» »

Urejena parcela: NE

Urejena parcela: NE

«
1
2

hyuga ::

Kaj točno to pomeni? Hiša je iz leta 1940. Vse je vpisano v zemljiško knjigo le ko dam izpis piše, da parcela ni urejena.

Je to normalno pri takih starih parcelah? Vse kar sem izvedel do zdaj je to samo zato ker parcela ni točno določena ampak samo od oka (+/- 50 cm itd)
  • spremenilo: hyuga ()

TheBlueOne ::

Vprasaj na ZK. Drugace tudi, ce kaj ni urejeno lahko uredis, ker menda je datum za konec avtoamticne legalizacije stavb 1.1.1976.

Zgodovina sprememb…

telexdell ::

Če parcela ni urejena je lahko tudi kak del sporen. Mogoče si kaj od tistih +- 50 cm lasti sosed. Zaradi nekaj cm zemlje pa so se sosedi že streljali.
Vsekakor bi pred nakupom od lastnika zahteval, da pri lokalnem geodetu naroči točno odmero parcele in pridobi soglasja vseh lastnikov mejnih parcel. Nenazadnje se parcele kupujejo na m2 in zakaj bi plačeval nekaj, kar (mogoče) nikoli ne bo tvoje?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

TheBlueOne ::

Sem radoveden, kaj ima tak spor z izpisom iz ZK?

AmokRun ::

To je normalno za stare parcele. Pomeni, da so meje določene glede na kataster in ni nujno, da v naravi obstajajo kakšni mejniki. Lahko se pa naredi mejno obravnavo, kjer geodet na podlagi meritev in katastra predlaga meje in če se vsi sosedje s tem strinjajo ima parcela urejene meje. Takrat se običajno zabije tiste plastične rumene/rdeče mejnike.

profesjonalc ::

Točno tako, parcela je urejena, ko ima urejene vse meje. Meja je urejena, če je bil pri vas v zadnjih ~20 letih geodet, in ste imeli mejni obravnavo z vsemi sosedi. Včasih geodeti niso imeli tako natančnih inštrumentov, zato so bile meje vrisanje bolj na približno. Od konca 90 let uporabljajo elektronske instrumente, tako da je lahko meja boljše določena.

Neurejena meja ni nic takega, v sloveniji jih je veliko. Je pa potrebno meje uredit npr prodaji parcele, ali pa pri sporu s sosedi :)

chrush ::

Hjao, to se tudi mene caka, da za svoje nepremicnine poklicem geodete alias zlatarje. Trenutno je pac vse od oka in na sreco nimam zatezenih sosedov.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Invictus ::

Takih parcel po Sloveniji je 90%.

Dostikrat napačno vpisane v kataster, in se sosedje tožarijo. Nekaj napak v tem je zaradi JLA strategije, če bi sovražnik dobil karte. Obstaja nek zamik severno in zahodno, če se prav spomnim...

Skratka, samo eno jebeno sranje...

če pa mejiš še na kako občinsko/državno zemljo, pol si pa sploh v riti, ker za vsak drek rabiš njihovo soglasje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hyuga ::

hvala! da ne bom nove teme odpiral..

kako pomembna pa je DOMNEVA o gradbenem oz. uporabnem dovoljenju pri taki starih hisah? oz. kaj je nujno, da si zriktam predem kupim?
kateri dokument?

ali je glaven samo prepis in izpis iz zemljiske knjige (zaradi plomb,dolgov)? potem pozneje pa to sam riktam na upravni enoti?mislim da se prodajalcem ne ljubi to urejat..kaj zdaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

Invictus ::

Če se prodajalcem ne ljubi ukvarjati, bodo dobili kupca, ki se mu da.

Lahko pa na ta račun zbiješ ceno.

Najbolje da greš s papirji na banko in zaprosiš za kredit. Oni ti bo povedali kaj vse rabiš... ;)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hyuga ::

Invictus je izjavil:

Če se prodajalcem ne ljubi ukvarjati, bodo dobili kupca, ki se mu da.

