» »

Pfizer, PCT test in neprofesionalni zdravnik

Pfizer, PCT test in neprofesionalni zdravnik

«
1
2 3

likedin ::

Pozdravljeni,

Februarja 2021 so se začele bolečine v črevesju. Teden dni pred tem, pa jih je imel tudi sin, ki je star 1 leto. Njegova diagnoza je bila črevesna viroza. Moje bolečine sem javil zdravniku in mu povedal, da je zelo verjetno črevesna viroza. Vseeno me je poslal na 1. COVID test, ki je bil negativen. Povedal sem mu, da moj sin ni bil COVID pozitiven in zelo verjetno tudi jaz nisem. Kljub temu me je poslal na 2. test, ki je bil tudi negativen. Črevesne težave so se le še stopnjevale, in po 5-ih dneh mi je sorodnica predlagala, naj vzamem Linex Forte. Simptomi so se izboljšali, kar sem tudi javil zdravniku. On je vendar še vedno vztrajal s COVID diagnozo in me poslal na 3. test, ki sem ga po zdravi pameti zavrnil. Bolečine so po še dodatnem tednu izzvenele, jemal sem Linex Forte in počival... gremo naprej v avgust 2021.

2 tedna nazaj sem prejel prvi odmerek Pfizerja. Po parih dneh sem občutil resne bolečine v prsnem košu na predelu srca, nato pa neko špikanje po nogah. Od utrujenosti in izčrpanosti sem obležal v postelji. Kličem zdravnika, pravi da ni posledica cepljenja.

Bliža se mi datum za 2. odmerek, zato sem prosil zdravnika, naj mi glede na njegovo diagnozo v mesecu februarju, izda potrdilo, da sem prebolevnik. Namreč ne želim prestati podobnih ali še hujših simptomov.

Zdravnik pravi, da februarja nisem imel COVID-a in je bila najverjetneje črevesna viroza.

Zanimivo, da mi v 2. tednih v februrarju ni moral reči, da je črevesna viroza, zdaj ko potrebujem potrdilo, je pa kar v sekundi izstrelil da februarja ni bil COVID.

Rekel sem mu, da se moti glede cepiva, tako kot se je motil februarja glede COVIDA.

Mar niso ti zdravniki zaprisegli Hipokratu, da bodo delali v dobro pacienta? Zdaj ko je epidemija, pa vsi delamo za narodov blagor al kaj?
  • zaklenil: bluefish ()

styrian ::

Poslušaj zdravnika.

Si ti študiral medicino, da si lahko kar sam postaviš diagnozo?

widj3098dj32 ::

likedin je izjavil:

Pozdravljeni,

Februarja 2021 so se začele bolečine v črevesju. Teden dni pred tem, pa jih je imel tudi sin, ki je star 1 leto. Njegova diagnoza je bila črevesna viroza. Moje bolečine sem javil zdravniku in mu povedal, da je zelo verjetno črevesna viroza. Vseeno me je poslal na 1. COVID test, ki je bil negativen. Povedal sem mu, da moj sin ni bil COVID pozitiven in zelo verjetno tudi jaz nisem. Kljub temu me je poslal na 2. test, ki je bil tudi negativen. Črevesne težave so se le še stopnjevale, in po 5-ih dneh mi je sorodnica predlagala, naj vzamem Linex Forte. Simptomi so se izboljšali, kar sem tudi javil zdravniku. On je vendar še vedno vztrajal s COVID diagnozo in me poslal na 3. test, ki sem ga po zdravi pameti zavrnil. Bolečine so po še dodatnem tednu izzvenele, jemal sem Linex Forte in počival... gremo naprej v avgust 2021.

2 tedna nazaj sem prejel prvi odmerek Pfizerja. Po parih dneh sem občutil resne bolečine v prsnem košu na predelu srca, nato pa neko špikanje po nogah. Od utrujenosti in izčrpanosti sem obležal v postelji. Kličem zdravnika, pravi da ni posledica cepljenja.

Bliža se mi datum za 2. odmerek, zato sem prosil zdravnika, naj mi glede na njegovo diagnozo v mesecu februarju, izda potrdilo, da sem prebolevnik. Namreč ne želim prestati podobnih ali še hujših simptomov.

Zdravnik pravi, da februarja nisem imel COVID-a in je bila najverjetneje črevesna viroza.

Zanimivo, da mi v 2. tednih v februrarju ni moral reči, da je črevesna viroza, zdaj ko potrebujem potrdilo, je pa kar v sekundi izstrelil da februarja ni bil COVID.

Rekel sem mu, da se moti glede cepiva, tako kot se je motil februarja glede COVIDA.

Mar niso ti zdravniki zaprisegli Hipokratu, da bodo delali v dobro pacienta? Zdaj ko je epidemija, pa vsi delamo za narodov blagor al kaj?

Vprasaj ga koliko covid dodatkov je prejel.

