» »

Urejena parcela: NE

Urejena parcela: NE

1
2
»

bauci ::

Vsi smo dobri po duši pa tut če kdo malo trola :).

hyuga ::

bauci je izjavil:

Vsi smo dobri po duši pa tut če kdo malo trola :).


joj s tem ne vem ce bi se strinjal.
mas kar zleht ljudi na tem forumu.
to so glih tisti prasci ki komplicirajo z mejami!! sami pa imajo najvec zemlje :)

ampak na sreco ne v tej temi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

borut_p ::

Sem imel moznost bit nadzornik pri eni taki 'sanaciji' ki je bila po nacrtih vse drugo kot to in sem zavrnil. Investitor je imel staro hiso cisto na meji plocnika. Ce bi podiral in gradil novo, parcela prakticno ni bila vec zanimiva - zato je sel v rekonstrukcijo.

Streha se lahko menja, ce ostaja v geberitih kot je sedaj, brez kaksnih dodatnih izveskov ipd ... se ne rabi gradbenega dovoljenja ... spada pod vzdrzevanje objekta.

hyuga ::

borut_p je izjavil:

Sem imel moznost bit nadzornik pri eni taki 'sanaciji' ki je bila po nacrtih vse drugo kot to in sem zavrnil. Investitor je imel staro hiso cisto na meji plocnika. Ce bi podiral in gradil novo, parcela prakticno ni bila vec zanimiva - zato je sel v rekonstrukcijo.

Streha se lahko menja, ce ostaja v geberitih kot je sedaj, brez kaksnih dodatnih izveskov ipd ... se ne rabi gradbenega dovoljenja ... spada pod vzdrzevanje objekta.


hvala.kar se samo bojim je, da nebi jaz vrgel vse v sanacijo hise in potem bi se po 20 letih zacela rusit. dosti stvari se lahko zalomi....ne vem kako robustno so gradili hise v 40tih letih. stene so debele,okna troslojna in nobene vlage,zgornja etaza ima pod podi lesene tramove in to me najbolj skrbi.sicer pa sam medetazni pod je debel pol metra - ne vem kaj je tam notr vse. :D klet pa velbana

Lonsarg ::

Mostom starim 200 let so z jeklenimi ojačitvami podaljšali živlejensko dobo na 400 let. Skratka čisto možno je iz totalne podrtije narediti po vseh standardih potresno-varno zadevo, se pa moraš skeširat za statika in gradbenike da to štima, tko to je. Pa najbrž kak izkop za hidroizolacijo pa to, če pa šparaš pa menjaš zgolj fasado in okno pa so lahko problemi ja.

hyuga ::

Lonsarg je izjavil:

Mostom starim 200 let so z jeklenimi ojačitvami podaljšali živlejensko dobo na 400 let. Skratka čisto možno je iz totalne podrtije narediti po vseh standardih potresno-varno zadevo, se pa moraš skeširat za statika in gradbenike da to štima, tko to je. Pa najbrž kak izkop za hidroizolacijo pa to, če pa šparaš pa menjaš zgolj fasado in okno pa so lahko problemi ja.


hvala.imas prav.kako pa ta izkop za hidroizolacijo izgleda? v teh stvareh sem noob. kaksne so kaj cene? jutri grem gledat eno hiso ki je 1900 in ima izkop narejen. verjetno se je pojavila kaka voda v kleti..skor ziher sem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

mr_chai ::

hyuga je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Mostom starim 200 let so z jeklenimi ojačitvami podaljšali živlejensko dobo na 400 let. Skratka čisto možno je iz totalne podrtije narediti po vseh standardih potresno-varno zadevo, se pa moraš skeširat za statika in gradbenike da to štima, tko to je. Pa najbrž kak izkop za hidroizolacijo pa to, če pa šparaš pa menjaš zgolj fasado in okno pa so lahko problemi ja.


hvala.imas prav.kako pa ta izkop za hidroizolacijo izgleda? v teh stvareh sem noob. kaksne so kaj cene? jutri grem gledat eno hiso ki je 1900 in ima izkop narejen. verjetno se je pojavila kaka voda v kleti..skor ziher sem


Predstavljam si, da izkopljejo okoli hiše do temeljev. Na zunanji strani premažejo z bitumenskim premazom in zvarijo bitumenske trakove. Potem pa še v kleti razbijejo tlak do temelja in naredijo enako. O cenah pa ne vem... A ne bi blo bolš, da če se odločaš za nakup take hiše, da pokličeš kakšno projektno hišo, ki se s tem ukvarja in plačaš strokovnjaka kakih 100 eur, da se zapelje s tabo in ti oceni kaj bi vse bilo za narediti in kakšna bi bila cena.

hyuga ::

mr_chai je izjavil:

hyuga je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Mostom starim 200 let so z jeklenimi ojačitvami podaljšali živlejensko dobo na 400 let. Skratka čisto možno je iz totalne podrtije narediti po vseh standardih potresno-varno zadevo, se pa moraš skeširat za statika in gradbenike da to štima, tko to je. Pa najbrž kak izkop za hidroizolacijo pa to, če pa šparaš pa menjaš zgolj fasado in okno pa so lahko problemi ja.


hvala.imas prav.kako pa ta izkop za hidroizolacijo izgleda? v teh stvareh sem noob. kaksne so kaj cene? jutri grem gledat eno hiso ki je 1900 in ima izkop narejen. verjetno se je pojavila kaka voda v kleti..skor ziher sem


