» »

Kredit - zemljiško knjižno urejena nepremičnina

Kredit - zemljiško knjižno urejena nepremičnina

Bolek23 ::

Pozdravljeni.
Zemljiško knjižno urejena nepremičnina?
Kje lahko vidim, če je nepremičnina zemljiško knjižno urejena oz. kaj to pomeni.
Npr.
-Parcela ima ZKN meje (na PISO oranžne)
-Stavbe na parceli so vrisane (na Piso oranžne)
-Na e-ZK pa piše, da stavba ni vknjižena (naključno sem poskusil vpisati tudi druge stavbe in za vse napiše enako)
Lep dan,
j.

chrush ::

Na e-ZK ni vec podatkov o vpisu v zemljisko knjigo za stavbe. Sem preveril na sodiscu, kjer mi je gospa povedala, da se podatki dobijo na geodetski upravi. Nisem pa sel preverjati, ali res.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

WhiteAngel ::

Eh, poglej na PISO/GIS, če je tloris stavbe tak, kot je v naravi. Če je, je to to.

3p ::

chrush je izjavil:

Na e-ZK ni vec podatkov o vpisu v zemljisko knjigo za stavbe. Sem preveril na sodiscu, kjer mi je gospa povedala, da se podatki dobijo na geodetski upravi. Nisem pa sel preverjati, ali res.


Ha?

Torej ni eZK več ni uporabna? Podatkov o realiziranih cenah pri prodaji nepremičnin tudi ni več.

Digitalizacija, mi prihajamo?

chrush ::

3p je izjavil:


Torej ni eZK več ni uporabna?


Vidis lahko recimo, kdo je lastnik zemljisca in ce so na zemljiscu kaksne bremenitve, ne mores pa videti, kdo je lastnik stavbe in ali je vpisana v ZK. Malo cudno, ker vcasih je bilo mozno tudi te podatke dobiti.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

pravnik ::

chrush je izjavil:

Vidis lahko recimo, kdo je lastnik zemljisca in ce so na zemljiscu kaksne bremenitve, ne mores pa videti, kdo je lastnik stavbe in ali je vpisana v ZK. Malo cudno, ker vcasih je bilo mozno tudi te podatke dobiti.


Iz ZK izpiska nikoli nisi mogel razbrati ničesar drugega, razen lastninske pravice in morebitnih omejitev. Za podatke o nepremičninah (mapne kopije in podobno) pa je bila in ostala edina izvorna evidenca GURS in samo tam se lahko pridobi te podatke. Glede etažne lastnine pa je tako, če je stavba v e-ZK vpisana kot etažna lastnina, je seveda tudi to lahko razbrati iz e-ZK. To pomeni, lahko, da je narejen geodetski elaborat in vsi deli stavbe vpisani v kataster stavb (na GURS), ni pa nujno, da je to vidno tudi v e-ZK (ker npr. etažni lastniki niso sklenili bodisi medsebojnega akta o oblikovanju etažne lastnine ali pa bodisi šli v sodni postopek vzpostavitve etažne lastnine) ter na koncu - dali tudi to vpisati v e-ZK.

otago ::

Če je urejena etažna lastnina (stanovanja) boš imel na parceli vpisane "vsakokratni etažni lastnik".

Izbereš 03-0001 redni izpis iz zemljiške knjige, pri Tipu nepremičnine: Posamezni del stavbe ali stavba. Vpišeš podatke dela.

Urejeno oz. neurejeno je na različne načine. Tudi če ni katastrskega vpisa, je možno, da imajo posamezni deli (stanovanja) urejen zk-vpis. ZPPLPS je veljal do 2004! Del stanovanja ni nujno enak delu stavbe. http://prostor3.gov.si/javni/login.jsp?... Se da razbrati približno iz javnih podatkov.

Če pa misliš arhivske podatke- zaženi Ctrl+f "Arhivski javni vpogled v podatke o nepremičninah na dan 31.3.2020 z vrednostmi"-imaš na prejšnem linku link do arhivskih podatkov. Če so bili vpisu po tem datumu, parcelacije, delitve... teh nepremičnin seveda ni.

Na prejšnjem linku klikni na grafiko, v zgornjem desnem kotu (pod X) imaš +, izberi ZKN - te meje bodo rdeče barve- te so urejene. ZKP niso urejene. Parcela je urejena, če so vse meje rdeče, le takrat je površina pravilno podana. Imaš odstopanja nekaj % do 50% v naravi. Na GURSU ti lahko povedo, kolikšna je trenutna atributna in grafična površina.

Werkzeug ::

3p je izjavil:

chrush je izjavil:

Na e-ZK ni vec podatkov o vpisu v zemljisko knjigo za stavbe. Sem preveril na sodiscu, kjer mi je gospa povedala, da se podatki dobijo na geodetski upravi. Nisem pa sel preverjati, ali res.


Ha?

Torej ni eZK več ni uporabna? Podatkov o realiziranih cenah pri prodaji nepremičnin tudi ni več.

Digitalizacija, mi prihajamo?


Kje pa sedaj vidiš podatke o realiziranih cenah pri prodaji nepremičnin?

Werkzeug ::

Werkzeug je izjavil:

3p je izjavil:

chrush je izjavil:

Na e-ZK ni vec podatkov o vpisu v zemljisko knjigo za stavbe. Sem preveril na sodiscu, kjer mi je gospa povedala, da se podatki dobijo na geodetski upravi. Nisem pa sel preverjati, ali res.


Ha?

Torej ni eZK več ni uporabna? Podatkov o realiziranih cenah pri prodaji nepremičnin tudi ni več.

Digitalizacija, mi prihajamo?


Kje pa sedaj vidiš podatke o realiziranih cenah pri prodaji nepremičnin?


Any idea?

bauci ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Javni izpisi iz zemljiške knjige

Oddelek: Loža
354632 (3103) BRBR
»

Pravni nasvet

Oddelek: Loža
192078 (1712) kk26
»

Prodaja nevrisane nepremičnine v ZK ?

Oddelek: Loža
415502 (4386) telexdell
»

Kako preverim, če je stavba črna gradnja in ne poznam investitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8837116 (35210) Rok Woot
»

Cena izbrisa služnosti ob smrti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13837230 (33804) dronyx

Več podobnih tem