» »

Cerkvena pedofilija

Cerkvena pedofilija

Temo vidijo: vsi
«
1
2

Kapitan Jack ::

https://www.zurnal24.si/svet/poljska-v-...

Preiskavo pedofilije na Poljskem vodijo Vatikan, poljska cerkev in posebna državna komisija, ki pa ji Cerkev ni posredovala vseh potrebnih dokumentov.

Zakaj je to meni problem, enim pa normalno? Kdo ali kaj je posebna drzavna komisija?

Badwolff ::

Sej ni nobenmu normalno imo, sam eni si pač zatisnejo oči.
Kaj bodo ugotovili konkretno na Poljskem, je pa najbrž jasno.

c3p0 ::

Zakaj so pedo-župniki nad zakonom? Je že kdaj kateri šel sedet? Ali jih vse preventivno preselijo v Vatikan/tujino?

klemenSLO ::

TReba je ločiti med državnimi zakoni --> tu NISO nad zakonom ,in kvazi cerkvenimi zakoni.
Predvidevam da tudi pri cerkvenih zakonih? kanonsko pravo ? to ni prav... ampak... žal...
To da cerkev pometa pod preprogo je pa bljak.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

Utk ::

c3p0 je izjavil:

Zakaj so pedo-župniki nad zakonom? Je že kdaj kateri šel sedet? Ali jih vse preventivno preselijo v Vatikan/tujino?

Niso nad zakonom. Posamezne primere raziskuje policija, komisije pa lahko "raziskujejo" na kakšen način vse to cerkev potem skriva. Čeprav, ne vem zakaj ne bi tudi to preiskovala policija...

TheBlueOne ::

Morajo pa biti kar previdni pri izbiri zrtev, ker jih je bolj malo ali nic med pogresanimi osebami.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Cerkev je največja mafija in najbolj pokvarjena organizacija. Vere in verske organizacije bi morali že zdavnaj prepovedati.

UganiKdo ::

Treba je ločit med sistemskim problemom in konkretnimi kaznivimi dejanji.

Drugo je brez vprašanja v pristojnosti tožilcev in policije. Nima pa policija pristojnosti, da preizkuje "svinjarije", kjer ni znakov kaznivih dejanj. Recimo v konkretnem primeru, zakaj duhovniki katoliške cerkve statistično tako močno izstopajo kot osumljenci oziroma povzročitelji tega kaznivega dejanja.

Je pa pri takih preiskovalnih komisijah vedno prisoten dvom o njihovi dejanski nepristranskosti, kakor tudi učinkovitosti takih preizkav. Oziroma je vedno vprašanje ali je namen komisije, da se dejansko ukvarja z reševanjem problema ali je tam zato, da zadevo pomete pod preprogo. Možna pa je seveda tudi druga skrajnost, kjer je namen take komisije to, da najde grešnega kozla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Kapitan Jack ::

Odziv slovenskega duhovnika: Če se bodo spokorili, lahko pridejo v nebesa

Njih ne zanimajo zrtve, samo neka namisljena nebesa in stricek z dolgo belo brado, ki bo seveda odpustil vse to.

zmist ::

Kapitan Jack je izjavil:

Njih ne zanimajo zrtve, samo neka namisljena nebesa in stricek z dolgo belo brado, ki bo seveda odpustil vse to.


Tocno tole. Katolibani radi povedo, kako so sami bolj moralni od ateistov, pa je dejansko obratno; kot ateist si sam odgovoren do lastne vesti in morale, kot katoliban pa naredis maksimalno svinjarijo ("saj ga nisem ubil, kar bi bil greh, samo zarece zelezo sem mu na kozi hladil, ga malo raztegnil na natezalnici, na koncu pa nataknil na kol; je sam od sebe umrl za posledicami - raj \"here i come\""), gres do duhovnika na spoved, malo zebras "za kazen" preden gres spat in vse ti je oprosceno. Zato pa ze tisocletja cerkveni podaniki delajo svinjarije po celem svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

TheBlueOne ::

Kako je v Sloveniji?

martincek1 ::

V izobraževanju je na splošno več pedofilije kot v cerkvah, samo fyi. Se mi vedno zdi mal smešno, da se vedno izpostavlja _samo_ (to, da se je seveda dobro) cerkev.