Utk ::

Kje se študira medicina, kjer kar po telefonu zna zdravnik rečt, da ni od cepljenja s cepivom, ki ima vsak teden daljši seznam stranskih učinkov?

likedin ::

styrian je izjavil:

Poslušaj zdravnika.

Si ti študiral medicino, da si lahko kar sam postaviš diagnozo?


Ne nisem študiral. Si ti študiral medicinsko pravo, da lahko trdiš, da to ni malomarnost zdravnika?

Andy9 ::

Ne razumem, kako lahko zahtevaš izvid, da si prebolelnik, če pa so bila vsa preverjanja negativna? Zadnje poslabšanje zdravja je lahko bilo od cepljenja in na račun tega ne moreš dobiti potrdila.

simonchelo ::

To ni še nič... 1 leto in pol že poslušam od covida... Kako je to nalezljivo in oh in sploh.
Se grem hitr cepit, takoj ko je možno. še 2. dozo. sedaj sem safe. (star sem 35, fizična kondicija in vse ostalo BP). Zaradi narave dela sem ves čas med ljudmi, pač v zaprtih prostorih nosim masko, zunaj nikoli.

Evo zdej twist. Glavobol in malce vročine. čez 2 dni me začne srbet hrbet, dobim izpuščaje, se pogledam v ogledalo, skoraj infarkt.
Mudel ne se ti J*** pri 35 fašem norice. en teden sem v izolaciji, dejansko sem mislil, da se mi bo zmešalo. j**** covid, norice pri 35 so 300x hujš. Srbelo me je tako, da če bi imel olfa nož pri roki bi si obraz dol odrezal...

Zdej ok, nisem se praskal, tko da obraz, ki že prej ni bil neka moja svetla točka, tudi sedaj ni dosti boljši. je pa res da tudi slabš ni.

aja, diagnoza zdravnika po telefonu (ker je pač Covid pa to) je bila alergija na sonce, po vztrajanju in obisku osebne zdravnice potrjene norice. trikrat hura za zdravstvo. ampak nism nič jezen, ker sva se z zdravnico tok nasmejala kot že dolgo ne. :) bojda sem skor medicinski fenomen, ker pri odraslih so norice lahko čista je*a.
ciao

likedin ::

Andy9 je izjavil:

Ne razumem, kako lahko zahtevaš izvid, da si prebolelnik, če pa so bila vsa preverjanja negativna? Zadnje poslabšanje zdravja je lahko bilo od cepljenja in na račun tega ne moreš dobiti potrdila.


Zato, ker sem zelo verjetno prebolel, saj je žena imela simptome in tudi protitelesa in smo bili skupaj 24/7.

Po principu "zelo verjetno":
- je februarja postavil diagnozo "COVID".
- februarja nisem dobil ustreznega zdravila.
- me hoče poslati na 2. odmerek Pfizerja.

Mar ni verjetno, da so vsi v družini bili COVID pozitivni, da sem bil tudi jaz? In da so bili stranski učinki tako hudi, ker sem protitelesa že imel.

Od nadrejenih so zdravniki dobili navodila, da potrdil o prebolevnosti ne smejo izdajati kar tako.
Gre se za PCT pogoje. Zelo verjetno, nisem rizičen za druge.

Ne razumem, zakaj ljudi silijo v COVID teste, ko pa bi se lahko vsak testiral za protitelesa in na podlagi teh ugotovili koliko je nekdo rizičen?


@simonchelo bolano, kaj se dogaja :DDD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: likedin ()

borut_p ::

Ce si prebolevnik se to vidi iz protiteles. Daj kri in pocakaj na rezultate. Ce ni protiteles, potem nisi prebolel. Po prvi dozi pfeizerja se ni protiteles tako da ti je to edini benchmark. Vse ostalo je ugibanje

</head> ::

borut_p je izjavil:

Po prvi dozi pfeizerja se ni protiteles

?!

bambam20 ::

Če si prebolel COvid, boš pač plačal za testiranje. VSak zdravstveni laboratorij to izvaja.

Gagatronix ::

simonchelo je izjavil:

To ni še nič... 1 leto in pol že poslušam od covida... Kako je to nalezljivo in oh in sploh.
Se grem hitr cepit, takoj ko je možno. še 2. dozo. sedaj sem safe. (star sem 35, fizična kondicija in vse ostalo BP). Zaradi narave dela sem ves čas med ljudmi, pač v zaprtih prostorih nosim masko, zunaj nikoli.

Evo zdej twist. Glavobol in malce vročine. čez 2 dni me začne srbet hrbet, dobim izpuščaje, se pogledam v ogledalo, skoraj infarkt.
Mudel ne se ti J*** pri 35 fašem norice. en teden sem v izolaciji, dejansko sem mislil, da se mi bo zmešalo. j**** covid, norice pri 35 so 300x hujš. Srbelo me je tako, da če bi imel olfa nož pri roki bi si obraz dol odrezal...

