» »

E-ink bralnik/pisalnik

E-ink bralnik/pisalnik

Excavator ::

Trenutno gledam: https://remarkable.com/store/remarkable...

Pogoji:
- branje raznih pdf dokumentov, pisanje preko njih
- onenote integracija
- čim daljši battery life

Kakšni predlogi?
Kak iPad ali kaj podobnega za nižjo/enako ceno bi bila definitivno opcija, možnost gledanja filmov ipd. je željena.

Gagatronix ::

Remarkable ponuja za ta denar absolutno premalo. Glej kaj drugega.

house ::

Rok Woot ::

Rabljen recimo tale:
https://www.amazon.com/Sony-DPT-RP1-13-...

Letos pa pride nov model ...

Irbis ::

house je izjavil:

Kaj pa menite o tem: https://www.mimovrste.com/e-bralniki/po...

Jaz ga imam dobro leto in pol, za branje PDF je čisto v redu, nikoli pa nisem poskušal dopisovati opomb.
Baterija drži res dolgo (en mesec brez težav berem vsak večer), osvetljava zaslona je tudi dobra. Deluje tudi Biblos za slovenske knjige, da se jih potegniti direktno iz Biblosa, sam brskalnik je sicer malo siten (počasen, brez barv je tudi kdaj težko delati), tako da si jih običajno raje izposodim na računalniku, potem pa potegnem dol na bralniku.
PDF-je najraje prenašam nanj prek DropBoxa, imajo tudi varianto po elektronski pošti, ampak tisto včasih ni delovalo (lahko pa seveda prenašaš po kablu). Nekaj časa je imel težave z nekaterimi PDF-ji (deli so se izgubili pri prikazu), ampak ena letošnja nadgradnja je stvar rešila.
Slaba lastnost je velikost, je malo bolj neroden za prenašanje, sploh brez ovitka sem ga res nerad prenašal okoli (ko sem ga kupil, je ravno dobro prišel ven, tako da sem več kot pol leta potem čakal, da sem dobil ovitek zanj). Ampak pri branju PDF-jev pač nimaš izbire, pri kakšnih bi si kdaj želel celo A4-velikost, da bi res udobno bral. Ima tudi eno možnost za samodejno obrezovanje belega robu, ampak ko sem to pred časom preizkušal, je občasno zgrešil. Nisem pa še preizkusil po zadnji nadgradnji tega, morda so tudi to popravili.
Za gledanje filmov pa eInk ni ravno uporaben.

Gagatronix ::

> možnost gledanja filmov ipd. je željena

Na video lahki pri eInk pozabis. Potem rajsi vzami kako tablico.

Excavator ::

Gagatronix je izjavil:

> možnost gledanja filmov ipd. je željena

Na video lahki pri eInk pozabis. Potem rajsi vzami kako tablico.



Pa je iPad še vedno najboljša izbira v smislu življenjske dobe? Kolikor sem slišal od kolegov, so android tablice začele čez enih par let delat tako počasi, da so praktično neuporabne. Gledal sem npr. ipad air in pa Galaxy Tab S6 Lite.

Gagatronix ::

Z iPad-om se zaklenes v ekosistem ter to se konkretno preplacas. Odlocitev je tvoja. Nobena naprava pa ne bo v nedogled delovala brez problemov.

nejcek74 ::

Kindle je tudi zaprt sistem etc. Ipad ni e-ink bralnik / pisalnik. Tudi android tablice niso. Najprej si naj OP to razpuca, kaj si sploh prestavlja. Ker pdf-je lahko bere tudi na telefonu, laptopu ali pa tv-ju.

St235 ::

E-ink in ipad odpade, ravno tako e-ink in video.

Pri dilemi ipad ali android pa tako ali tako šteje predvsem kateri ekosistem želiš uporabljat. Večina pritoževanja na račun androida odpade na to, da se primerja ipade za 700 eur z 200 eur android tablicami.

FireSnake ::

Kateri e-bralnik?

je kakšen poseben razlog zakaj nova tema?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

GupeM ::

Naj ti pomagam:

E-ink bralnik/pisalnik

Ales ::

V zadnjem času se je pojavilo kar nekaj teh bralnikov/pisalnikov, očitno tehnologija postaja zrela. Med njimi je kot *pisalnik* še vedno najboljši reMarkable 2.

To kar počne, počne reMarkable 2 vrhunsko in je po mojih izkušnjah vreden svojega denarja. Ne moreš pa od take naprave pričakovati gledanje filmov in še marsičesa ne. Za splošno tablično uporabo si je potrebno omisliti klasično tablico, ne tega.

Imamo tudi ločeno temo o reMarkable, tukaj, in v njej so primerjave z drugimi bralniki.

Gagatronix ::

ja, shillaj ti reMarkable.

ja, shillaj ti reMarkable. Jaz cisto komot na mojem Sony PRS-650 ceckam in dodajam opombe in kaj vse. Pa ne stane pljunek od tega kar hoce folk za reMarkable.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Ja super pol, da si tako zadovoljen s Sonyem iz leta 2010, samo ni mi jasno, zakaj se razburjaš? :))

Gagatronix ::

Kdo se razburja ?

Ales ::

Morda bo koga zanimalo:

PineNote

...na zunaj zelo podoben reMarkable 2, s precej zmogljivejšo strojno opremo znotraj.

Je pa kar se programske opreme tiče še zgodaj v razvoju, trenutno ni uporaben širšim množicam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri e-bralnik? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
698103211 (508) a_borlak
»

reMarkable - eBeležka (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7016133 (618) DSandra
»

Zapiski na faksu (papir ali tablica?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
204247 (3087) krava69
»

Bralnik PDF-ov

Oddelek: Kaj kupiti
152103 (1050) Irbis
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143200 (24500) AgiZ

Več podobnih tem