Lahko pa na ta račun zbiješ ceno.

Najbolje da greš s papirji na banko in zaprosiš za kredit. Oni ti bo povedali kaj vse rabiš... ;)


kaksni so stroski za ta postopek? vem da moras na upravno enoto :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

vnetidebater ::

hyuga je izjavil:

Invictus je izjavil:

Če se prodajalcem ne ljubi ukvarjati, bodo dobili kupca, ki se mu da.

Lahko pa na ta račun zbiješ ceno.

Najbolje da greš s papirji na banko in zaprosiš za kredit. Oni ti bo povedali kaj vse rabiš... ;)


kaksni so stroski za ta postopek? vem da moras na upravno enoto :)


stroški odobritve kredita so povsem odvisni od banke in se močno razlikujejo.
Za upravno enoto pa nevem...najbrž v rangu 10-20 EUR.


Če bo cenilec nepremičnin, ki ga banka najame preden ti odobrijo kredit, rekel da je vse OK, bo tudi banka najbrž srečna.


Pač zdaj ko kupuje si reči da so meje v naravi lahko postavljene 50 cm v tvojo škodo (misliš da boš kupil več zemlje, v resnici pa nekaj pripada sosedu; ali pa so meje že zdaj narobe postavljene in si sosed lasti nekaj tvojega). Zdaj se imaš čas odločiti če si se s tem pripravljen sprijazniti.
Če nameravaš potem meje urejat in zdaj upaš da boš dobil več zemlje, potem pa se boš za tisto travo tožaril s sosedom raje kupi kaj drugega.


Za več informacij pa se pozanimaj s kakšnim pravnikom ali geodetom.

Zgodovina sprememb…

hyuga ::

vnetidebater je izjavil:

hyuga je izjavil:

Invictus je izjavil:

Če se prodajalcem ne ljubi ukvarjati, bodo dobili kupca, ki se mu da.

Lahko pa na ta račun zbiješ ceno.

Najbolje da greš s papirji na banko in zaprosiš za kredit. Oni ti bo povedali kaj vse rabiš... ;)


kaksni so stroski za ta postopek? vem da moras na upravno enoto :)


stroški odobritve kredita so povsem odvisni od banke in se močno razlikujejo.
Za upravno enoto pa nevem...najbrž v rangu 10-20 EUR.


Če bo cenilec nepremičnin, ki ga banka najame preden ti odobrijo kredit, rekel da je vse OK, bo tudi banka najbrž srečna.


Pač zdaj ko kupuje si reči da so meje v naravi lahko postavljene 50 cm v tvojo škodo (misliš da boš kupil več zemlje, v resnici pa nekaj pripada sosedu; ali pa so meje že zdaj narobe postavljene in si sosed lasti nekaj tvojega). Zdaj se imaš čas odločiti če si se s tem pripravljen sprijazniti.
Če nameravaš potem meje urejat in zdaj upaš da boš dobil več zemlje, potem pa se boš za tisto travo tožaril s sosedom raje kupi kaj drugega.


hvala,meni se ne gre za vec zemlje ampak zgolj zato da ne bi kdaj imel problemov. samo en sosed je.torej na njega meji samo ena "črta" . okrog je travnik in tisto je obcinsko. tudi ce mi pol metra vstran vzamejo me ne moti. meni se zdi da boljse da stvari ne diram ali?ce je bilo tako 70 let bo zdaj se naprej. kaj mi sploh prinese urejanje meje, ce itak sosedi ne gnjavijo?

najbole me skrbi ta domneva o gradbenem..ce se jim bo to da riktat..take stvari lahko zriktajo nepremicninski agenti ane?rekli so da nimajo casa in bodo agentu prek dali.

kolikor jaz vem je najbolj vazno pri nakupu:

uporabno dovoljenje
izpis iz zemljiske knjige

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

telexdell ::

Domneva, da ima stavba uporabno dovoljenje zares obstaja, vendar je potrebno dokazati, da je stavba stala pred tem datumom (npr. letalski posnetki) in da se od takrat ni bistveno spremenila (razni prizidki, garaže...). Za moj predel ni bilo tako starih letalskih posnetkov, sem pa na srečo iz regijskega arhiva dobil gradbeno dovoljenje, za kar sem potem dobil papirje na podlagi zakona iz leta 2004. Je pa kar nekaj dela in skrbi, strošek pa je bil le za upravno takso okrog 30 €.