Zdej ok, nisem se praskal, tko da obraz, ki že prej ni bil neka moja svetla točka, tudi sedaj ni dosti boljši. je pa res da tudi slabš ni.

aja, diagnoza zdravnika po telefonu (ker je pač Covid pa to) je bila alergija na sonce, po vztrajanju in obisku osebne zdravnice potrjene norice. trikrat hura za zdravstvo. ampak nism nič jezen, ker sva se z zdravnico tok nasmejala kot že dolgo ne. :) bojda sem skor medicinski fenomen, ker pri odraslih so norice lahko čista je*a.


Ce si pri 35 letih fasal varicelo samo pomeni da so te kot otroka ujckal, vecina nas je varicelo prebolela v otroskih letih in pri odraslem pacientu lahko bolezen pusti dosti hujse posledice kot pri otroku.

;-) ::

Konec novembra nisem imel kam dati mulca (4leta)-vrtec zaprt, potrdila za nujno varstvo nisem dobil ker sem imel pogodbo za delo od doma, a vseeno smo morali ob ponedeljkih na sedežu podjetja oddati papirje. Nedelja, pokličem zdravnika, da sem jedel pokvarjen jogurt in imam drisko.

Ko sem omenil drisko je bilo "gotovo", osebna zdravnica mi je zdrdrala diagnozo: "pozitiven brez testa, 10 dni karantene, domača oskrba, če bo kaj narobe pokliči ali v ordinacijo ali nujno pomoč". Tisti čas res niso testirali do 35 let ker je primankovalo testov. Telefon mi je počla dol. Kličem nazaj je ne dobim več. Dobim še klic iz NIJZ da naštejem stike itd. govorim o pokvarjenem jogurtu in me prepričujejo da imam covid. Počim jaz dol. Po 10 dneh bolniške kličem, če mi lahko zaključi bolniški stalež-je ne dobim. Na telefon jo dobim 16ti dan. Takrat mi zaključi bolniško.

Štorija te zgodbe je da je prvič rekla "stroka", da sem pozitiven, potem pa je že za vrjeti.

Štorija je bila ker v sredini februarja se zbudim brez vonja, slabim počutjem, naredim test (doma) pozitiven. No drugič sem pa reševal brez "stroke" saj bi me še vrgli kam na kakšen ventilator po krivem. Prebolim to nevarno bolezen, ki bi ji najraje rekel ljubezen-zaenkrat mi je več dala kot vzela.

Na koncu ko bi rad potrdilo o prebolevnosti bi še moral sam plačati test za protitelesa, ker še nisem bil testiran. Tega pa se ne grem...

Utk ::

Ti mater, pri taki stroki, če bi bil to res nevaren virus, bi bli že zdavnaj vsi 2 metra nižje.

Rias Gremory ::

Uvodni prispevek razumem edino

Bliža se mi datum za 2. odmerek, zato sem prosil zdravnika, naj mi glede na njegovo diagnozo v mesecu februarju, izda potrdilo, da sem prebolevnik. Namreč ne želim prestati podobnih ali še hujših simptomov.

tu si ga malo mimo pihnil. Če je zdravnik kreten ne bodi še ti. Vljudno in profesionalno napiši pritožbo v ZD in na kakšno službo za varovanje pacientovih pravic (uporabi internet).

Jaz bi ga že ob napotitvi na drugi test postrani gledal, ko bi mi omenil tretjega bi ga pa vprašal če ima vročino (in menjal zdravnika takoj ko bi se dalo).
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

sbawe64 ::

borut_p je izjavil:

Ce si prebolevnik se to vidi iz protiteles. Daj kri in pocakaj na rezultate. Ce ni protiteles, potem nisi prebolel. Po prvi dozi pfeizerja se ni protiteles tako da ti je to edini benchmark. Vse ostalo je ugibanje

Nekateri prebolijo brez protiteles oz. se jih Ronca ne "prime" sploh.Bojda ima 0 minus krvna skupina vsaj nekaj na tem.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

likedin ::

Morda malo sveže statistike:
Najnovejša novica o najbolj precepljeni državi Islandiji: https://www.rtvslo.si/svet/evropa/zakaj...

Okoli 97 odstotkov okuženih ima blage simptome ali pa jih sploh nima.

Torej v naši državi bi moralo biti več okuženih in tudi več ljudi z resnejšimi simptomi. In če se ne greš X-krat cepit, je večja verjetnost, da pristaneš med tistimi z resnejšimi simptomi.

Šel sem se cepit in sem imel resnejše simptome, kot pri samem COVID-u. Sodeč po tem thread-u tudi nisem bil edini.

Treba se je vprašat, kaj je tukaj bolj škodljivo, kaj je večje zlo.

bambam20 ::

likedin je izjavil:



Šel sem se cepit in sem imel resnejše simptome, kot pri samem COVID-u. Sodeč po tem thread-u tudi nisem bil edini.

