» »

Budget "audiophile"

Budget "audiophile"

««
12 / 19
»»

Machete ::

Hvala vsem za informacije bom, ko bo čas malo pregledal ponudbo. @Darko!: saj meni je ok, če dobiš za 500 eur zvočnike za 500 in za jurja za jurja. Samo, da pač ne dobiš za jurja 200 eurške. ps: Leonard je bil še boljši v živo. Vsakič ;)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Okapi ::

Ena od velikih prevar potrošniške družbe je, da je kakovost v direktni korelaciji s ceno. Ni. Precej siguren (ampak ne 100%) si lahko, da so zvočniki za 3000 evrov boljši od zvočnikov za 300 evrov, ampak niti slučajno pa ne moreš biti prepričan, da so zvočniki za 1000 evrov boljši od zvočnikov za 500 evrov. Čisto lahko je ravno obratno.

In pri zvočnikih je za po vrhu še tako, da se kakovosti z instrumenti v bistvu ne da pomerit. Na slepem testu bodo eni rekli, da so zvočniki za 1000 evrov boljši od tistih za 500 evrov, eni bodo rekli, da so tisti za 500 evrov boljši, eni pa ne bodo slišali razlike.

Meizu ::

Na slepem testu bodo eni rekli, da so zvočniki za 1000 evrov boljši od tistih za 500 evrov, eni bodo rekli, da so tisti za 500 evrov boljši, eni pa ne bodo slišali razlike.


Zelo težko boš ocenil, da so zvočniki za 500eur boljši od tistih za 1000eur, ampak to pod pogojem, da točno veš, kaj moraš slišat. Jaz kvaliteto zvočnikov vedno ocenjujem pretežno po sposobnosti layeringa, torej, koliko je zvočna slika jasna in pregledna (z jasno razmejenimi zvoki inštrumentov), oziroma, koliko speštana (ceneši zvočniki).

Sama barva zvoka je sekundarnega pomena, profi zvočnik tako ali tako ne bi smel barvat zvoka, s čimbolj flat sliko. Pri consumer level zvočnikih, kjer je EQ poljubna risba alpskega reliefa, tam je pa potem itak res odvisno od preferenc, predvsem pa sobe, v kateri jih poslušaš.

neocodexx ::

Kar se tiče EQ bom sam to omenil da okdar sem nadgradil na resiver z vgrajeno MultiEQ kalibracijo je to dan pa noč v primerjavi kako špila brez. Tak da če je še kdo na "starih dobrih" resiverjih brez te tehnologije, resno priporočam v razmislek.

Meni je avtomatski EQ naredil več kot boljši zvočniki, močenejše pojačalo, ali tretiranje sobe. In ni samo to navaden EQ, kdor še mogoče ne ve - Audyseyjev sistem je dinamičen, in popravi glavni problem pri zvoku: nelinearnost na nižjih in srednjih glasnostih, ko ni dovolj mid basa, "ne špila dovolj polno in živo" - moment, v katerem smo se zagotovo vsi že znajdli ko instiktivno sežemo po volumnu, saj se najlepše sliši takrat ko je na glas.

Njihovi inženirji se to dobro zavedajo in to ni problem v nelinearnosti zvočnikov ampak v tem, kako človeško uho zvok dojema, ker smo na različne frekvence različno občutljivi. Tako da so naredili tak algoritem, ki EQ dinamično prilagaja glede na glasnost poslušanja, ter naredi zvok na vseh nivojih enakemorno poln in zadovoljiv.

Preverjeno deluje, in še več nastavitev intenzivnosti algoritma imaš, tako da se za vsakega nekaj najde.

Meni je avtomatska kalibracija popravila predvsem presežek midov v 3way sistemu, kar bi bilo na roke zelo težko nastaviti, je polovil vse nianse res zelo dobro in sem tako zadovoljen da sploh nimam kaj za popravljati. Večja polnost zvoka in enakomeren bas skozi vse nivoje glasnosti je pa še dodaten plus, ki pa se bo zagotovo poznal na vseh sistemih.

Zgodovina sprememb…

p0f ::

neocodexx je izjavil:

Kar se tiče EQ bom sam to omenil da okdar sem nadgradil na resiver z vgrajeno MultiEQ kalibracijo je to dan pa noč v primerjavi kako špila brez. Tak da če je še kdo na "starih dobrih" resiverjih brez te tehnologije, resno priporočam v razmislek.

Meni je avtomatski EQ naredil več kot boljši zvočniki, močenejše pojačalo, ali tretiranje sobe. In ni samo to navaden EQ, kdor še mogoče ne ve - Audyseyjev sistem je dinamičen, in popravi glavni problem pri zvoku: nelinearnost na nižjih in srednjih glasnostih, ko ni dovolj mid basa, "ne špila dovolj polno in živo" - moment, v katerem smo se zagotovo vsi že znajdli ko instiktivno sežemo po volumnu, saj se najlepše sliši takrat ko je na glas.

Njihovi inženirji se to dobro zavedajo in to ni problem v nelinearnosti zvočnikov ampak v tem, kako človeško uho zvok dojema, ker smo na različne frekvence različno občutljivi. Tako da so naredili tak algoritem, ki EQ dinamično prilagaja glede na glasnost poslušanja, ter naredi zvok na vseh nivojih enakemorno poln in zadovoljiv.

