» »

A je normalno?

A je normalno?

xWarrior ::

Zgleda, da se mi je pod zobom naredil karies in je bolelo kot sam satan, zato mi ni preostalo drugega kot da stopim do dežurnega sredi vikenda, ker je tudi moj osebni na dopustu.

A mi lahko kdo pove a je normalno, da ti dežurni zobozdravnik ne da anestetika in kar na "živo" vrta karies iz zoba potem pa samo "zašmira" ta cement na zob.
Poleg tega mi je kar po svoje grdo "skrajšal" višino sosednjega zdravljenega zoba in mi to povedal na koncu. Pa še ves čas je smrdelo po zažganem.
Njegov odnos je bil skrajno nesramen, saj je bilo čutiti da z namenom zabija tisti vrtalnik in mi povzroča še večjo bolečino, ker ga je zmotilo na začetku ker ni našel kateri zob točno boli po tem, ko sem mu že večkrat ponovil da ni sosednji ampak točno ta predzadnji.

Se naj pritožim? Se sploh kaj doseže v tem primeru?
  • spremenila: xWarrior ()

pixelzgaming ::

Mogoče najprej stopi do nekega normalnega zobozdravnika in se tam pozanimaj kaj ti je točno delal in če je to normalno. Boš dobil iz prve roke najboljše informacije.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

feryz ::

V življenju še nisem prejel anestetika, razen za puljenje, rezanje dlesni ali kaj podobno večjega.
Za vrtanje in zdravljenje zob!?
Pa imam res ogromno obiskov pri zobozdravniku. Zobje pač niso moja močna plat.

Tako da ne vem, kaj bi ti tožil.
Zakaj ni slikal najprej? Mogoče edino to.

Hemi426 ::

feryz je izjavil:

V življenju še nisem prejel anestetika, razen za puljenje, rezanje dlesni ali kaj podobno večjega.
Za vrtanje in zdravljenje zob!?
Pa imam res ogromno obiskov pri zobozdravniku. Zobje pač niso moja močna plat.

Tako da ne vem, kaj bi ti tožil.
Zakaj ni slikal najprej? Mogoče edino to.


No, dejstvo je, da imamo ljudje različne pragove bolečine, in zakonsko je tvoja pravica, da ti pripada inekcija.
Tudi zelo odvisno od globine kariesa in vrtanja, mene moja vedno opozori, ko bo globok poseg in posledično se odločim za inekcijo.
Če si ti ultra možat, sem vesel zate, ampak je tukaj to totalno nepomembno.

OP, nisi prvi z neko slabo izkušnjo pri dežurnih zobozdravnikih, očitno je to klasika.
Ni normalno, da ti vrta brez inekcije, je pa dokaj pogosta praksa saj tako pridobi vsaj 10min časa, ker je njihov čas očitno tako zelo dragocen.

Ni pa normalno, da ti je zmanjšal še sosednji zdravi zob. In kako to misliš, da je samo "zašmiral cement"? Je plombiral ali ne?
Je bolečina izginila ali ne?
Pa tudi taprav zobar lahko zelo hitro locira boleč zob, imajo na voljo več mehanizmov, od pihanja, do prtikanja z prevodnikom topolote...

hyuga ::

hm, jaz pogresam mojo zobozdravnico.. bila je mlada in ZELO pocasna..kar je zame bil velik plus,saj nikoli ni na grobo brusila. vzela si je cas,potem je sla naprej studirat,potem je ratala noseca... skoda :)

enkrat sem prisel ker sem imel termin vendar so mi sporocili da je ni in me bo njena mama v roke vzela. stara je tako pritisnila da me je kar zabolelo in je opravila v 5 minutah za kaj bi mlada rabila 15 minut.

odvisno je h komu prides.jaz vec k stari ne bi sel :D najt dobrega zobozdravnika je tezko.

