» »

AP in router na FRITZ!Box se ne vidita, potreben static routing?

AP in router na FRITZ!Box se ne vidita, potreben static routing?

cen1 ::

Imam sledečo postavitev:

- Telekomov FRITZ!Box modem/router, 192.168.178.1/24
- na LAN 2 je priklopljen AP, DHCP je forwardiran na FRITZ!Box tako da klienti dobijo 192.168.178.1/24 IPje
- na LAN 1 je priklopljen router (IP 192.168.178.20), ima lasten DHCP range 192.168.1.1/24. Klienti od routerja torej dobijo interne IPje 192.168.1.1/24

Problem: ko sem na AP-ju ne morem dostopat do klientov zvezanih na router.

Če prav razumem bi moral na FRITZ!Box-u dodati statičen IPv4 route ki bi povedal naj v primeru destination naslova 192.168.1.1/24 pošlje pakete routerju 192.168.178.20.

Na FRITZ!Box ko grem dodajat IPv4 static route so na voljo trije inputi:
Network: 192.168.1.1
Subnet Mask: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.178.20

Bi to moralo bit to? Bi moral še kaj dodatno skonfigurirat na routerju?

Nism 100% če te nastavitve res pomenijo to kar mislim zato raje vprašam za nasvet da se slučajno ne zaklenem ven iz modema. 8-O
  • spremenilo: cen1 ()

Fsegula62 ::

Zakaj enostavno ne vržeš frtitza v bridge, nanj priključiš svoj router in na router dodatne AP-je?

cen1 ::

Fsegula62 je izjavil:

Zakaj enostavno ne vržeš frtitza v bridge, nanj priključiš svoj router in na router dodatne AP-je?


Kabli so tako speljani po hiši da to ni možno.

Goody ::

Pa daj svoj router v ap mode.

cen1 ::

Goody je izjavil:

Pa daj svoj router v ap mode.

Potem bi moral vse kliente ki so že gor na ruterju (NAS, RPi..) menegerirat na FRITZu kar je korak v napačno smer. Vsekakor je ena možnost ampak če obstaja kaka druga rešitev grem prej v to.

Fsegula62 ::

Lahko narediš dve 100Mbps linije potem, če bi ti to ustrezalo. Da se po 2 paricah iz routerja vraca nazaj na katerega priklopiš AP. Druge ideje pa nimam.

Lonsarg ::

Imeti dva DHCPja je prehud zalogaj, ne se tega v home omrezju igrat. Razen ce ti je ok imeti dva locena omrezja, ki se ne vidita med sabo.

Mimogrede managiranja na strani Fritz se ne bos mogel izogniti tudi ce bi to usposobil, ker imas trenutno zvezano da je drugi router slave od Fritz. Torej vsak firewall rule bos moral na obeh nastavit da bo prislo skozi. Pa se kompe ki so na fritzu bos na fritz managiral, ostale pa drugje... Pa se oba ruterja bosta vse pakete dejansko obdelovala, ker bosta oba DHCP, torej bos Fritz defacto enako obremenil kot bi ga ce je DHCP zgolj na Fritz.

Fsegula62 je izjavil:

Lahko narediš dve 100Mbps linije potem, če bi ti to ustrezalo. Da se po 2 paricah iz routerja vraca nazaj na katerega priklopiš AP. Druge ideje pa nimam.
Na tak nacin sem imel jaz vcasih, ko je ruter bil zaradi signala na oddaljeni lokaciji. Je pac glavna linija sla do tja in nazaj in nato v switch. Ampak jaz sem imel dvakrat po 1Gbit na voljo. 100Mbit je dandanes premalo za home mrezo, tak da jaz ne bi splital.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Invictus ::

ISPjev hardver se da vedno v bridge mode, ko kupiš svojega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

cen1 ::

Hmm ja, verjetno res ne bi blo slabo da nekak spravim vse na router..

Glavni problem je da gre en kabel iz Fritza iz pritličja v prvo nadstropje do TVja, tam gre v switch in iz switcha gre v NEO Box in v tale AP. To mi rešuje TV plus Wifi v prvem nadstropju z enim kablom.

Če spravim vse na router potem se moram zafrkavat še s tem da TV spravim čez router kar je nočna mora kolikor sem uspel raziskat.

Mogoče bom pa pač eliminiral tale AP pa bo pač vleklo iz pritličja nekoliko slabše..

ToniT ::

Vtakni omrežni kabel iz Fritza (oz.) switcha v enega od LAN portov na WiFi routerju in pozabi na vse skupaj, ker bo delalo vse.

Lonsarg ::

ToniT je izjavil:

Vtakni omrežni kabel iz Fritza (oz.) switcha v enega od LAN portov na WiFi routerju in pozabi na vse skupaj, ker bo delalo vse.
Zgolj če izklopi DHCP na svojem ruterju in je torej Fritz "glavni ruter". Kar po mojem mnenju ni nič narobe, meni so Fritz ruterji zelo dobri, prej sem vedno imel svoje (sem se izogibal ISp ruterjev), od kar imam Fritz pa kar tega uporabljam in sploh nimam bridge mode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

dunda ::

cen1 je izjavil:

Hmm ja, verjetno res ne bi blo slabo da nekak spravim vse na router..
Glavni problem je da gre en kabel iz Fritza iz pritličja v prvo nadstropje do TVja, tam gre v switch in iz switcha gre v NEO Box in v tale AP. To mi rešuje TV plus Wifi v prvem nadstropju z enim kablom.

Malo po spominu pišem, mogoče pa drži in koristi - ali nimajo NEO boxi tudi možnost, da so AP za Wifi?
https://www.kacnje.eu

DamijanD ::

Imajo, nisem pa nikoli preveril kako dela zadeva

SeMiNeSanja ::

Zakaj vraga AP ne priklopiš na svoj router, imaš samo eno omrežje in nobenih problemov?

V nasprotnem primeru, tako kot opisano, iz AP omrežja ne boš nikoli imel 'prostega prehoda' v omrežje izza svojega routerja, če na njemu ne moreš izklopiti NAT-a. Brez tega, ne samo da rabiš statično routo, moraš si še port forwarding nastaviti. Ta pa seveda spet ne bo delal z istim portom za vse računalnike. skratka kup popolnoma nepotrebnih težav.

Ko pa že prestaviš AP na svoj router, potem še Fritza vržeš v Bridge mode, ker nima prav nobenega smisla, da imaš dvojni NAT.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 ruterja (2 ssid) dostop

Oddelek: Omrežja in internet
6877 (625) Lonsarg
»

kako sprostit IP porte t-2 optika

Oddelek: Omrežja in internet
385827 (4562) primo
»

Mikrotik kot drugi router

Oddelek: Omrežja in internet
122479 (2067) Izak
»

OpenWRT in OpenVPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
799682 (7542) BivšiUser2
»

VPN za routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
264017 (3345) trnvpeti

Več podobnih tem