TheBlueOne ::

martincek1 je izjavil:

V izobraževanju je na splošno več pedofilije kot v cerkvah, samo fyi. Se mi vedno zdi mal smešno, da se vedno izpostavlja _samo_ (to, da se je seveda dobro) cerkev.


Dvomim, ker v izobrazevanju nimajo niti priblizno enakih priloznosti. Cerkev se izpostavlja, ker so konkretne prijave.

UganiKdo ::

martincek1 je izjavil:

V izobraževanju je na splošno več pedofilije kot v cerkvah, samo fyi. Se mi vedno zdi mal smešno, da se vedno izpostavlja _samo_ (to, da se je seveda dobro) cerkev.


Dejansko je zal najvec pedofilije znotraj druzine. Taksne in drugacne sekte so druge.

Predvsem pa ne vwm kaj mislis pod izobrazevanje. Ce notri stejes razne verouke, take in drugacne privatne sole v upravljanju sekt in podobno, potem je to eno.

Ce pa govorimo o javnem solstvu kot ga poznamo pri nas, pa je tvoja izjqva totalen bullshit.

Invictus ::

Državna komisija je nekaj, kjer člani komisije sprejemajo podkupnino za zastaranje same zadeve...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zmist ::

martincek1 je izjavil:

V izobraževanju je na splošno več pedofilije kot v cerkvah, samo fyi. Se mi vedno zdi mal smešno, da se vedno izpostavlja _samo_ (to, da se je seveda dobro) cerkev.


Vir prosim? Ker virov za katolibanske pedofile je dovolj. Pa ne samo v Sloveniji ampak po celem svetu.

Izpostavlja se pa zato, ker se cerkev postavlja nad druzbo kot moralna organizacija, pedofilija pa dokazuje ravno nasprotno. Saj konec koncev nic posebnega, najstarejsa korporacija, enako kot google dejansko na suho nateguje svoje podanike, enako pocne RKC. Za svoj uzitek in profit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

Horas ::

kriptobog je izjavil:

Cerkev je največja mafija in najbolj pokvarjena organizacija. Vere in verske organizacije bi morali že zdavnaj prepovedati.


se strinjam. že od malega mislim tako ko so me silili hodit k verouku in mašam! jaz svojih dveh otrok nisem niti krstit dal. pa so predvsem stare mame kričale kaj se grem, da to ni normalno pa da bosta otroka polna grehov bla bla prooooosim mir dejte zaostale babe.

in zakaj se ne prepove? ker je tako velika organizacija da nič ne morejo. dnarja majo več ko vse mafije po svetu.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

DamijanD ::

zmist je izjavil:

Saj konec koncev nic posebnega, najstarejsa korporacija, enako kot google dejansko na suho nateguje svoje podanike, enako pocne RKC. Za svoj uzitek in profit.


Zanimivo mi je pri tem samo kdaj najbolj goreči verniki, ki se odločijo za duhovništvo, prestopijo črto, kjer nehajo biti v službi faranov in začnejo delati za svoj užitek in profit.

zmist ::

Horas je izjavil:

dnarja majo več ko vse mafije po svetu.


Pravzaprav je se malo huje, sodelujejo z mafijo in tihotapijo Naciste v juzno ameriko, pa vprasanje cesa vsega se ne vemo.

https://www.businessinsider.com/gods-ba...

DamijanD je izjavil:

zmist je izjavil:

Saj konec koncev nic posebnega, najstarejsa korporacija, enako kot google dejansko na suho nateguje svoje podanike, enako pocne RKC. Za svoj uzitek in profit.


Zanimivo mi je pri tem samo kdaj najbolj goreči verniki, ki se odločijo za duhovništvo, prestopijo črto, kjer nehajo biti v službi faranov in začnejo delati za svoj užitek in profit.


Ma ne vem, meni se zdi, da so te, ki prestopijo v kler malo motene osebe. Ce te ponesreci pot zanese na kaksen cerkveni obred, se vprasaj kaksni ljudje se v svojih odraslih letih oblacijo kot pustne seme in govorijo bedarije. Mislim, da se bo RKC v naslednjih 100 letih reorganizirala v navadno korporacijo, dvomim, da jih bojo sledece generacije se dolgo gledale. Je pa res, da smo v idiokraciji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

Barakuda1 ::

A je možna ta debata na kultiviran in civiliziran način, brez žalitev in nepotrebnih diskvalifikacij?