Preverjeno deluje, in še več nastavitev intenzivnosti algoritma imaš, tako da se za vsakega nekaj najde.

Meni je avtomatska kalibracija popravila predvsem presežek midov v 3way sistemu, kar bi bilo na roke zelo težko nastaviti, je polovil vse nianse res zelo dobro in sem tako zadovoljen da sploh nimam kaj za popravljati. Večja polnost zvoka in enakomeren bas skozi vse nivoje glasnosti je pa še dodaten plus, ki pa se bo zagotovo poznal na vseh sistemih.


Ravno pravi cas si se oglasil :)) :)) Sem se obdan z oblackom pare od vceraj...

Pred kaksnim letom sem Audisseyev MultiEQ XT32 kalibriral na 5.1 sistemu, ugotovil, da je zvok obupen in mikrofon in ostalo kramo zbasal nazaj v vreco.

Skalibriral zvocnike z metrom in sluhom.

In lej si ga vraga, vceraj me zagrabi, da ga se enkrat sprobam, da "prvic nekaj ni slo prav". By the book, subwoofer na 50%, crossover do konca, razdalja med tockami merjenja ne vec kot 60cm, mikrofon v vseh 8 merjenjih na visini uses.

Po 20 minut pinganja, rezultat: celoten zvok mi visi v desno, ni vec jasno definirane smeri zvoka. Subwoofer mi je utisal do te mere, da ni imel vec funkcije (8 tockovna kalibracija my ass).

Zabrisal nazaj v omaro, ne potegnem vec ven. K sreci sem poslikal prejsnje nastavitve.

Samo stran od teh jajc oz. bom rekel tako, ce celo zivljenje poslusas glasbo na zvocniku v televizorju ali na slusalkah iz pralnega praska in zamenjas v za silo spodobene zvocnike, potem zadeva naredi dobro delo. Ce si malo bolj kriticen ali pa razvajen s strani vsaj povprecnih zvocnikov, je zadeva obupna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

neocodexx ::

Meni ni jasno kako je tebi to narobe izmerilo, ker kaj naredi MultiEQ:

- zmeri razdalje (meni jih je do centimetra točno, in na sluh se sliši pravilno)
- uredi EQ linearnost (pri meni ogromna izboljšava)

Glede ravnovesja glasnosti suba in ostalih zvočnikov tudi ni bilo problema, lahko samo sklepam da je nekaj šlo narobe pri meritvah. 60cm se mi zdi nekoliko velika razdalja med točkami, mislim da bi moralo biti nekoliko manj (30?).

Da ti je zvok vleklo v desno, koliko je pa odstopanja bilo v razdaljah od zmerjenih?

Kako pa kaže EQ krivulja, in če si popravil razdalje, kakšen je vtis?

Si preveril ves nastavitve (midrange compensation, kompresija, dynamic volume, reference offset..?) Če kakšno stvar nastaviš ko ne potrebuješ je lahko kar precej razlike.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Meni je samodejna kalibracija na Pioneerju tudi zelo dobro uredila zvok. Kot bi imel nove, bolje zvočnike.

neocodexx ::

Pa tudi to me zanima kako si skalibriral zvočnike "s sluhom" če brez Audysey mobilne aplikacije sploh ne moreš natančno urejati EQ krivulje. Moj Denon sicer ima en osnovni 7 točkovni EQ ampak to je zelo, zelo omejeno in si s tem nisem mogel kaj veliko pomagati, v primerjavi z MultiEQ appom kjer imaš za EQ popolnoma proste roke.

Jaz bi predlagal da daš MultiEQju še eno priložnost, dobro prečitaš vsa navodila kaj katera funkcija dela, in se držiš max razdalje, če se zdaj spomnim mislim da so predlagali celo da je absolutni maximum 20cm katerega sem se tudi jaz držal, in ne 60! V bistvu bi morala biti razdalja točna temu kot so sedežna mesta na trosednem fotelju (mislim da je okoli 20 cm), in potem ne več kot enaka razdalja spredaj in zadaj (in ne mereti za foteljem da je prekrit mikrofon kot kaže slika na appu, ampak malo nad).

p0f ::

neocodexx je izjavil:

Pa tudi to me zanima kako si skalibriral zvočnike "s sluhom" če brez Audysey mobilne aplikacije sploh ne moreš natančno urejati EQ krivulje. Moj Denon sicer ima en osnovni 7 točkovni EQ ampak to je zelo, zelo omejeno in si s tem nisem mogel kaj veliko pomagati, v primerjavi z MultiEQ appom kjer imaš za EQ popolnoma proste roke.

Jaz bi predlagal da daš MultiEQju še eno priložnost, dobro prečitaš vsa navodila kaj katera funkcija dela, in se držiš max razdalje, če se zdaj spomnim mislim da so predlagali celo da je absolutni maximum 20cm katerega sem se tudi jaz držal, in ne 60! V bistvu bi morala biti razdalja točna temu kot so sedežna mesta na trosednem fotelju (mislim da je okoli 20 cm), in potem ne več kot enaka razdalja spredaj in zadaj (in ne mereti za foteljem da je prekrit mikrofon kot kaže slika na appu, ampak malo nad).