Treba se je vprašat, kaj je tukaj bolj škodljivo, kaj je večje zlo.


Saj določen % ljudi gleda tudi showe tipa Sanjski moški, big brother, kmetija.. večina pač tega ne počnemo.

Rias Gremory ::

Treba se je vprašat, kaj je tukaj bolj škodljivo, kaj je večje zlo.

Aha, ok. A ni bila tema bolj o neprofesionalnem odnosu zdravnika kot pa o tem ali je cepljenje gud/bad? (retorično vprašanje)

Še ena tema, ki bo šla po zlu v cca. 3 dneh.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

LeQuack ::

styrian je izjavil:

Poslušaj zdravnika.

Si ti študiral medicino, da si lahko kar sam postaviš diagnozo?


Kako pa zdravnik ve, zdravstvo v 2021 samo ali imaš covid ali ne. Če nimaš si zdrav, nič ti ne more bit. Če se cepiš ne moreš dobit nobene bolezni.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

likedin ::

Rias Gremory je izjavil:

Treba se je vprašat, kaj je tukaj bolj škodljivo, kaj je večje zlo.

Aha, ok. A ni bila tema bolj o neprofesionalnem odnosu zdravnika kot pa o tem ali je cepljenje gud/bad? (retorično vprašanje)

Še ena tema, ki bo šla po zlu v cca. 3 dneh.


Meni je zdravnik pametoval o verjetnostih in jih vseskozi prilagajal svojim potrebam oz. potrebam nacije. Mojih potreb po zdravljenju ni postavil na prvo mesto. Zato, tako kot @;-) , moramo vzeti stvari v svoje roke in ne zaupat "stroki".

Zato me zanima še par stvari:

1. Kakšna je verjetnost, da bodo simptomi po drugem cepljenju hujši?
2. Kaj pa verjetnost, da nekoga okužim, če sem cepljen samo z 1. odmerkom?
3. Kako bo, če fašem virus?

1. Itak vem da bo huje, glede na simptome po prvem odmerku ne more it na bolje :D
2. No idea.
3. Če fašem virus:
Both vaccinated and unvaccinated people have over 99% chance of surviving COVID-19.
podobno kot:
Roughly speaking, you have a less than 1% chance of dying in a car crash during your daily

Slopek ::

bambam20 je izjavil:

likedin je izjavil:



Šel sem se cepit in sem imel resnejše simptome, kot pri samem COVID-u. Sodeč po tem thread-u tudi nisem bil edini.

Treba se je vprašat, kaj je tukaj bolj škodljivo, kaj je večje zlo.


Saj določen % ljudi gleda tudi showe tipa Sanjski moški, big brother, kmetija.. večina pač tega ne počnemo.

Določen % ljudi je večji, kot ga želiš tukaj prikazati. Je celo večinski, če se ne motim. Navsezadnje gre za najbolj gledane oddaje.
Popolna zgrešen point torej.

sekvap ::

kolega je doktor tudi poslal 3x na testiranje, ko je obležal zaradi viroze, vsakič negativen. Potem se je z dobrim namenom šel cepit in fasal čez par dni strdek.

Sem se hotel it cepit, ampak glede na to posiljevanje sem si rekel kurc vas gleda. Ko sem jo fasal sem bil 2 dni nahoden in potem za par mesecev izgubil vonj, če jo fašem v drugo bo organizem ziher pripravljen in bom imel še lažji potek bolezni kot pa v primeru dveh doz cepiva. Namreč ko sem po enem tednu ugotovil da imam korono (izguba vonja) sem bil itak že lep čas v samoizolaciji in če bi šel takrat na test bi mi po desetih dneh odredili 14 dni karantene. Glede na takratno stanje ni bilo nobene razlike med prebolevnikom in ostalimi in nisem videl smisla.
nisem antivaxer, ampak ne hvala.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: msjr ()

HappyPills ::

Za vse te tezave se treba nemudoma obrnt na iniciativo slovensk8h zdravnikov. Oni zdravijo antivexx. So tudi poduceni na vseh podrocjih medicine sploh v epidemologiji in infektologijo.

Srecno

likedin ::

sekvap je izjavil:

kolega je doktor tudi poslal 3x na testiranje, ko je obležal zaradi viroze, vsakič negativen. Potem se je z dobrim namenom šel cepit in fasal čez par dni strdek.

Sem se hotel it cepit, ampak glede na to posiljevanje sem si rekel kurc vas gleda. Ko sem jo fasal sem bil 2 dni nahoden in potem za par mesecev izgubil vonj, če jo fašem v drugo bo organizem ziher pripravljen in bom imel še lažji potek bolezni kot pa v primeru dveh doz cepiva. Namreč ko sem po enem tednu ugotovil da imam korono (izguba vonja) sem bil itak že lep čas v samoizolaciji in če bi šel takrat na test bi mi po desetih dneh odredili 14 dni karantene. Glede na takratno stanje ni bilo nobene razlike med prebolevnikom in ostalimi in nisem videl smisla.
nisem antivaxer, ampak ne hvala.


