» »

Zapiski na faksu (papir ali tablica?)

Zapiski na faksu (papir ali tablica?)

krava69 ::

Hej.

Naslednji teden bom prestopil prag strojne fakultete (uni). Zanima me, ce mislite da se splaca kupit iPad Pro + pencil za delanje zapiskov. Editanje in customizanje zapiskov mislim da me bo nekak spodbudilo do ucenja, ker je v gimnazijskih letih bilo v mojih zvezkih vse bolj ali manj poceckano/nerazbrano.

Zaradi korone bomo imeli predavanja tudi online, tako da mislim da bo zadeva kar uporabna. Kaj mislite?

HotBurek ::

Obvezno ipad, minimalno 4 tera RAM-a, dual 2 giga wifi. Pač, ta naj močenejši.

Po papirju pišejo še samo dedki in tisti, ki so bedni.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

krava69 ::

HotBurek je izjavil:

Obvezno ipad, minimalno 4 tera RAM-a, dual 2 giga wifi. Pač, ta naj močenejši.

Po papirju pišejo še samo dedki in tisti, ki so bedni.

No ja, samo zanimalo me ce ma kdo ze izkusnje s tablico na faksu... Nakup pa nebi opravil da bi biu nek “car”, ampak kot ze omenjeno:
“ Editanje in customizanje zapiskov mislim da me bo nekak spodbudilo do ucenja, ker je v gimnazijskih letih bilo v mojih zvezkih vse bolj ali manj poceckano/nerazbrano.”

WizzardOfOZ ::

Jaz sem imel na faxu racunalnik s full hd touchscreeonom in pisalom. Odlično za zapiske. Pdf sem predelal, da sem vrinil prazen list za vsako stranjo, pa sem vse na te liste zapisoval,tako da sem imel vse zapiske v pdf.

blue ::

Sam uporabljam basic ipad (6 generacije 32GB), logitech crayon in onenote.
Onenote se sinhronizirana na PC.
Od kdaj imam predavanja preko zooma v glavnem delam screen shote (CTRL+SHIFT+S za one note) :)
Nikoli nebi šel nazaj na papir.
edit: sem v tujini. Vse knjige, ki jih uporabljam so v digitalni obliki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blue ()

Iluvatar ::

Se da, ampak si s papirjem hitrejši in se nasploh manj zafrkavaš.
Sam sem preizkušal ipad 6 generacije 128gb in prvi pencil. Uporabljal sem good notes in notability app.
Na koncu sem ugotovil, da je za učenje najboljše če si zapisujem na obični papir, doma pa prepišem in lepše izoblikujem na ipadu.

Če boš sedaj kupoval, počakaj še kakih 14 dni in kupi novi ipad air, ki se po zmožnostih zelo približa pro-ju + podpira pencil druge generacije in magic keyboard. Z obojim te bo stal manj kot pro.

Ales ::

Je kdo uporabljal reMarkable?

Zdajle je v predprodaji reMarkable 2, še par dni na popustu... Ni pa prav poceni. Tudi enka ni bila, dvojka pa tudi ni...

krava69 ::

Iluvatar je izjavil:

Se da, ampak si s papirjem hitrejši in se nasploh manj zafrkavaš.
Sam sem preizkušal ipad 6 generacije 128gb in prvi pencil. Uporabljal sem good notes in notability app.
Na koncu sem ugotovil, da je za učenje najboljše če si zapisujem na obični papir, doma pa prepišem in lepše izoblikujem na ipadu.

Če boš sedaj kupoval, počakaj še kakih 14 dni in kupi novi ipad air, ki se po zmožnostih zelo približa pro-ju + podpira pencil druge generacije in magic keyboard. Z obojim te bo stal manj kot pro.

Jap, samo malo me moti 60 Hz zaslon, ampak vseeno mislim da je novi Air bolj vreden od Proja...

WhiteAngel ::

krava69 je izjavil:


Jap, samo malo me moti 60 Hz zaslon, ampak vseeno mislim da je novi Air bolj vreden od Proja...


Wait what? Saj ni katodnik.

FTad ::

Iluvatar je izjavil:

Se da, ampak si s papirjem hitrejši in se nasploh manj zafrkavaš.
Sam sem preizkušal ipad 6 generacije 128gb in prvi pencil. Uporabljal sem good notes in notability app.
Na koncu sem ugotovil, da je za učenje najboljše če si zapisujem na obični papir, doma pa prepišem in lepše izoblikujem na ipadu.

Če boš sedaj kupoval, počakaj še kakih 14 dni in kupi novi ipad air, ki se po zmožnostih zelo približa pro-ju + podpira pencil druge generacije in magic keyboard. Z obojim te bo stal manj kot pro.


ta kombinacija je najboljsa. Ne rabis se niti obremenjevati, da ne bi ipada kje poskdoval itd.

Matevz96 ::

Glede na to da si na strojni boš po mojih izkušnjah potreboval prenosnik, v prvem letniku sicer ne toliko naprej pa precej. V drugem letniku imaš naprimer numerične metode kjer se programira v Pythonu in je najlepše če lahko kar direktno delaš zapiske.

