» »

Norton prevzema Avast

Norton prevzema Avast

Slo-Tech - Antivirusni podjetji NortonLifeLock in Avast se bosta združili v poslu, vrednem 8,4 milijarde dolarjev.

Časi, ko sta bila antivirusna paketa Norton in Avast stalna gosta na domačih računalnikih, so že davno mimo. Konkurenca na področju zaščitnega programja je danes zelo močna in številčna, predvsem pa je v Oknih privzeti Defender čisto spodobna izbira, zato se dosti uporabnikom na tuje sploh ne ljubi pogledati. Konsolidacijske poteze so zato logične in tako je pred petimi leti Avast že pohrustal AVG. Sedaj pa bo pohrustan sam, kajti NortonLifeLock bo za približno 8,4 milijarde ameriških dolarjev kupil stoodstotni delež v češkem podjetju. Velja omemba, da je NortonLifeLock tisto, kar je ostalo od Symanteca po tem, ko je predlani Broadcom kupil njegov oddelek za poslovna (enterprise) varnostna orodja.

Skupno podjetje bo tako imelo prek 500 milijonov uporabnikov njihovega zaščitnega programja, pri čemer še ni povsem jasno, kako se bodo lotili dejstva, da se - sploh upoštevaje še AVG - naloge pri različnih paketih prekrivajo. Znamke Norton Antivirus, Avast in AVG bodo očitno ostale, verjetno pa bodo skušali rešitve usmerjati vse bolj nišno, na primer v obrambo pred ransomwarom, spywarom in podobnimi nadlogami. Pri Avastu nameravajo ohraniti zastonjski model osnovne različice svojega antivirusa in še vedno poudarjajo zavezanost zasebnosti, čeprav so se lani zapletli v afero s prodajanjem osebnih podatkov prek platforme Jumpshot. Slednjo so sicer ukinili in zagotavljajo, da so sedaj pridni.

34 komentarjev

Ganon ::

Res je, ne spomnim se, kdaj sem imel nazadnje nameščen ločen antivirusni program. Defender zadostuje.

xseki ::

Uporabljam Windows Defender in enkrat na mesec scanam z Malwarebytes. Osebno mislim, da je Defender zelo napredoval.

vnetidebater ::

Za podjetja so takšna orodja še vedno hudo nujna.

Za domačo rabo.....je Defender najbrž zadost dober.

Gagatronix ::

A to tisti Avast za katerega se je ugotovilo, da je prodajal podatke uporabnikov ? To bo v kombinaciji z Norton bloatware-om res odlicno! /s

mtosev ::

Imam defender in drugega ne potrebujem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

vnetidebater je izjavil:

Za podjetja so takšna orodja še vedno hudo nujna.

Za domačo rabo.....je Defender najbrž zadost dober.


Tudi za podjetja je dovolj dober. Če pa hočeš še dodatno plast zaščite pa kakšen Malwarebytes ali kaj podobnega. Drugo pa res ne rabiš.
Ali pa uporabljaš drugi OS.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

vnetidebater ::

opeter je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Za podjetja so takšna orodja še vedno hudo nujna.

Za domačo rabo.....je Defender najbrž zadost dober.


Tudi za podjetja je dovolj dober. Če pa hočeš še dodatno plast zaščite pa kakšen Malwarebytes ali kaj podobnega. Drugo pa res ne rabiš.
Ali pa uporabljaš drugi OS.


Odvisno od tega koliko lastnega znanja, ki ga firma hudo hoče zaščititi, firma ima.

Zagotovo ne boš cele firme spravil na Linux.

Zgodovina sprememb…

GrX ::

vnetidebater je izjavil:

opeter je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Za podjetja so takšna orodja še vedno hudo nujna.

Za domačo rabo.....je Defender najbrž zadost dober.


Tudi za podjetja je dovolj dober. Če pa hočeš še dodatno plast zaščite pa kakšen Malwarebytes ali kaj podobnega. Drugo pa res ne rabiš.
Ali pa uporabljaš drugi OS.

Zagotovo ne boš cele firme spravil na Linux.

Zakaj ne?

Odvisno za kakšno firmo gre. Veliko developerjev v IT sektorju uporablja X linux distro.

vnetidebater ::

GrX je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

opeter je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Za podjetja so takšna orodja še vedno hudo nujna.