Se strinjam, kar posiljujejo s temi cepivi. Taki, kot so tvoj prijatelj, se praktično žrtvujejo za večino. Ampak mislim, da se je večina prebivalstva že odločila in v nadaljne ne bo nekih večjih sprememb statistike cepljenih. Samo še prilagajali se bomo spremembam pravil vlade, dokler vlada ne bo spoznala, da nima smisla :)

Islandci imajo porast okuženih in manjše število hospitaliziranih. Glede na to kok "stroka" lažejo tu, verjetno ni neke razlike tam. In vprašanje koliko je hospitaliziranih z noricami, strdki in problemi živčevja, ki (ni)so posledica cepljenj. Poskusni zajčki.

Gagatronix ::

Islandci imajo v celi drzavi manj ljudi kot pa jih je v Ljubljani, tak da lahko s tem argumentom nehas budalirat.

harvey ::

Gagatronix je izjavil:

Islandci imajo v celi drzavi manj ljudi kot pa jih je v Ljubljani, tak da lahko s tem argumentom nehas budalirat.

Lahko se vključi za primerjavo še npr. kakšno je stanje down under - Avstralija in kako se tam spopadajo, da nimajo porasta v bolnišnicah.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

lynxslo5 ::

Dejte antivaxerji vsaj na tehnološkem forumu nehat lagat in širit neresnice med ljudi. Admini bi morali končno prepovedat antivaxerstvo na tem forumu. Če so prepovedali teme širenja teoririj zarot, da so bile ameriške volitve ukradene, bi morali tudi antivaxerstvo prepovedat na tem forumu.

Takšnim kot je likedin pa jaz ne verjamem niti besede, da so sploh bili cepljeni. Prvo temo je odprl februarja, da bi vzbujal pozornost, nato pa je poniknil in je danes spet eno hoax temo odprl.

Jaz poznam kakšnih 50 ljudi, ki so se ceplili in razen vročine ni nihče imel stranskih učinkov.

Antivaxerstvo širite na facebooku.

likedin ::

harvey je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Islandci imajo v celi drzavi manj ljudi kot pa jih je v Ljubljani, tak da lahko s tem argumentom nehas budalirat.

Lahko se vključi za primerjavo še npr. kakšno je stanje down under - Avstralija in kako se tam spopadajo, da nimajo porasta v bolnišnicah.


Down under:

18.9% cepljenih

5,698 - Currently Infected Patients
5,628 (99%) - in Mild Condition
70 (1%) - Serious or Critica

https://www.abs.gov.au/articles/covid-1...
72.7% of people who died from COVID-19 had pre-existing chronic conditions certified on the death certificate.

likedin ::

lynxslo5 je izjavil:

Dejte antivaxerji vsaj na tehnološkem forumu nehat lagat in širit neresnice med ljudi. Admini bi morali končno prepovedat antivaxerstvo na tem forumu. Če so prepovedali teme širenja teoririj zarot, da so bile ameriške volitve ukradene, bi morali tudi antivaxerstvo prepovedat na tem forumu.

Takšnim kot je likedin pa jaz ne verjamem niti besede, da so sploh bili cepljeni. Prvo temo je odprl februarja, da bi vzbujal pozornost, nato pa je poniknil in je danes spet eno hoax temo odprl.

Jaz poznam kakšnih 50 ljudi, ki so se ceplili in razen vročine ni nihče imel stranskih učinkov.

Antivaxerstvo širite na facebooku.


Evo ti datum drugega odmerka https://ibb.co/G7cN0nx, usklajen z mojo zgodbo :)

likedin ::

likedin je izjavil:

harvey je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Islandci imajo v celi drzavi manj ljudi kot pa jih je v Ljubljani, tak da lahko s tem argumentom nehas budalirat.

Lahko se vključi za primerjavo še npr. kakšno je stanje down under - Avstralija in kako se tam spopadajo, da nimajo porasta v bolnišnicah.


Down under:

18.9% cepljenih

5,698 - Currently Infected Patients
5,628 (99%) - in Mild Condition
70 (1%) - Serious or Critica

https://www.abs.gov.au/articles/covid-1...
72.7% of people who died from COVID-19 had pre-existing chronic conditions certified on the death certificate.


Verjetno bo pozimi huje...

LeQuack ::

Avstralci nimajo zime.
Quack !

Pithlit ::

likedin je izjavil:

likedin je izjavil:

harvey je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Islandci imajo v celi drzavi manj ljudi kot pa jih je v Ljubljani, tak da lahko s tem argumentom nehas budalirat.

Lahko se vključi za primerjavo še npr. kakšno je stanje down under - Avstralija in kako se tam spopadajo, da nimajo porasta v bolnišnicah.


