» »

Javni izpisi iz zemljiške knjige

Javni izpisi iz zemljiške knjige

con28 ::

Zakaj na eportalu ne pokaže če dam: Tip nepremičnine: stavba, dela (odpre PDF) pa če dam: Tip nepremičnine: parcela? Hiša je v ZK.

kloko ::

Kakem eportalu? Bodi bolj natančen kje in kaj počneš, tega je več. Zemljiška knjiga, geodetska uprava, ...?

L.p., Kloko

profesjonalc ::

Pazi, da vpisujes pravo stevilko parcele. Pazi tudi, da pri katasterski obcini ni napisana samo stevilka, ampak da ti da desni strani pise tudi ime katastrske obcine. Ce ti to vseeno ne deluje, osvezi stran in poskusi direktno iskanje po parcelah, brez da prej isces po stavbah. Sicer pa portal esodstvo nekaj zabava, sem tudi sam pred dnevi imel isti problem, ampak je cez kako uro potem šlo.

con28 ::

Zemljiška knjiga, poskusim spet čez kako uro.

starfotr ::

Ravnokar preizkusil, vse dela normalno.

sandmat ::

razlika je pri vpisu podatkov med bloki (etažiranje) in hišami, to te verjetno moti?

con28 ::

Ne vem, kaj je problem, napiše: EZK.1400 - Nepremičnina ni vpisana v zemljiški knjigi.


Način vnosa nepremičnin: po ID znaku
Tip nepremičnine: stavba
ID znak nepremičnine:
Katastrska občina
1973
Številka stavbe
391

Parcelo pokaže, ampak hiša je tudi v ZK.

Ganon ::

Si prepričan, da je s hišo vse v najlepšem redu? Meni deluje brez težav.

kloko ::

Meni se zdi, da OP narobe razume, kje so kakšni podatki. Tudi meni pravilno kaže zemljiška knjiga za vse moje nepremičnine.
Kot je že omenil sandmat zgoraj, v zemljiški knjigi so vpisane samo tiste stavbe, ki so etažirane. Stavbe brez etažne lastnine niso vpisane v zemljiški knjigi, podatke o teh vodi geodetska uprava.

L.p., Kloko

con28 ::

Torej vse hiše brez etažne lastnine niso vpisane v zemljiški knjigi? Pogledati se da le na: http://prostor3.gov.si/javni/javniVpogl...?

mirzad ::

ne rabiš tega ta trenutek

Invictus ::

Hiše dostikrat niso vrisane v kataster, je samo zazidljivo zemljišče...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

con28 ::

mirzad je izjavil:

ne rabiš tega ta trenutek


Zakaj ne?

otago ::

kloko je izjavil:

Meni se zdi, da OP narobe razume, kje so kakšni podatki. Tudi meni pravilno kaže zemljiška knjiga za vse moje nepremičnine.
Kot je že omenil sandmat zgoraj, v zemljiški knjigi so vpisane samo tiste stavbe, ki so etažirane. Stavbe brez etažne lastnine niso vpisane v zemljiški knjigi, podatke o teh vodi geodetska uprava.

L.p., Kloko


Izjema so bili vpisi po ZPPLPS.. do 1999-2004? Se je dalo narediti ZK vpis na osnovi pogodbe, opisa stanovanje. Ni bil potreben pravi geodetski elaborat.

Ce isces za hiso, isces po stevilki parcele. Ce je etazna lastnina urejena, po delu stavbe. Ponekod imas v praksi urejeno tako, da so vzeli kvadraturo stanovanja in dobili % zemljisca oz. nedolocen delez, tako je bilo vpisano v ZK. V praksi, ce se je nardila garaza ali mansarda se je zgodil zajeb pri urejevanju delezev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

BRBR ::

V ZK je tudi problem, če se pacele delijo, npr iz 100 geodeti naredijo 100/1, 100/2. Update v ZK pa se ne dogodi nikoli, morda šele ob dedovanju ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

borut_p ::

BRBR je izjavil:

V ZK je tudi problem, če se pacele delijo, npr iz 100 geodeti naredijo 100/1, 100/2. Update v ZK pa se ne dogodi nikoli, morda šele ob dedovanju ?