V navodilih pise 60cm max. Appa nimam in ga ne bom imel, nimam kompatibilnega telefona, virtualke se mi pa zaradi tega ne da postavljat. Urejal sem pod manual, z izklopljenim MultiEQjem, je bil pa rezultat boljsi od MultiEQja. Pac celotna zadeva je kar se mene tice cisto razocaranje - oz. bom rekel, da je po pricakovanjih. Nisem pricakoval nicesar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

neocodexx ::

Tudi jaz nisem imel dobrih pričakovanj, in me je zato tudi tako pozitivno presenetilo. Pričakoval sem kot ti, da bo verjetno še slabše, in tudi nisem verjel drugim ki so hvalili, da kako bo avtomatika prišla blizu temu kar mojemu ušesu paše, ampak se je res izkazalo.

Bi vseeno predlagal da poskušiš še enkrat z razdaljo cca 20 cm. Kar se tiče crossoverjev, fronti morajo biti prednastavljeni na SMALL in ročno popravi na 60hz, meni jih Audysey privzeto da na 40 kar je preveč za večino towerjev s 16cm driverji, če bi imel 20cm potem ja.

Mogoče zato tudi nisi imel basa. Ker če daš na 40 ali full range, razdeli del bremena na front sistem in sub potem toliko manj igra še posebej v "višjih" predelih glede na nastavljen front crossover. Nekateri celo predlagajo fronte na 80, ker naj bi imel MultiEQ nekoliko boljši algoritem za sub response kot front low, ampak meni paše da so na 60, lepo igrajo (imam pa še par dodatnih 20cm front basov, ki pokrijejo 30-60hz, zato ne morem iti nižje ker bi tudi te odrezalo, ampak mora bit na 60 ker se drugače začnejo 16ke pačiti).

Zgodovina sprememb…

p0f ::

neocodexx je izjavil:

Tudi jaz nisem imel dobrih pričakovanj, in me je zato tudi tako pozitivno presenetilo. Pričakoval sem kot ti, da bo verjetno še slabše, in tudi nisem verjel drugim ki so hvalili, da kako bo avtomatika prišla blizu temu kar mojemu ušesu paše, ampak se je res izkazalo.

Bi vseeno predlagal da poskušiš še enkrat z razdaljo cca 20 cm. Kar se tiče crossoverjev, fronti morajo biti prednastavljeni na SMALL in ročno popravi na 60hz, meni jih Audysey privzeto da na 40 kar je preveč za večino towerjev s 16cm driverji, če bi imel 20cm potem ja.

Mogoče zato tudi nisi imel basa. Ker če daš na 40 ali full range, razdeli del bremena na front sistem in sub potem toliko manj igra še posebej v "višjih" predelih glede na nastavljen front crossover. Nekateri celo predlagajo fronte na 80, ker naj bi imel MultiEQ nekoliko boljši algoritem za sub response kot front low, ampak meni paše da so na 60, lepo igrajo (imam pa še par dodatnih 20cm front basov, ki pokrijejo 30-60hz, zato ne morem iti nižje ker bi tudi te odrezalo, ampak mora bit na 60 ker se drugače začnejo 16ke pačiti).


Zvocnike sem imel na small, crossoverjev se pa nisem dotikal, razen na subwooferju... ajde, grem vrzt v smeti se en vecer, bo zena spet vesela, ko bo ob dveh zjutraj pingalo :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

neocodexx ::

Cca 20 do 25cm, small 60hz front, ostale crossoverje pa glede na velikost driverjev kar zmorejo (jaz imam 110hz za 13cm centre in surrounde), izklopi LFC in kompresijo če jih je samodejno omogočil, pa poročaj.

Seveda ne pozabit preizkusi še med flat in referenčno krivuljo. Flat za bolj agresiven in odprt zvok, reference za nevtralen "filmski" standard.

Zanima me predvsem če ti bo vsaj razdalje pravilno zmerilo, ker če ti jih ni potem je že v štartu nekaj narobe.

Jaz nisem rabil preveč prčkati po krivulji in ostalih funkcijah v appu (ima še par dodatnih nastavitev kot midrange compensation, rolloff krivulje) je že po defaultu bilo dovolj dobro, ampak pride app zelo prav za shranjevanje in menjavo različnih profilov, če so ti rezultati seveda všeč.

Zgodovina sprememb…

p0f ::

neocodexx je izjavil:

Jaz nisem rabil preveč prčkati po krivulji in ostalih funkcijah v appu (ima še par dodatnih nastavitev kot midrange compensation, rolloff krivulje) je že po defaultu bilo dovolj dobro, ampak pride app zelo prav za shranjevanje in menjavo različnih profilov, če so ti rezultati seveda všeč.


...

p0f je izjavil:

Appa nimam in ga ne bom imel, nimam kompatibilnega telefona, virtualke se mi pa zaradi tega ne da postavljat.

DamijanD ::

a ta kalibracija je potem stalno v uporabi - tudi pri poslušanju glasbe ali samo v "video" načinu? Jaz nekako sploh nisem pomislil, da bi to delal, ker imam samo 2 zvočnika...

neocodexx ::

Če želiš jo lahko ugasneš ali imaš vklopljene samo za določene zvočnike (front ali full bypass), odvisno od resiverja, na mojem Denonu sta še dva profila ki v celoti shranita vse nastavitve (EQ, kretnice, časovni zamiki).