PS- me je pa geodet, da je izmeril garažo ob hiši oskubil za 450 €.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

hyuga ::

telexdell je izjavil:

Domneva, da ima stavba uporabno dovoljenje zares obstaja, vendar je potrebno dokazati, da je stavba stala pred tem datumom (npr. letalski posnetki) in da se od takrat ni bistveno spremenila (razni prizidki, garaže...). Za moj predel ni bilo tako starih letalskih posnetkov, sem pa na srečo iz regijskega arhiva dobil gradbeno dovoljenje, za kar sem potem dobil papirje na podlagi zakona iz leta 2004. Je pa kar nekaj dela in skrbi, strošek pa je bil le za upravno takso okrog 30 €.

PS- me je pa geodet, da je izmeril garažo ob hiši oskubil za 450 €.


ja, verjetno najboljse da prodajalca vprasam ce lahko dobi gradbeno dovoljenje iz arhiva.eh...geodeti te itak vedno nategnejo. 350e ti ne uide.

Invictus ::

Pojdi tudi soseda vprašat, kako je z mejo. Če je on zadovoljen s trenutnim stanjem, pol si na varni strani. Ne škodi pa kasneje poklicati geodeta in to trajno urediti.pač flikneš tistih 400-500 EUR in so meje urejene. Za dober spanec in lažjo prodajo naprej, če kdaj do tega pride.

Če je hiša zidana pred 1967, uporabnega dovoljenja ne rabiš, oz. ga dobiš BP.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

profesjonalc ::

Priporočam, da če se le da se pred nakupom uredi vsaj tista ena meja. Geodet ti bo naceloma predlagal se ureditev ostalih v sklopu istega elaborata, pa boš imel mir. Katastrske vrisane meje so pogosto tudi po več metrov različne od tega, kar se uživa v naravi, in v tem primeru obvelja katastrska meja, oziroma dogovor o meji znotraj koridorja natančnosti zadnjih meritev.

AmokRun ::

Ja, ni nujno, da je napaka samo +-50cm. Jaz imam parcelo kjer so meje zgrešene za skoraj 15m. :D

telexdell ::

Invictus je izjavil:

Pojdi tudi soseda vprašat, kako je z mejo. Če je on zadovoljen s trenutnim stanjem, pol si na varni strani. Ne škodi pa kasneje poklicati geodeta in to trajno urediti.pač flikneš tistih 400-500 EUR in so meje urejene. Za dober spanec in lažjo prodajo naprej, če kdaj do tega pride.

Če je hiša zidana pred 1967, uporabnega dovoljenja ne rabiš, oz. ga dobiš BP.

Moja hiša je bila zgrajena 1961 leta, pa sem rabil pridobiti uporabno dovoljenje. Sem pa moral dokazovati, da se stavba (po gabaritih in namembnosti) od takrat ni bistveno spremenila (npr. fotografije hiše iz vseh štirih vogalov, letalski posnetki, gradbena dokumentacija..., ker se je kasneje našlo gradbeno je bil postopek dokazovanja enostavnejši).
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

hyuga ::

Zakaj pa je sploh pomembno uporabno dovoljenje ce ga pa nihce ki podeduje tako staro hiso nima?

hyuga ::

klical sem na upravno enoto in sem vprasal kako je s katastrom stavb.

namrec hisa je iz 40tih let in baje da so taksne hise vpisane samo v zemljisko knjigo in ne v kataster stavb.

zdaj pa pise, da ce hocem pridobiti uporabno dovoljenje,moram hiso vpisati v kataster stavb, za to pa rabis spet geodeta ce se ne motim.

