» »

antivirusni program

antivirusni program

tapravi91 ::

Zanima me kateri antivirusni program najmanj obremenjuje procesor oz CPE?
hvala

Procesor ::

jaz priporočam AVG. AVAST je kar požrešen.

Bolf3nk ::

:\


Izberi med Avastom, Aviro ali MSE.

ThinkPad ::

Za Winse bi to moral biti hišni Microsoft Security Essentials.

RejZoR ::

Procesor je izjavil:

jaz priporočam AVG. AVAST je kar požrešen.


"je kar požrešen" na podlagi česa lol? Porabe spomina, ki ga vidiš v task managerju? To ni nobeno merilo.

avast! ima enega najboljših cache mehanizmov, tko da je impact po full system scanu minimalen kot se le da.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amigo_no1 ::

Avira ti predlagam, avast kakor sem jaz uporabljal v RL dokaj zabremza celoten sistem.
Full scana (pri avastu) nisem delal, tako da ne vem, če se potem kaj pohitri.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Zabremza cel sistem lol. Keri argumenti brez vsake podlage...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bolf3nk ::

eni pač samo trolajo.

Izi ::

Vsak si ustvari svoje mnenje, čeprav je dostikrat napačno.
Dejstva pa kažejo, da ima ravno Avast! najmanj vpliva na celoten sistem.
Pojdimo po vrsti.

Trenutna izbira NAJ zastonjskih antivirus programov ima 4 kandidate:
- Avast!
- Avira
- AVG
- Microsoft Security Essentials

Vsak od teh ima nekaj minusov in nekaj plusov, na koncu pa so vsi dokaj enakovredni.
Najbolje je probati vse štiri in se na koncu odločiti, kateri nam bolj ustreza. Jasnega odgovora kateri je bolj priporočljiv ni. Vsakemu odgovarja nekaj drugega.

Velikih razlik ni ampak če smo že pikolovski se lahko izpostavi nekaj malenkosti:
- Najboljšo detekcijo in najboljše odstranjevanje ima Avira, je pa razlika precej majhna.
- Najmanj napačnih javljanj "virusov" ko to niso ima Microsoft Security Essential, ostali precej večkrat javijo, da kakšen uporaben programček, orodje ali crack vsebuje trojanca ali virus, čeprav ga v resnici ne.
- Najmanj obremenjuje in vpliva na celoten sistem Avast!, ampak so razlike brez benchmarkov neopazne.

Če bi že morali nekako razvrstiti omenjene antiviruse po kvalitetei, bi edino lahko rekli, da sta Avast! in Avira malenkost boljša od AVG in Microsoft Security Essentials. To je pa tudi vse.
Dejansko pa je popolnoma vseeno katerega uporabljaš, saj vsi štirje dovolj dobro služijo svojemu namenu. Še posebno ker so zastonj :D

Tukaj na primer nekdo že leta spremlja vse 4 programčke in sproti testira vse najnovejše verzije: Microsoft Security Essentials vs Avira vs avast! vs AVG: Best free anti-virus/anti-malware program for Windows [3rd Edition]

Benchmarki:
Kateri najbolje odkriva prave viruse:
1. Avira
2. Avast!
3. AVG
4. Microsoft Security Essentials

Kateri manjkrat sproži napačne alarme:
1. Microsoft Security Essentials (zelo redko)
2 in 3. Avira in Avast! (povprečno)
4. AVG (precej pogosto)

Kateri najbolj učinkovito odstranjuje nevarno kodo:
1. Avira
2. Microsoft Security Essentials
3. AVG
4. Avast!

Kateri najmanj vpliva na operacijski sistem:
1. Avast!
2. AVG
3. Avira
4. Microsoft Security Essentials
Razlike so v resnici tako majhne, da jih pokažejo samo benchmarki. V praksi noben opazno ne obremenjuje ali kakorkoli upočasnjuje dela v sistemu.

Kateri najhitreje ročno preskenira celoten trdi disk:
1. in 2. Aira in Avast! (zelo hitro)
3. AVG (povprečno)
4. Microsoft Security Essentials (počasi)

Še enkrat je treba omeniti, da so razlike miminalne in je bolj pomembno kateri antivirus se ti osebno bolj dopade.
Če se nikakor ne moreš odločiti, ti uporabniški vmesnik ni važen, oziroma ti je vseeno potem bo najbolje, da izbereš Aviro.
Jaz osebno sem izbral Avast!, se mi najbolj dopade izmed vseh.