Gagatronix ::

Drzavni zobarji ne bodo sami od sebe dal anestetika, imas ga pa pravico zahtevat. In najverjetneje ti je spucal svinjarijo, nafilal z zdravilom in zaprl zob--tako to ponavadi poteka.

fikus_ ::

Dežurni zobar ti na račun zavarovalnice samo odpre zob. Kaj drugega niti ne delajo, tako da mi je čudno, da ti je delal še druge stvari.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

hyuga ::

se par mescov pa imam termin :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

xWarrior ::

Hemi426 je izjavil:

feryz je izjavil:

V življenju še nisem prejel anestetika, razen za puljenje, rezanje dlesni ali kaj podobno večjega.
Za vrtanje in zdravljenje zob!?
Pa imam res ogromno obiskov pri zobozdravniku. Zobje pač niso moja močna plat.

Tako da ne vem, kaj bi ti tožil.
Zakaj ni slikal najprej? Mogoče edino to.


No, dejstvo je, da imamo ljudje različne pragove bolečine, in zakonsko je tvoja pravica, da ti pripada inekcija.
Tudi zelo odvisno od globine kariesa in vrtanja, mene moja vedno opozori, ko bo globok poseg in posledično se odločim za inekcijo.
Če si ti ultra možat, sem vesel zate, ampak je tukaj to totalno nepomembno.

OP, nisi prvi z neko slabo izkušnjo pri dežurnih zobozdravnikih, očitno je to klasika.
Ni normalno, da ti vrta brez inekcije, je pa dokaj pogosta praksa saj tako pridobi vsaj 10min časa, ker je njihov čas očitno tako zelo dragocen.

Ni pa normalno, da ti je zmanjšal še sosednji zdravi zob. In kako to misliš, da je samo "zašmiral cement"? Je plombiral ali ne?
Je bolečina izginila ali ne?
Pa tudi taprav zobar lahko zelo hitro locira boleč zob, imajo na voljo več mehanizmov, od pihanja, do prtikanja z prevodnikom topolote...


Ja, izkušnja pri dežurnem je ponavadi že slaba, ampak zaradi bolečine ni bilo izbire, da še čakam.

Ja zvrtal je potem je nekaj popivnal z nečim in s prstom vzel cement in ga v bistvu res "zašmiral" v zob in rekel kar je preveč pa stisni zobe pa se bo usedlo. Katastrofa.

Lociral je samo s tolčenjem po zobu in jasno da je sosednji tudi bolel ker se je bolečina že toliko razvila.

Bolečina še na momente zmeraj utripa, tako da čakam par dni pa grem upam da svoji zobozdravnici, ko bo iz dopusta.

mr_chai ::

Pojdi vprašat na Modri zob. Z Tomažem Dolinarjem imam dobre izkušnje. Pa Janez tud naj ne bi bil slab...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

darkolord ::

Pri nas so pacienti res večinoma preveč "možati" in si ne upajo reči za anestetik. Samo ego je in nič drugega (no, včasih še nevednost ali pa sramežljivost).

V tujini (v bolj razvitih delih, se razume) ga dobiš po defaultu, nihče nič ne sprašuje - le zakaj bi?

Bolečine ni, zaradi tega lahko zobar bolj kvalitetno dela, ker se mu ne umikaš v stol in lahko vrta in rije po zobu bolj počasi in natančneje. Pa tudi ti potem večkrat prideš, ker boli ravno toliko kot menjava pnevmatik na avtu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

xWarrior ::

darkolord je izjavil:

Pri nas so pacienti res večinoma preveč "možati" in si ne upajo reči za anestetik. Samo ego je in nič drugega (no, včasih še nevednost ali pa sramežljivost).

V tujini (v bolj razvitih delih, se razume) ga dobiš po defaultu, nihče nič ne sprašuje - le zakaj bi?