Ce se naredi nova parcela se tudi vpise v ZK. Iskati moras po zgodovinskem vpisu, potem lahko pogledas tudi po starih stevilkah.

BRBR ::

"Ce se naredi nova parcela se tudi vpise v ZK". Ne, sicer tega ne bi napisal, a ne .

"zgodovinskem vpisu" - Nemara res, toda ko gledaš v "prostor" se ti ne sanja da se je karkoli spremenilo, tam pa starih številk ni.
Za stare šetevike pa gledaš lepo redni izpis. Če številke veš.

borut_p ::

BRBR je izjavil:

"Ce se naredi nova parcela se tudi vpise v ZK". Ne, sicer tega ne bi napisal, a ne .

"zgodovinskem vpisu" - Nemara res, toda ko gledaš v "prostor" se ti ne sanja da se je karkoli spremenilo, tam pa starih številk ni.
Za stare šetevike pa gledaš lepo redni izpis. Če številke veš.

Pol pa ne vem kaksega geodeta imas. Ko zakljuci mora dat elaborat na gurs. Ko je zadeva tam pravnomocna, je nov status na e-prostor viden. V zk mislim da gre potem avtomatsko

Bizkit45 ::

obujam temo, eno vprašanje.
primer: danes je hipoteka na parceli, sedanji lastnik je podal predlog za izbris. recimo da gremo 1.5. v nakup te parcele. Izpis iz ZK bo pokazal, da je ta parcela res prosta bremen. Ali je možno, da je še kakšno breme v postopku, ki se lahko prikaže kasneje pri novem lastniku? Oz. vprašanje, kako se prepričati na tisti dan/uro ko podpisuješ, da je parcela res prosta bremen? Ker kolikor je meni znano, lahko vpisi v online ZK trajajo tudi malce dlje časa - tudi od 3-6m..

Karen ::

Zato pogodbo podpisuješ pri notarju, da ti pogleda če je kakšna predhodna plomba na nepremičnini.

borut_p ::

vpisi v ZK trajajo, če pa je plomba podana s strani notarja, je opomba vpisana v ZK v roku dan, dveh.

Bizkit45 ::

ok, razumem, ampak da bi se izognil notarskim stroškom, recimo.
1h pred podpisom pogledaš v ZK in ni plombe, je to legit, ali notar lahko vidi kaj več? Vem da se lahko izpis tudi notarsko overi. Kaj pa recimo če se danes podpisuje in je včeraj bila nova plomba, bo to notar videl ti pa v ZK še ne? Bolj gremo sedaj v teorijo..

otago ::

Kupuješ edino nepremičnino v življenju, ali kupuješ en travnik v manjšem znesku?

Edina prednost notarja je, da gre predlog vpisa takoj na ZK. V predkoronskih časih si lahko sam podal predlog na ZK ! Zdaj je vse zaprto.

Bili so primeri, ko so ljudje prodali isto nepremičnino večkrat... so se z vsemi kupci zmenili eno dopoldne, pobasali denar. V tem primeru ti izpisek star 1h ne pomeni nič.

Veliko ljudi tudi nima urejenega ZK vpisa (večinoma dedovanja, darilne pogodbe med sorodniki).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Bizkit45 ::

Bili so primeri, ko so ljudje prodali isto nepremičnino večkrat... so se z vsemi kupci zmenili eno dopoldne, pobasali denar. V tem primeru ti izpisek star 1h ne pomeni nič.


in temu se izogneš tako, da overiš izpis iz ZK? notar bo v igri, seveda. Ampak prodajalec plača samo overitev pogodbe, kar je pa nekaj drugega, kot izpisek iz ZK..to je potrebno posebej plačati. zato me zanima kako ažurni so vpisi v ZK, samo to. tisti primer ki sem ga navedel.

Aston_11 ::

Bizkit45 je izjavil:

in temu se izogneš tako, da overiš izpis iz ZK?
Zakaj bi overjal izpis iz ZK? Kera neumnost je zdaj to?

borut_p ::

Zaščitiš se tako, da greš do notarja v ponedeljek in urediš stvari. Tistih 400e ne bo veliko. Z nakazilom pocakas nekaj dni - do petka.

