» »

isce se TIH trdi disk

isce se TIH trdi disk

jurc ::

zadeva je sledeča: mam mašino za pri TV, za filme gledat. Ventilatorje sem utišal, ampak sedaj pa disk piska ko prtegnen in je zadeva ekstremno nadležna - brez diska bi blo praktično neslišno, tako pa... mam enga Maxtorja 6 giga, sedaj pa iščem kak disk v tem rangu (ali pač večjega, sam da je res tih), ki bi bil pač čimbolj neslišen.
Med samim branjem - ko melje - je lahko glasen, itak pri gledanju filmov e praska praktično nč, ampak samo vrtenje naj bi bilo tiho. Moj namreč piska s precej visokim nadležnim zvokom, ki ga hrup TVja ne zaduši.

icek ::

Jaz mojga WDja 80GB, 8MB sploh ne slisim. Mogoce zato, ker imam kar glasne ventilatorje in ga preglasijo, ali pa je res tolk tih. Prej sem imel IBMja 20GB pa je srotal ko traktor.
Rider of Theli
www.air-tv.net

DSmidgy ::

Če hočeš tih disk kupi: Seagate Baracuda V (ali mogoče IV) ali pa novi Maxtor 9 serija al neki tacga. Nujno mora imet "fluid bearing" - je dost tišje od navadnih ležajev. Seagate ja malo tišji od Maxtorja.

jurc ::

ja fluid baring se mora poznat, sam jest sem bolj ciljal v območje 5-10 gb diskov, sam verjetno je vsako upanje zaman.. bo treba kak nov disk. en work-around sem se sam spomnu: film pač gledam po mreži (mam lan doma, 3 mašine - ena zaresna, en server, pa ta pr TV) in pol disk po par minutah downspina. sam pol ne morš nč naprej prevrtavat filma, ker zbudi disk.. ampak za eno tako normalno gledanje vseen je..

a ma kdo kak utility za XPje da bi disk zaspal prej ko v 3 minutah?

sebastjan v ::

Jaz imam wd 20G(wd 20EB), star je dve leti , nima fluid bearinga, ventilatorji so tihi ,pa se diska popolnoma nič ne sliši!

sash ::

če kupuješ kaj starejšega kup kakega seagatovega iz serije z 5400 obratov (oznake serije se ne spomnim), ker so še bolj tihi kot Baraccude (IV in V), ker za poganjanje filmov itak ne rabiš nekih blaznih performanc
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Clemento ::

Kupi si pol rack za disk v katerem disk upnes v gumo tko da ne vibrira okoli pa je se zvocna izolacija! Imajo pri Mlacomu!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Han ::

Skoraj neslišni so Samsung diski. Jaz Barracudo ATA V kar dobro slišim...

jurc ::

a kdo slučajno prodaja kej tihega? ;) nej piše pod zasebno..

Vanquish ::

Kar se seagatov tice.

Baraccuda V je glasna proti ostalim.

Seagate U5 je tudi glasen

Seagate U6 pa je fenomen, ki ga ne slisis pa da se ubijes:)


lp

tha_man ::

Sem enkrat mel doma enga Samsunga v velikostnem rangu 10G, pa je bil neslišen, prav tak en Fujitsu. Od novejših pa definitivno Segate, pa naj bo 5400 (u6) al pa 7200 obratov (Barracuda IV in V), oboji imajo praktično neslišno vrtenje, medtem ko je škrtanje glav tudi zelo tiho, ampak vseeno slišno.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

prismo ::

jurc:
Mene pa zanima katere ventilatorje si uprabil, pa kolk je keša približno???

BARBOM ::

Mam quantuma 30 GB 7.200 AS30 pa sem zelo zadovoljen ,pa tudi zelo tih je!

TribesMan ::

OK glede na to da iščeš tih disk je najbolje da uzameš Seagate, ki je znan po tem da ima najtišje diske, vendar so tudi počasnejši od konkurence ter ponavadi dražji. Druga opcija je WD serija z 8MB rama dokaj tiha (glasnejša od seagatea) in zelo zmogljiva. Je pa še tretja opcija, vendar je najraje ne bi napisal ker vem da me boste napadl k volkovi. Hitachi (ex IBM) GXP180 serija z 8MB rama, ki sem si ga jaz omislil. zadeva trga gate je tudi veliko tišja od kolegovega WD 80GB 8MB, imam v računalniku trenutno oba tako da mi lahko verjameš. Pa še malce hitrejši je od WD 80 ker ma 60 GB na plater in boljše dostopne čase.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

vprašanje je le cena med tem hitačijem in WD.jaz bi vseeno WD vzel

hruske ::

v lasti imam 40g IBM, 5400 obr.
sem enkrat mal brskov po net in na ibm strani najdu IBM Feature Tool, program s katerim lahko kontroliraš glasnost (ampak tud hitrost diska) in je totalno neslišn v silent mode.

Tud to je izbira.
Rad imam tole državico. <3

Han ::

Silent mode samo utiša praskanje glav, ki jih premika počasneje. Zato tudi prebira in zapisuje podatke po polžje.

P.S. Zdaj moraš pobrskat po Hitachijevi strani. :\

TribesMan ::

Ja jest sm kupu Hitachi 120GB 8MB pa me je koštal 40500, WD košta precej več okol 45k+. Pa še hitrejši je ta Hitachi...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

maxtor 5400....tisina:D :D
wd 80gb 8mb...pokvarjena turbina>:D >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

(sic) ::

Moje izkušnje:

Imam Seagate Baracuda V, ki se SPLOH NE SLIŠI. Pa naj kdo reče karkoli. Seagate ima najbojši sistem za ležaje, ki jih res ne slišiš. Poglej malo po revijah - vsi tako pišejo.

Kolega ima WD800JB, ki se ga komaj sliši - vendar se kar opazno sliši, ko nekaj večjega zapisuje na disk.

Fuck you all!!!

Han ::

Tudi jaz imam Barracudo V, pa se disk kar dobro sliši. Še posebno, ko na NTFS particiji bere in zapisuje podatke. Na FAT32 je dokaj tih, če je defragmentiran.

Zdi se mi, da tisti, ki diska ne slišite, ali slabo slišite ali pa vam disk preglasijo druge komponente (ventilatorji) in okoliški hrup...

hruske ::

ibm s programom, ki ustvari bootable disketo omogoča, da uporabnik odloča kako naj disk deluje.
zato se mi zdi to smiselna izbira, ker lahko ob TV disk utišaš (itak ne rabiš 50MB/s prenosov in -3ns dostopa), za lan party pa naviješ vse kojkr da ane.
Rad imam tole državico. <3

Dr_M ::

ne razumem kako se lahko pritozujete nad glasnostjo diska (ali celega racunalnika) ob gledanjo filmov na monitorju/TVju.
a zvocnikov nimate przganih?? gledate neme filme? jest mam zelo glasno masino, ampak ob gledanju filmov je sploh ne slisim.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310053 (7238) Keyser Soze
»

Vprašanje za lastnike hittachi/ibm 120gb 8mb in wd 120gb 8mb

Oddelek: Kaj kupiti
271692 (1364) CaqKa
»

Mnenje lastnikov 120Gb Seagate diskov

Oddelek: Strojna oprema
121483 (1217) swar
»

IBM 120GXP da/ne?, Fluid bearing?

Oddelek: Kaj kupiti
231521 (1148) Jok3r
»

Kateri TIH trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
281544 (1274) wishmaster

Več podobnih tem