StoneFox ::

Če se pa zdaj ne boš mogel odločiti, se pa ne boš nikoli :)

Procesor ::

Jaz sem samo podal svoje mnenje glede na lastne izkušnje in me tisti, kateri se ne strinjate ne rabite kamenjati zaradi tega :P . Res je da nisem delal analiz, ampak je mnenje podano zgolj po občutku. Pomembno je tudi, da vzamete v obzir, da niso vsi računalniki enako zmogljivi in se zaradi tega pri zmogljivejših kištah verjetno toliko ne pozna kateri AV uporabljaš, pri slabših računalnikih s starejšimi procesorji pa kar. Torej prej sem imel AV AVAST in je kot AV zelo dober, vendar mi gre na živce ker bremza cel računalnik, skos bi neki skeniral in ima cel kup nastavitev. Zato sem ga zamenjal za AV AVG, kateri je nekoliko bolj ličen, preprostejši in pravtako pridno javlja viruse in imam občutek, da comp lažje diha. Ni pa rečeno, da ne bom nekoč spet šel nazaj na Avasta :).

RejZoR ::

Ima cel kup nastavitev. Sej nikjer ne piše, da jih moraš spreminjat. Zadeva je zasnovana, da deluje out of the box, torej da naložiš in pozabiš. Vse deluje samodejno. Tud ne vem kaj bi lahko "skoz neki skeniral", ko pa vsi antivirusi počnejo no, prav to? Od začetka bo rahlo počasnejše, ko pa zgradi cache pa ga skor ne boš opazil. Ponavad je dost par rebootov pa je.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

tidze091 ::

mene sam zanima če kod ve kak je Panda Antivirus Pro 2012...
nekje sem ga vidu pa me zanima kak je ..,.???

Mipe ::

MSE + Malwarebytes

Ne dotaknem se več celovitih protivirusnih rešitev, ki samo sistem bremzajo in se stalno konfliktajo z drugimi programi.

ameba ::

Lej tko ti bom reku antivirusi so totalna bedarija. Vse je samo še komercialno. Ne uporabljam jih že 6 let. Vsem, ki sem do sedaj popravil računalnik sem naložil sledeča programa in jim vse dela tip top. Programi najdejo vse viruse pobrišejo nesnago in to je to. Tako da antiviruse uporabljajo samo laiki.
Lahko uporabljaš tudi windows essentials....

Priporočam Malwarebytes, ter Spyboot search and destroy.

RejZoR ::

Sorry sam tolk bullshita na enem mestu pa že dolgo nisem prebral. Spybot je zastarel in ga vglavnem noben profi že dolgo ne uporablja več za čiščenje. Tud ne vem iz katere riti si potegnil da AV-je uporabljajo samo laiki. To je tko kot bi rekel, da se proti gripi cepijo samo laiki. Ob pestri ponudbi dobrih free programov pa itaq ne vidim razloga zakaj se nečesa ne bi uporabljalo. Če ne drugega greš posamezno preizkušat vsak program (vsakega npr 1 mesec) in se potem odločiš kateri ti je fajn.

Za after infection čiščenje se zdej uporablja MS Autoruns, Process Explorer, Comodo Killswitch, Comodo Autoruns in Norton Power Eraser.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ameba ::

Lej jst samo povem, kako vidim stanje ko popravljam računalnike, da antivirusni ne rešijo napak. Največ napak reši spyboot ter, malwarebytes.
Sicer pa je vseeno kaj uporabljaš, če je uporabnik laik oz. ne prebere kaj klika mu nič ne pomaga, ko pa računalnik zagusti in je treba sistem spucat, sta tista dva omenjena najbolj efektivna.

Nočm narest prepira ali karkoli, samo povem kako so stvari, ker vidim, da ste se razpisal o teh antivirusnih kot da so ne vem kaj ....

Naj vsak posameznik proba svoj način in bo že ugotovil, kaj je najbolj optimalno za njega.

RejZoR ::

Jah, men pa sistemov sploh ni treba čistit odkar sem folk izobrazil in jim naložil antivirus (katerikoli že).
Sem in tja naredim doublecheck ampak vglavnem ne zazna ničesar, je pa v AV logih zavedenih precej stvari, torej uspešno blokiranih. Sploh pa tisto kar je mogoče veljalo par let nazaj, da je zdrava pamet dost en larifari, ker se sistem lahko okuži preko tolk vektorjev, da je veselo. Lahko skoz hodiš samo na preverjeno stran, pa isto kaj pokasiraš, sedaj, ko se vse živo injecta v strani...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mentalist ::

Izi je izjavil:

Vsak si ustvari svoje mnenje, čeprav je dostikrat napačno.
Dejstva pa kažejo, da ima ravno Avast! najmanj vpliva na celoten sistem.
Pojdimo po vrsti.