Za domačo rabo.....je Defender najbrž zadost dober.


Tudi za podjetja je dovolj dober. Če pa hočeš še dodatno plast zaščite pa kakšen Malwarebytes ali kaj podobnega. Drugo pa res ne rabiš.
Ali pa uporabljaš drugi OS.

Zagotovo ne boš cele firme spravil na Linux.

Zakaj ne?

Odvisno za kakšno firmo gre. Veliko developerjev v IT sektorju uporablja X linux distro.


Firme nimajo samo developerjev.
Večinoma developerji v firmah (če ne gre za garažni S.P.) predstavljajo ponavadi 30-50% osebja podjetja.


ps.: ja, vem da obstajajo tudi firme kjer je administracije le 25% in zaposlujejo 75% developerjev. Preberi še enkrat..napisal sem "večinoma".

Zgodovina sprememb…

filip007 ::

Bodo zaprli studio in samo obdržali kaj?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

vnetidebater ::

Bohvedi.

Pomojem so kupli tudi developerje in njihovo znanje, ne zgolj produkta.

Glugy ::

Mislm mogoče pa da če daš tok znanja na kp pa da rata kej dobrga iz tega. Sami po seb so bli bl bogi ampak skupi pa mogoče da bodo kej dobrga napravl. Več glav več ve.

slitkx ::

Vohunski Avast bo dobil spying upgrade.

zmist ::

Glugy je izjavil:

Mislm mogoče pa da če daš tok znanja na kp pa da rata kej dobrga iz tega. Sami po seb so bli bl bogi ampak skupi pa mogoče da bodo kej dobrga napravl. Več glav več ve.


Bolj verjetno "Too many cooks spoil the broth"

strom_15 ::

No ravno v 6/2021 so na zveze potrošnikov naredili test antivirusnih programov in je bil zmagovalec ESET Internet Security. Drugi je bil BitDefendrer, potem F-Security in šetrti Kasparsky.

Test je bil neodvisen (kot so razložili jih hočejo določeni proizvajalci dodati neke svoje datoteke za preizkus 8katerega bi potem prepoznali le njihovi antivirusni programi in posledično dobili boljše rezultate). Enako je pri raznih drugih testih. Najbolj so razni neodvisni testi.

Testirali s 25 antivirusnih programov za okolje windows in Windows Defender je zasedel 23 mesto (toliko o tem koliko dobra je ta zaščita).

vir (sicer plačljivi): https://www.zps.si/tehnologija/internet...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strom_15 ()

filip007 ::

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

janezvalva ::

že 10 let uporabljam linux, tako, da mi je čisto vseeno.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

LightBit ::

Kako v Windows 10 izklopiš Defenderja (brez da inštaliraš drugega) za vedno?
Namreč jaz ne rabim nič nikjer.

XyNOBvxWVJ ::

NLL navadno pride v kakšnem bundlu (moraš naleteti), ker je šment naročniški in kar drag (primerjujoč z WinDef). Najboljše je vzeti kakšno familijarno reč, ker samska licenca ni posebej cenejša, če sploh. Ima nekaj bonbončkov (in vsi niso sladki). Instant VPN je, recimo, kar ok, poleg Antivirusa, Firewalla... Aja, pa Cloud backup, Password manager, ja... No, recimo.

Zgodovina sprememb…

user1618 ::

Avast je najboljši free AV. Že 10+ let na N domačih računalnikih, nobenega problema.
"If we were supposed to talk more than listen
we would have been given two mouths and one ear"
- Mark Twain

sbawe64 ::

LightBit je izjavil:

Kako v Windows 10 izklopiš Defenderja (brez da inštaliraš drugega) za vedno?
Namreč jaz ne rabim nič nikjer.

https://www.alitajran.com/turn-off-wind...
2020 is new 1984
Corona World order

misek ::

Ti "testi" pa zgleda niso ravno izdelani po enakih kriterij. ZPS je torej na prvo mesto postavil ESET, pri Računalniških novicah (https://racunalniske-novice.com/to-so-n... pa ga ni med prvimi sedmimi. Torej vsak hvali nekaj svojega :|

XyNOBvxWVJ ::

Samo ZPS test iz 2020 je res nek čuden, ima sploh Win 10 stolpec, nima, a? Sicer ZPS zelo favorizira Aviro, izgleda.

xseki ::

Kdo ponudi več je na vrhu.

misek ::

xseki je izjavil:

Kdo ponudi več je na vrhu.
Misliš v funkcionalnosti? ;)

zmist ::

LightBit je izjavil:

Kako v Windows 10 izklopiš Defenderja (brez da inštaliraš drugega) za vedno?
Namreč jaz ne rabim nič nikjer.


