» »

gradbeno dovoljenje

gradbeno dovoljenje

Johnny QJ ::

če ima morda kakšno izkušnjo z tem,

ali lahko investitor-graditelj stanovanjskega objekta- novogradnje, med samo gradnjo naredi določene spremembe, v dotičnem primeru na vodovodnih inštalcijah...

v prvotnem načrtu je bil predviden v enem prostoru tuš in seveda vse potrebne cevi... potem pa je med samo gradnjo prišlo do drugačne odločitve, da tam tuša in vodovodnih inštalacij ne bo... ALi je tu potem potrebno kaj spremeniti z načrtom in g. dovoljenjem, ali ni potrebno ničesar?

mr_chai ::

Mislim, da ne, ker se objekt ne spremeni v svojem bistvu.

https://neffat.si/blog/76/gradbeno_dovo...

Tody ::

Če ne spremenis zunanjost hise potem ne rabis sprememb. Če spremenis priključek za vodo ali elektriko. Kar se tiče notranjosti pa lahko delas kar hočeš.

Invictus ::

Vse, kar ima vezo s statiko zgradbe, se ne sme spreminjati...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

UganiKdo ::

To je vprasanje za nadzornika, naceloma instalacije lahko prosto spreminjas dokler ne vplivajo na osnovno konstrukcijo objekta.

borut_p ::

Dokler se ne spremenijo bistvene lastnosti objekta - v GZ si lahko pogledas kaj to je (7 jih je), dokler sprememba ne vpliva na mnenje soglasodajalcev, potem lahko spremenis karkoli.

mirator ::

Dokler ne spreminjaš bistvenih lastnosti objekta so spremembe dovoljene. Moraš pa v primeru večjih sprememb vseeno dobiti menje oz. soglasje pristojnega projektanta. Kasneje pa tako ali tako naročiš še projekt izvedenih del PID.

kriptobog ::

Inštalacije lahko spreminjaš, ampak boš potreboval potem izdelati PID

edi123 ::

Mene pa zanima ce je potrebna sprememba oz. dopolnitev gradbenega dovoljenja za premik okna? Namreč na isti steni v dnevni sobi bi rad zazidal obstoječo okno in naredil novo 2m stran. Po domače premaknil bi okno kjer se sedanja konca bi se nova zacela.

Bizkit45 ::

že živiš notri, ali boš po tej spremembi pridobival uporabno dovoljenje?
laično si to tako tolmačim.
če boš potreboval iz PZI ali PIDa uveljaviti še uporabno dovoljenje, potem zna biti problem, statika in podobne fore..bolj kot ne hočjo vsi zaslužiti, podrlo se verjetno ne bo.

edi123 ::

Bizkit45 je izjavil:

že živiš notri, ali boš po tej spremembi pridobival uporabno dovoljenje?
laično si to tako tolmačim.
če boš potreboval iz PZI ali PIDa uveljaviti še uporabno dovoljenje, potem zna biti problem, statika in podobne fore..bolj kot ne hočjo vsi zaslužiti, podrlo se verjetno ne bo.

Hiša je v 3. gradbeni fazi, ampak smo zdaj prišli do želje, da bi okno prestavili.

Bizkit45 ::

potem bi jaz rekel, laično zopet, da bo to potrebno pri PIDu (projekt izvedenih del) točno napisati in podati meritve (statik in podobno, kot sem že prej omenil). V nasprotnem primeru znajo biti problemi pri pridobitvi uporabnega dovoljenja.
Če je pa hiša grajena po PZI in ni večjih odstopanj, lahko pa samo uporabno dovoljenje dobiš samo s to listino (plus vsa potrdila izvajalcev, da so se držali PZIja). Tako sem si jaz stolmačil, lahko pa da se motim in naj pove kakšen ekspet na tem področju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporabno dovoljenje za hiso (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7011771 (1663) edi123
»

Starejša hiša brez gradbenega in uporabnega dovoljenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6215044 (6828) otago
»

Večja obnova hiše

Oddelek: Loža
142342 (1652) Invictus
»

Gradnja med finančno krizo

Oddelek: Loža
395133 (3504) nejcek74
»

Nov gradbeni zakon (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9210699 (7860) Pika na i

Več podobnih tem