Sej ne da pričakujem, da bo moje vprašnje obrodilo pozitiven odziv ....vprašam pa (v upanju na bolj konstruktiven in civiliziran dialog) vseen.
Tema je namreč mnogo preresna za neokusne kvalifikacije, žalitve in generalizirane diskvalifikacije.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

zmaugy ::

Glede na vse, kar nam je znano, bi morali z zakonom RKC razglasiti za zločinsko organizacijo in prepovedat njeno delovanje, izgnat njene politične predstavnike.

Ma ne vem, meni se zdi, da so te, ki prestopijo v kler malo motene osebe. Ce te ponesreci pot zanese na kaksen cerkveni obred, se vprasaj kaksni ljudje se v svojih odraslih letih oblacijo kot pustne seme in govorijo bedarije.


Točno to. Da ne omenjam niihovih podlih taktik, ko ljudem, ki so jim ravno umrli njihovi najbližji, v trenutku največje stiske in ranljivosti napadejo s svojim bednim marketingom in jih poskušajo narediti odvisne od RKC.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

mr_chai ::

zmist je izjavil:

Horas je izjavil:

dnarja majo več ko vse mafije po svetu.


Pravzaprav je se malo huje, sodelujejo z mafijo in tihotapijo Naciste v juzno ameriko, pa vprasanje cesa vsega se ne vemo.

https://www.businessinsider.com/gods-ba...

DamijanD je izjavil:

zmist je izjavil:

Saj konec koncev nic posebnega, najstarejsa korporacija, enako kot google dejansko na suho nateguje svoje podanike, enako pocne RKC. Za svoj uzitek in profit.


Zanimivo mi je pri tem samo kdaj najbolj goreči verniki, ki se odločijo za duhovništvo, prestopijo črto, kjer nehajo biti v službi faranov in začnejo delati za svoj užitek in profit.


Ma ne vem, meni se zdi, da so te, ki prestopijo v kler malo motene osebe. Ce te ponesreci pot zanese na kaksen cerkveni obred, se vprasaj kaksni ljudje se v svojih odraslih letih oblacijo kot pustne seme in govorijo bedarije. Mislim, da se bo RKC v naslednjih 100 letih reorganizirala v navadno korporacijo, dvomim, da jih bojo sledece generacije se dolgo gledale. Je pa res, da smo v idiokraciji...


Meni se zdi, da imajo osebe, ki se odločajo za duhovniški poklic, zelo radi občutek avtoritete. Pedofilija pa je duševna motnja in meni se zdi napačno, da vse pedofile mečejo v isti koš, ker jih je več vrst.

49106 ::

zmist je izjavil:

martincek1 je izjavil:

V izobraževanju je na splošno več pedofilije kot v cerkvah, samo fyi. Se mi vedno zdi mal smešno, da se vedno izpostavlja _samo_ (to, da se je seveda dobro) cerkev.


Vir prosim?



With teachers having much influence and close proximity to children, sexual abuse in schools occurs at high rates.[2] A 1993 study performed by the American Association of University Women examined seventy-nine state schools in the United States, finding that 9.6% of students reported sexual abuse by teachers in the school setting.[2]


750 cases of abuse in Canadian schools were reported between 1997 and 2017, majority of them occurring in public schools.[4]

In Estonia, the Tallinn Child Support Centre found that 1.3% among the pupils which are aged between fourteen and sixteen had reported rape (a total of 2006 surveys were returned).[5]

In April 2015, education official Najat Vallaud-Belkacem admitted that "16 teachers were allowed to work in schools last year despite holding previous convictions for paedophilia."[6] An international NGO claimed that "Thousands of children in French schools have been sexually abused by paedophile teachers".[6] In the same year, twenty-seven staff members in primary and secondary schools were fired for sexual abuse.[7]

In the United States, "roughly 290,000 students experienced some sort of physical sexual abuse by a public school employee from 1991 to 2000--a single decade, compared with the roughly five-decade period examined in the study of Catholic priests."[1]

A federal report estimated that in the state of California, "422,000 California public-school students would be victims before graduation".[11]

The United States Department of Education withheld US$4 million from Chicago Public Schools "for what federal officials say is a failure to protect students from sexual abuse."[12]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Kayzon ::

Saj ni cerkva edina ki pocne svinjarije. Poglejte si malo o svetovni politicni eliti ter monarhijah.

