» »

Katera aplikacija za branje covid potrdila?

Katera aplikacija za branje covid potrdila?

Hypathia ::

Katera aplikacija za preverjanje covid potrdila je najbolj enostavna za namestitev in uporabo? Berem o neki češki varianti... kakšen nasvet?
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Hypathia ::

Ja, rada bi preverila, ali pri mojem potrdilu vse štima, da ne bom obstala pred kakšnimi vrati. kolikor vem, si lahko aplikacijo naloži kdorkoli, ali se morda motim?
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

kow ::

Je taka aplikacija sploh mozna? Saj nimas dostopa do backenda.

kow ::

@Hypathia

https://github.com/eu-digital-green-cer...

"A note on using the apps and released APK files found in this GitHub organization: The apps are reference implementations that cannot be used in production environments as-is, but rather need to be configured by EU member states to access their national backends. The released APK files are configured to work with the test environments and will not report correct results on "live" DCCs."

GizmoX ::

Hypathia je izjavil:

Ja, rada bi preverila, ali pri mojem potrdilu vse štima, da ne bom obstala pred kakšnimi vrati. kolikor vem, si lahko aplikacijo naloži kdorkoli, ali se morda motim?

Uradna aplikacija za preverjanje PCT pogoja v Sloveniji je od NIJZ: klik

To aplikacijo si je naložil, kdorkoli naj bi preverjal pogoje PCT v Sloveniji.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Hypathia ::

kow je izjavil:

@Hypathia

https://github.com/eu-digital-green-cer...

"A note on using the apps and released APK files found in this GitHub organization: The apps are reference implementations that cannot be used in production environments as-is, but rather need to be configured by EU member states to access their national backends. The released APK files are configured to work with the test environments and will not report correct results on "live" DCCs."

Ko je prišla aplikacija ven in je bila cela kolobocija glede tega ali prikazuje ime in priimek etc. so nekateri na twitterju pisali, da so si naložili tuje aplikacije (Češka) in preverjali svoje potrdilo, pa niso bili gostinci ali neki takega.

Se pa ne spoznam in bi res prosila, če mi kdo pove, ali si lahko kot fizična oseba legit naložim to aplikacijo in ali bo kazala prave podatke, če skeniram svojo kodo na covid potrdilu.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

kow ::

Hypathia je izjavil:


Se pa ne spoznam in bi res prosila, če mi kdo pove, ali si lahko kot fizična oseba legit naložim to aplikacijo in ali bo kazala prave podatke, če skeniram svojo kodo na covid potrdilu.


Ti je GizmoX poslal link na apk datoteko. Bos pa morala zaupati drzavi, da ni tako retardirana kot je pogosto. Ce bi GizmoX namrec vdrl na nijz streznik, bi nam lahko na telefon nalozil marsikaj :))

Miha 333 ::

Zelo uporabna je npr. CovidGo (sicer uradna hrvaška aplikacija). Ko skeniraš, ti pokaže ali je potrdilo veljavno ali ne ter ime, priimek in datum rojstva. Če pa nato svajpaš gor, ti pa pokaže še vse ostale podatke, vsebovane v QR kodi oz. potrdilu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Mercier ::

Hypathia:
Se pa ne spoznam in bi res prosila, če mi kdo pove, ali si lahko kot fizična oseba legit naložim to aplikacijo in ali bo kazala prave podatke, če skeniram svojo kodo na covid potrdilu.

Bi človek reku, da je legit, če si jo naložiš (in naložiš si slovensko BP iz linka GizmoXa, dolzvlečeš, omogočiš nameščanje mimo Googla), manj legit bi edino bilo brez dovoljenja preverjat druge. Pokazalo bo pa prave podatke. Meni jih, no.

Mercier ::

Me bo pa kmalu postalo strah prit na ST po pomoč. Kolk enga brezveznega jamra za čisto smiselno vprašanje.

Spura ::

https://covid.merlinschumacher.de je recimo en online reader.

poweroff ::

To je to.

Kdor seje veter, žanje vihar. In potem se čudite, da Mr. Hypo ne dobi uporabnih odgovorov.

Torej. Online aplikacij ne želiš uporabljati, ker ne veš kaj počne s tvojimi podatki. Nameščati raznih čudnih APKjev tudi ne želiš.

Obstaja pa hrvaška CovidGo, ki je na uradnih tržnicah. Jaz jo uporabljam in deluje v redu.
sudo poweroff

Mercier ::

Matthai:
Nameščati raznih čudnih APKjev tudi ne želiš.

Poveš kaj več?

Vetrpiha ::

Prosto po Prešernu talaš nekomu svoje osebne podatke

kow ::

Mercier je izjavil:

Matthai:
Nameščati raznih čudnih APKjev tudi ne želiš.

Poveš kaj več?


Drzava ne zna "pravilno" distribuirati softwarea. Na nek nacin je strasljivo kako se prav trudijo, da jim drzavljani ne zaupamo.
(izvorna koda ni objavljena, paket nima prilozenega hasha itd..).

Mercier ::

Že, saj razumem za kaj je store, zanimajo me umazane podrobnosti. :)

V-i-p ::

Zakaj ne bi bilo legalno? Teh Covid aplijacij je malo morje, downloadaš, inštaliraš pa pogledaš. Švicarska, recimo. Katero hočeš.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

uio ::

Osebno mi je všeč danski... coronapas https://play.google.com/store/apps/deta...
Lahko pa uporabiš tudi prvo slovensko verzijo... Lepo dela vse... in ne neko neumno skrivanje podatkov, ki so tako al tako na listu...

kow ::

Kako to mislis, "dela vse". Saj je binarno.;)
Verjetno misliš, da ti prikaže vse podatke, kar pa itak ni pomembno. Glavno, da je zeleno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Malcolm_Y ::

Jaz imam švajcarskega, dela u nulo, pokaže veljavnost ter ime, priimek in datum rojstva.

https://play.google.com/store/apps/deta...