Tudi če imaš samo dva zvočnika, ali če bi bil samo 1, lahko poskusiš če ti bo popravil linearnost in dinamiko na nižjih glasnostih. Intezivnost dinamičnega EQ (predvsem se pozna na basu) lahko na MultiEQ32 dodatno prilagodiš z 0, -5, -10 ali -15db offseta - občutljivosti.

Darko! ::

Okapi je izjavil:



In pri zvočnikih je za po vrhu še tako, da se kakovosti z instrumenti v bistvu ne da pomerit. Na slepem testu bodo eni rekli, da so zvočniki za 1000 evrov boljši od tistih za 500 evrov, eni bodo rekli, da so tisti za 500 evrov boljši, eni pa ne bodo slišali razlike.


Odvisno kaj razumeš pod kakovost. Kakovost akustičnega inženiringa z lahkoto pomeriš. Recimo na audiosciencereview imaš nebroj meritev in si vsak lahko ogleda razliko med nekim Neumanon, Genelecom, Revelom ali pa celo Kefom na eni strani in ta drugimi zvočniki, ki so nastajali tako, da so zbili skupaj kišto, nabasal drajverje not in spreminjali kretnico tok dolg, da se je približno normalno slišal.

Je pa res, da med vrhunsko akustično znanostjo in vrhunskim bajaličarstvom ni dosti razlike. Ker tako kot obstaja Dynaudio Jupiter Lab in podobna čudesa, obstaja tudi Troels Gravesen in podobni modeli, ki razumejo, da ušesa niso v neposredni korelaciji z meritvami.

Zanimiv poizkus neposredne primerjave.
Slušalke so v tem primeru obvezne.

neocodexx ::

Zakaj slušalke? Se ne bi bolje slišalo na dejanskem hifi sistemu?

p0f ::

neocodexx je izjavil:

Zakaj slušalke? Se ne bi bolje slišalo na dejanskem hifi sistemu?


Bolj natancne so, zvocniki imajo veliko interakcije s sobo, slusalke pa so kot bi si sobo dizajnirano za cim bolj natancen zvok nataknil na usesa. Verjetno lahko enako naredis s sobo, samo za neprimerno vecje stroske, da sploh ne omenjam neskoncne napore prepricati zeno, da pa res rabi tiste grdo izolacijo na njeni najbolj priljubljeni omari in da mora vaza z rozami res stran. Ergo, vlozek v slusalke je neprimerno manjsi, kot, ce hoces enak zvok imeti v sobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

Machete ::

Mater playroom ima 35% dražje enake modele kot electronic4you. Škoda za njih.
Zaenkrat v izbiri:

https://sonusart.si/zvocniki/bookshelf-...
https://sonusart.si/zvocniki/bookshelf-...
https://sonusart.si/zvocniki/bookshelf-...
https://www.electronic4you.si/klipsch-r...

Sedaj pa gledat yt videote s strici s sivimi dolgimi lasmi in kozjimi bradami :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

neocodexx ::

p0f je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Zakaj slušalke? Se ne bi bolje slišalo na dejanskem hifi sistemu?


Bolj natancne so, zvocniki imajo veliko interakcije s sobo, slusalke pa so kot bi si sobo dizajnirano za cim bolj natancen zvok nataknil na usesa. Verjetno lahko enako naredis s sobo, samo za neprimerno vecje stroske, da sploh ne omenjam neskoncne napore prepricati zeno, da pa res rabi tiste grdo izolacijo na njeni najbolj priljubljeni omari in da mora vaza z rozami res stran. Ergo, vlozek v slusalke je neprimerno manjsi, kot, ce hoces enak zvok imeti v sobi.


Ok v tem primeru razumem logiko, ampak če že imaš postavljen nek spodoben sistem zakaj bi potem še vedno šel na slušalke za testiranje kvalitete posnetka, ocenjevanje. Mogoče se motim, ampak recimo pri meni kljub temu da nisem akustično tretiral svoje sobe lahko na svojem sistemu veliko več slišim, slušalke mi ne pridejo blizu. Ne bojo nikoli zmogle reproducirati basa in zvočnega staga kot si ga želim in sem ga navajen.

Zimonem ::

Rože, zavese in podobno so ponavadi ravno toliko audiofolske kot tisti grdi kosi pene. Ustvarjajo disperzijo in blažijo odboje.

Ampak če si nagnjen na kaligrafijo z eqjem ti itak ni pomoči. Glih in glup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Zimonem ::

Machete je izjavil:

Mater playroom ima 35% dražje enake modele kot electronic4you. Škoda za njih.
Zaenkrat v izbiri:

https://sonusart.si/zvocniki/bookshelf-...
https://sonusart.si/zvocniki/bookshelf-...
https://sonusart.si/zvocniki/bookshelf-...
https://www.electronic4you.si/klipsch-r...

Sedaj pa gledat yt videote s strici s sivimi dolgimi lasmi in kozjimi bradami :D

Poglej še tole.
Sam se po letu ali pol ne znam odločit ali je zvočnik prenatancen ali ne.

Darko! ::

neocodexx je izjavil:

Zakaj slušalke? Se ne bi bolje slišalo na dejanskem hifi sistemu?


Ker to ni navaden stereo posnetek, ampak je narejen z binauralnim mikrofonom

https://en-de.neumann.com/ku-100


Želenega efekta dejanske globine in sounstejdža "kot bi bil sredi dogajanja" na klasičnem stereo sistemu v tem primeru ne moreš dobit, razen če bi zvočnike vtaknil direkt v ušesa.