torej kaj zdaj?
zakaj bi sploh rabil domnevo o gradbenem dovoljenju ce tega nihce ni rabil 70 let? recimo ce hocem izvajat kak biznis v tej hisi? namrec hiso hocem delno spremeniti v poslovno-bed n breakfast varianta.

hm...

kaj ce kupim hiso in naredimo samo prepis dokumente si pa sam riktam? ce bo hisa moja lastnina bom verjetno lahko dostopal tudi do dokument od hise ce le ti obstajajo v regijskem/obcinskem arhivu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

vnetidebater ::

Invictus je izjavil:

Pojdi tudi soseda vprašat, kako je z mejo. Če je on zadovoljen s trenutnim stanjem, pol si na varni strani. Ne škodi pa kasneje poklicati geodeta in to trajno urediti.pač flikneš tistih 400-500 EUR in so meje urejene. Za dober spanec in lažjo prodajo naprej, če kdaj do tega pride.


točno to.

hyuga je izjavil:


hvala,meni se ne gre za vec zemlje ampak zgolj zato da ne bi kdaj imel problemov


No, potem pojdi se zmeni s sosedom da bosta to uredila naknadno ko kupiš parcelo. Seveda omeni da si pripravljen plačat geodeta (boh pomagaj).

Za več informacij pa se ne zanašaj na forum ampak pokliči ustrezne ustanove!!!

Zgodovina sprememb…

fertighaus ::

Ali si status urejenosti parcele gledal na spletnem portalu GURS? Nisem še videl tam drugega podatka kot NE. Ima kdo primer, kjer kaže drugače?

profesjonalc ::

Poglej si kakšno parcelo v centru mest, npr lj, te bi morale biti večinsko urejene.

hyuga ::

po poizvedovanju sem ugotovil, da so prodajalci imeli s sosedi že nesoglasja zaradi meje.

pocutim se kot ce bi mi zarinil noz v hrbet.
namrec, meni so celo sami od sebe omenili, da se s sosedi razumejo super.

pa nima veze.

zakaj za vraga niso nobeni od teh dveh poklicali geodeta da že enkrat za vselej zakolicijo meje?

rad imam karte na mizi..iskanje naivnega kupca je žleht dejanje za moje pojme.

kar mi je pa se bolj cudno je da ponavadi tisti težijo ki imajo najvec keša in največje parcele. kaj je to za ljudi?ne morejo pozabiti tistih 20 centimetrov?

dobiš nove sosede in zacnejo tezit zaradi mej.. to sploh nebi smelo biti dovoljeno. naj bi preden so kupili posestvo od prodajalcev preverili kako je s tem.

vnetidebater je izjavil:

Invictus je izjavil:

Pojdi tudi soseda vprašat, kako je z mejo. Če je on zadovoljen s trenutnim stanjem, pol si na varni strani. Ne škodi pa kasneje poklicati geodeta in to trajno urediti.pač flikneš tistih 400-500 EUR in so meje urejene. Za dober spanec in lažjo prodajo naprej, če kdaj do tega pride.


točno to.

hyuga je izjavil:


hvala,meni se ne gre za vec zemlje ampak zgolj zato da ne bi kdaj imel problemov


No, potem pojdi se zmeni s sosedom da bosta to uredila naknadno ko kupiš parcelo. Seveda omeni da si pripravljen plačat geodeta (boh pomagaj).

Za več informacij pa se ne zanašaj na forum ampak pokliči ustrezne ustanove!!!


tocno to bom naredil.hvala! ker prodajalci ocitno niso zdaj se pa grdo gledajo.. 300e ni dosti v tem primeru - zdravje je dražje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

vnetidebater ::

Pojdi do soseda direktno in mu povej da se zanimaš za nakup parcele. Vprašaj ga če je pripravljen urediti meje parcele uradno z geodetom.

Če te bo močno napadel nazaj boš vedel da z njim nikdar ne boš ničesar rešil.

