AppleInsider - Audacity, eden najbolj priljubljenih odprtokodnih programov za ustvarjanje glasbe, se je očitno podal na čudna pota. Potem ko ga je v mesecu maju prevzela družba Muse Group, so se 2. julija spremenile njihove določbe o politiki zasebnosti in to v smeri ekscesnega zbiranja podatkov o uporabnikih. Multinacionalka Muse Group ruskih korenin sicer upravlja tudi z drugimi znanimi glasbenimi aplikacijami, kot so Ultimate Guitar, MuseScore in Tonebridge.
Audacity je program, ki ga je treba namestiti v sistem, torej sam po sebi nima potrebe po nenehnem pošiljanju podatkov v bazo in nazaj, kljub temu pa so se novi lastniki odločili drugače. Program tako sedaj zbira podatke o operacijskem sistemu in njegovi različici, vrsti procesorja, državi uporabnika glede na IP številko ter podatke o napakah in zrušitvah. Pravilnik govori tudi o zbiranju podatkov za potrebe organov pregona, a ob tem ne pove, za katere podatke konkretno gre. IP številke uporabnikov hranijo najprej en dan v obliki, primerni za identificiranje, nato pa še leto dni v zgoščeni obliki, ki ji dnevno menjajo t. i. salt, naključni parameter. Podatki o uporabnikih so hranjeni na prostoru držav članic Evropskega gospodarskega prostora (EEA), a v politiki zasebnosti omenjajo tudi, da so jih občasno primorani deliti s svojo glavno pisarno v Rusiji in zunanjimi svetovalci v ZDA, podatke pa lahko delijo še s precej drugimi interesenti, opredeljenimi precej na široko, denimo svetovalci, tretjimi osebami in potencialnimi prevzemniki. Nova pravila tudi prepovedujejo uporabo programa mlajšim od 13 let, kar prav tako predstavlja kršitev licence GPL, ki jo Audacity še vedno uporablja.
Gre za že nekajkrat videno proceduro, ko želijo poslovneži prevzeti dobrobiti in leta trajajoče dosežke odprtokodne skupnosti ter jih izkoristiti za hiter dobiček. A prav zaradi odprte narave, se bo skupnost najverjetneje odzvala, napravila t. i. fork in Audacity pod kakim drugim imenom obdržala v pravi smeri.
In the meantime, the Privacy Policy doesn't actually come into force until the next release of Audacity (3.0.3). The current version (3.0.2) does not support data collection any data of any kind and has no networking features enabled.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything
Sploh ne vem kaj vidite v tem Audacityju. Najslabši "DAW" v zgodovini obstoja zemlje in civilizacije, če lahko temu skropucalu sploh rečeš DAW.
Audacity zagotovo ni DAW, ampak je zelo uporaben za kakšne enostavne stvari. Ardour mi izgleda kar dober DAW (meni kot amaterju, ki v večini DAW ne zna narediti nič).
Skratka, nehajte zaupati v dolocen browser na podlagi navijastva. Jasno je bilo od prve verzije, da se bojo povampirili (brez denarja pac ne morejo delovat) in seveda so se. In od zacetka poslusam Brave fanboye, kako nabijajo, da se to ne bo zgodilo. Firmi, ki je ustanovljena za delanje denarja se ne da zaupati.
By strict definition, Audacity is a DAW (digital audio workstation) as it is audio software capable of recording, editing and producing audio files. However, due to its basic features, it is better described as a simple audio editor, lacking the functionality of more advanced DAW software.
By strict definition, Audacity is a DAW (digital audio workstation) as it is audio software capable of recording, editing and producing audio files. However, due to its basic features, it is better described as a simple audio editor, lacking the functionality of more advanced DAW software.
To delajo vsi telefoni, dekstop OS-i, brskalniki, itd. Zakaj pa ne še glasbeni programi.
ker ni potrebe
Seveda ampak zavedati se moraš da za sledenje so krivi škrti uporabniki, ki bi radi imeli vse zastonj. Že to da je takšno povpraševanje po partisu v Sloveniji mi pove dovolj o mentaliteti slovenskega naroda in koliko so pripravljeni plačati za digitalne dobrine.
Isto, kot slovenski BS player. Ko so začeli srat, je samo še crknilo.
Zanimivo, da imata oba programa vsaj zelo iskreno ime. Bullshit player in Audacity - [naun] behaviour that is brave but likely to shock or offend people
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).