To pa je mal težko, ane. Še posej v tvojem primeru, ko jih imaš tok in tolikšne, da ti še v sobo komaj pašejo :)

Tak posnetek je namenjen slušalkam, saj samo na njih lahko v uho pride samo tisti zvok, ki je bil posnet s posameznim mikrofonom v ušesu lutke. Kakor pa imaš zvočne omarice, do tvojega ušesa prideta oba zvoka. Tako iz desnega, kot iz levega zvočnika. In tvoja percepcija zvoka, ki jo ustvarijo možgani, je potem drugačna, popačena. Ne dobiš dejanskega efekta prostora.

Probaj. Saj najbrž imaš slušalke. Dobre so tud tiste iz praška. Slušalke za 50 EUR v tem primeru naredijo boljši soundstejdž kot sistem za 5000 EUR.

Ales ::

Lahko se tudi posluša čez res odlične slovenske slušalke: https://olloaudio.com/

p0f ::

neocodexx je izjavil:

p0f je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Zakaj slušalke? Se ne bi bolje slišalo na dejanskem hifi sistemu?


Bolj natancne so, zvocniki imajo veliko interakcije s sobo, slusalke pa so kot bi si sobo dizajnirano za cim bolj natancen zvok nataknil na usesa. Verjetno lahko enako naredis s sobo, samo za neprimerno vecje stroske, da sploh ne omenjam neskoncne napore prepricati zeno, da pa res rabi tiste grdo izolacijo na njeni najbolj priljubljeni omari in da mora vaza z rozami res stran. Ergo, vlozek v slusalke je neprimerno manjsi, kot, ce hoces enak zvok imeti v sobi.


Ok v tem primeru razumem logiko, ampak če že imaš postavljen nek spodoben sistem zakaj bi potem še vedno šel na slušalke za testiranje kvalitete posnetka, ocenjevanje. Mogoče se motim, ampak recimo pri meni kljub temu da nisem akustično tretiral svoje sobe lahko na svojem sistemu veliko več slišim, slušalke mi ne pridejo blizu. Ne bojo nikoli zmogle reproducirati basa in zvočnega staga kot si ga želim in sem ga navajen.


Bojo pa sposobne reproducirat natancno to, kar je bilo posneto. Sicer imas slabe sluzalke, kar je danes pogost pojav, zaradi mularije vsake pridejo s poudarjenim basom ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

p0f ::

Ales je izjavil:

Lahko se tudi posluša čez res odlične slovenske slušalke: https://olloaudio.com/


Hm, gledam samo frekvence, hudo podobno sennheiser hd 558 samo za 4x ceno (oz. 2x, 558 so bile pod 100 eurov pred dvema letoma, nategovanje trgovcev se izgleda nadaljuje, danes so ~200 eurov).

Machete ::

Zimonem je izjavil:


Sam se po letu ali pol ne znam odločit ali je zvočnik prenatancen ali ne.

Ni jih nekaj veliko naprodaj, razen uvoza iz uk.

Zaenkrat finalisti:
(izbor glede na pregledane yt RWje)

Elac DBR62 - Domnevni čudežni deček, za nizko ceno.
http://www.audio-serum.si/trgovina/elac...

Rega RX 1 - Zna bit ok. Nimam še dovolj info atm.
http://www.audio-serum.si/trgovina/rega...

Rega Kyte - Cena, majhnost*, pozitivni rw. (*Ker nimam najbolj primerno za stojalo (pohištvo). Po sili razmer peredelam, če ne bo šlo brez stojal).
https://www.hifisound.de/Hifi-Component...

DYNAUDIO EMIT 20 - Generalno ni slabega rwja te firme, ni pa pametnih info o tem modelu.
https://www.hifisound.de/Hifi-Component...

KEF LS50 Meta - Sicer najdražji, ampak skačejo iz vsakega grma, kot best seler in dobra kvaliteta. Privlači me dizajn, hype in pa 1 driver only, ker mogoče je tako bolje za dodatno sub.
https://www.amazon.de/-/en/LS50-Meta-Sp... T1CYZ/

Pogojno gledam za LS50 mini, čisto zaradi velikosti, ker pribijam itak redko in imam švoh AVR, če prav berem specse.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Machete ::

AVR 460: 60 Watts x 7, seven channels driven at full power at 8 ohms, 20Hz - 20kHz, 0.07% THD, 420 watts total. AVR 360: 55 Watts x 7, 385 watts total.

To pomeni, da je max 60W, neglede na to, da sta samo stereo kanala priklopljena?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kuglvinkl ::

Machete je izjavil:

Zimonem je izjavil:


Sam se po letu ali pol ne znam odločit ali je zvočnik prenatancen ali ne.

Ni jih nekaj veliko naprodaj, razen uvoza iz uk.

Zaenkrat finalisti:
(izbor glede na pregledane yt RWje)

Elac DBR62 - Domnevni čudežni deček, za nizko ceno.
http://www.audio-serum.si/trgovina/elac...

Rega RX 1 - Zna bit ok. Nimam še dovolj info atm.
http://www.audio-serum.si/trgovina/rega...