Lahko zacnete s primerom Marc Dutroixa (Belgija),ki je novacil otroke za trenutno Bruseljsko politicno smetano. Ne manjka reci od sataznima,umorov in same pedofilije seveda. V samem primeru ki je buril duhove v Belgiji,je umrlo vec kot 30 pric na zelo sumljive nacine(Umrli v nesrecah). V samem sojenju so se zamenjali preiskovalci,sodniki in bog ve kaj vse..E

POZOR! V dolgem clanku spodaj,so zelo nazorne slike iz samega primera,tako da beware ce imate obcutljive zelodce.

https://isgp-studies.com/belgian-x-doss...


Ostali odmevni primeri:

Finders Keepers(FBI dokumenti so prisli ven prejsnje leto se mi zdi)
Franklin Scandal
Jimmy Savile
The Presidio Scandal
Epstein (Duh,zanimia je njegova crna knjizica,ki vsebuje imena ljudi ki so obiskovali njegov otok. Mnogo imen iz sveta najbolj vplivnih ljudi)


Toliko je tega da sploh ne vem kje naj se lotim da bi vam priblizal mal to temno stran sveta. Naprimer morda ste brali ampak zelena policitna stranka iz Nemcije,se je vneto zavzemala v 6o-70ih za to da se dovoli obcevanje z otroci. Imeli so tudi sam program kjer so otroke iz sirotiscnic dajali clanom stranke (Pedofilom)v posvojitev. Bom probal zbrskati clanek.
Tudi sama vzgoja otrok v tistem casu pri levih je bila ..preberite si sami pa boste videli kaj govorim.


https://www.spiegel.de/international/ze...



Vrzem se par linkov za tiste ki jih to zanima:

http://www.whale.to/b/pedophocracy.html......__
https://isgp-studies.com/scare
https://steemit.com/pizzagate/@jphender...
https://www.nickdavies.net/category/chi...
https://pedomap.live/statistics

Kebo ::

Čas je že, da se malo posodobi kazenski zakonik glede sistemske pedofilije. Če si nekomu nadrejen in izveš, da je zlorabljal otroke in tega ne prijaviš policiji bi to moralo biti kaznivo dejanje. Pa naj gre za cerkev, šolo ali pa izvenšolske dejavnosti.

49106 ::

Komot pokažeš še cerkvene cifre, če misliš, da so višje.

Izvoli:

Yet despite the limitations of the existing research base, the scope of the problem appears to far exceed the priest abuse scandal in the Roman Catholic Church, said Charol Shakeshaft, the Hofstra University scholar who prepared the report.

Those figures suggest that "the physical sexual abuse of students in schools is likely more than 100 times the abuse by priests,"contended Ms. Shakeshaft, who is a professor of educational administration at Hofstra, in Hempstead, N.Y.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

BigWhale ::

Ostanite na nivoju.

Kapitan Jack ::

BigWhale je izjavil:

Ostanite na nivoju.

Na nivoju? Ponavadi opozarjas tam pri 20tih straneh. Tu pa ni niti ena stran, pa ze opozorila.

Kaksen nivo je potrebno imeti, ko govorimo o grozotah, ki jih delajo cerkveni dostojanstveniki? Prav oni bi morali biti za vzgled ljudem.

Glavno vprasanje je, kaj lahko storim jaz kot posemeznik, da se tole preneha?

TheBlueOne ::

Kapitan Jack je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Ostanite na nivoju.


Kaksen nivo je potrebno imeti, ko govorimo o grozotah, ki jih delajo cerkveni dostojanstveniki? Prav oni bi morali biti za vzgled ljudem.

Glavno vprasanje je, kaj lahko storim jaz kot posemeznik, da se tole preneha?


Zakaj ne bi bil na novoju?

Kaj lahko naredis ti je preprosto. Ne das otrok v cerkev, ce pa te kdo vprasa zakaj, pa poves, da te skrbi kolicina pedofilije v cerkvi in razlozis da ne pustis otrok tja, kjer ne samo, da je znano, da je dosti tega, ampak kjer celo zadeve radi pometejo pod preprogo.

