» »

Kasko

Kasko

beweiss ::

Ali je pri registraciji in zavarovanju novega avta potrebno takoj skleniti kasko (če ga želiš) ali lahko tudi kasneje?

UganiKdo ::

Lahko kasneje, bodo pa hoteli videt avto.

;-) ::

Kot je predhodnik povedal, lahko ga skleneš kasneje, ampak boš moral pokazati avto.

Ti pa ne priporočam tega, ker so sistemski popusti pri večini zavarovalnic naravnani tako, da ob sklenjenem AO in AO plus z dodajanjem kaska sistem samodejno doda popust ki se poračuna na vse, če ga kasneje dodajaš pa ne.

Bolj kot kasnejše dodajanje se splača odjava/prijava in nova polica.

GrX ::

Če je avto na leasing je kasko obvezen. Tako zahtevajo banke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

Mare2 ::

beweiss je izjavil:

Ali je pri registraciji in zavarovanju novega avta potrebno takoj skleniti kasko (če ga želiš) ali lahko tudi kasneje?


Kasko seveda lahko skleneš kadarkoli. Kasko ne velja za že prej obstoječe praske, poškodbe. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Vetrpiha ::

GrX je izjavil:

Če je avto na leasing je kasko obvezen. Tako zahtevajo banke.

Vsaj delni.

Mare2 je izjavil:

beweiss je izjavil:

Ali je pri registraciji in zavarovanju novega avta potrebno takoj skleniti kasko (če ga želiš) ali lahko tudi kasneje?


Kasko seveda lahko skleneš kadarkoli. Kasko ne velja za že prej obstoječe praske, poškodbe. :)

Da. Ampak nekatere zavarovalnice ne gledajo, kaj je od prej aka ne zahtevajo fotografij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

celje ::

Nov avto in brez kaska? Bom takole napisal: pogumno...

Mare2 ::

celje je izjavil:

Nov avto in brez kaska? Bom takole napisal: pogumno...


Ja, je poguimno, ja.

Se pa da tudi nekaj prišparat. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

AndrejS ::

Zakaj pogumno ? Saj če znaš vozit se nimaš česa bat.

Ganon ::

AndrejS je izjavil:

Zakaj pogumno ? Saj če znaš vozit se nimaš česa bat.


Takšni ljudje ste najbolj nevarni.

AndrejS ::

@Ganon: Ti sploh veš kaj pomeni kasko ? In kaj ma kasko s tem, če sem nevaren ?

Ganon ::

Zase, za druge in za pleh.

Mare2 ::

AndrejS je izjavil:

@Ganon: Ti sploh veš kaj pomeni kasko ? In kaj ma kasko s tem, če sem nevaren ?

Ganon sedaj politično natolcuje.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Hemi426 ::

Ganon je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Zakaj pogumno ? Saj če znaš vozit se nimaš česa bat.


Takšni ljudje ste najbolj nevarni.


Narobe. Sam vedno kupim max 1-3 leta star avto in nikoli ne zakupim kaska
Če znaš voziti, kar seveda pomeni tudi uporabo koncepta defenzivne vožnje, se nimaš ničesae bati in zastonj zapravljati denar.

AndrejS ::

Ganon verjetno niti izpita nima

Hemi426 ::

Busrider :D

val46 ::

Sej je ok, vsak ve zase. Sam po drugi strani mi nekako ne gre v račun, da nekdo kupi nov, ali kot je recimo Hemi426 rekel, od 1 do 3 leta star avto, za katerega predvidevam, da da vsaj 15k€(najbrž še kar konkretno več), pa pol gleda kako bi prišparal tistih 300 do 500€ na kasku? Defenzivna vožnja? ja ok, kaj pa kaj nepredvidenega? Kaka srna čez cesto? Morda kak kamen iz pod gume vozila spredaj? Da o raznih pacientih po parkiriščih, ki butajo sosednja vozila kot po tekočem traku niti ne govorim... Kdo ti bo kril par 1000€ škode v kakem takem primeru? Eni ste res zaverovani v svoje nadčloveške sposobnosti, da se vam nič ne more pripetiti, tudi ko v avtomobilu ni nobenega. Super, čim več takih, pol pa tu gor pisat, kaj naj naredite, ko vam kdo avto odrsa na parkingu, ko ga recimo toča ujame kje na poti ali ko vam ga nekdo iz čiste zlobe podrsa vrata s ključi. Aja, pa kriminalci tudi gledajo kako bi kakega kje ukradli. Upam da ne bo ravno vaš...

Mare2 ::

val46 je izjavil:

od 1 do 3 leta star avto, za katerega predvidevam, da da vsaj 15k€(najbrž še kar konkretno več),


Ni 15k€, temveč je vrednost avta 180 EUR. :)

So dajatve (cestnina in zavarovanje) dražje kot avto. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

joze67 ::

Večino tveganj pokrijejo delne kombinacije, ki ne zahtevajo glavnega kasko zavarovanja. Na primer, srne, kamenje in parkirišča.