Rega Kyte - Cena, majhnost*, pozitivni rw. (*Ker nimam najbolj primerno za stojalo (pohištvo). Po sili razmer peredelam, če ne bo šlo brez stojal).
https://www.hifisound.de/Hifi-Component...

DYNAUDIO EMIT 20 - Generalno ni slabega rwja te firme, ni pa pametnih info o tem modelu.
https://www.hifisound.de/Hifi-Component...

KEF LS50 Meta - Sicer najdražji, ampak skačejo iz vsakega grma, kot best seler in dobra kvaliteta. Privlači me dizajn, hype in pa 1 driver only, ker mogoče je tako bolje za dodatno sub.
https://www.amazon.de/-/en/LS50-Meta-Sp... T1CYZ/

Pogojno gledam za LS50 mini, čisto zaradi velikosti, ker pribijam itak redko in imam švoh AVR, če prav berem specse.



Kef ima dva dricerja iirc.
Your focus determines your reallity

Machete ::

Aha. Saj ls50 mini tudi ni majhen, samo je older od Meta.
Pravzaprav mi KEF niti ni všeč, kar sem poslušal primerjav.
Predvsem Rock je čuden, kot iz neke kovinske sobe. Tole na koncu z Queen of the stone age, me je prepričalo da LS50 niso zame.


Dejansko bom vzel tole, če ga res lahko kupim za tole ceno. Ker RWji so killer. Narejeno v IT in še 250 eur manj, kot so pri nas.
https://www.audioimpact.it/en/bookshelf...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ales ::

p0f je izjavil:

Ales je izjavil:

Lahko se tudi posluša čez res odlične slovenske slušalke: https://olloaudio.com/


Hm, gledam samo frekvence, hudo podobno sennheiser hd 558 samo za 4x ceno (oz. 2x, 558 so bile pod 100 eurov pred dvema letoma, nategovanje trgovcev se izgleda nadaljuje, danes so ~200 eurov).

Zgolj frekvenčni odziv še ni dovolj za primerjavo slušalk, pa tudi ne vem, če je ravno podoben?

Recimo (HD558 in HD559 niso čisto iste slušalke, so pa zelo podobne):

https://diyaudioheaven.wordpress.com/he...

https://diyaudioheaven.wordpress.com/he...

https://diyaudioheaven.wordpress.com/he...

https://diyaudioheaven.wordpress.com/he...

Kje si pa gledal test za HD558?

Darko! ::

Machete je izjavil:

niti ni všeč, kar sem poslušal primerjav.
Predvsem Rock je čuden, kot iz neke kovinske sobe.


Po tehničnih parametrih in estetiki dizajna se preko youtuba spikerje da primerjat, ker se bistvene informacije ne izgubijo. Po zvenu pa ... in na podlagi tega bit prepričan, da veš kako se bo neka zvočna omarica dejansko slišala ... to pa ni ravno za počet, no.

To je tako, kot, da bi trdil, da si videl Božička in da ta dejansko obstaja. Lahko, da obstaja. Ne vemo. Ampak veliko bolj verjetno je, da se je v njega našemil sosed.
Podobno se na teh youtube videih zdi, da slišiš kako neka zvočna omarica zveni. Lahko, da slišiš. Ne moreš vedet. Ampak veliko bolj verjetno je, da slišiš zven vsega ostalega.


Slišiš tvojo sobo in v njej tvoje zvočnike (v najboljšem primeru tvoje slušalke), preko tvoje elektronike, tvojega D/A konverterja, neskončnega interneta, kompresije, A/D konverzije, sumljivega mikrofona, nekalibrirane jakosti na ojačevalcu in ostale feršterkarije z neznanim vplivom na testirano zvočno omarico.

Dejanski zven zvočnih omaric se v tem primeru izgubi v času in prostoru.
Kot solze v dežju.

Machete ::

Razumem Darko, ampak nimam časa ne volje se sprehajati po Sloveniji. Ni mi blizu koncept šetanj po trgovinah in doktoriranja s prodajalci, ki se radi pogovarjajo, na koncu so pa še vedno prodajalci. Pa še itak je vse drugače potem doma, ker soba in oprema je vsaka unikatna. Mogoče že, če bi dal za zvočnike 10k eur ali več. Ne pa za tisočaka.
Sem pa že dobil 'Lumina II' za 930€ in sem zelo zadovoljen. Razlika med prejšnjimi piksnami za 150 eur je očitna. Še višino si moram zrihtat in je to to. Potem počasi enkrat se podam še v AVR menjavo. Cardas kabli pa so v predalu že kakih 5 let, bodo pa še malo počakali, ker jih v trenutni AVR ne morem vtaknit :S
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

TheHijacker ::

Imam Logitech Z906 zvočnike (5.1), monitirane na steno, kabli skriti v ceveh v steni. Na TV so povezani z optičnim kablom. Na njih imam tudi na analogni vhod iz Google Chromecast audio. Za gledanje TV-ja uporabljam Google Chromecast With Google TV. Na njem dela HBO Max, T-2 TV aplikacija, Kodi, ... Deluje brez težav passthrue in zvočniki znajo dekodirat AC3, DTS, itd.

Malce tipam, da bi vse skupaj posodobil. Seveda za denar, da ne sproži alarma pri ženi. Rad bi:

    - bolšji zvok

    - 5.1 kot sedaj

    - mrežni nadzor glasnosti, menjave vhodov, itd

    - podpora v Home Assistantu


Kaj predlagate?