Ce imas smisel za humor in te to sprasuje kaksen cerkveni dostojanstvenik lahko razlozis, da mulc lahko gre tja ampak, ce bo pedofilija, da ne bos sel na policijo ampak na darknet, da ga postimajo preden dobi sanso za pokoro in mu s tem garantiras vozovnico za pekel. Seveda, ce sploh verjame v svoje pravljice. Ti pa se gres pokesati in si resen pekla. In ce se zgraza kdo iz RKC krogov, ne pozabit, "Za otroke gre".

zmaugy ::

Kayzon je izjavil:

Saj ni cerkva edina ki pocne svinjarije. Poglejte si malo o svetovni politicni eliti ter monarhijah.

Lahko zacnete s primerom Marc Dutroixa (Belgija),ki je novacil otroke za trenutno Bruseljsko politicno smetano. Ne manjka reci od sataznima,umorov in same pedofilije seveda. V samem primeru ki je buril duhove v Belgiji,je umrlo vec kot 30 pric na zelo sumljive nacine(Umrli v nesrecah). V samem sojenju so se zamenjali preiskovalci,sodniki in bog ve kaj vse..E

POZOR! V dolgem clanku spodaj,so zelo nazorne slike iz samega primera,tako da beware ce imate obcutljive zelodce.

https://isgp-studies.com/belgian-x-doss...


Ostali odmevni primeri:

Finders Keepers(FBI dokumenti so prisli ven prejsnje leto se mi zdi)
Franklin Scandal
Jimmy Savile
The Presidio Scandal
Epstein (Duh,zanimia je njegova crna knjizica,ki vsebuje imena ljudi ki so obiskovali njegov otok. Mnogo imen iz sveta najbolj vplivnih ljudi)


Toliko je tega da sploh ne vem kje naj se lotim da bi vam priblizal mal to temno stran sveta. Naprimer morda ste brali ampak zelena policitna stranka iz Nemcije,se je vneto zavzemala v 6o-70ih za to da se dovoli obcevanje z otroci. Imeli so tudi sam program kjer so otroke iz sirotiscnic dajali clanom stranke (Pedofilom)v posvojitev. Bom probal zbrskati clanek.
Tudi sama vzgoja otrok v tistem casu pri levih je bila ..preberite si sami pa boste videli kaj govorim.


https://www.spiegel.de/international/ze...



Vrzem se par linkov za tiste ki jih to zanima:

http://www.whale.to/b/pedophocracy.html......__
https://isgp-studies.com/scare
https://steemit.com/pizzagate/@jphender...
https://www.nickdavies.net/category/chi...
https://pedomap.live/statistics


A zato je pa potem to, kar počne RKC, OK? RKC je kot okončina, ki je cela gnila od gangrene, to se odstrani s telesa.
Dovolj je bilo izgovorov, dovolj je bilo tolerance do teh svinj, ki sistemsko prikrivajo izmečke v svojih vrstah in kjer je očitno sistem kadrovanja takšen, da se lahko izmečki v organizacijo infiltrirajo in tam prosperirajo ob tem, da tudi izvajajo svoje zločinske rabote.
RKC je treba izpostavit civilnim zakonom v polni meri - kjer koli počnejo karkoli narobe. Brez milosti.
So poskusili dobiti kakšno storitev brez računa? Prijava na FURS! Ne vzdržujejo svojih posesti skladno s predpisi? Prijava na ustrezne inšpekcije. In tako naprej. Dovolj je bilo tega njihovega sranja!
Res zelo pomaga stotinam mrtvih indijanskih otrok, ki so jih našli na tajnih grobiščih v Kanadi, da se je zdaj ta organizacija sluzastih pedofilov opravičila. Ker kao od zdaj naprej bojo pa pridni. Čez 20 let se bojo pa spet opravičevali za svinjarije, ki jih počnejo po opravičilu.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

c3p0 ::

Cerkev Inc., ob vsem bogastvu, milijonih hektarjev nepremičnin, nakiteni z zlatom, pridigajo o skromnosti. Hipokrizija par excellence.