Down under:

18.9% cepljenih

5,698 - Currently Infected Patients
5,628 (99%) - in Mild Condition
70 (1%) - Serious or Critica

https://www.abs.gov.au/articles/covid-1...
72.7% of people who died from COVID-19 had pre-existing chronic conditions certified on the death certificate.


Verjetno bo pozimi huje...

Verjetno ja 🤣🤣🤣 mater jih streljate eni.
Life is as complicated as we make it...

borut_p ::

LeQuack je izjavil:

Avstralci nimajo zime.


kaj?

Likalnik ::

Vsi posiljujejo s temi cepivi...brat je imel službeno zdravniški pregled....zdravnica ga je prvo "napizdila" zakaj ni ceplen in kako si on to dovoli da ni...
ji je lepo postavil par vprašanj v povezevi s cepivom...na vsa vprašanja mu je odgovorila to pa še NE VEMO...in sta z debato zaključila.

ko pa berem še vaše zgodbe katere se vam dogajajo sem pa tudi sam vedno bolj mnenja, da se tudi decembra (ko sem imel v načrtu se cepiti) ne bom šel cepit...in bom raje počakal, da bom zbolel...tudi, če zbolim...večjih posledic naj ne bi ieml

vsi starejši, ogroženi in vsi tisti kateri lažje prenesejo cepivo kot pa bolezen...pa verjamem in se strinjam z njimi, da se cepijo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

CiClon ::

Cepljen z obema odmerkoma - nobenih problemov. Vsi, ki jih poznam in so se cepili - nobenih problemov, razen običajnih po cepljenjih.

A ni fajn, ko lahko vsak meče ven anekdotalne dokaze?

Samo v UK je 40 milijonov cepljenih - in si vsak lahko googla koliko resnih stranskih učinkov je - sitnica.

Aja pa še te blodnje o tem, kako virus ni nevaren. V 10 letih od 2010 do 2019 smo imeli v Sloveniji 2 dneva z več kot 100 smrti na dan. Novembra in decembra 2020 je bilo takih dni 43. Ob vseh ukrepih, ki so takrat veljali.
https://medium.com/sledilnik/prese%C5%B...

Antivax sranja naj se briše. Ker so v rangu holocaust deniala.

feryz ::

Kličem zdajle kolegico, zakaj jo ni na šihtu. Bolna, potrjena korona in karantena.
2 meseca po drugi dozi fajzerja.

Pithlit ::

borut_p je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Avstralci nimajo zime.


kaj?

Trenutno je v Sidney-u 19°C. Mogoče je to mislil.
Life is as complicated as we make it...

HappyPills ::

A antivexx se vedbo befla da tudi cepljeni lahko virus fase? Noro. Vas se res nic ne prime. Fsryz ti moras bit trd k beton najbrz. Zena ti mora vse po 20x povedat lol.

Meanwhiile. V zadnjih 5ih tednih v slo 88 v bolnici necepljneih 8 cepljenih.

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

Tudi cepljeni se vedno lahko zbolijo...fora cepiva je, da se lažje prenese bolezen....in, da bo posledično manj ljudi v bolnicah...še vedno pa bodo doma v karanteni

HappyPills ::



https://www.nytimes.com/interactive/202...

Ok lahko zdaj počasi zapremo vse te nebulozne teme. Vsi podatki jasno kažejo da je cepivo smer s katero se zmanšuje pritistke na bolnice in smrti ter s tem lahko dopušča bolj odprto družbo. Vsak antivexxer si v resnici želi represije in ukrepe ter zelo verjetno dodatke, drugače bi se cepil.

widj3098dj32 ::

Likalnik je izjavil:

Tudi cepljeni se vedno lahko zbolijo...fora cepiva je, da se lažje prenese bolezen....in, da bo posledično manj ljudi v bolnicah...še vedno pa bodo doma v karanteni

Prej bi dejal da vsak zagovornik cepljenja zeli lastne travme izzdivjati nad soljudmi - Stanford eksperiment in RL.

Pojdite po 3, 4 in 5 sus, samo ne jokat ko boste enkrat dojeli, da vas napizdujejo ze leto in pol, saj NOBEDEN nima pojma kaj pocne s tem virusem. Sploh pa ne vaski zdravnik, kaj sele CDC in srenja.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

widj3098dj32 je izjavil:

Sploh pa ne vaski zdravnik, kaj sele CDC in srenja.

Povzetek: najbolj pameten si ti, pol dolgo časa ni nič (no, v resnici takoj za tabo ždijo razni bioresonančniki, homeopati in kiropraktika), pol vaški zdravnik (ni baš neki pameten, ampak za lekadol predpisat bo dober) in šele na koncu so vrhunski strokovnjaki.

Did I get that right?
Life is as complicated as we make it...

redtech ::

styrian je izjavil:

Poslušaj zdravnika.

Si ti študiral medicino, da si lahko kar sam postaviš diagnozo?