Machete ::

Sorry Hijacker, da ti hijackam vprašanje.

Še eno vprašanje imam. Ali so ti zvočniki na stojalih vijačeni spodaj, ali samo postavljeni? Rabim kak standard gledat, ali bo karkoli naročim ok?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kuglvinkl ::

TheHijacker je izjavil:

Imam Logitech Z906 zvočnike (5.1), monitirane na steno, kabli skriti v ceveh v steni. Na TV so povezani z optičnim kablom. Na njih imam tudi na analogni vhod iz Google Chromecast audio. Za gledanje TV-ja uporabljam Google Chromecast With Google TV. Na njem dela HBO Max, T-2 TV aplikacija, Kodi, ... Deluje brez težav passthrue in zvočniki znajo dekodirat AC3, DTS, itd.

Malce tipam, da bi vse skupaj posodobil. Seveda za denar, da ne sproži alarma pri ženi. Rad bi:

    - bolšji zvok

    - 5.1 kot sedaj

    - mrežni nadzor glasnosti, menjave vhodov, itd

    - podpora v Home Assistantu


Kaj predlagate?


Sonos combos? Ne vem, kolk je budgeta.
Your focus determines your reallity

Darko! ::

Machete je izjavil:


Še eno vprašanje imam. Ali so ti zvočniki na stojalih vijačeni spodaj, ali samo postavljeni? Rabim kak standard gledat, ali bo karkoli naročim ok?


Svobode nimam nič, ker imam mancave postavitev - v sredini TV, levo, desno zvočnika. Ne smeta bit previsoka, ker imam neko pohištvo na katerih sta ca 40 cm od tal.


A si se premislil ?

Lumino nimaš kam ušraufat ker nimaš matic v njih in zanje ne obstajajo namenska stojala s to možnostjo.
Če boš vseeno šraufal, boš pa zjebal bass port, ker je spodaj.

Rabim kak standard gledat, ali bo karkoli naročim ok?

Glede na dovršeno estetiko zvočne omarice morajo biti stojala predvsem - lepa zaboga ;)


ps.:
Če hočeš kaj več o stojalih slišat, si pa vzem 20 minut. Vse je lepo razložen, brez prodajanja hajfi bučk.

https://video.dynaudio.com/should-i-get...

Machete ::

OK hvala ti. Nisem se premislil, samo bom pač sčaral nekaj, ker višina je pomembna.
Malo razmišljam celo, da samo podložim s poševno podlogo. Trenutno imam spredaj podložene, da so malo bolj v zrak obrnjeni. Sam ne vem a je to ok praksa, ali ni ok. Prodajajo vidim tudi take kajle, za bolj mizne situacije.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

neocodexx ::

TheHijacker je izjavil:

Imam Logitech Z906 zvočnike (5.1), monitirane na steno, kabli skriti v ceveh v steni. Na TV so povezani z optičnim kablom. Na njih imam tudi na analogni vhod iz Google Chromecast audio. Za gledanje TV-ja uporabljam Google Chromecast With Google TV. Na njem dela HBO Max, T-2 TV aplikacija, Kodi, ... Deluje brez težav passthrue in zvočniki znajo dekodirat AC3, DTS, itd.

Malce tipam, da bi vse skupaj posodobil. Seveda za denar, da ne sproži alarma pri ženi. Rad bi:

    - bolšji zvok

    - 5.1 kot sedaj

    - mrežni nadzor glasnosti, menjave vhodov, itd

    - podpora v Home Assistantu


Kaj predlagate?


Optika dolgoročno te bo omejevala na nižjo kvaliteto, ampak samo za filmske posnetke (Kodi), mislim pa da že tudi DD+ ki se uporablja za streaming ne gre čez optiko več, ker je višji bitrate. Bi bilo dobro razmislit da se tole zamenjat na HDMI sistem. Jaz bi rekel da že opazim (resda majhno) razliko med DD+ in TrueHD/Master na svojem sistemu, kaj šele med navadnim močno kompresiranim DD.

Za smiselno nadgradnjo 5.1 Logitecha bo treba sežti v denarnico okoli 3.000EUR, ampak ne bo ti žal:

~cca 800-1300EUR za AVR (predlagam Denon X3700)
~cca 2000EUR za zvočnike (nekaj takega bi bilo idealno)

Tole je že kar konkretna nadgradnja, nekih vmesnih poti pa ni. Boš dal par sto evrov manj za AVR, ti bo manjkalo moči in funkcionalnosti (bi še šlo z X2700 če je res tesno), na modelu 3700 imaš še možnost sekundarnega suba - kar lahko dodatno nadgradiš kasneje, in prav tako predlagam, če imaš močno lokalizacijo (mene je motila, sem sedaj izredno zadovoljen z dual sub sistemom).

Tisti Triangle Borea se mi zdi odlična izbira, dobiš 3way s spodobnimi 16cm basi in 25cm avkiten sub za spodobno ceno, tu skoraj da ne moreš zajebat.