Lonsarg ::

Poškodbo od srne/parkirišče/kamenje je v povprečju precej ceneje sanirati, kot recimo kraja avtomobila ali totalke, kjer ti gre 100% vrednosti po zlu. Ti stvari ti krije zgolj polni kasko. Skratka tile delni so bolj tak-tak, plačaš neko ekstra premijo pa si še vedno brez zavarovanja proti najhujšim slučajem. Pomeni pa polni kasko brez odbitne franšize, da plačaš tekom svojega življenja zavarovalnicam znesek v vrednosti vsaj enega novega avtomobila. Je ceneje enkrat v življenju eno totalko/krajo sam krit.

Če mene vprašaš, se še najbolj splača polni kasko z odbitno franšizo, dokler je avto malo več vreden. Premija je tudi do faktor 3 nižja kot brez odbitne franšize, še vedno pa ti krije vse večje izdatke, ki najbolj bolijo (totalka, kraja,...). Poškodbe z manjšim zneskom, ki ne bolijo pa pač kriješ sam. Skratka izbereš polni kasko z odbitno franšizo 900EUR in prideš z premijo res poceni skozi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

val46 ::

Mare2 je izjavil:

val46 je izjavil:

od 1 do 3 leta star avto, za katerega predvidevam, da da vsaj 15k€(najbrž še kar konkretno več),


Ni 15k€, temveč je vrednost avta 180 EUR. :)

So dajatve (cestnina in zavarovanje) dražje kot avto. :)


No, pol mi pa povej ker avto je star max 3 leta in stane 180€...ga grem kupit jutri. Pa ne enega, vsaj 3, da mam za kose, če slučajno ne vzamem kaska :D

Taip4n ::

val46 je izjavil:

Sej je ok, vsak ve zase. Sam po drugi strani mi nekako ne gre v račun, da nekdo kupi nov, ali kot je recimo Hemi426 rekel, od 1 do 3 leta star avto, za katerega predvidevam, da da vsaj 15k€(najbrž še kar konkretno več), pa pol gleda kako bi prišparal tistih 300 do 500€ na kasku? Defenzivna vožnja? ja ok, kaj pa kaj nepredvidenega? Kaka srna čez cesto? Morda kak kamen iz pod gume vozila spredaj? Da o raznih pacientih po parkiriščih, ki butajo sosednja vozila kot po tekočem traku niti ne govorim... Kdo ti bo kril par 1000€ škode v kakem takem primeru? Eni ste res zaverovani v svoje nadčloveške sposobnosti, da se vam nič ne more pripetiti, tudi ko v avtomobilu ni nobenega. Super, čim več takih, pol pa tu gor pisat, kaj naj naredite, ko vam kdo avto odrsa na parkingu, ko ga recimo toča ujame kje na poti ali ko vam ga nekdo iz čiste zlobe podrsa vrata s ključi. Aja, pa kriminalci tudi gledajo kako bi kakega kje ukradli. Upam da ne bo ravno vaš...

Skeširaš za avto in potem zmanjka za dobre gume in kasko :) Ko vidim jakega Audija in Sava S3 si mislim svoje.

Mogoče pa osebki, ki imajo nov avto brez zavarovanja za točo potem izvajajo manevre kot so npr. čakanje pod mostom oz. v predoru.

Mike_Rotch ::

val46 je izjavil:

Sej je ok, vsak ve zase. Sam po drugi strani mi nekako ne gre v račun, da nekdo kupi nov, ali kot je recimo Hemi426 rekel, od 1 do 3 leta star avto, za katerega predvidevam, da da vsaj 15k€(najbrž še kar konkretno več), pa pol gleda kako bi prišparal tistih 300 do 500€ na kasku? Defenzivna vožnja? ja ok, kaj pa kaj nepredvidenega? Kaka srna čez cesto? Morda kak kamen iz pod gume vozila spredaj? Da o raznih pacientih po parkiriščih, ki butajo sosednja vozila kot po tekočem traku niti ne govorim... Kdo ti bo kril par 1000€ škode v kakem takem primeru? Eni ste res zaverovani v svoje nadčloveške sposobnosti, da se vam nič ne more pripetiti, tudi ko v avtomobilu ni nobenega. Super, čim več takih, pol pa tu gor pisat, kaj naj naredite, ko vam kdo avto odrsa na parkingu, ko ga recimo toča ujame kje na poti ali ko vam ga nekdo iz čiste zlobe podrsa vrata s ključi. Aja, pa kriminalci tudi gledajo kako bi kakega kje ukradli. Upam da ne bo ravno vaš...