Kdo je že rekel, da če se bi vrnil Kristus, bi ga še hitreje križali, tokrat v tajnosti.

TheBlueOne ::

c3p0 je izjavil:


Kdo je že rekel, da če se bi vrnil Kristus, bi ga še hitreje križali, tokrat v tajnosti.


Vprasanja, kaj bi naredil Jezus, ce bi ponovno prisel, pa res ne marajo. Niti ne marajo, ce jih sprasujes kaj iz svetega pisma, kar jim ni vsec.

Jaz sem vprasal nekega funkcionarja na predavanju, da opise kaj bi s cerkvijo naredil Jezus, ce se prikaze danes, pa se je samo izmaknil.

Ko pa se cerkev muza okoli premoznih, ki jih ima v svojem krogu, po tem, ko so morda bili oprani grehov, pa je nujno dodati:

Laže gre kamela skozi šivankino uho, kakor bogataš pride v Božje kraljestvo (Mt 19,24)

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Moja sorodnica je bila zelo verna, celo življenje je poleg službe neumorno kuhala in pospravljala v eni večji lokalni cerkvi.
V cerkvi so ji obljubili, da bo na stara leta lahko v njihovem domu za starostnike, ker je tako pridno pomagala in ona se je tega zelo veselila. Nakar se je izvedelo, da je pred smrtjo vse svoje premoženje prepisala na svojega otroka.
A moram nadaljevati in napisati, kaj je bilo s to obljubo o preživljanju starosti v cerkvenem domu za starostnike...?
Prežijo na lahkoverne in ranljive žrtve, kjerkoli jih najdejo. Gnide!
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

TheBlueOne ::

Poznam zanimiv primer, sorodniki moje.

Smrt v druzini, teta sanjala umrlega, cerkvi zdajala menda ca. protivradnost za nov avto za neke ceromonije za umiranje duha umrlega.

Seveda se zavedajo, da je sanjati umrlega obicajno in da s svojim nacinom to prej podaljsujejo kot skrajsujejo.

Tako, da tudi pri tragedijah znajo kopati se globlje moralno dno.

Zgodovina sprememb…

Kebo ::

Ko sem bil birmanec smo imeli pogosto birmanske vaje v cerkvenem domu starejših čez cesto od župnišča. Večinoma smo cepili drva in jih nosili notri v kurilnico pa delali družbo starejšim. Tam sem videl, kako so župniku vsak dan ženske kuhale in prale. Celo življenje je bil pijavka, ko je šel pa v penzijo si je pa kupil sosedno hišo za 200.000EUR, da bo še naprej pijavka v temu domu. Važno, da je vozil 25 let starega cliota, da so ljudje mislili kak revež je. Hišo je pa kupil od nekih znancev in seveda prodaja ni šla gladko brez problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

Kapitan Jack ::

A obstaja kaksen dokumentarc na temo cerkve?

Tako, da bi dobil vpogled kako je cerkev sploh nastala, pa delovanje skozi cas, pa do vseh teh skandalov ipd.

Nisem ze dolgo casa gledal dokumentarcev, bi pa rad, ampak ne maram iskanja po youtube, pa sprobat kater je dober.

WizzardOfOZ ::

zmaugy je izjavil:

RKC je kot okončina, ki je cela gnila od gangrene, to se odstrani s telesa.


Velja za vse religije, ne samo za RKC.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Invictus ::

Vera se izkorišča v komercialne že od staroegipčanskih in starogrških časov naprej...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zmaugy ::

WizzardOfOZ je izjavil:

zmaugy je izjavil:

RKC je kot okončina, ki je cela gnila od gangrene, to se odstrani s telesa.


Velja za vse religije, ne samo za RKC.

Itak.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

hidetr ::

Ne pozabite na Jehove priče in njihovo politiko, da če otrok nima dveh prič se ne kliče policije (ker tako piše v bibliji), ki so jo sprejeli par let nazaj: Jehovah%27s Witnesses%27 handling of child sex abuse @ Wikipedia

Jehove priče so skoraj hujše zadnje časa kar se tega tiče od RKC,

pa Otroci boga, sekta specializirana za zlorabo otrok, so tudi v Sloveniji, kakšno leto nazaj sem po radiju slišal, da protestirajo pred kliniko za splav v Ljubljani.