Že samo če pogledaš po velikosti membran, takoj vidiš da so tisti Logitechi igračka za otroke. In še niti ni tako drago, kar dobiš. Če se za tole odločiš, te bo prilepilo na sedež in se več ne boš dal premakniti iz dnevne. Seveda je to malo več denarja kot za tele amaterske sisteme in soundbare, ampak verjemi razlika je velika in za 3 čuke bi predlagano bila kar dobra kupčija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Ales ::

Korekten AV sistem po moje izgleda nekako takole:

- AV predojačevalec za dekodiranje zvoka in podobne neumnosti

- ločene izhodne stopnje, kvalitetnejši in močnejši par za prednji par zvočnikov, soliden in malo manj močan par za zadnji par zvočnikov in močnejša D klasa za sub

- brez centralnega zvočnika, 4.1 sistem

Dobri hi-fi zvočniki za prednji par, solidni manjši sateliti za zadnji par. Kolikor toliko soliden sub, da ni samo napihnjeno in čim nižje bas refleks ropotanje, kot je zdaj v modi.

In to je to.

Ni nobenega razloga, da ne bi človek mogel imeti soliden glasbeni + filmski setup. Pa sploh ni treba, da stane toliko. Še dodatna žalost je to, da se daje tisoče za sisteme, ki so milo rečeno zanič.

DamijanD ::

Jaz sem tudi mislil, da ne rabiš centralnega zvočnika; potem sem pa dostikrat slišal, da marsikdo govor v filmu bistveno bolje sliši/razloči, ko je dodal centralni zvočnik.

kuglvinkl ::

DamijanD je izjavil:

Jaz sem tudi mislil, da ne rabiš centralnega zvočnika; potem sem pa dostikrat slišal, da marsikdo govor v filmu bistveno bolje sliši/razloči, ko je dodal centralni zvočnik.


Tu sam sem to slišal.
Your focus determines your reallity

borut_p ::

Za filme je srednji a must. Celoten govor ti gre preko tega zvocnika, levi desni sta za ambient. Seveda mora biti dobro uravnotezen glede na druga dva, drugace je popaceno.

Jaz sem si postavil 3.1 sistem, zaenkrat ok

Ales ::

Možno! Sam zaenkrat nisem opazil tega, je pa res, da sem za prednja zvočnika postavil dva manjša Magneplanarja, ki sta za človeški glas in zvočno sliko odlična.

Bom še poeksperimentiral s centralnim zvočnikom, ob priliki. Kak zimski dan bo ravno prav za to...

Okapi ::

Če imaš dober stereo par, srednji ni potreben.

borut_p ::

Okapi je izjavil:

Če imaš dober stereo par, srednji ni potreben.


Definiraj dober ;) seveda lahko pozeneta super in nadomestita center.
Izkustveno pa je center plus levo desno boljsa izbira

DamijanD ::

Saj tukaj je tudi vprašanje ali je vir / AVR OK za brez centra.

neocodexx ::

Je možno brez centra, če ti je uspelo nastaviti perfektno stereo sliko.. Pa to veš, preden kupiš? Jaz sem jo in je za muziko super, ampak pri filmih (in tudi če se kaj gejma) bi pa pogrešal center. Pri glasbi pa seveda obvezno stereo.

Zdaj a se tu pogovarjamo o hifiju za glasbo ali home theather, je treba se vprašati. Uporabnik pred mano je spraševal predvsem za home theather, zato sem tudi predlagal tisti 5.1. komplet.

Aha, še en velik problem zakaj je dobro imeti center: ja, lahko ostaneš samo na "dobrem" stereo sistemu za filme/dialoge, poročila, podcaste... Ampak.

V centru bo dialog samo za tistega, ki posluša točno na izmerjeni in skalibrirani sredini. Čim se boš premaknil za centimeter vstran, se bo zvok že križal, in se ne sliši lepo. Če je prisoten center zvočnik, je ta problem veliko manj izrazit in se sliši naravno tudi iz drugih pozicij kot samo sredine.

Ales ::

Ima tvoj stereo sistem tako ozko območje, zunaj katerega se zvočna slika že podre? Da se nisi morda malo zaplezal z DSP-jem in številom različnih zvočniških enot? :D ;)

Sicer ne vem, zakaj se smejim. Moji Magneplanarji so med bolj zahtevnimi za postavitev. Imam pa morda to srečo, da imam ločen prostor za poslušanje glasbe in da sem dejansko lahko začel iz nule, ter prilagodil postavitev čisto vsega.

Če smo ravno pri tem, kaj kaj uporabljate za poslušanje glasbe? Zanimivo bi morda bilo prebrat, kaj se kaj skriva pri vas vseh doma...

Kateri ojačevalec, zvočniki, vir zvoka? Kake dobre slušalke morda?

Kaj ste kaj ravno prodali, kaj v kratkem kupujete? Kaj dobrega ste slišali v zadnjem času?

kuglvinkl ::

Ogledan mam marantz nr1200, to je 2.1 AVR, ker ga zelim uporabit tudi za zvok iz tv, poleg glasbe jasno.

Zvocniki pa SVS Prime, sub ko ko bo, ce bo.
Your focus determines your reallity
««
12 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi hi-fi sistem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
21539604 (10712) Ales
»

Pomoč pri nakupu zvočnikov do 250e (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
629614 (4473) Ricky_82
»

Stereo sistem za kvaliteten zvok

Oddelek: Zvok in slika
295903 (2586) Likalnik
»

Nakup integriranega ojacevalca

Oddelek: Zvok in slika
379613 (7806) CMpunk

Več podobnih tem