» »

Maxtor 120 GB SATA 7200 8MB

Maxtor 120 GB SATA 7200 8MB

DanKick ::

Torej, zanimajo me PRAKTIČNE izkušnje s tem diskom. Predvsem mi je pomembna glasnost oz. neslišnost. Glede slednjega bi vas prosil za čim izčrpnejše odgovore.

Yohan del Sud ::

Ni povsem tih ampak ni spet tako glasen, da bi bil moteč. Edino kar se res sliši, je ko se zažene, ko laufa ga ne slišim...

DanKick ::

Recimo, Segate SATA disk, ki ga imam, je dejansko tišji od najtišjega ventilatorja (Zalman na procu) in se njegovega vrtenja sploh ne sliši.
Imam pa možnost dobiti tega Maxtorja ugodno, zato sprašujem.

VASkO ::

po resnici povedano, ropota kot sto vragov

neslisen je samo, ko nic ne bere/pise - vrtenje je neslisno -> tekoci lezaji

DjTonic ::

Pomoje se nakup Maxtorja res splača saj so to po mojem mnenju najboljši diski. WD-ja imam sedaj pa nisem nevem kak zadovoljen, s Seagatom nimam izkušenj,... Ko bom kupoval SATA disk bom kupil Maxtorja. ;) Klik

TribesMan ::

V primerjavi z Seagateom je Maxtor prava tuleča žival. Sem slišal že 2 Seagatea 80GB in 4 Maxtorje 80GB in razlika je očitna!!! Pa še ful vroči so Maxtorji (vsaj 20°C bolj vroči kot seagate, ki se med uporabo ne segreje skoraj nič), je pa res da je maxtor hitrejši. Druga opcija je Hitachi, tišji kot Maxtor 2% počasnejši in tudi precej hladnejši (sam ne tolk k seagate). Jest dost sistemov za "kolege" sestavim in sem se po vsem videnem odločil za Hitachi, ki ponuja nekako naboljši performace/noise razmerje. Prav tako kot maxtor in seagate ima tudi hitachi tekočinske ležaje, ima malo boljše dostopne čase od maxtorja in malo manjši prenos od maxtorja... Če iščeš tišino -> seagate, če iščeš brzino -> matrox. Če iščeš all around dober disk -> hitachi. Če iščez zanesljivost -> WD Raptor.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

VASkO ::

tribes, potem nisi slisal novih FDB maxtorjev

ker seagate ze dolgo uporablja FDB lezaje, maxtor pa jih je samo v diamondmax 9 seriji dal (mislim, da je tak)

moj maxtor SATA 120GB je med vrtenjem neslisen kot seagate barracuda4 60GB
torej imam oba in sta neslisna

ko sem pa dal v kisto od kolega WDja pa mi je takoj prisel njegov kovinski zvok med vrtenjem na zivce, bljak

pa tudi glede gretja se ne strinjam
seagate moj se greje malo bolj kot maxtor, sta pa oba topla, samo vseeno seagate je med najbolj vrocimi diski - izmrjeno z internim senzorjem

tak da to kaj kvasis o 20°C sploh ne more biti res

Jst ::

Jaz imam Maxtorja 120 GB 8 mb 133 in 80 GB 2 mb in sta tišja kot intelov box ventilator.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

TribesMan ::

Ja jest sem poslušal DiamodMax 9 serijo, se pravi z FDB. Zdej če pa ti trdiš da sta Seagate in Maxtor enako glasna, potem ima eden od naju napako na sluhu. Že v idle je zadeva za odtenek glasnejša, ko pa pride do iskanja pa je razlika v rangu svetlobnih let. Aja Seagatei, ki sem jih jaz slišal so ble Barracude V.

Se pa strinjam s tabo glede WDja ima nagravžen piskajoč kovinski idle noise.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DanKick ::

Ja, upoštevati je treba verjetno tudi to, da tudi po specifikacijah identična diska nista enako glasna. Odstopanja od "normale" bodo vedno.
Je pa dejansko veliko odvisno tudi od tega, kako je disk vgrajen v samo ohišje.
Sam sem do nedavnega recimo imel Seagate-a preko vodil (Xsaser ohišje) vstavljenega v 3,5 " režo in je stvar tresla celotno ohišje.
Na disk sem prejšnji teden vgradil famozni Zalmanov hladilnik, ki ima tudi gumijaste nastavke za samo vpetje diska na ohišje in stvar je dejansko popolnoma neslišna. Nobenih vibracij, še pisanje in branje je komaj slišno.

Matek ::

Um, najbliže Seagatu pride po tišini Hitachi, ki je sodeč po storagereview.com le malce počasnejši pri prenosih ot ta maxtor in ima malček boljše dostopne čase.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

TribesMan ::

In kaj sem pa jest prej napisal? Pa ni blo pobrano s storage reviewa.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575778 (3930) Grimlord
»

Najtišji disk

Oddelek: Kaj kupiti
161492 (1184) MilkyWay
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310050 (7235) Keyser Soze
»

120GB Maxtor ali WD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503455 (2630) mamut
»

isce se TIH trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
221602 (1013) Dr_M

Več podobnih tem