Groot ::

Zaščitiš se le tako da vključiš ustrezne varovalke v pogodbo!!

Overjanje ZK izpiskov?! Wtf katera šala je to? Lahko overiš 100 izpiskov pa pri 100 notarjih, ampak ti to prav nič koristi če je pogodba slaba.

Bizkit45 ::

aha, no super. bral sem da se izpiz iz ZK lahko overi. ne bit jezni, gremo počasi v pravo smer ;)
no to sem dodal v pogodbo, da nobeno predhodno breme ne bremeni kupca (napisano je tako, da pri predaji ne bo nobene plombe več), če pa slučajno kakšna bo, ki še ni vpisana v ZK, se s tem izognem? Upam da pravilno razmišjam..

BRBR ::

Iz mojega muštra:

Prodajalec proda in izroči kupcu v last in posest, kupec pa kupi ter vzame v last in posest bremen proste nepremičnine: parc. št. ....


Podpisi zadaj in na vsakemn listu kupoprodajne pogodbe.

Ne kupuješ nič če je gor kakršnokoli breme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

Groot ::

BRBR je izjavil:

Iz mojega muštra:

Prodajalec proda in izroči kupcu v last in posest, kupec pa kupi ter vzame v last in posest bremen proste nepremičnine: parc. št. ....


Podpisi zadaj in na vsakemn listu kupoprodajne pogodbe.

Ne kupuješ nič če je gor kakršnokoli breme.


Sam bi dodal zgolj še ekspliciten člen o sankciji, če nepremičnina ni prosta bremen oziroma so druge napake. Je pa tukaj od tebe odvisno kaj želiš - "denarno kazen", ničnost pogodbe, itd. Če tega ni potem se je potrebno malo bolj ukvarjati s primernim tožbenim zahtevkom itd.

otago ::

Ne pozabi zemljiškoknjižnega dovolila v pogodbi.

Aston_11 ::

Bizkit45 je izjavil:

aha, no super. bral sem da se izpiz iz ZK lahko overi. ne bit jezni, gremo počasi v pravo smer ;)
no to sem dodal v pogodbo, da nobeno predhodno breme ne bremeni kupca (napisano je tako, da pri predaji ne bo nobene plombe več), če pa slučajno kakšna bo, ki še ni vpisana v ZK, se s tem izognem? Upam da pravilno razmišjam..

Ti lahko v pogodbo dodaš, kar češ, vendar s tem si zavarovan samo za primner, če se ti to zgodi,
greš na sodišče, tam dobiš in imaš tožencu kaj za vzet.

Ti se moraš zavarovati tako, da do situacij ne pride, ne pa da jih imaš celo zbrane na papirju.
TO ni nič od zavarovanja.
Ne ločič zavarovanja od zavarovanja in sam pišeš pogodbo?! Si zob tudi sam plombiraš. Iščeš nateg, in nategniti te bo lahko, ker nimaš pojma.

Groot je izjavil:

Sam bi dodal zgolj še ekspliciten člen o sankciji, če nepremičnina ni prosta bremen oziroma so druge napake. Je pa tukaj od tebe odvisno kaj želiš - "denarno kazen", ničnost pogodbe, itd. Če tega ni potem se je potrebno malo bolj ukvarjati s primernim tožbenim zahtevkom itd.


Kaj ste vsi zblazneli?
Če nepremičnina ni prosta bremen, je ne kupiš, jebo vas.... mislite da člen reši zastavno pravico in
da se v pogodbo piše bedarije, da bodo nato tožbe vsaj 10 let trajale?

Karen je izjavil:

Zato pogodbo podpisuješ pri notarju, da ti pogleda če je kakšna predhodna plomba na nepremičnini.