5pellfire ::

kako pa se doda potrdilo v npr. CovidGo?
Katero 6-mestno geslo je treba vpisat ...a del URN kode?

Malcolm_Y ::

5pellfire je izjavil:

kako pa se doda potrdilo v npr. CovidGo?
Katero 6-mestno geslo je treba vpisat ...a del URN kode?
Kako to misliš, "doda"? Potrdilo s črtno kodo imaš v elektronski obliki v aplikaciji zVem, ali na telefonu kot pdf, ali na papirju magari, aplikacija pa samo prečita črtno kodo in pokaže, ali je covid potrdilo veljavno in čigavo je.

5pellfire ::

CovidGo aplikacija ti omogoča shranih potrdilo.
Zahteva pa neko 6-mestno geslo. Zdaj ne vem, če imajo
Hrvati kaka drugačna potrdila kot mi.

Je pa na telefonu dosti bolj priročno imet to preko
aplikacije kot pa a4 papir zraven nosit. Imam pa to
potrdilo tudi slikano, samo ne vem če je to zadosti.

pirat ::

Ce je slikano dovolj kvalitetno da čitalec normalno lahko prebere QR kodo, potem to zadošča. Ker je zaslon telefona osvetljen je za čitalce to praviloma še lažje prebrati kot s papirja. Vsekakor deluje, če si na telefon shraniš .pdf iz spletne strani zVem.

5pellfire ::

Za PDF dobit iz ZVEM portala rabiš SMSpass ...za kar pa bi moral it na upravno enoto.

Kaj ni kakega bolj enostavnega načina papirno obliko potrdila spravit na telefon, kot
pa da se moram preko celega mesta sprehajat. Jebeš ti tako digitalizacijo, če moraš še
potem vseeno okoli hodit ;((

pirat ::

5pellfire je izjavil:

Za PDF dobit iz ZVEM portala rabiš SMSpass ...za kar pa bi moral it na upravno enoto.

Kaj ni kakega bolj enostavnega načina papirno obliko potrdila spravit na telefon, kot
pa da se moram preko celega mesta sprehajat. Jebeš ti tako digitalizacijo, če moraš še
potem vseeno okoli hodit ;((

Tudi to je.
Ce imas papirnato potrdilo samo nalozis aplikacijo zVem (za iphone je na voljo, za android ne vem) ter skeniras sprintano QR kodo in imas na telefonu v aplikaciji vse kar potrebujes.

5pellfire ::

Sem porihtal z ZVEM aplikacijo. Najlepša hvala za pomoč.

Pithlit ::

5pellfire je izjavil:

Za PDF dobit iz ZVEM portala rabiš SMSpass ...za kar pa bi moral it na upravno enoto.

Kaj ni kakega bolj enostavnega načina papirno obliko potrdila spravit na telefon, kot
pa da se moram preko celega mesta sprehajat. Jebeš ti tako digitalizacijo, če moraš še
potem vseeno okoli hodit ;((

Glede na to da smo na tehničnem forumu bi na kak pričakovala da nas večina ime vsaj eno digitalno potrdilo (recimo sigenca). S katerim zvem aplikacija čisto lepo sodeluje.

Je pa seveda edino logično da te mora nekdo najprej 'analogno' identificirat preden ti izda tvojo digitalno identiteto. Drugače lahko kar vsak zahteva tvoj smspass/sigenca in se online izdaja zate... tega pa, po mojem, nočeš.
Life is as complicated as we make it...

Vetrpiha ::

Za Edavke ne rabiš nobenega dodatnega potrdila. Bi se lahko tja gor obesili in ne da vsak drek v javni upravi fura svojo bazo podatkov

FoxKnox ::

Jaz imam Švicarsko aplikacijo.Poskeniraš kodo in se naloži komplet potrdilo ali naložiš digit. Potrdilo.
Na osnovni strani je koda in ime.
Pa velja eno leto.

fikus_ ::

FoxKnox je izjavil:

Jaz imam Švicarsko aplikacijo.Poskeniraš kodo in se naloži komplet potrdilo ali naložiš digit. Potrdilo.
Na osnovni strani je koda in ime.
Pa velja eno leto.


V Švici eno leto, pri nas 9 mesecev.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

c3p0 ::

A nalagate APK direktno? Ker mi Play ne pusti instalirat teh tujih aplikacij.

mambli ::

Za branje svojega potrdila ne rabiš nobenega bralnika. Naložiš eZvem preko google playa ali app stora. Se prijaviš in se ti notri pokaže tvoje potrdilo.

Če opravljaš pa dejavnost, kjer moraš brati druga potrdila, pa naložiš aplikacijo od NIJZ: https://www.nijz.si/sl/objava-nove-verz... (samo za android 8.0 ali več)

c3p0 ::

Malo za potestirat. Raje bi švicarsko, se že sliši boljše kot naša ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

digitalno potrdilo o cepljenju COVID-19 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310436 (4659) primoz4p
»

Aplikacija zVEM za dostop do portala eZdravje in potrdila COVID je na voljo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7115273 (4267) ToniT

Zasebnostna analiza aplikacije za preverjanje izpolnjevanja PCT pogojev (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
37047991 (38876) ajdov2
»

Nemška aplikacija za covid omogoča shranjevanje potrdil, slovenska aplikacija ostaja

Oddelek: Novice / Ostale najave
3010267 (5917) Nikonja

Več podobnih tem