Ni samo RKC, tudi druge verske sekte se čedalje bolj specializirajo za zlorabe. (verjetno so idejo dobili od RKC).

Pac-Man ::

klemenSLO je izjavil:

TReba je ločiti med državnimi zakoni --> tu NISO nad zakonom ,in kvazi cerkvenimi zakoni.

Odvisno kaj piše v konkordatu.

Concordat @ Wikipedia
In Colombia there was a crisis between state and church in 1994 when Attorney-General Gustavo de Greiff accused several Bishops of having illegal contacts with the FARC guerrillas. It turned out that under Colombia's concordat with the Holy See, members of the clergy could only be investigated by ecclesiastical courts which are ruled by canon law, and that the Bishops were therefore immune from investigation by the civil authorities on what many in Colombia considered to be a serious felony.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Kayzon ::

Zmauguy@ Se lahko ne vsajas? Zgolj razsiril sem tematiko debate,ne branim cerkev niti nisem veren.. chill.

nagobčnik ::

Kapitan Jack je izjavil:

A obstaja kaksen dokumentarc na temo cerkve?

Tako, da bi dobil vpogled kako je cerkev sploh nastala, pa delovanje skozi cas, pa do vseh teh skandalov ipd.

Nisem ze dolgo casa gledal dokumentarcev, bi pa rad, ampak ne maram iskanja po youtube, pa sprobat kater je dober.


Tega nameravam gledat, še nisem, tako da ne morem kaj dosti o njem povedat (vklopi podnapise):



Ta je pa bil na RTV pred kratkim, sem zamudil, sicer ni dokumentarec, zveni pa zanimivo:

https://www.dnevnik.si/1042941084

49106 ::

zmaugy je izjavil:

Moja sorodnica je bila zelo verna, celo življenje je poleg službe neumorno kuhala in pospravljala v eni večji lokalni cerkvi.
V cerkvi so ji obljubili, da bo na stara leta lahko v njihovem domu za starostnike, ker je tako pridno pomagala in ona se je tega zelo veselila. Nakar se je izvedelo, da je pred smrtjo vse svoje premoženje prepisala na svojega otroka.
A moram nadaljevati in napisati, kaj je bilo s to obljubo o preživljanju starosti v cerkvenem domu za starostnike...?
Prežijo na lahkoverne in ranljive žrtve, kjerkoli jih najdejo. Gnide!


Institucije so tako žleht, ko so žleht posamezniki, ki tam delujejo, to že vemo.

Ponovno vabljeti debatirati z argumenti:

49106 je izjavil:

Komot pokažeš še cerkvene cifre, če misliš, da so višje.

Izvoli:

Yet despite the limitations of the existing research base, the scope of the problem appears to far exceed the priest abuse scandal in the Roman Catholic Church, said Charol Shakeshaft, the Hofstra University scholar who prepared the report.

Those figures suggest that "the physical sexual abuse of students in schools is likely more than 100 times the abuse by priests,"contended Ms. Shakeshaft, who is a professor of educational administration at Hofstra, in Hempstead, N.Y.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

nagobčnik ::

No shit, da bi v izobraževanju številke lahko bile večje, saj je že v Sloveniji v izobraževanju okoli 40x več zaposlenih, kot je RKC duhovnikov, pa je pri nas to največja verska skupnost, v ZDA pa ni. Da ne začnemo o tem, koliko več otrok je skupno v šolah kot v cerkvah in župniščih, kaj šele o tem, koliko več časa posamezni otrok preživi v šoli kot v cerkvi ali župnišču. Malo konteksta ne bi škodilo.

zmaugy ::

Kayzon je izjavil:

Zmauguy@ Se lahko ne vsajas? Zgolj razsiril sem tematiko debate,ne branim cerkev niti nisem veren.. chill.

Tema je “Cerkvena pedofilija”, velikokrat opažam, da se poskuša vsako tovrstno kritiko Sluzaste cerkve zrelativizirati s strani pristašev RKC.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

49106 ::

nagobčnik je izjavil:

No shit, da bi v izobraževanju številke lahko bile večje, saj je že v Sloveniji v izobraževanju okoli 40x več zaposlenih, kot je RKC duhovnikov, pa je pri nas to največja verska skupnost, v ZDA pa ni. Da ne začnemo o tem, koliko več otrok je skupno v šolah kot v cerkvah in župniščih, kaj šele o tem, koliko več časa posamezni otrok preživi v šoli kot v cerkvi ali župnišču. Malo konteksta ne bi škodilo.