Če boš kupil in bo bo meja rešena pa na mejo postavi ograjo. Takoj. :D


Več pa nevem, govorim malo na pamet. Pokliči ustrezno ustanovo za pomoč!!!

hyuga je izjavil:

po poizvedovanju sem ugotovil, da so prodajalci imeli s sosedi že nesoglasja zaradi meje.

namrec, meni so celo sami od sebe omenili, da se s sosedi razumejo super.

zakaj za vraga niso nobeni od teh dveh poklicali geodeta da že enkrat za vselej zakolicijo meje?


Moje laično mnenje je:
Niso klicali geodeta ker so bili v nesoglasju in najbrž ena od strani geodetove rešitve ne bi želela upoštevati (prodajalec ali kupec..bohvedi).

Zgodovina sprememb…

hyuga ::

vnetidebater je izjavil:

Pojdi do soseda direktno in mu povej da se zanimaš za nakup parcele. Vprašaj ga če je pripravljen urediti meje parcele uradno z geodetom.

Če te bo močno napadel nazaj boš vedel da z njim nikdar ne boš ničesar rešil.

Če boš kupil in bo bo meja rešena pa na mejo postavi ograjo. Takoj. :D


Več pa nevem, govorim malo na pamet. Pokliči ustrezno ustanovo za pomoč!!!

hyuga je izjavil:

po poizvedovanju sem ugotovil, da so prodajalci imeli s sosedi že nesoglasja zaradi meje.

namrec, meni so celo sami od sebe omenili, da se s sosedi razumejo super.

zakaj za vraga niso nobeni od teh dveh poklicali geodeta da že enkrat za vselej zakolicijo meje?


Moje laično mnenje je:
Niso klicali geodeta ker so bili v nesoglasju in najbrž ena od strani geodetove rešitve ne bi želela upoštevati (prodajalec ali kupec..bohvedi).


s prejšnjimi sosedi so se baje super razumeli,potem pa so neki uleteli in ne dajo miru. jaz bom ga najprej vprasal kako se mu zdijo meje oz. ce bi imeli kak problem ce kupim bajto poleg njih. pa da vidimo pol :)

pa kako je sploh s temi 100 let starimi mejami? kje so sploh zapisane kake lokacijske informacije? :) valda so tiste ki so javno dostopne na internetu koliko toliko pravilne in potem vem kje tici problem.objekt je za milimeter prek oz. na meji s sosedom :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

vnetidebater ::

kul.

več pa ti jaz ne znam pomagat. morda ti bo kdo drug znal.

Srečno

hyuga ::

vnetidebater je izjavil:

kul.

več pa ti jaz ne znam pomagat. morda ti bo kdo drug znal.

Srečno


hvala,da si si vzel čas.

AmokRun je izjavil:

Ja, ni nujno, da je napaka samo +-50cm. Jaz imam parcelo kjer so meje zgrešene za skoraj 15m. :D


Bog ne daj. Ja in kaj bi se zgodilo, če bi bajta bila sezidana 1 meter prek sosedove neurejene meje? kar zanimiva tema je to.. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

Invictus ::

vnetidebater je izjavil:


Več pa nevem, govorim malo na pamet. Pokliči ustrezno ustanovo za pomoč!!!

Ustreznih ustanov, poleg sodišč, za probleme s sosedi ni...

Celo meritve geodeta lahko sosed spodbija, če mu ne bodo v prid...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

hyuga ::

Invictus je izjavil:

vnetidebater je izjavil:


Več pa nevem, govorim malo na pamet. Pokliči ustrezno ustanovo za pomoč!!!

Ustreznih ustanov, poleg sodišč, za probleme s sosedi ni...

Celo meritve geodeta lahko sosed spodbija, če mu ne bodo v prid...


Jaz bom sosedu rekel, da me ne moti če si vzame pol metra več meje.samo da ne bo nesoglasij. Ko se bo enkrat strinjal z meritvami geodeta in podpisal je situacija rešena ali? še dobro da samo ena stran meji na sosede,3 pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

vnetidebater ::

hyuga je izjavil:

Invictus je izjavil:

vnetidebater je izjavil:


Več pa nevem, govorim malo na pamet. Pokliči ustrezno ustanovo za pomoč!!!