Sam sebe poznaš veliko bolje kot zdravnik.

Pithlit ::

redtech je izjavil:

Sam sebe poznaš veliko bolje kot zdravnik.

To je bolš kor DryBar.
Life is as complicated as we make it...

widj3098dj32 ::

Pithlit je izjavil:

widj3098dj32 je izjavil:

Sploh pa ne vaski zdravnik, kaj sele CDC in srenja.

Povzetek: najbolj pameten si ti, pol dolgo časa ni nič (no, v resnici takoj za tabo ždijo razni bioresonančniki, homeopati in kiropraktika), pol vaški zdravnik (ni baš neki pameten, ampak za lekadol predpisat bo dober) in šele na koncu so vrhunski strokovnjaki.

Did I get that right?

Nope, ker vsak se lahko zase odloci sam glede na dane informacije na danasnji dan, kjer se nobene informacije ne prikriva. Cepivo je le opcija.

To zgoraj bi napisal v primeru, da bi se slo za zdravje in ne zasluzke big pharme.

vnetidebater ::

sbawe64 je izjavil:

borut_p je izjavil:

Ce si prebolevnik se to vidi iz protiteles. Daj kri in pocakaj na rezultate. Ce ni protiteles, potem nisi prebolel. Po prvi dozi pfeizerja se ni protiteles tako da ti je to edini benchmark. Vse ostalo je ugibanje

Nekateri prebolijo brez protiteles oz. se jih Ronca ne "prime" sploh.Bojda ima 0 minus krvna skupina vsaj nekaj na tem.


tudi poznam prijatelje ki so imeli vse simptome in so se zelo redno družili z nekom ki se je okužil in bil pozitiven na Covid, sami pa so na vseh testiranjih bili negativni.

Go figure.

likedin je izjavil:


Both vaccinated and unvaccinated people have over 99% chance of surviving COVID-19.
podobno kot:
Roughly speaking, you have a less than 1% chance of dying in a car crash during your daily



odlična primerjava.

Cepivo je kot airbag v avtu. Saj že imaš varnostni pas ki te hudo dobro zaščiti (tvoj imunski sistem) ampak dodaten airbag pa ni slab...tud če te lahko udari po glavi po nepotrebnem takrat ko airbaga morda sploh ne bi potreboval. :D

likedin je izjavil:


1. Kakšna je verjetnost, da bodo simptomi po drugem cepljenju hujši?
2. Kaj pa verjetnost, da nekoga okužim, če sem cepljen samo z 1. odmerkom?
3. Kako bo, če fašem virus?


1. možnost obstaja da bodo vsaj taki kot pri prvem
2. nekoga lahko okužiš tudi če si cepljen z 2. odmerki
3. to pa vprašaj mikrobiologa, nimam pojma kako je če si cepljen samo z 1 odmerkom. Sigurno nimaš tolikšne zaščite kot če bi bil z dvemi, kaj to pomeni če dejansko zboliš pa nevem.

redtech je izjavil:

styrian je izjavil:

Poslušaj zdravnika.

Si ti študiral medicino, da si lahko kar sam postaviš diagnozo?


Sam sebe poznaš veliko bolje kot zdravnik.


heh.

Zgodovina sprememb…

likedin ::

CiClon je izjavil:

Cepljen z obema odmerkoma - nobenih problemov. Vsi, ki jih poznam in so se cepili - nobenih problemov, razen običajnih po cepljenjih.

A ni fajn, ko lahko vsak meče ven anekdotalne dokaze?

Samo v UK je 40 milijonov cepljenih - in si vsak lahko googla koliko resnih stranskih učinkov je - sitnica.

Aja pa še te blodnje o tem, kako virus ni nevaren. V 10 letih od 2010 do 2019 smo imeli v Sloveniji 2 dneva z več kot 100 smrti na dan. Novembra in decembra 2020 je bilo takih dni 43. Ob vseh ukrepih, ki so takrat veljali.
https://medium.com/sledilnik/prese%C5%B...

Antivax sranja naj se briše. Ker so v rangu holocaust deniala.


Taki, ki so ogroženi naj se gredo cepit. Jaz sem se šel cepit iz solidarnosti do drugih. Glede na stranske ucinke, se drugic ne bom sel, ker ogrozam sebe. Ce mi bo zdravnik rekel, da je cepivo varno ZAME, bom takega laznivca prijavil.

A zdaj, ko je epidemija, pa je zdravnikom dovoljeno lagati in manipulirati? Komu bos verjel, ce pa take ven mecejo?

Cim ni zaupanja v sistem, je every man for himself. In zato, da se lahko vsak posameznik lazje odloci, imamo take debate.

vnetidebater ::

widj3098dj32 je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Tudi cepljeni se vedno lahko zbolijo...fora cepiva je, da se lažje prenese bolezen....in, da bo posledično manj ljudi v bolnicah...še vedno pa bodo doma v karanteni

Prej bi dejal da vsak zagovornik cepljenja zeli lastne travme izzdivjati nad soljudmi - Stanford eksperiment in RL.