Še eno pametno, ki misli, da je plomba zastavna pravica in quazi pravnik povrhu s pravosodnim po možnosti,.
Kaj ti je to plomba? Si videlo ZZK od blizu? NISI? Pa bi pogodbe pisalo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Aston_11 ::

BRBR je izjavil:

Iz mojega muštra:

Prodajalec proda in izroči kupcu v last in posest, kupec pa kupi ter vzame v last in posest bremen proste nepremičnine: parc. št. ....


Bedarija. Če pa se mu zgodi, da so bremena gor, se bosta 20 let tožila? Res pametno.
Bremena se preverijo pred pisanjem pogodb, ne pa se da se jih vtika v pogodbo. Bremena so stvarno breme, pizda,
ne pa oblifgacija... in če tega ne ločite, pejte stran od pogodb, ker nimate pojma.

Bizkit45 ::

ok ok, čist preveč si se vživel :) ne pišem sam pogodbe, samo zavarovati sem se želel dodatno. nima veze, pustimo zdaj pogodbo.
vprašanje: Poenostavimo. Podpisuješ pogodbo ob 14:00, ali je preverba online ZK (kar lahko storim sam) ob 13:00 dovolj da vidiš ali je nepremičnina prosta bremen, ali ne? Samo to.. :)

Groot ::

Aston_11 je izjavil:

Kaj ste vsi zblazneli?
Če nepremičnina ni prosta bremen, je ne kupiš, jebo vas.... mislite da člen reši zastavno pravico in
da se v pogodbo piše bedarije, da bodo nato tožbe vsaj 10 let trajale?


Zbalaznel si samo ti ker se vtikaš v teme o katerih več kot očitno nimaš pojma. Nihče nikjer ni rekel, da kupiš nepremičnino na kateri je vpisana zastava. Seveda da takšne nepremičnine ne boš kupil. Kar sprašuje OP je to kako preprečit da nekdo vpiše breme med podpisom pogodbe in registracijo v ZK. Tega pa ne moreš preprečiti, ampak lahko zgolj zmanjšaš tveganje z ustreznimi pogodbenimi določili. Edino če ima tvoja pametna betica kakšno revolucionarno idejo. Sicer bolj dvomim, ker ti sistem reševanja registrskih zadev pri ZK več kot očitno ni jasen.

Bizkit45 je izjavil:

ok ok, čist preveč si se vživel :) ne pišem sam pogodbe, samo zavarovati sem se želel dodatno. nima veze, pustimo zdaj pogodbo.
vprašanje: Poenostavimo. Podpisuješ pogodbo ob 14:00, ali je preverba online ZK (kar lahko storim sam) ob 13:00 dovolj da vidiš ali je nepremičnina prosta bremen, ali ne? Samo to.. :)


Ne, ker ZK zadeve, ki se tičejo vpisa, rešuje po vrstnem redu prispelih vlog.

Edino če ti bo Aston predstavil kakšno specialno idejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

BRBR ::

Aston_11 je izjavil:

BRBR je izjavil:

Iz mojega muštra:

Prodajalec proda in izroči kupcu v last in posest, kupec pa kupi ter vzame v last in posest bremen proste nepremičnine: parc. št. ....


Bedarija. Če pa se mu zgodi, da so bremena gor, se bosta 20 let tožila? Res pametno.
Bremena se preverijo pred pisanjem pogodb, ne pa se da se jih vtika v pogodbo. Bremena so stvarno breme, pizda,
ne pa oblifgacija... in če tega ne ločite, pejte stran od pogodb, ker nimate pojma.


In kaj bi zdaj rad ? Prodajalec nekaj zagotavlja, kaj se dogodi, če temu ni tako je v nekem drugem členu. Če bo traja 20 let se pa vprašakj kaj si do zdaj naredil da ne bi. Nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup nepremičnine brez posrednika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
798089 (5152) UganiKdo
»

Nasvet pri nakupu stanovanja

Oddelek: Loža
405563 (4099) Zaskrbljena
»

darilna pogodba za zemljišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718873 (15508) kloko
»

stečajna masa podjetja in nepremičnine

Oddelek: Loža
406984 (6055) EC9
»

Nekaj prašanj pri nakupu nepremičnine

Oddelek: Loža
123068 (2686) bauci

Več podobnih tem