Bolečine ni, zaradi tega lahko zobar bolj kvalitetno dela, ker se mu ne umikaš v stol in lahko vrta in rije po zobu bolj počasi in natančneje. Pa tudi ti potem večkrat prideš, ker boli ravno toliko kot menjava pnevmatik na avtu.

A pq ga lahko sploh zahtevaš takole pri dežurem čez vikend? Ker kako je to delal je bilo vse amatersko, stoje, povzročal bolečino, obrusil sosednji zob, ki se ga sploh ne tiče. Sploh da ne omenim, da ima ta človek zasebno ordinacijo in drugače dela kot zasebnik.

Hemi426 ::

Seveda lahko in ti tudi pripada!
Ni razlike med tem in med nujnim kiruškim posegom v sklopu urgence.

Po malo googlanja vidim, da ti je ta fosfatni cement samo začasna zalivka.
Resni vrlo hitro k svoji zobozdravnici.

xWarrior ::

Hemi426 je izjavil:

Seveda lahko in ti tudi pripada!
Ni razlike med tem in med nujnim kiruškim posegom v sklopu urgence.

Po malo googlanja vidim, da ti je ta fosfatni cement samo začasna zalivka.
Resni vrlo hitro k svoji zobozdravnici.



Tako tudi nameravam.
Groza me je, ko samo pomislim, da si zobozdravniki lahko takole dovolijo stvari kar po svoje in jim na koncu sploh ne moreš nič, ker je škoda že tako povzročena.😐

ajdov2 ::

xWarrior je izjavil:

Hemi426 je izjavil:

Seveda lahko in ti tudi pripada!
Ni razlike med tem in med nujnim kiruškim posegom v sklopu urgence.

Po malo googlanja vidim, da ti je ta fosfatni cement samo začasna zalivka.
Resni vrlo hitro k svoji zobozdravnici.



Tako tudi nameravam.
Groza me je, ko samo pomislim, da si zobozdravniki lahko takole dovolijo stvari kar po svoje in jim na koncu sploh ne moreš nič, ker je škoda že tako povzročena.😐

vedno ga lahko počakaš pred ordinacijo

Hemi426 ::

xWarrior je izjavil:

Hemi426 je izjavil:

Seveda lahko in ti tudi pripada!
Ni razlike med tem in med nujnim kiruškim posegom v sklopu urgence.

Po malo googlanja vidim, da ti je ta fosfatni cement samo začasna zalivka.
Resni vrlo hitro k svoji zobozdravnici.



Tako tudi nameravam.
Groza me je, ko samo pomislim, da si zobozdravniki lahko takole dovolijo stvari kar po svoje in jim na koncu sploh ne moreš nič, ker je škoda že tako povzročena.😐


Saj večina ni slabih. Oz. odkar uporabljam zasebnike, je čisto drug svet.

Si pa že sedaj 3. oseba za katero vem, da je imela bizarno slabo izkušnjo pri dežurnem.

Kako pa veš, da je tudi zasebnik, je kaj ponujal obisk njegove ordinacije?

xWarrior ::

Hemi426 je izjavil:

xWarrior je izjavil:

Hemi426 je izjavil:

Seveda lahko in ti tudi pripada!
Ni razlike med tem in med nujnim kiruškim posegom v sklopu urgence.

Po malo googlanja vidim, da ti je ta fosfatni cement samo začasna zalivka.
Resni vrlo hitro k svoji zobozdravnici.



Tako tudi nameravam.
Groza me je, ko samo pomislim, da si zobozdravniki lahko takole dovolijo stvari kar po svoje in jim na koncu sploh ne moreš nič, ker je škoda že tako povzročena.😐


Saj večina ni slabih. Oz. odkar uporabljam zasebnike, je čisto drug svet.

Si pa že sedaj 3. oseba za katero vem, da je imela bizarno slabo izkušnjo pri dežurnem.

Kako pa veš, da je tudi zasebnik, je kaj ponujal obisk njegove ordinacije?