V kvmju cele windowse laufas in jo zapavziras, kadar ne uporabljas softwara na windowsih.

misek je izjavil:

Ti "testi" pa zgleda niso ravno izdelani po enakih kriterij. ZPS je torej na prvo mesto postavil ESET, pri Računalniških novicah (https://racunalniske-novice.com/to-so-n... pa ga ni med prvimi sedmimi. Torej vsak hvali nekaj svojega :|


Racunalniske novice so samo drug izraz za placane reklame. Jaz bi kar ZPSju verjel. In ce ni kasperskya nekje pri vrhu lahko nehas brati kakrsenkoli test ze je.

Sicer je pa tole siva eminenca glede virusov: https://www.virusbulletin.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

oemdzi ::

Za firme je definitivno boljši kakšen Sentinel One
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

zmist ::

oemdzi je izjavil:

Za firme je definitivno boljši kakšen Sentinel One


Definiraj boljsi.

Vcasih (se ne ukvarjam vec s tem, pac ne uporabljam vec windowsov ze dolgo) je veljali, da gledas vb100 znacke na daljse casovno obdobje. Ne vem pa kako je danes.
https://www.virusbulletin.com/testing/v...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

d4vid ::

Jaz lahko recem samo hvala MSju, enkrat za spremembo, da so naredil nekaj koristnega in se spustili tudi v te vode. Jaz posebej AV nisem fural ze od casov winxp, takrat sem mel pa Nod32 gor. Pa se to ne bi rabil, pa mi ga je moj serviser na vsak nacin vsiljeval. Potem sem sam se zacel s tem ukvarjat in ne furam AVja razen defenderja od takrat. Virusa nisem fasal ze ene 10 let sigurno.

zmist ::

d4vid je izjavil:

Jaz lahko recem samo hvala MSju, enkrat za spremembo, da so naredil nekaj koristnega in se spustili tudi v te vode. Jaz posebej AV nisem fural ze od casov winxp, takrat sem mel pa Nod32 gor. Pa se to ne bi rabil, pa mi ga je moj serviser na vsak nacin vsiljeval. Potem sem sam se zacel s tem ukvarjat in ne furam AVja razen defenderja od takrat. Virusa nisem fasal ze ene 10 let sigurno.


Antivirusa preprosto ne rabis, samo ne smes biti idiot.

blaz5 ::

zmist je izjavil:

d4vid je izjavil:

Jaz lahko recem samo hvala MSju, enkrat za spremembo, da so naredil nekaj koristnega in se spustili tudi v te vode. Jaz posebej AV nisem fural ze od casov winxp, takrat sem mel pa Nod32 gor. Pa se to ne bi rabil, pa mi ga je moj serviser na vsak nacin vsiljeval. Potem sem sam se zacel s tem ukvarjat in ne furam AVja razen defenderja od takrat. Virusa nisem fasal ze ene 10 let sigurno.


Antivirusa preprosto ne rabis, samo ne smes biti idiot.


Kdorkoli je kadarkoli počel kaj z omrežji in internetom mu je jasno, da je to ena velika neumnost.

mtosev ::

Se spomnim, da je še MSE bil kr slab pri virusih, ker mi je na win 7 spregledal nek java virus in se je bp zagnal. Combofix pa je rešil problem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ZigaZiga ::

Kdo ve, kako se bodo Čehi navadili na ameriško "kulturo" zaposlovanja. Upam, da ne bodo najebali pri pravicah itd.

Evolve ::

pa sta dva sekreta na kup :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491617815 (16553) mat xxl
»

Antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11332444 (14878) hdx
»

antivirusni program

Oddelek: Pomoč in nasveti
434743 (3967) RejZoR
»

Kateri brezplačni antivirusni program?

Oddelek: Programska oprema
378284 (6043) Isotropic
»

Kateri antivirusni program naj izberem

Oddelek: Programska oprema
499181 (8128) bluefish

Več podobnih tem