Trenutna izbira NAJ zastonjskih antivirus programov ima 4 kandidate:
- Avast!
- Avira
- AVG
- Microsoft Security Essentials

Vsak od teh ima nekaj minusov in nekaj plusov, na koncu pa so vsi dokaj enakovredni.
Najbolje je probati vse štiri in se na koncu odločiti, kateri nam bolj ustreza. Jasnega odgovora kateri je bolj priporočljiv ni. Vsakemu odgovarja nekaj drugega.

Velikih razlik ni ampak če smo že pikolovski se lahko izpostavi nekaj malenkosti:
- Najboljšo detekcijo in najboljše odstranjevanje ima Avira, je pa razlika precej majhna.
- Najmanj napačnih javljanj "virusov" ko to niso ima Microsoft Security Essential, ostali precej večkrat javijo, da kakšen uporaben programček, orodje ali crack vsebuje trojanca ali virus, čeprav ga v resnici ne.
- Najmanj obremenjuje in vpliva na celoten sistem Avast!, ampak so razlike brez benchmarkov neopazne.

Če bi že morali nekako razvrstiti omenjene antiviruse po kvalitetei, bi edino lahko rekli, da sta Avast! in Avira malenkost boljša od AVG in Microsoft Security Essentials. To je pa tudi vse.
Dejansko pa je popolnoma vseeno katerega uporabljaš, saj vsi štirje dovolj dobro služijo svojemu namenu. Še posebno ker so zastonj :D

Tukaj na primer nekdo že leta spremlja vse 4 programčke in sproti testira vse najnovejše verzije: Microsoft Security Essentials vs Avira vs avast! vs AVG: Best free anti-virus/anti-malware program for Windows [3rd Edition]

Benchmarki:
Kateri najbolje odkriva prave viruse:
1. Avira
2. Avast!
3. AVG
4. Microsoft Security Essentials

Kateri manjkrat sproži napačne alarme:
1. Microsoft Security Essentials (zelo redko)
2 in 3. Avira in Avast! (povprečno)
4. AVG (precej pogosto)

Kateri najbolj učinkovito odstranjuje nevarno kodo:
1. Avira
2. Microsoft Security Essentials
3. AVG
4. Avast!

Kateri najmanj vpliva na operacijski sistem:
1. Avast!
2. AVG
3. Avira
4. Microsoft Security Essentials
Razlike so v resnici tako majhne, da jih pokažejo samo benchmarki. V praksi noben opazno ne obremenjuje ali kakorkoli upočasnjuje dela v sistemu.

Kateri najhitreje ročno preskenira celoten trdi disk:
1. in 2. Aira in Avast! (zelo hitro)
3. AVG (povprečno)
4. Microsoft Security Essentials (počasi)

Še enkrat je treba omeniti, da so razlike miminalne in je bolj pomembno kateri antivirus se ti osebno bolj dopade.
Če se nikakor ne moreš odločiti, ti uporabniški vmesnik ni važen, oziroma ti je vseeno potem bo najbolje, da izbereš Aviro.
Jaz osebno sem izbral Avast!, se mi najbolj dopade izmed vseh.


Tu bi še dodal da MSE zna biti problem za piratske sisteme.
Lool.

rokenroler ::

Sem probal brezplačnega Avasta...se mi zdi kr ok, sam jest sm laik.

ameba ::

Sj jst sm se narobe izrazu mogoče tud mal žaljivo :-)
Pač laiki ne poznajo drugega kot antivirusne programe ane ....
Obstajajo še druge alternative .....

RejZoR ::

Eni pa namensko izberemo AV, pa nismo laiki... Ne vem zakaj bi se KASNEJE mučil s čiščenjem in damage controlom, če lahko velik del infekcij preprečiš že v štartu?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

tapravi91 ::

zanima me zakaj pa na leptopo ne dela Microsoft Security Essentials. Sem ga dobil iz microsofove uradne strani in mi pravi da ne deluje. Imam pa 64 bitne wind. ??

Jeronimo ::

Baje imajo najboljše teste zadnje čase tukaj: http://www.av-comparatives.org/

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Zoro3 ::

@tapravi91 ja kaj pa ti napiše kakšno napako ali kaj?

slitkx ::

Ni klasičen antivirus, a kljub temu dobro javlja sumljive datoteke - System Security Guard, proizvod istega podjetja, ki ima čez tudi System Explorer.

technolog ::

Jaz sem že 7 let brez antivirusa.