Poznam tudi primere, ko so imeli ponavljajoče težave pri zasebnikih. Moteče je, ker ponavadi ljudje ne upajo izraziti javnega mnenja in potem res ne veš kateri je ok in kateri ne.
Po googlanju vidim da ima zasebno ordinacijo v drugem mestu.

LeQuack ::

A ni tko da odkar je korona samo še pulijo zobe?
Quack !

xWarrior ::

LeQuack je izjavil:

A ni tko da odkar je korona samo še pulijo zobe?


Ja naj bi bilo. V glavnem ta zob zdajle par ur po tem sadističnem vrtanju boli za znoret, ne vem ali je od tega ker je tako grobo vrtal ali je karies dosegel že živec in ni pomagalo, da je odstranil karies?

Z ledom hladim in sem že na drugi protibolečinski. Nekaj berem, da če je živec vnet da naj bi ne reagiral na analgetik, ampak je to pravilo ali ne? Saj ne vem ali naj probam it k drugem dežurnem drug teden, ker ta sadist dela še jutri, ali naj 1 teden čakam, da pride moj zobar z dopusta.

Za popizdit.

hr_natakar ::

Lahko si vsaj malo olajsas z naslednjimi nasveti, najprej izogibaj se hladni, topli ali sladki hrani in pijači.
si lahko pomagate tudi z drugimi naravnimi metodami, ki lahko do neke mere pomagajo ublažiti bolečine. Naj poudarim, da so to zgolj začasne rešitve in ne morejo nadomestiti profesionalne zobozdravniške oskrbe. Najboljsa pa je seveda preventiva, da skrbimo za zdrave zobe in ustno votlino.
Na spletu najdete številne nasvete, ki izhajajo še iz časov naših babic.

Česen. Gre za najboljše naravno sredstvo za lajšanje zobobola, saj česen vsebuje alicin, ki deluje kot močan antibiotik. Strok česna pretlačite, rahlo posolite in namestite na boleč zob. Bolečina bo hitro ponehala ali se vsaj zmanjšala. Česen lahko uporabljate tudi preventivno, tako da vsako jutro zgrizete en strok. To bo naredilo vaše zobe zdrave in močne.

Čebula. Zadnje raziskave so pokazale, da tudi čebula deluje antibakterijsko, in navajajo, da bi lahko, če bi vsak dan prežvečili eno čebulo, preprečili težave z zobmi. V treh minutah žvečenja čebule naj bi namreč pomrle vse škodljive bakterije v ustih. Zobobol s čebulo omilite tako, da na poškodovan zob ali dlesen položite košček surove čebule.

Fiziološka raztopina oziroma slana voda je najpreprostejše, najboljše in najhitreje pripravljeno domače sredstvo. Pripravite jo lahko že v nekaj minutah. Žličko soli zmešate v vroči vodi ter počakate, da se nekoliko ohladi. S spiranjem ust odstranite ostanke hrane, poleg tega slana voda tudi razkuži dlesni. Če si nekaj dni temeljito čistimo zobe in medzobne prostore, bi morala bolečina izginiti. V nasprotnem je potreben obisk zobozdravnika.

Hladni obkladki na licu hitro zmanjšajo bolečino, toda učinek je kratkotrajen. Uporabite lahko tudi kockico ledu, s katero si masirate dlan na mestu, kjer se združujeta palec in kazalec. Z uporabo te metode boste podhladili center za bolečino v možganih in čez nekaj minut začutili olajšanje, ki bo trajneje kot pri hladnih obkladkih.