Jaz vozim 2-3 leta stare avtomobile in nimam kaska. Iz mojega vidika je kasko ravno za tiste, ki si avtomobil težko privoščijo in zato plačajo provizijo zavarovalnici.

300-500 eur prihranka se meni zdi veliko. Zate ne vem, ampak jaz nerad razdajam denar okrog, če mi ni treba.

Za parkirišča mi je vseeno. Še nikoli nisem uveljavljal kaska iz naslova parkirišča ali toče. Res mi dol visi za prasko na barvi ali par komaj vidnih udrtin od toče. Po 2, 3 letih lastništva je vrednost avtomobila praktično ista, če ima par prask ali pa je bil barvan. V prvem primeru ljudi motijo praske, v drugem primeru so prepričani, da je bil avto razbit.

V primeru, da zbijem srno ali razbijem avto po lastni neumnosti/nerodnosti bom tistih par jurjev škode kril sam. V čem naj bi bil problem?

Če se mi zgodi, da mi avto ukradejo ali naredim z njim totalko, bom pač eno uro preklinjal naslednji dan pa šel po novega.

Mogoče pa osebki, ki imajo nov avto brez zavarovanja za točo potem izvajajo manevre kot so npr. čakanje pod mostom oz. v predoru.


Sicer nimam kristalne krogle, ampak prej bi rekel, da gre za osebke, ki jim je težko plačati odbitno franšizo in 100 eur več pri zavarovanju naslednje leto, ker so kupili avto, ki si ga komaj privoščijo.

Zgodovina sprememb…

val46 ::

Super če ti gre tolk dobro, da se zaradi totalke recimo eno uro sekiraš in preklinjaš, nato greš pa drug dan po nov avto star 2 ali 3 leta. Čeprav...po drugi strani praviš, da se ti zdi 300-500€ prihranka na zavarovanju veliko? Kdo bi razumel take ljudi...jaz jih na žalost ne morem.

Mike_Rotch ::

300-500 eur za kasko je obvezen strošek vsako leto. Po drugi strani je kraja izjemno malo verjetna, strošek je hipotetičen.

celje ::

zdaj pa nekateri ze nabijate.

Vetrpiha ::

Mike_Rotch je izjavil:

300-500 eur za kasko je obvezen strošek vsako leto. Po drugi strani je kraja izjemno malo verjetna, strošek je hipotetičen.

Za 500eur skoraj dobiš full kasko

Netrunner ::

Vetrpiha je izjavil:

Da. Ampak nekatere zavarovalnice ne gledajo, kaj je od prej aka ne zahtevajo fotografij.


Katere so te?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

kriptobog ::

AndrejS je izjavil:

Zakaj pogumno ? Saj če znaš vozit se nimaš česa bat.


Če znaš vozit, ti ga nihče na parkingu ne butne, pa tudi toča ne pada na tvoj avto ane?

Jaz imam vedno kasko, če imaš normalnega agenta dobiš itak tako ceno, da se splača. Letos sem že 2x uveljavljal parking. Enkrat je bil popraskan s ključem čez vrata in zadnji blatnik, drugič pa počena maska, luč in odbijač. Strošek popravila obojega je bil krepko višji kot sem plačal za kasko. Lani sem pa popravljal po toči. Strošek popravila tudi krepko višji kot je bil sam kasko. Zdaj moram menjati še vetrobransko steklo, ker je na AC priletel kamen in se razpoka širi. Predračun 1800€. Hvala bogu za zavarovanje. Pri prejšnjem avtu sem pa tudi imel kasko, sem pa v tistih treh letih lastništva s popravili prišel na nekako isto vrednost, kot sem treh letih plačal za kasko.

Mike_Rotch ::

Jaz sem v dobirh 20 letih samo 2x koristil kasko. Enkrat sem plačal več odbitne franšize kolikor je bi stalo popravilo. Drugič sem menjal vetrobransko steklo, ki bi ga sicer verjetno lahko dal popraviti za 100 eur ali zamenjal za 200, 300?

Vetrpiha ::

Netrunner je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Da. Ampak nekatere zavarovalnice ne gledajo, kaj je od prej aka ne zahtevajo fotografij.


Katere so te?

Se pozanimaj pri svojem agentu. Če dela samo za eno zavarovalnico, si itak failal.

UganiKdo ::

val46 je izjavil:

Super če ti gre tolk dobro, da se zaradi totalke recimo eno uro sekiraš in preklinjaš, nato greš pa drug dan po nov avto star 2 ali 3 leta. Čeprav...po drugi strani praviš, da se ti zdi 300-500EUR prihranka na zavarovanju veliko? Kdo bi razumel take ljudi...jaz jih na žalost ne morem.