Ves softver dobim iz repozitorijev, tako da mi nikol ni bilo treba zaganjat datotek tujega izvora.

slitkx ::

Pa se zavedaš, koliko načinov obstaja za prejetje škodljive vsebine?
Ni vse v klasičnih datotekah.

bluefish ::

Podobno kot technolog že kar nekaj let brez AV. Treba le glavo uporabljati, pa ni panike.

slitkx ::

Primer: na spletno stran je podtaknjena škodljiva koda.
Kako jo boš zaznal s pametjo? Pa gre lahko za zaupanja vredno stran, npr. www.slo-tech.com. (Ker 100% zaščita ni možna.)

Je pa res, da pogosto velja PEBKAC. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

technolog ::

Primer: na spletno stran je podtaknjena škodljiva koda.


A lahko primer take strani? Ker si ne prestavljam kaj za vraga naj bi to pomenilo.

Pa se zavedaš, koliko načinov obstaja za prejetje škodljive vsebine?
Ni vse v klasičnih datotekah.


A lahko en primer? In ne, ne uporabljam dodatkov za brskalnik (Flash, Java)...

Zgodovina sprememb…

slitkx ::

Ja lahko na spletni strani skripta, ki bi lahko izrabila še nezakrpano varnostno luknjo brskalnika. Govorim nasplošno, nimam dotične strani.
Zato sem mnenja, da je biti brez protivirusnega programa enako kot biti brez kondoma oz. kontracepcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

satfinder ::

Brez AV. -)
Procesi so vsi clean ...
Apps vse portable, brez povezave z registrom. ...
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Ja lahko na spletni strani skripta, ki bi lahko izrabila še nezakrpano varnostno luknjo brskalnika.


1. Vsak pameten brskalnik ima sandboxing.

2. Večja verjetnost je, da bo proizvajalec brskalnika prej zakrpal luknjo kot jo bo AV vključil v antivirusni program. Ker postopek analize škodljive kode je kompliciran in dolgotrajen.

3. Če pa uporabljaš IE je pa to tvoj problem, ker zgornji dve točki ne veljata.

Zgodovina sprememb…

slitkx ::

Google Chrome datoteke preverja preko Google strežnikov, vse se pošilja k njim v protivirusno preverbo. Se že pisalo o tem, verjetno tudi na Slo-Tech.
Torej z uporabo Chrome-a izkazuješ, da nisi popolnoma prepričan v zanesljivost svoje presoje.

Internet Explorer 9 je varen sodoben brskalnik. Desetica obeta še več.

Ker pa je to topic o protivirusnih programih, ne pa splošna debata, tale "pomenek" zaključujem.

para! ::

Antivirusni program, ki najmanj obremenjuje sistem je human brain.

lp
Death before dishonor!

SLO_Matej ::

Moj primer: Na prijateljevem strežniku (nekje je imel zakupljen prostor, ne vem sedaj kje točno) sem gostil neko manjšo spletno stran (sicer nič resnega), nakar sem čez čas dobil informacijo, da pri odpiranju te strani antivirusi javljajo grožnjo. Sem odprl stran in sam pogledal ter je bila zadeva res okužena. In kaj bi takrat brez avasta, ki je zaznal okužbo in nalaganje blokiral? Pa sicer sem na strežnik naložil čisto stran, ki je do tistega dne delovala povsem normalno.

Hočem povedat, da lahko pride zlonamerna koda tudi na strani za katere se ti sploh ne sanja. In če ne uporabljaš antivirusa, kako češ vedeti, da je neka zaupanja vredna stran pa trenutno čisto po naključju okužena?

huek111 ::

slitkx je izjavil:

Ja lahko na spletni strani skripta, ki bi lahko izrabila še nezakrpano varnostno luknjo brskalnika. Govorim nasplošno, nimam dotične strani.
Zato sem mnenja, da je biti brez protivirusnega enako kot biti brez kondoma oz. kontracepcije.



Ne! Brez antivirusnega programa je enako kot rolanje brez komolčnikov in kolenčnikov.(malo boli ne boš pa umrl ali rodil :D)
Sam uporabljam Avast, vendar pa sem bil v letih COD2 brez antivirusnega, pa ni nekih groznih razlik( v petnajstih letih se mi sistem še ni sesul zaradi virusa. Sem pa na drugih računalnikih videl vse sorte kljub raznoraznim protivirusnim programom)!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

RejZoR ::

bluefish je izjavil:

Podobno kot technolog že kar nekaj let brez AV. Treba le glavo uporabljati, pa ni panike.