Klinčki (olje nageljnovih žbic) vsebujejo anestetik, ki začasno omili lokalno bolečino.
Klinčki. Klinčki ali nageljnove žbice delujejo antiseptično in so sestavni del številnih sredstev za lajšanje zobobola, zobnih past in drugih izdelkov za nego zob. Najpomembnejša učinkovina v klinčkih je evgenol, ki je močan anestetik z antiseptičnim delovanjem, zaradi česar so klinčki tudi uspešni pri uničevanju bakterij in preprečujejo infekcijo. Olje žbice nanesite na zob, ne pa na dlesni, saj jih lahko razdražijo. Žbic prav tako ne požirajte, ker lahko povzročijo želodčne težave.

Žajbljev čaj bo lahko pomagal pri zmanjšanju zobobola. Rahlo pretakanje v ustih ali vrečka na zobu bodo enako učinkoviti.

Limeta. Limete so dober vir vitamina C, ki ohranja zdravje zob in kosti v telesu. Preprečuje gnitje zob in tanjšanje sklenine, karies, zobobol in krvavitve dlesni, od limone pa je boljša zato, ker vsebuje manj kisline. Pojejte surovo limeto in prežvečite njeno lupinico (samo ce je bio), to pa naj bi omililo bolečino.

Lovorjev plod. Plodove lovorja zmešajte s kisom, pasto pa nato namažite na razboleli zob. Enako mešanico lahko uporabite tudi vsakodnevno za mazanje dlesni, saj se bodo te na ta način okrepile.

Poper. Zmešajte ščepec mletega popra in četrtino čajne žličke običajne soli, dobili boste odlično sredstvo za čiščenje zob. Dnevna uporaba mešanice po preprečila razvoj zobne gnilobe, nastanek lukenj, ozdravila boleče in krvaveče dlesni, odpravila slab zadah in omilila zobobol. Če želite, lahko poper zmešate tudi z oljem nageljnovih žbic.

https://vizita.si/kjevasboli/kako-na-na...
https://www.ezobozdravnik.si/zobobol/

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

xWarrior je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A ni tko da odkar je korona samo še pulijo zobe?


Ja naj bi bilo. V glavnem ta zob zdajle par ur po tem sadističnem vrtanju boli za znoret, ne vem ali je od tega ker je tako grobo vrtal ali je karies dosegel že živec in ni pomagalo, da je odstranil karies?

Z ledom hladim in sem že na drugi protibolečinski. Nekaj berem, da če je živec vnet da naj bi ne reagiral na analgetik, ampak je to pravilo ali ne? Saj ne vem ali naj probam it k drugem dežurnem drug teden, ker ta sadist dela še jutri, ali naj 1 teden čakam, da pride moj zobar z dopusta.

Za popizdit.

Ni pravilo, verjetno samo tok boli da neki normalni analgetiki nimajo nekega efekta. Lahko, da si imel tako vnete zivce, da ti je dal sredstev za unicenje zivca, to potem kaksen dan/dva boli kot hudic in ne samo vrtanje.

hr_natakar ::

Dentinska bolečina se pojavi zaradi razgaljenega dentina, ki je normalno prekrit z že omenjeno sklenino ali s koreninskim cementom in dlesnijo. Dentin je zelo občutljiv, saj ima veliko število majhnih kanalčkov, ki so neposredno povezani s pulpo (zobnim živcem). V teh kanalčkih so živčni končiči, ki se odzivajo na spremembe v okolju, kar se občuti kot bolečino. Vzroki razgaljenega dentina so najrazličnejši.
nezdravljen karies, Pretrdo ščetkanje, uporabo proizvodov za beljenje zob, uporabo proizvodov za ustno higieno, uživanje kislih živil, slaba ustna higiena, dolgotrajna obraba zob, počena ali netesna zalivka, odmik dlesni (recesija dlesni zaradi parodontalne bolezni ali premočnega ščetkanja),po operaciji dlesni, ki razgali korenino zoba.

Naravne rešitve za občutljive zobe
Svoje zobe lahko v nekaterih primerih lahko zaščitimo ne, da bi zato morali obiskati zobozdravnika ali imeti drage posege. Tukaj je predstavljenih nekaj načinov za krepitev občutljivih zob.