Ustreznih ustanov, poleg sodišč, za probleme s sosedi ni...

Celo meritve geodeta lahko sosed spodbija, če mu ne bodo v prid...


Jaz bom sosedu rekel, da me ne moti če si vzame pol metra več meje.samo da ne bo nesoglasij. Ko se bo enkrat strinjal z meritvami geodeta in podpisal je situacija rešena ali?


ne mu tega direktno rečt. Lol.

ti reč da bi rad najel geodeta da uredite meje. Ko boste naredili meritve boš videl če se s tem strinja.

če se da, to naredi preden kupiš parcelo.

Invictus je izjavil:

vnetidebater je izjavil:


Več pa nevem, govorim malo na pamet. Pokliči ustrezno ustanovo za pomoč!!!

Ustreznih ustanov, poleg sodišč, za probleme s sosedi ni...

Celo meritve geodeta lahko sosed spodbija, če mu ne bodo v prid...


Seveda imaš tu prav.Ampak. Načeloma lahko v kupoprodajno pogodbo to da, samo zna bit da potem prodajalec ne bo hotel prodati ker se mu ne bo dalo jebat s tem. Za info kako to dat v pogodbo pa rabi recimo pomoč notarja.

Zgodovina sprememb…

hyuga ::

vnetidebater je izjavil:

hyuga je izjavil:

Invictus je izjavil:

vnetidebater je izjavil:


Več pa nevem, govorim malo na pamet. Pokliči ustrezno ustanovo za pomoč!!!

Ustreznih ustanov, poleg sodišč, za probleme s sosedi ni...

Celo meritve geodeta lahko sosed spodbija, če mu ne bodo v prid...


Jaz bom sosedu rekel, da me ne moti če si vzame pol metra več meje.samo da ne bo nesoglasij. Ko se bo enkrat strinjal z meritvami geodeta in podpisal je situacija rešena ali?


ne mu tega direktno rečt. Lol.

ti reč da bi rad najel geodeta da uredite meje. Ko boste naredili meritve boš videl če se s tem strinja.

če se da, to naredi preden kupiš parcelo.


ja saj... ne bom direkt. če bo kakšen kompliciran model pol.ker eni nimajo drugega dela v zivljenju kot da jeb* sosede v glavo zaradi meje.
sem že videl primere s prižgano motorko....
ne hecam se

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

vnetidebater ::

torej pojdi do soseda preden karkoli kupiš in naj ti pove zakaj meja ni urejena.

ne zapravit 50.000 EUR za parcelo da se boš potem jebal. Morda je problem v 0.5 metra, morda je problem večji.

Zgodovina sprememb…

hyuga ::

vnetidebater je izjavil:

torej pojdi do soseda preden karkoli kupiš in naj ti pove zakaj meja ni urejena.


tam nobena meja ni urejena ker so samo 100 let stare hiše po celem bregu:)

idealne razmere za vojno :D
war of the borders

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

vnetidebater ::

ma ja to smo mi neki moderni butci k hočemo imet urejene papirje. Starejši ljudje imajo reči radi poštimane kar tako....besedno in "logično" in potem dostikrat pride do neskladij zaradi totalno drugačne generacijske miselnosti.

Tudi če oba hočeta isto stvar. Morda te bo grdo gledal ker boš težil z ureditvijo mej z geodetom.


Ti bo rekel " s tem sem imel 50 let vse urejeno na besedo, ti pa zdej težiš in boš postavljal graščino in zidove". lol :D Malce se hecam.

Ne sekiraj se, vse boš uredil. Samo ne boj se komunicirati.

Zgodovina sprememb…

hyuga ::

vnetidebater je izjavil:

ma ja to smo mi neki moderni butci k hočemo imet urejene papirje. Starejši ljudje imajo reči radi poštimane kar tako....besedno in "logično" in potem dostikrat pride do neskladij zaradi totalno drugačne generacijske miselnosti.

Tudi če oba hočeta isto stvar. Morda te bo grdo gledal ker boš težil z ureditvijo mej z geodetom.