Pri vsej tej zgodbi se pozablja da je zavarovanje samo in le risk management in sta pti tem dve komponenti. Eno je verjetnost skodnega dogodka, drugo pa je tveganje, ki ga morebitna skoda povzroci. Zato sem imel kasko na avtu za 10k in ga nimam na avtu za 40k.

Pri prvem sem bil dejansko v situaciji, ko bi me financno 10k bistveno bolj bolelo kot tistih 300-400 eur za kasko. Sedaj pa sem pac v poziciji, ko je glede na nacin uporabe tveganje za vecjo skodo minimalno, hkrati pa mi skoda me bo povzrocila omembe vrednega tveganja.

Se pa strinjam da je visek idiotizma zivet v iluziji, da tebi se pa nekaj ne more zgodit in samo na podlagi tega aspekta presojat o kasku.

Jaz sem v 30 letih vozniske kariere imel 3 primere ko ji lahko koristil kasno. Enkrat sem ga imel in tudi rabil, 2x sem pac nisem popravljal, ker mi za toco in poceno plastiko dol visi.

Sem pa seveda tocno zato, ker mi ni vseeno za 500 eur na leto, tam, ko se mi za tak znesek (in tudi bistveno visje) dejansko ni treba vec sekirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

;-) ::

Netrunner je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Da. Ampak nekatere zavarovalnice ne gledajo, kaj je od prej aka ne zahtevajo fotografij.


Katere so te?

Jaz nikoli ne slikam avta :)

Netrunner ::

;-) je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Da. Ampak nekatere zavarovalnice ne gledajo, kaj je od prej aka ne zahtevajo fotografij.


Katere so te?

Jaz nikoli ne slikam avta :)

Pa tudi uporabne informacije ti ni uspelo dati :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Mike_Rotch ::

Če imaš agenta, ti ni treba slikati, ker on pogleda stanje avtomobila preden ti da polico v roke.

;-) ::

Sava ne slika avtov, ker niti nima kam slik naložit, če kdo na savi slika slika samo zaradi "svojih" interesov.

Hemi426 ::

GRAWE zahteva slike, tudi pri podaljšanju kaska.

UganiKdo ::

Jao bluzite. Avto se slika/pogleda zato da se ne da uveljavljat poskodb, ki so nastale pred sklenitvijo zavarovanja. Drugo pa je kolk vestni so pri tem posamezni agneti. Tisti ki to ignorirajo in se kasneje izkaze da se uveljqvlja stare poskodbe, potem to pac resujejo z zavarovalnico za katero delajo.

;-) ::

Hemi426 je izjavil:

GRAWE zahteva slike, tudi pri podaljšanju kaska.


Vem, sem bil zaposlen pri teh idi****.

Bognedaj da imaš kakšno škodo pri njih.

UganiKdo je izjavil:

Jao bluzite. Avto se slika/pogleda zato da se ne da uveljavljat poskodb, ki so nastale pred sklenitvijo zavarovanja. Drugo pa je kolk vestni so pri tem posamezni agneti. Tisti ki to ignorirajo in se kasneje izkaze da se uveljqvlja stare poskodbe, potem to pac resujejo z zavarovalnico za katero delajo.

Nekaterim zavarovalnicam je bolj malo mar za par poškodobic, da bi se zaradi tega jajčkali s strankami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

WhiteAngel ::

Če bi se ti zavarovanje splačalo, potem ne bi nobena zavarovalnica preživela ...

;-) ::

Ce bi zavarovalnice zivele od razlike vplacanih premij ter skod jih nebi več imeli ;)

Mogoče kak Triglav ko je državna in zavaruje vse kar druge ne.

M-XXXX ::

WhiteAngel je izjavil:

Če bi se ti zavarovanje splačalo, potem ne bi nobena zavarovalnica preživela ...

Kaksna neumna izjava je pa to?
Zavarovalnici se splača v povprečju. Od primera do primera pa ne vsem.
Jaz sem eno leto imel 3000€+ parkinga pri premijo 1100€.
Se je zavarovalnici to splačalo?

Netrunner ::

M-XXXX je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Če bi se ti zavarovanje splačalo, potem ne bi nobena zavarovalnica preživela ...

Kaksna neumna izjava je pa to?
Zavarovalnici se splača v povprečju. Od primera do primera pa ne vsem.
Jaz sem eno leto imel 3000€+ parkinga pri premijo 1100€.
Se je zavarovalnici to splačalo?


Seveda se ji je splačalo. Zavarovalnice ne gledajo na posameznika ampak na maso ljudi in dokler plačana zavarovanja so večja od škodnih zahtevkov v nekem obdobju se zavarovalnicam splača.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848212504 (1538) kixs
»

Ris s ključi po avtu. Zavarovanje?

Oddelek: Loža
494606 (2830) Invictus
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670383 (37974) ;-)
»

Še kasko zavarovanje ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10630598 (28618) D3m
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10525257 (20159) theBill

Več podobnih tem