Ekološko sezamovo olje
Sezamovo olje iz nepraženih sezamovih semen iz nadzorovane ekološke pridelave ponuja številne koristi za zdravje. Olje, ki se v ajurvedski medicini v zdravilne in negovalne namene uporablja že tisočletja, je svetlo jantarne barve in nežnega, aromatičnega vonja. Sezamovo olje je bogato z antioksidanti, vitaminom E, sezamolom in sezaminom, ki delujejo proti prostim radikalom.

Z oljem, pridelanem iz ekološkega sezama, lahko razbremenimo občutljivost tako, da ga namažemo navzdol po sklenini. Prav tako ima antibakterijske lastnosti in vas ščiti pred ustnimi okužbami.Tudi dlesni lahko masirate s sezamovim oljem, da zmanjšate vnetje in otekanje. Poizkusite s tem preprostim trikom, vsaj trikrat tedensko in presenečeni boste nad rezultati.

Vestno ščetkanje
Ni pomembno samo kolikokrat si ščetkamo zobe, ampak predvsem kako. Ljudje, ki trpijo za občutljivostjo zob, bi morali bolj vestno paziti kako si ščetkajo zobe, saj že dlesni ob grobem ščetkanju hitro poškodujemo. Morali bi se izogibati preveč grobemu ščetkanju in občutku, da bodo le ob takem ščetkanju zobje brez oblog. Pomembno je, da imate krtačo z mehkimi ščetinami in da uporabljate nitko, vsaj enkrat na dan. Tudi nitko moramo znati pravilno uporabljati, saj si v nasprotnem primeru lahko poškodujemo dlesni.

Soda bikarbona
Tudi soda bikarbona pomaga v boju s pretirano občutljivostjo. Ta čudežni kristalni prah dandanes lajša že mnogo tegob in je nepogrešljiv tudi pri ustni higieni. Za pripravek zmešamo 1/4 čajne žličke sode, skupaj z morsko soljo ter od štiri do pet kapljicami vode. Pasto je potrebno uporabiti pred ščetkanjem, da pomagamo pri preobčutljivosti, ampak ne uporabljajte je več kot dvakrat na teden, saj pri uporabi sode bikarbone lahko pride do razgrajanja sklenine.

Tiamin ali vitamin B1 je super za zmanjšanje bolečine zob in občutljivosti. Tudi kalcij je odličen za lajšanje bolečin in pomaga pri obnavljanju sklenine. Večinski gradnik zob in kosti, torej tudi čeljusti in Njegovo pomanjkanje lahko vodi do tveganja za nastanek vnetja dlesni in zobne gnilobe ter preobčutljivosti. Nahaja se v najrazličnejših živilih. Brokoli in kitajsko zelje sta bogati zakladnici kalcija. Najbolj znan vir kalcija je mleko, tu pa so še še stročnice, ostrige in fige. Pri kroničnem uživanju alkohola se potrebe močno povečajo, saj alkohol ovira absorbcijo tiamina.
Dobri prehranski viri tiamina so kvas, sončnična semena, črni fižol, leča, stročnice, polnozrnata žita, oreščki, krompir

Kamilice in timijan
Že stari Egipčani so vedeli, da ima to zelišče močan protivnetni učinek. Čaj kamilic in timijana zmanjša vnetje dlesni in uničuje bakterije v ustih, ki lahko povzročijo občutljivost. Čaj je dobro uživati v mlačnih temperaturah.

Mira in Cimet
Miro so uporabljali že v starem Egiptu pri mumifikaciji. Tudi ta čudežna rastlina lahko pomaga v boju proti bolečinam občutljivih zob. Deset kapljic olja mire, zmešamo s kozarcem vode in po požirkih počasi grgramo v ustih. Postopek je potrebno ponoviti trikrat na dan. Poleg mire, lahko uporabimo tudi cimet, ki ga skupaj s klinčki kuhamo od dvajset do trideset minut in z njim kasneje spiramo usta.

