narave.
Lastnistvo je izvorni podatek Zemljiske knjige. In bodi vesel, npr. v Nemciji je podatek precej bolj skrit in tezko dosegljiv. Pri nas pa se lahko z yahoo/gmail računom firbcaš do 50x dnevno/račun.
Vrednotenje imaš na arhivskem portalu GURS-a. Bilo je preveč razburjenja. Z slabimi podatki(večina stavb nima katastrskega vpisa, ponekod samo franciscejska izmera, površine letijo gor/dol) ne moreš narediti presežka. Vrednosti so tak za približek. Ne moreš vzeti resno (brez analize ETN). UMVN dela nove modele.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Zimonem ::

Je že fajn ozadje, ampak implementacija ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zemljišče in bonitetne točke

Oddelek: Loža
162479 (1616) bauci
»

Garaža

Oddelek: Na cesti
283632 (1707) mirator
»

Sosed bo na parceli gradil velik industrijski obrat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
628922 (5286) vostok_1
»

Kako vem če se lahko na parceli gradi?

Oddelek: Loža
217219 (6507) Tody
»

Parcela - nejasno na GURSU

Oddelek: Loža
5942 (856) otago

Več podobnih tem