Mhm

49106 je izjavil:

Komot pokažeš še cerkvene cifre, če misliš, da so višje.

Izvoli:

Yet despite the limitations of the existing research base, the scope of the problem appears to far exceed the priest abuse scandal in the Roman Catholic Church, said Charol Shakeshaft, the Hofstra University scholar who prepared the report.

Those figures suggest that "the physical sexual abuse of students in schools is likely more than 100 times the abuse by priests,"contended Ms. Shakeshaft, who is a professor of educational administration at Hofstra, in Hempstead, N.Y.


zmaugy je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Zmauguy@ Se lahko ne vsajas? Zgolj razsiril sem tematiko debate,ne branim cerkev niti nisem veren.. chill.

Tema je “Cerkvena pedofilija”, velikokrat opažam, da se poskuša vsako tovrstno kritiko Sluzaste cerkve zrelativizirati s strani pristašev RKC.


Sploh ne, problem, kjer učitelji, pa naj bo to pri slovenščini ali verouku, zlorabljajo otroke, je treba rešiti sistemsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

nagobčnik ::

49106 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

No shit, da bi v izobraževanju številke lahko bile večje, saj je že v Sloveniji v izobraževanju okoli 40x več zaposlenih, kot je RKC duhovnikov, pa je pri nas to največja verska skupnost, v ZDA pa ni. Da ne začnemo o tem, koliko več otrok je skupno v šolah kot v cerkvah in župniščih, kaj šele o tem, koliko več časa posamezni otrok preživi v šoli kot v cerkvi ali župnišču. Malo konteksta ne bi škodilo.


Mhm

49106 je izjavil:

Komot pokažeš še cerkvene cifre, če misliš, da so višje.

Izvoli:

Yet despite the limitations of the existing research base, the scope of the problem appears to far exceed the priest abuse scandal in the Roman Catholic Church, said Charol Shakeshaft, the Hofstra University scholar who prepared the report.

Those figures suggest that "the physical sexual abuse of students in schools is likely more than 100 times the abuse by priests,"contended Ms. Shakeshaft, who is a professor of educational administration at Hofstra, in Hempstead, N.Y.



Kot pravim, kontekst spet šepa. Bi bilo dobro upoštevat vse, kar sem napisal, ne samo enega stavka. Lahko dam vse v neke približne številke. 40x več zaposlenih kot RKC duhovnikov je v Sloveniji. V ZDA je verjetno faktor še večji, ugibam, ker RKC ni tako razširjena. Kombinirano še z (od oka) 4x manj otrok v cerkvah in župniščih kot v šolah (22 % katolikov in predvidevam in blizu 100 % otrok obiskuje šolo). In 10-15x manj (od oka) časa povprečen otrok na teden preživi v cerkvi in župnišču kot v šoli. 40 x 4 x 15 = ?

49106 ::

Vsekakor je potrebno nadzorovati in kaznovati tudi tiste učitelje, ki z učenci preživijo več časa, pa najsi gre za učitelja slovenščine ali verouka. Zakaj tako vneto braniš pedofile iz javnih šol?


nagobčnik je izjavil:


V ZDA je verjetno faktor še večji, ugibam, ker RKC ni tako razširjena.


V ZDA je RKC bolj razširjena. To bi ja moral vedeti. Tiste cifre, ki si jih potegnil iz riti, si jih lahko vtakneš nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

nagobčnik ::

49106 je izjavil:



V ZDA je RKC bolj razširjena. To bi ja moral vedeti.

In God We Trust @ Wikipedia


Ni, med "božjimi" so protestantje bolj. Tudi po deležu populacije ne.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krščanstvo in Protestantizem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12724858 (22352) donfilipo
»

Napadi na pravico do anonimnega komuniciranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6830054 (26396) FrizzleFry
»

Ali koran res poziva k terorizmu/nasilju do nevernikov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14929920 (27251) JanK
»

Župnik za spolne napade dobil pogojno kazen (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9418807 (17193) atubbuta

Več podobnih tem