Preden nastejem se nekaj dodatnih nasvetov, priporocam, da zgoraj navedene zelenjavo, sadje, caje, rastline, zacimbe uporabljate domace nespricane oziroma bio. Vsa doma pripravljena sredstva nimajo enakega učinka na vse vrste bolečin.
Vroč obkladek lahko pomaga bolniku z bolečino v čeljustnih sklepih, medtem ko se bo bolečina ob uporabi toplega obkladka poslabšala pri bolniku z gnojnim zobom.

Kurkuma
Kurkuma je čudežna začimba z mnogo različnimi lastnostmi. Med drugim je tudi naravno zdravilo za zobobol. Odlikujejo jo močne antiseptične in antibakterijske lastnosti, ki pomagajo ustaviti in olajšati bolečino. Uporabna pa je tudi proti okužbam zob in dlesni.

Kako kurkumo uporabimo pri zobobolu?
Dodajte čajno žličko kurkume v prahu v manjšo količino vode in jo zmešajte v pasto. Bombažno kroglico iz vate pomočite v nastalo pasto in kroglico vstavite v usta na mesto, kjer je bolečina najmočnejša.

Se nekatera dodatna sredstva, ki naj bi pomagala

izvleček vanilije
olivno olje
olje origana
ognjič
pehtran
rman
kajenski poper
kamilični čaj
encijanov čaj

https://www.zobozdravnikmaribor.si/blog...
https://zastarse.si/zdravje/6-naravnih-...
https://www.bodieko.si/domaci-pripravki...

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

Se nekaj nasvetov za zmanjsanje kariesa na naraven nacin. Preden nastejem, bi rad povedal, da je preventiva najbolj pomembna. To pomeni, da se izogibajte sladki hrani, industrijsko predelani hrani, beli moki in izdelkom, ki vsebujejo belo moko in industrijski predelan sladkor. izogibajte se jedem s fitinsko kislino, saj preprecuje absorbcijo mineralov in vitaminov. Razlicno zrnje oziroma novodobna žita so glavni vir fitinske kisline. Ajda recimo ne spada pod žita. Bodite pozorni, da nekateri napisejo da je ajdov kruh, zraven pa je delez bele moke. Omejevanje fižola, ki mora biti pripravljeni le z namakanjem, da se odstrani vecji del fitinske kisline. Namaka se tudi oreske. Prevelike kolicine alkohola tudi ropajo vitamine in minerale iz telesa. Tako, da ce pijete alkohol, bo potrebno se bolj povisat delez zauzitih vitaminov in mineralov. Najboljse pa je, ce minimalizirate kolicino alkohola.

Kaj pa pomaga zdraviti?

Vitamin D.
Lahko se ga dobi na prostem, vsak dan 10 ali 15 minut na soncu. Lahko se ga dobi tudi s hrano (odsvetujem ribe iz nekaterih neznanih ribogojnic, ki jih hranijo z sporno hrano) ali pa se kupi vitamin D v lekarni.
Čaj
Pravi čaji, to so zeleni, beli in črni čaji, vsebujejo snovi, ki onemogočajo razmnoževanje bakterijam, ki povzročajo karies. Seveda čaj pijte brez sladkorja in mleka.
kombinacija K2 in vitamina D pri spodbujanju zdravje zob in kosti sinergični učinek.
kokosovo olje
kalcij
fosfor
magnezij
Če jeste hrano bogato s kalcijem, fosforjem in magnezijem se bo začela zobna sklenina sama regenerirati in lahko čez čas računate tudi na to, da kariesa ne boste več imeli. Bistven element pri tem je magnezij.

Zgodovina sprememb…

xWarrior ::

Smurf je izjavil:

xWarrior je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A ni tko da odkar je korona samo še pulijo zobe?


