» »

Gorska kolesa, z dobrim geštelom (a brez amortizerjev)

Gorska kolesa, z dobrim geštelom (a brez amortizerjev)

HotBurek ::

Dobro jutro.


Začel sem gledat kolesa. In imam kar en malo težavo najdit kolo, ki ima dober geštel (se pravi, da zgleda lepo, uravnoteženo), ter da je brez amortizerjev. Idealno 20/24 inčev kolesa.

Trenutno imam BMX-a, ki ga sicer ne uporabljam. But I like it, in ga bom še uporabljal.


Skratka, všeč mi je cross-iš dizanj, ter "premajhno kolo" + "prevelik kolesar".

Primer: Husqvarna TC85




In sedaj kolesa. Všeč mi je tole kolo. Barve, gume, tudi amortizerji spredaj so prebavljivi. Ugibam, da je okvir premajhen zame, ker gre za otroško kolo. Vseeno, nisem pristaš (pre)velikih koles (tako gume, kot okvirji).



Potem tale je mogoče ok za osnovo. A prevelika kolesa (26, 29), okvir mi pa ni toliko všeč, ker je preveč dolgočasen. Mogoče je na koncu vse, kar je gut, zgolj barvna kombinacija.



Potem je tole downhill kolo, ki se mi zelo dopade. Verjetno bi moral biti grušt malenkost večji, ter daljša štanga za zic. A ima tak, zelo cross-iš stil, kar mi je všeč.



Kolo pa gledam tak, kateri bi imel zic na normalni višini za sedet in gonit. Torej, cross-iš stil okvirja, vožnja pa klasična po cesti.


Ste zasledili kakšna takšna lepa in zanimiva kolesa, z manjšim okvirjem in gumami, kot reči v mainstrim-u? Sploh taka, ki bi bila brez vzmetenja, a da zgledajo kot full-downhill.

Pa lep dan.


p.s.: A so inči pa cole eno in isto? Sej ne vem več...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window
  • spremenilo: HotBurek ()

bluefish ::

V naslovu: "Gorska kolesa ...," v tekstu: "vožnja pa klasična po cesti."

Če bi se rad še naprej matral z držo na kolesu, je BMX nekaj, kar ustreza tvojim zahtevam. Kaj fali obstoječemu?

Ali pa dirt-jump kolo:

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

kixs ::

Vsako kolo je narejeno za svoj namen. Ne mores imeti downhill za po cesti. Enostavno geometrija ne pase in zato tudi izgleda sedez nizek - ampak ko se spustis po strmem klancu, je se ta sedez skoraj previsok.

</head> ::

Tebi ničl ni jasno in zdaj v to zmedo želiš povlečt ostale.

Ne razumeš, kaj je gorsko kolo, ne razumeš zakaj so okvirji kolesa določenih velikosti in zakaj so kolesa določenih velikosti.
Vzmetenje nima veze s tvojimi zahtevami po napačnih dimenzijah kolesa.

Odločit se rabiš, al želiš neuporabno kolo, ki bo stalo v garaži in bo tebi estetsko všeč - predlagam da si kupiš sliko in jo obesiš v dnevni, druga varjanta je pa, da kupiš funkcionalno kolo, pri katerem se velikost določi glede na tvojo višino in potrebe/želje po uporabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: </head> ()

kixs ::

HotBurek je izjavil:



p.s.: A so inči pa cole eno in isto? Sej ne vem več...


Ja. Inci, cole in palci so eno in isto, cca 2,54cm.

HotBurek ::

bluefish

V naslovu: "Gorska kolesa ...," v tekstu: "vožnja pa klasična po cesti."

Tako je. Gorsko kolo, s katerm se voziš po klasičnih cestah, ki so občasno šudraste. Lakko se zapelješ tudi po gozdni poti. Takisto, kot z BMX-om. Le, da je z malo večjim kolesom/kvirjem napor nekoliko manjši.

kixs

Vsako kolo je narejeno za svoj namen.

Hvala za zaupne informacije. Pazi, da te ne ugrabijo.

Ne mores imeti downhill za po cesti.

Če si se ti tako odločil, vredu. Prosim, ne omejuj drugih.

/head

Tebi ničl ni jasno in zdaj v to zmedo želiš povlečt ostale.

Hvala za komentar in za zaupne informacije. Interpol te že išče.

Ne razumeš, kaj je gorsko kolo, ne razumeš zakaj so okvirji kolesa določenih velikosti in zakaj so kolesa določenih velikosti.

Če bi premogel bralno razumevanje, bi ugotovil, da ne iščem informaicij o "razumevanju". Ampak v osvnoi okvirje koles BMX/cross/20-24 coll stil.

Vzmetenje nima veze s tvojimi zahtevami po napačnih dimenzijah kolesa.

Kot prvo, vzmetenje ima veze z mojmi zahtevani. Le tega ne želim, a so mi okvirji, ki imajo vzmetenje, po obliki všeč. Kombinacije obeh (okvir brez vzmetenja a oblike kot tisti, ki ga imajo) iščem.
Kaj so napačne dimenzije koles, boš pa podebatiral sam s sabo. Meni so všeč 20-24 col, 26-27.5-29 so mi preveliki. Vidiš? Ti praviš o napačnih, jaz o prevelikih.

Odločit se rabiš, al želiš neuporabno kolo, ki bo stalo v garaži in bo tebi estetsko všeč - predlagam da si kupiš sliko in jo obesiš v dnevni, druga varjanta je pa, da kupiš funkcionalno kolo, pri katerem se velikost določi glede na tvojo višino in potrebe/želje po uporabi.

Hvala za ponudbo, a ne iščem ne ene ne druge.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

A110 ::

scott sub cros 50 z znizanim sedezem?

