» »

Bralnik PDF-ov

Bralnik PDF-ov

111111111111 ::

Zanima me kaj mi priporočate, da kupim kot bralnik PDF-jev?

Sem lastnik Kindle Touch (odlično za klasične knjige) in Nexus 7 (prva generacija). Imate kaj izkušenj? Trenutno mi je še vedno najbolje preprosto natisnit PDF in ga prebrat.

111111111111 ::

Anyone?

Mipe ::

Tu ni ravno veliko izbire... Kindle imaš, je še nekaj podobnih namenskih zadevic za elektronske knjige, a mi je še vedno najenostavneje brati na velikem zaslonu. Uporabljam Foxit reader, ker je Adobe bloatware.

rezator ::

JAz imam prav zardi PDF-jev Nook-a HD+. Top šit stvar za 150 dolarjev. Kupil sem ga, ker ne prenesem PDFjev na računalniškem monitorju (za dolgo branje).
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

111111111111 ::

PA lahko bereš npr. 3-4 ure skupaj? Te ne pečejo oči? Imam nexusa 7 pa je precej težko brati pdf-je, poskusil sem tudi z iPadom 10" pa me ni zadeva navdušila.

Jaz sem s kindlom zelo zadovoljen, samo pdf-i so neberljivi, ker je zadeva premajhna. Gledal sem tole: klik

Samo je zadeva precej draga. Iz nizozemske 307EUR s poštnino.

harvey ::

Je že kdo testiral branje pdfjev z biblos aplikacijo in kako je zadovoljen?
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

yayo ::

Tehnično literaturo s slikami in grafikoni lahko najkvalitetnejše bereš na tablici, deset colski seveda. Problem je v glavnem v trajanju baterije,tistih 6 do 10 ur je malo nič,posebno,če ne moreš živeti brez Facebooka ipd.
Pri e-bralnikih baterija ni problem, so pa bolj omejeni glede prikaza slike. Za kvalitetno branje pdfjev se v glavnem uporabljajo 9-10 colske naprave, po možnosti take, ki podpirajo reflow. In te so praviloma drage. Tukaj imaš en dokaj objektiven članek.
http://blog.the-ebook-reader.com/2013/0...

yayo ::

111111111111 je izjavil:

PA lahko bereš npr. 3-4 ure skupaj?

Jaz sem s Gledal sem tole: klik

Samo je zadeva precej draga. Iz nizozemske 307EUR s poštnino.


Če misliš kupiti nekaj takega kupi raje tukaj .

111111111111 ::

yayo je izjavil:

111111111111 je izjavil:

PA lahko bereš npr. 3-4 ure skupaj?

Jaz sem s Gledal sem tole: klik

Samo je zadeva precej draga. Iz nizozemske 307EUR s poštnino.


Če misliš kupiti nekaj takega kupi raje tukaj .


Zakaj bi se raje odločil za onyx boox? je boljši od icarusa?

Hvala za link bom prebral.

yayo ::

Icarus je dejansko preimenovan Onyx. Je Onyx prodajan pod drugim imenom. Online trgovina, ki sem jo linkal pa ima sloves najbolj kupcem prijazne. Na Mobileread forumu, ki, je referenčna stran za debate in informacije o e-bralnikih se pogosto oglaša njihov predstavnik Booxtor z raznimi nasveti ter objavami firmware posodobitev. Drugi močan uvoznik Onyx izdelkov je poljski Artatech , vendar so pri njih bralniki dražji pa še firmware imajo zaklenjen, v smislu, da ni mogoče instalirati kakih third party aplikacij, oziroma original kitajskih posodobitev. Je pa v kratkem pričakovana nova generacija Android bralnikov, tako, da se splača prebrskat informacije.

111111111111 ::

Ej, hvala za praktične informacije. Ravno to sem rabil, bom sedaj malo pregledal in naštudiral, da se potem odločim, kaj bi pravzaprav imel.

Morda veš, se da videti v sloveniji v kaki trgovini?

yayo ::

Ni jih v SLO, baje imajo nekatere knjižnice par komadov Onyxov na ogled/izposojo ampak nimam pojma kateri model (verjentno kaj zastarelega in poceni)

Irbis ::

Da malo oživim tole temo. Rad bi si nabavil nekaj za branje PDF-ov (članki, strokovne knjige). Za običajno branje imam Kindle Paperwhite, ki je pa za branje PDF-ov premajhen in preneroden (še Amazon pri strokovnih knjigah takoj opozori, da na mojem Kindlu ne bodo delovale). Ko sem eksperimentiral s sposojeno tablico, me je motilo bleščanje ekrana, zato razmišljam o večjem bralniku z e-črnilom, npr. o temle: https://www.boox.com/note2/
Imam morda kdo kakšne izkušnje z njimi? Bo 10,3 cole dovolj za udobno branje ali bi bilo bolje gledati za 13,3 cole (čeprav se pa to zdi že nerodno za prenašanje)?

budnost ::

Predlagam ti tega pocketbooka X. Čisto frišn na policah. Najboljša varianta za branje pdf-ev. Sam imam pocketbook inkpad 3 in je za branje pdf-ev zelo dober. Ekran je pri temu X je večji in je težak samo 300 gramov.

https://www.techtradecenter.si/elektron...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: budnost ()

Irbis ::

Zanimiva zadeva. Slaba stran pa se mi zdi, da ni Android, kar najbrž pomeni, da ne morem namestiti Biblosa in Kindla, da bi lahko gledal tudi pri Amazonu kupljene knjige. Po drugi strani pa to najbrž pomeni, da je programska oprema bolj optimizirana točno zanj in primarno ga iščem za PDF-e.

Irbis ::

budnost je izjavil:

Predlagam ti tega pocketbooka X. Čisto frišn na policah. Najboljša varianta za branje pdf-ev. Sam imam pocketbook inkpad 3 in je za branje pdf-ev zelo dober. Ekran je pri temu X je večji in je težak samo 300 gramov.

Hvala za nasvet, se lepo obnese. Bere se fino, osvetljava je tudi dobra.
Programsko imam sicer kdaj občutek, da je stvar malo hroščata v primerjavi s Kindlom, ampak upam, da bo prišel kakšen update.
In presenetilo me je, da ga ne morem priklopiti na PC in prenašati potem stvari gor s Calibre. Ampak se pa dajo stvari lepo prenesti prek DropBoxa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kobo Aura one vs Kindle Oasis

Oddelek: Kaj kupiti
71597 (1465) premafx
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143294 (24594) AgiZ
»

Branje PDF knjig - bralnik ali tablico ?

Oddelek: Kaj kupiti
328442 (6285) WhiteAngel
»

E-Book reader tehničnih knjig v PDF formatu? Obstaja?

Oddelek: Kaj kupiti
164256 (3747) Miran

Več podobnih tem