Ja naj bi bilo. V glavnem ta zob zdajle par ur po tem sadističnem vrtanju boli za znoret, ne vem ali je od tega ker je tako grobo vrtal ali je karies dosegel že živec in ni pomagalo, da je odstranil karies?

Z ledom hladim in sem že na drugi protibolečinski. Nekaj berem, da če je živec vnet da naj bi ne reagiral na analgetik, ampak je to pravilo ali ne? Saj ne vem ali naj probam it k drugem dežurnem drug teden, ker ta sadist dela še jutri, ali naj 1 teden čakam, da pride moj zobar z dopusta.

Za popizdit.

Ni pravilo, verjetno samo tok boli da neki normalni analgetiki nimajo nekega efekta. Lahko, da si imel tako vnete zivce, da ti je dal sredstev za unicenje zivca, to potem kaksen dan/dva boli kot hudic in ne samo vrtanje.


če mi je dal kaj takega bi verjetno sestra to napisala pri obvestilu k zdravniku? v glavnem boli za znoret, nabija non stop. Danes po ponovnem obisku mi je privat dežurna kar napisala antibiotike in me odpravila. Da o tem, da je najprej kar čez vrsto sprejemala svoje naročene paciente, ki so samoplačniško sploh ne govorim. V glavnem upam, da drug teden končno uredim s svojo, ker tile dežurni privatniki so obup!

xWarrior ::

hr_natakar je izjavil:

Se nekaj nasvetov za zmanjsanje kariesa na naraven nacin. Preden nastejem, bi rad povedal, da je preventiva najbolj pomembna. To pomeni, da se izogibajte sladki hrani, industrijsko predelani hrani, beli moki in izdelkom, ki vsebujejo belo moko in industrijski predelan sladkor. izogibajte se jedem s fitinsko kislino, saj preprecuje absorbcijo mineralov in vitaminov. Razlicno zrnje oziroma novodobna žita so glavni vir fitinske kisline. Ajda recimo ne spada pod žita. Bodite pozorni, da nekateri napisejo da je ajdov kruh, zraven pa je delez bele moke. Omejevanje fižola, ki mora biti pripravljeni le z namakanjem, da se odstrani vecji del fitinske kisline. Namaka se tudi oreske. Prevelike kolicine alkohola tudi ropajo vitamine in minerale iz telesa. Tako, da ce pijete alkohol, bo potrebno se bolj povisat delez zauzitih vitaminov in mineralov. Najboljse pa je, ce minimalizirate kolicino alkohola.

Kaj pa pomaga zdraviti?

Vitamin D.
Lahko se ga dobi na prostem, vsak dan 10 ali 15 minut na soncu. Lahko se ga dobi tudi s hrano (odsvetujem ribe iz nekaterih neznanih ribogojnic, ki jih hranijo z sporno hrano) ali pa se kupi vitamin D v lekarni.
Čaj
Pravi čaji, to so zeleni, beli in črni čaji, vsebujejo snovi, ki onemogočajo razmnoževanje bakterijam, ki povzročajo karies. Seveda čaj pijte brez sladkorja in mleka.
kombinacija K2 in vitamina D pri spodbujanju zdravje zob in kosti sinergični učinek.
kokosovo olje
kalcij
fosfor
magnezij
Če jeste hrano bogato s kalcijem, fosforjem in magnezijem se bo začela zobna sklenina sama regenerirati in lahko čez čas računate tudi na to, da kariesa ne boste več imeli. Bistven element pri tem je magnezij.


Hvala ti za obsežne nasvete. Si preberem :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje zob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11214962 (2438) Robocop1
»

Puljenje modrostnega zoba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26790483 (33742) Steinkauz
»

Zdravo zobovje in splošno zdravje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8010452 (8080) kjut
»

Zobobol po plombiranju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517453 (5964) mahoni
»

Problemi z zobmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711775 (9063) Pithlit

Več podobnih tem