HotBurek ::

Še dve zanimivi kolesi.

Tale je rigid, tako je treba iskat (rigid mountain bike). A dolgočasen okvir,ter prevelika kolesa.



Tale zelo podobno, kot zgornji. Nezanimiv okvir.

root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

HotBurek ::

Evo, smo že bližje, fat cross like, zebra.

Seveda je s kolesom skraj vse, razen izgleda, narobe. Pre debela kolesa, a so ok 24 colska. Okvir je nekam debel, kot da bi bile notri baterije. Debelina ok, baterije not. Spredaj nima direkt zobnika, ampak nek vmesni pogon. Ni verige, zobnikov zadaj. Sprednje amortizerje bi spremenil zgolj v vilce.



Tale je tudi kar na mestu. Razen pogona (spet nek elektro). Pa vilce, da bi bile do vrha balance.





Vir: https://www.artstation.com/gb3d
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

gddr85 ::

za odrasle so ponavadi kolesa s 26/27.5" feltnami, zdej so najbrž tud 29", če rabiš čim krajši okvir pač gledaš small velikost, sicer pa to kar bi ti rad, boš najbrž najdel pod oznako dirt bajk, kasnej pa menjaš kar ti paše, magar če si daš spredaj dvojno krono z 200mm+ hoda, samo da bo kul zgledal, eni imajo to za red bull tekmovanja, ti boš imel za po cesti :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

HotBurek ::

magar če si daš spredaj dvojno krono z 200mm+ hoda, samo da bo kul zgledal

Ne ne, jst bi mel samo cevi, od osi do balance, svetlo zlate barve (al kaj je že tista, ki je pogosta pri dawnhilerskih amortizerjih), nobenega hoda.

Tisto, da bo kul zgledal, pa drži. 8-)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

gddr85 ::

ni problema, če je keš, vzameš eno fox40 in greš do servisa, da ti jo spustijo, kolker se da, al pa direkt pišeš na fox, če ti naredijo kakšno custom zadevo s samo 80-100 hoda, če ni keša pa sprej v zlati barvi ;)

btw, tista zlata barva (pri foxu kashima) je za to tam, da pomaga pri lubrikaciji in da je čim manj trenja, sam tega ti ne boš rabil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

HotBurek ::

Sam nimajo vsi.

Evo črna od lisice:



Vir: https://www.todomountainbike.net/bicicl...

Pa ni tolko gut, ker cevi ne pridejo toliko do izraza. No, odvisno od barve okvirja.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

kuall ::

burek gleda na izgled, ko kupuje kolo. to je podobno neumno kot une babe, ki se mučijo v visokih petah, ker izgledajo kul. zadnjič sem za eno hodil bi si kmalu gleženj zlomila v tisti peti pri hoji na ravnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

gddr85 ::

potem itak custom sestava, custom okvir, vilce in otroške 24" feltne, samo afaik ne pretiravat s headtube kotom, da se mu ne bo pri skoku iz pločnika na pol prelomil bajk :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

HotBurek ::

Še en lep okvir, le tiste rdeče vilce bi morale biti fiksne. Gor bi dal 24 col kolesa, pa feka full suspension vilce spredaj v zlati barvi.




Vir: https://www.vitalmtb.com/features/Flowr...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

kixs ::

Nikakor te ne omejujem, le nasvet ti dajem, da ne bos naredil kaksno neumnost. Geometrija okvirja mora biti za svoj namen. Imas firme, ki ti naredijo custom okvir. Potem pa gor obesis kar ti pase.

Za tebe je fat bike:

 x

x

Kayzon ::

Oprosti ampak grsih koles nisem videl dle casa haha,joj.

HotBurek ::

Še primer kolesa, ki je električni motor. A ima meni lepo obliko, razmerje med velikostmi koles, okvirja, nakloni vilc in sedeža.





Vir: https://newatlas.com/emx-electric-motoc...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

borut_p ::

HotBurek dela reklamo za kolesa, ne pa da bi karkoli kupoval

HotBurek ::

Karpiel Armageddon, good okvir, crazy vilce.

root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

HotBurek ::

Evo, kombinacija vilc in balance. Top.

Za tega je en pod narekovanje napisal "huck", kot tip kolesa.

root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

DamijanD ::

Sicer pa v časih disk bremz lahko na vsak okvir daš poljubno majhne obroče, ker nisi omejen s položajem zavor. Torej kupi okvir/kolo, ki ti je všeč in potem kupi 20/24 colske obroče in to je to.

ramon ::

Vseeno bolje, da malo skalkulira zaradi gonilnega ležaja...ali pa preizkusi preden kupi - da ne bodo pedali preveč blizu tlom. Sicer lahko vedno zamenja za krajšo gonilko, vendar ne vem če se dobi ravno vse kar bi hotel takoj...

DamijanD ::

Maš prav na BB višino sem pa čisto pozabil ;(

Superboyy ::

OP =


Drugač pa zakaj more bit brez amortizerjev?

Itak kupuješ bajk zarad šminke, ne uporabnosti - zakleneš amortizerje, če te motijo.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Konec koncev lahko tudi zamenja vzmetene vile za toge.

iso2000 ::

Mogoče kaj takega? Ta bi bil celo vozen, glede na zahteve...
https://www.hibike.com/salsa-mukluk-alu...
 Salsa

Salsa



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 495 96 97 98 )

Oddelek: Šport
4852722469 (760) issak
»

A naj kupim gravel bike ali ne? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Šport
696122664 (13832) issak
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5511506 (7148) Twixz
»

Katero gorsko kolo za 70k sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
778448 (7094) mile
»

Nakup kolesa

Oddelek: Šport
206536 (6104) R0K

Več podobnih tem