Pojdite po 3, 4 in 5 sus, samo ne jokat ko boste enkrat dojeli, da vas napizdujejo ze leto in pol, saj NOBEDEN nima pojma kaj pocne s tem virusem. Sploh pa ne vaski zdravnik, kaj sele CDC in srenja.



Kar se tiče CDC in politikov se popolnoma strinjam da nimajo pojma kaj počnejo.
Kar se tiče znanstvenikov ki so cepivo iznašli pa jim zaupam 100%.

Problematika zdaj je zgolj v komuniciranju sposobnosti in namena cepiva ljudem, kjer pa so vlade sveta večinoma pogrnile na vseh področjih.

Vsak dan ob vsaki novici na koncu vidim kaj takega:
Ta je zdaj 40-odstotna, a bi jo morali zaradi večje kužnosti različice delta najmanj podvojiti, da bi omejili širjenje epidemije.
https://www.delo.si/novice/slovenija/la...
Ne madona, NE. Cepivo ni namenjeno omejevanju epidemije. Nikdar ni bilo. Noben od ustvarjalcev tega ne trdi. To je srž vsega...klinčeva slaba komunikacija. Cepivo pomaga pri tem da tud če fašeš to pizdarijo od virusa pač ne boš imel hujših posledic.... zato tud deloma pomaga pri tem da manj širiš virus ker si manj časa kužen....ma primarno nikakor ni namenjen omejevanju epidemije.

Popolnoma enako je kot pri antibiotikih ki jih pretirano dajejo ljudem, v nekaterih primerih kjer je očitno da bi moral dobiti antibiotike pa moraš zdravnika dobesedno prositi za njih ker takrat ti pa reče da se "antibiotikov ne sme dajat kar vsepovprek".

Zgodovina sprememb…

FoxKnox ::

likedin je izjavil:

Pozdravljeni,

Februarja 2021 so se začele bolečine v črevesju. Teden dni pred tem, pa jih je imel tudi sin, ki je star 1 leto. Njegova diagnoza je bila črevesna viroza. Moje bolečine sem javil zdravniku in mu povedal, da je zelo verjetno črevesna viroza. Vseeno me je poslal na 1. COVID test, ki je bil negativen. Povedal sem mu, da moj sin ni bil COVID pozitiven in zelo verjetno tudi jaz nisem. Kljub temu me je poslal na 2. test, ki je bil tudi negativen. Črevesne težave so se le še stopnjevale, in po 5-ih dneh mi je sorodnica predlagala, naj vzamem Linex Forte. Simptomi so se izboljšali, kar sem tudi javil zdravniku. On je vendar še vedno vztrajal s COVID diagnozo in me poslal na 3. test, ki sem ga po zdravi pameti zavrnil. Bolečine so po še dodatnem tednu izzvenele, jemal sem Linex Forte in počival... gremo naprej v avgust 2021.

2 tedna nazaj sem prejel prvi odmerek Pfizerja. Po parih dneh sem občutil resne bolečine v prsnem košu na predelu srca, nato pa neko špikanje po nogah. Od utrujenosti in izčrpanosti sem obležal v postelji. Kličem zdravnika, pravi da ni posledica cepljenja.

Bliža se mi datum za 2. odmerek, zato sem prosil zdravnika, naj mi glede na njegovo diagnozo v mesecu februarju, izda potrdilo, da sem prebolevnik. Namreč ne želim prestati podobnih ali še hujših simptomov.

Zdravnik pravi, da februarja nisem imel COVID-a in je bila najverjetneje črevesna viroza.

Zanimivo, da mi v 2. tednih v februrarju ni moral reči, da je črevesna viroza, zdaj ko potrebujem potrdilo, je pa kar v sekundi izstrelil da februarja ni bil COVID.

Rekel sem mu, da se moti glede cepiva, tako kot se je motil februarja glede COVIDA.

Mar niso ti zdravniki zaprisegli Hipokratu, da bodo delali v dobro pacienta? Zdaj ko je epidemija, pa vsi delamo za narodov blagor al kaj?

Nujno zamenjaj osebnega zdravnika ! Glede na napisano ima sicer končano vse izobraževanje potrebno za opravljanje zdravniškega poklica ampak je popolnoma nezainterisiran za zdravje ljudi. Ni te niti poslal v laboratorij na preiskave telesnih tekočin, niti pretipal v predelu trebuha ? Covid ni opravičilo za malomarno delo zdravnikov.
Drugače pa je Linex res prva pomoč. pri prebavnih težavah, ampak previdno, ker zapira.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Koliko doz, za zascito pred delto? (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Problemi človeštva
1722223406 (202491) Conini

Precepljenosti na COVID ni, kaj sedaj... (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47757655 (52866) RedDrake

Več podobnih tem