Prenosnik z full HD zaslonom občutljivim na dotik velikosti 14 col z 360° hingem se mi osebno zdi top zadeva za faks. Res da nisi tako kul kot z Ipadom vendar boš ravno tako produktiven (išči prenosnik z pisalom) obenem pa ga lahko porabiš še za kaj več kot zapiske, ker bodimo realni na Ipadu drugega ne moreš naredit.
#hooldthedoor

krava69 ::

WhiteAngel je izjavil:

krava69 je izjavil:


Jap, samo malo me moti 60 Hz zaslon, ampak vseeno mislim da je novi Air bolj vreden od Proja...


Wait what? Saj ni katodnik.

Obv. da ne, ampak bi moral it v Apple Store in pogledat na lastne oci kaksna je razlika med 60 in 120 Hz med pisanjem s kulijem...

driver_x ::

Me prav zanima, kaj boste ugotovili! Pred nekaj leti sem podobno poizkušal sam - za razne zapiske v službi. Nabavil sem takrat aktualnega iPad 3 in nato skoraj še enkrat toliko denarja dal za različna pisala, ter na koncu pristal na papirnem bloku in svinčniku.

TheKekec ::

Se splača, sploh zdaj ko bo veliko stvari potekalo online in bodo skoraj vsi prof. morali dati gradivo v PDF in ppt.

Razmisli, ali imaš raje vse na tablici ali 100 do 200 listov natisnjenega gradiva za vsak predmet.

krava69 ::

driver_x je izjavil:

Me prav zanima, kaj boste ugotovili! Pred nekaj leti sem podobno poizkušal sam - za razne zapiske v službi. Nabavil sem takrat aktualnega iPad 3 in nato skoraj še enkrat toliko denarja dal za različna pisala, ter na koncu pristal na papirnem bloku in svinčniku.

No čeprav od takrat je tehnologija kar napredovala in tale Apple Pencil je kar impressive - palm rejection, force sensitivity, low latency ect.

Raptor F16 ::

krava69 je izjavil:

HotBurek je izjavil:

Obvezno ipad, minimalno 4 tera RAM-a, dual 2 giga wifi. Pač, ta naj močenejši.

Po papirju pišejo še samo dedki in tisti, ki so bedni.

No ja, samo zanimalo me ce ma kdo ze izkusnje s tablico na faksu... Nakup pa nebi opravil da bi biu nek “car”, ampak kot ze omenjeno:
“ Editanje in customizanje zapiskov mislim da me bo nekak spodbudilo do ucenja, ker je v gimnazijskih letih bilo v mojih zvezkih vse bolj ali manj poceckano/nerazbrano.”


Tip te trola.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

vostok_1 ::

Sem mu ravno želel povedati, pa si me prehitel Raptor.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Raptor F16 ::

vostok_1 je izjavil:

Sem mu ravno želel povedati, pa si me prehitel Raptor.


Welp... to je tk...

Naj si raje kupi dober laptop namesto tablice. Če že pišeš boš dolgoročno lažje bral s papirja kot zaslona. Itak bo več tipkal kot pisal. Slajde lahko tudi na laptopu gleda anotacije na skajdih pa so... kako bi rekel. Vsaj meni niso v 4 letih študija niti enkrat prišle prav. Še eno leto do magistrske in čao... pa sem lepo s papirjem prišel skozi.

Glavni problem papiraj so edini smeti, ki pa so se pri meni izkazale za super dodstek ko moraš v peči podkurit.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

krava69 je izjavil:

driver_x je izjavil:

Me prav zanima, kaj boste ugotovili! Pred nekaj leti sem podobno poizkušal sam - za razne zapiske v službi. Nabavil sem takrat aktualnega iPad 3 in nato skoraj še enkrat toliko denarja dal za različna pisala, ter na koncu pristal na papirnem bloku in svinčniku.

No čeprav od takrat je tehnologija kar napredovala in tale Apple Pencil je kar impressive - palm rejection, force sensitivity, low latency ect.


Saj zato me pa zanima stanje danes. Morda pa spet poizkusim, čeprav niti iPada nimam več.

TheBlueOne ::

Jaz imam doma tudi graficno tablico na kateri bi lahko delal zadeve dosti boljse kot na teh tablicah, pa raje vzamem papir.

Kar sem imel tablic, sicer Galaxy so samo nabirale prah.

Ne vem kako vam uspe imeti toliko reda, da najdete te datoteke. Meni je dosti bolj enostavno premetavati papir. Tudi se nisem videl na kaksnem podjetju, da bi kaj zapisovali na tablice, vsi skacemo okoli z bloki.

Ce pa je tablica OK zaemnjava pa bi me res zanimalo katere aplikacije uporabjate, da vam sproti pravilno shranjuje kar pisete, morda da je se kronologija, da se lazje najde itn. Ali potem doma urejate in delate red?

krava69 ::

Hvala vsem!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bo ročno pisanje izumrlo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8017675 (14087) Jerry000
»

Ipad 2: Kaj delate z njim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
529559 (7296) zee
»

Fakulteta-Zapiski

Oddelek: Šola
151828 (1371) Iluvatar
»

Apple je po pričakovanjih predstavil iPad 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
19253450 (45692) malix

Več podobnih tem