Sorry sam to je pa en navaden BS in totalen mit brez vsake osnove. Povej mi, kako bo tvoja pamet znala ločit fajl okužen s file infectorjem s predpostavko, da na voljo ni digitalnega podpisa ali MD5 hasha? Ker roko na srce v 90% primerov je temu tako. Srečo imaš samo v tolikem, da je file infectorjev relativno malo, so pa daleč najbolj svinjska vrsta parazitov.
Al pa ransom crypterji, ki so v končni fazi file infectorji, ki jih je nemogoče popraviti razen če imaš srečo in dobiš prvo verzijo, ki je imela bug. Good luck then.

Vsi govorite kot da je browser edini infection vector. Je res najbolj priljubljen, nikakor pa edini. In tam ti en drek pomaga sandbox browserja, ki je samo za exploite.

Tud ne vem kako bo razvijalec browserja hitreje zakrpal luknjo in dovolj hitro distribuiral novo verzijo v primerjavi z antivirusi, ki imajo dandanes vglavnem vsi cloud backbone, kar pomeni, da se bo detekcija znašla na vseh sistemih še isti moment vs browserju, ki mora it čez vse procedure testiranja, release na server, update spletne strani in delay pri updatu. Sure da je hitrejši update browserja...

Tud ne vem kaj tolk pljuvate čez IE. Če še niste opazil je ere verzije 6 že par let konec in s tem vsega sranja, ki se je samo nalagalo. Morate pa še vedno razumet da ima ogromen share in temu primerno je ves čas na udaru. Sploh ker je del sistema in je garantirano naložen. Za Chrome, Firefox in Opero ti noben ne more garantirat da bo na sistemu in je ciljanje slednjih težje. Razen če greš tolk daleč in delaš specifično exploitanje posameznega preko detekcije browser ID-ja...

In nenazadnje, če bi bili vsi antivirusi samo plačljivi, bi še razumel, ob vsej ponudbi res kvalitetnega softwara, ki deluje kot plačljiv ampak je brezplačen je pa to eno navadno natolčevanje.
Sploh ker so vglavnem boljši tolk optimizirani, da je razlika med sistemom brez AV-ja in z njim praktično neizmerljiva kar se hitrosti tiče. Torej, what's your excuse? Ok, pač nočeš imet. Ni pa treba posploševat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

technolog ::

Povej mi, kako bo tvoja pamet znala ločit fajl okužen s file infectorjem s predpostavko, da na voljo ni digitalnega podpisa ali MD5 hasha?


Vsi nameščeni programi na mojem računalniku imajo oboje. Tako digitalne podpise kot hashe.

RejZoR ::

Right. Ker čist vse na tem svetu je podpisano in hashano. Mogoč na Linuxu kjer imaš 5 enih in istih aplikacij in trop geekov, ki se cele dneve bavijo samo s tem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Wox ::

Commodore 64

Isotropic ::

Srečo imaš samo v tolikem, da je file infectorjev relativno malo, so pa daleč najbolj svinjska vrsta parazitov.

to je res ja, je pa tut res, da scasoma (AV firme) ugotovijo geslo, s katerim so sifrirali datoteke.

RejZoR ::

Eni uporabljajo 1024bit AES kriptiranje, verjemi, da je verjetnost, da jih bojo našli praktično neobstoječa (že AES256 je izjemno trd oreh). Kriptirni ključ pa je lahko karkoli, nekako si ne predstavljam, da boš šel bruteforceat 100+ znakov dolg full ANSI password. Ker nek tak overkill so dejansko uporabljal pri enih ransomih... Prve verzije teh ransom crypterjev so imele khm tehnično pomanjkljivost, da po kriprtiranju originalov ni varno pobrisal. In preko tega so naredil recovery bypass preko teh fajlov, ki so bili sicer izbrisani ampak obnovljivi. Nove revizije so to odpravile in če tam zajebeš se lahko kar posloviš od svojega stuffa. Al pa plačaš ransom in upaš, da boš res dobil ključ za odklep.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri brezplačni antivirusni program?

Oddelek: Programska oprema
378284 (6043) Isotropic
»

AVG-jeva posodobitev ohromila 64-bitni Windows 7

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4712179 (10203) RejZoR
»

Kateri antivirusni program je boljši?

Oddelek: Pomoč in nasveti
323414 (2887) Jst
»

Kateri je dober protivirusni program?

Oddelek: Programska oprema
174491 (3945) Mentalist
»

Antivirus

Oddelek: Programska oprema
303976 (3597) solatko

Več podobnih tem