» »

A1 vs Telemach

A1 vs Telemach

quadro933 ::

Zdravo.

Trenutno imam A1 paket z Xplore tv ter dvema mobilnima številkama. Ker televizija tako šteka, sem gruntal, da bi zamenjal za Telemach.

Na netu sem prebral, da tudi Telemach šteka. Prosim za mnenja iz lastnih izkušenj.

Kako je kaj z Telemach signalom?


Lp

Han ::

Lokacija? Kabel (bakrena parica, koaks, optika)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

quadro933 ::

Ošo optika Trebnje

pwn3rrr ::

Najboljše informacija boš dobil pri sosedih oz. v tvoji bližnji okolici. Malo se pozanimaj kaj imajo drugi in kakšne imajo izkušnje... Meni recimo A1 deluje BP, prijatelj je nedolgo nazaj menjal Telemach (totalni polom) za A1 in je zelo zadovoljen, sorodnik je imel T2 (ni bil zadovoljen) in je menjal za Telemach in mu je super, spet nekdo drug mi je rekel, da mu T2 deluje odlično in da ne menja za drugega operaterja, tako da izkušnje so po lokacijah in glede na kabel zelo različne.
Lahko pa povem to, da se Telemach zelo slabo razume z ostalimi operaterji, je pa tudi edini ponudnik, ki ponuja Sportklub. Če te lahko priključijo na njihovo optiko, bi po mojem mnenju moralo vse delovat normalno. Kaj točno ti pa šteka pri A1, imaš Kaon ali Albis vmesnik?

quadro933 ::

Imam Kaonmedia komunikator, že drugega. Isto sosed. Zablokira najmanj enkrat na dan, ne dela ogled za nazaj, daljinec dela po svoje. Treba je izklopit iz elektrike in začne delati, včasih tudi to ne pomaga. Če bi bilo to enkrat na mesec, bi rekel ok. Samo to se dogaja vsak dan, na obeh televizijah.

mag3 ::

Kako točno pa imaš povezana TV komunikatorja na modem? Direktno z UTP kablom? Ali kako drugače(PLC..)?
Jaz imam tudi Kaon doma, na 2 lokacijah. Na eni lokaciji je optika na drugi pa DSL in na obeh dela bp, nič nisem rabil resetirat že več mesecev.

Aja pa športklubu letos ostane samo še Angleška liga, ostalih več nimajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mag3 ()

XS!D3 ::

Tudi jaz nisem že dolgo rabil resetirat ne Kaona, ne SDMCja, če je govora o Telemachu (če se ne motim ima tudi A1 neke Kaon boxe)

mitko25 ::

mag3 je izjavil:

Kako točno pa imaš povezana TV komunikatorja na modem? Direktno z UTP kablom? Ali kako drugače(PLC..)?
Jaz imam tudi Kaon doma, na 2 lokacijah. Na eni lokaciji je optika na drugi pa DSL in na obeh dela bp, nič nisem rabil resetirat že več mesecev.

Aja pa športklubu letos ostane samo še Angleška liga, ostalih več nimajo.


Od danes pa do leta 2025 ima Telemach (ŠK) pravice za prenos 1. SNL
Vir: https://www.blog.uporabnastran.si/2021/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitko25 ()

quadro933 ::

Komunikator imam priklopljen direktno z utp kablom, sem mel že dvakrat tehnika, nazadnje so zamenjal vso opremo. V glavnem ni to to. Sm pa poizvedoval sedaj za Telemach, vsak drgač pove, na informacijah ne vedo veliko povedat, nazadnje so me klical, da so preverili in ugotovili, da je pri meni možen samo EON premium, en drug mi je razlagal, da samo EON light....

Zgleda, da bo treba res na Telekom it nazaj...

mitko25 ::

EON Premium ali EON Light sta samo paketa, ki si ju sam izbereš. Glede na to, da imaš optični priklop na domačem naslovu, ni pomembno kateri paket izbereš.

mag3 ::

quadro933 je izjavil:

Komunikator imam priklopljen direktno z utp kablom, sem mel že dvakrat tehnika, nazadnje so zamenjal vso opremo. V glavnem ni to to. Sm pa poizvedoval sedaj za Telemach, vsak drgač pove, na informacijah ne vedo veliko povedat, nazadnje so me klical, da so preverili in ugotovili, da je pri meni možen samo EON premium, en drug mi je razlagal, da samo EON light....

Zgleda, da bo treba res na Telekom it nazaj...


Mi lahko v ZS posreduješ naročniške podatke. Bom pogledal, če je možno kaj naredit.

stefi91 ::

zdravo
mene zanima nasledne u 9mesecu mi potece 2leti pri a1 vezava
zanima me ponudbe
-2stevilki na eno narocnino
-preklop na optika cim vecja hitrost ce se ne varam mislim da a1 500/100
-kaj je cenejse samo uzeti mobitel+intrnet ali use troje tv+intrnet+MOBITEL
zdej mamo z punco usak svoj paket a1 go M, PA INTRNET A1 KOMBO S BREZ TVJA.

HVALA ZA PREDLOGE IN PONUDBE v pp..

mirator ::

quadro933 je izjavil:

Zdravo.

Trenutno imam A1 paket z Xplore tv ter dvema mobilnima številkama. Ker televizija tako šteka, sem gruntal, da bi zamenjal za Telemach.

Na netu sem prebral, da tudi Telemach šteka. Prosim za mnenja iz lastnih izkušenj.

Kako je kaj z Telemach signalom?

Lp

Jaz sem imel ločeno internet na siol in TV na telemach. Sedaj sem se odločil, da imam oboje pri istem operaterju in sem se odločil za A1. Za prehod iz telemacha k drugemu operaterju je še najbolj botroval nefer odnos pri raznih reklamacijah.
Mi pa kvaliteta TV sedaj pri A1 ni všeč. Vse preveč je raznih prekinitev. Internet pa deluje zelo v redu.

quadro933 ::

Probal in testiral Telemach eon smart tv app na svoji lokaciji. Zadeva je bistveno bolj odzivna kot A1 Xplore tv. v parih dnevih ni niti enkrat zaštekala, medtem ko je A1 potrrbovala par izklopov iz štroma. A1 se je s tem novim vmesnikom precej zaklal.... Verjetno bom kar vzel pamet Telemach Eon, vendar brez mobilne telefonije...

markosus ::

Zdravo.

Jaz mam tud probleme z A1.Zanima me kako lahko testiram drugega ponudnika?

max00slo ::

Vse je odvisno od lokacije ampak A1 res ne bi priporočal. Špartanski vmesnik. Ni androida v 2021.
Prej imel A1, pred letom in pol šaltal na TM. Zelo zadovoljen. Sicer največji paket in na OŠO mi dela na average 340/33Mbps. Težav ni.
Sorodniki Telekom, max paket NEO. Optika od TS. Bolj šteka če že primerjamo z TM ampak to je minimalno. So plusi in minusi..

Nevem, poskusi dobit kje ugodno ponudbo. Kvaliteta bi morala biti tu in tam ista. Je pa problem ker je skoraj da povsod lastnik infrastrukture Telekom. In če nisi na TS - v primeru reklamacije čakaš dlje kot drugje saj si obravnavan drugorazredno :)
Si non confectus, non reficiat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Xplore TV (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Omrežja in internet
1022173730 (179) Ganon
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1876557209 (5315) starfotr
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3310987 (5379) Daniel
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11945761 (16001) solatko

Več podobnih tem