Predstavljam si, da izkopljejo okoli hiše do temeljev. Na zunanji strani premažejo z bitumenskim premazom in zvarijo bitumenske trakove. Potem pa še v kleti razbijejo tlak do temelja in naredijo enako. O cenah pa ne vem... A ne bi blo bolš, da če se odločaš za nakup take hiše, da pokličeš kakšno projektno hišo, ki se s tem ukvarja in plačaš strokovnjaka kakih 100 eur, da se zapelje s tabo in ti oceni kaj bi vse bilo za narediti in kakšna bi bila cena.


bom ja..
danes sem bil na ogledu, hiša je stara 100 let in ima medetažno betonsko ploščo - in ne lesene tramove kot večina ostalih hiš. +ima narejeno hidroizolacijo + prenovljena 20 let stara streha, ki zgleda kot nova. +izolacija. Zaenkrat sem presenečen. najboljše, da pokličem kake strokovnjaka - predvsem za vlago. Kako se tem ljudem reče? :))

djabi ::

AmokRun je izjavil:

Lahko se pa naredi mejno obravnavo, kjer geodet na podlagi meritev in katastra predlaga meje in če se vsi sosedje s tem strinjajo ima parcela urejene meje. Takrat se običajno zabije tiste plastične rumene/rdeče mejnike.


To je najbolj pomembno. Ker, če se ne, si spet na začetku, oziroma je situacija nerešljiva ...

enemon ::

Tobogan, na katerem koncu to gledaš hiše, v Halozah?

Ales ::

hyuga je izjavil:

... hiša je stara 100 let in ima medetažno betonsko ploščo - in ne lesene tramove kot večina ostalih hiš ...

Naknadno narejeno, sklepam, kar spet mora biti projektirano in narejeno pravilno, sicer tvegaš, da ob potresu nastanejo od stanovalcev palačinke.

mr_chai ::

Ales je izjavil:

hyuga je izjavil:

... hiša je stara 100 let in ima medetažno betonsko ploščo - in ne lesene tramove kot večina ostalih hiš ...

Naknadno narejeno, sklepam, kar spet mora biti projektirano in narejeno pravilno, sicer tvegaš, da ob potresu nastanejo od stanovalcev palačinke.


Če načrti ne obstajajo, bi se jaz zapeljal do kakšnega statika, da pride pogledati in ti npr. svetuje kako bi z dodatno jekleno konstrukcijo naredil zadevo bolj potresno varno.

fikus_ ::

"hiša je stara 100 let in ima medetažno betonsko ploščo - in ne lesene tramove kot večina ostalih hiš. "

Tudi mene je to zmotilo. Pred 100 leti niso delali betonskih plošč, ampak lesene tramove in talna/stropne lesene obloge zgoraj/spodaj, vmes nasutje gramoza ali česa podobnega.
Če ni papirjev za to ploščo, je nekdo naredil po svoje.

Poišči kakšnega statika in gresta na ogled.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

eventyrer ::

hyuga je izjavil:


danes sem bil na ogledu, hiša je stara 100 let in ima medetažno betonsko ploščo - in ne lesene tramove kot večina ostalih hiš. +ima narejeno hidroizolacijo + prenovljena 20 let stara streha, ki zgleda kot nova. +izolacija. Zaenkrat sem presenečen. najboljše, da pokličem kake strokovnjaka - predvsem za vlago. Kako se tem ljudem reče? :))


Betonsko ploščo je nekdo naknadno vlival. Sigurno je originalno ni bilo tam.
Obvezno vprašaj statika kaj si misli o tej plošči in potresni varnosti stavbe.


Vidim da imaš kar nekaj zanimivih vprašanj okoli te hiše. Ti je ta res tako všeč da nadaljuješ v tej smeri? Si uredil parcelo s sosedom?

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

klet pa velbana

Velbana klet mi je res lepa, je pa tako bajto precej bolj tvegano odkopavat in delat hidroizolacijo. Pri velbih sile tiščijo tudi navzven in je nasutje okrog (vsaj malo) tudi "nosilno". Ko to odkoplješ... Obvezno je delo po (čim manjših) "etapah". Naredi se en del in potem delno zasuje, nato pa dalje... Odvisno, kako mojstri obvladajo in koliko si upajo ;((.

Predstavljam si, da izkopljejo okoli hiše do temeljev. Na zunanji strani premažejo z bitumenskim premazom in zvarijo bitumenske trakove. Potem pa še v kleti razbijejo tlak do temelja in naredijo enako. O cenah pa ne vem...

Približno tako, ja. Odkop (po etapah, da ne destabiliziraš hiše), čiščenje zidu in temeljev (vap, štemarca), obbetoniranje (da je gladek, ker sedaj skoraj gotovo ni) in potem bitumen in varjenje. V kleti podobno, samo da je tu vso delo ročno :'( in zna trajat.

hyuga ::

nisem se še zahvalil za pomoč.

torej:hvala vsem! :)

eventyrer ::

Ni kej :)

Kako si rešil situacijo?
Najbrž nas kar nekaj zanima kako se je razpletlo. Si kupil? S sosedom si se dobro dogovoril?

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Služnostna pot

Oddelek: Loža
253128 (1576) Tidule
»

Merjenje kmetijske površine

Oddelek: Programska oprema
403329 (1834) profesjonalc
»

Hiša na samem, z veliko zemlje okoli

Oddelek: Loža
246864 (5563) trancer01
»

Se kdo kaj spozna na lastništvo, zemljo in mejniki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9220067 (11002) noraguta
»

Na travniku zakoličba neznanega izvora (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5613334 (11453) mihec87

Več podobnih tem