Ti bo rekel " s tem sem imel 50 let vse urejeno na besedo, ti pa zdej težiš in boš postavljal graščino in zidove". lol :D Malce se hecam.

Ne sekiraj se, vse boš uredil. Samo ne boj se komunicirati.


:)) stari toliko sem videl nesoglasij, da res mislim da je boljse da to rešiš po uradni poti. lahko ti sosed kaj zameri kdaj ali se napije pa zacne težit. tudi ce so odnosi mega se to lahko spremeni zelo hitro. kaj pa naj prodajalcu povem? ce bo on placal geodat ali naj jaz ponudim "storitve" ?prodajalec je zelo zaseden in bo verjetno vkljucil agenta

vnetidebater ::

huh, nevem kaj ti rečt.

prodajalec je zelo zaseden in nima čas aje ena taka klasika pri prodaji nepremičnin. Vsi prodajalci so brutalno zasedeni in nimajo časa niti na WC it. To pa zato da se ne ubadajo s kupci...saj meni se tudi ne bi dalo. :)

Kot ti je invictus rekel, sosed lahko izpodbija geodetove ugotovitve. Nisem se še ubadal s takšnim primerom in res nevem kako bi jaz naprimer rešil tak problem.

Pomojem bi probal stopiti do soseda in ga vprašal kako to rešiva (pač da bi jaz to želel imeti povsem rešeno). Če bi me napadel z vilam ker si drznem načet to temo bi vedel da te parcele ne smem kupit.
Če pa bi mi povedal kaj TOČNO hoče imet, pa bi probal jaz poiskat način da bi bila oba srečna.

Prodajalca ne briga kaj boš ti delal s to parcelo in kako boš urejal njeno ureditev niti najbrž ti nimaš nobene osnove od njega zahtevat da to uredi preden ti jo proda.


pač bodi mož in stopi v miru do soseda in toj to. Mogoče bo steklenica vina ali vrečka kave kaj pomagala.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Prodajalec sploh ne bi smel prodajati neurejene nepremičnine.

Ampak so zdaj z vso zakonodajo tako zakomplicirali, da je joj. Pa če bi se na uradih vsaj delalo, bi se tudi keš za ureditev našel. Ampak te pol še jebejo za vsako malenkost.

Je pa to pač posledica dela uradov, tudi v Jugi, ko se jim ni dalo delati, pa so zamižali na obe očesi. Baje je pa na uradih danes mladina tako zajebana, da še stari gradbeni mački obupujejo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

borut_p ::

Pri satrih hisah mogoce niti ni taka tezava. Ker stari fotri vedo do kje so sle parcele - vsaj pri nas je bilo tako. Ko smo imeli geodetsko odmero so bili vsi zraven, en sosed je celo usmerjal geodeta na pravo tocko - nas star foter je postavil ograjo 20cm na svojo stran, da ni tezav :)

S sosedi bi moral doreci parcelne tocke, potem pa naj geodet po njih posname - vidis kaj ven dobis. Kot nov kupec ti je verjetno vseeno ce bo parcela kaksne 10m2 manjsa, za starega lastnika pa je bil to greh.
Brez urejenih parcel po novem zakonu ne mores dobiti gradbenega dovoljenja plus slednje mora biti urejeno pred vlogo za gd. Meni ganje v lj zavrnila, ker je bil postopek ureditve parcele v casu poatopka pridobitve gd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

bauci ::

Glede urejanja mej. Geodet na podlagi podatkov iz arhiva geodetske uprave izračuna kje naj bi bila in meja in na podlagi teh podatkov tudi oceni kakšna je natančnost takšne meje - koridor natančnosti. Ta koridor natančnosti je lahko od par centimetrov (kjer so bile delane kakšne natančne meritve) do par metrov, lahko tudi 10 in več. Odvisno od kvalitete starih podatkov. Še zmeraj je najbolje, da se s sosedom pogovoriš in malo popustiš če je treba in pol pokličeta geodeta in mu pokažeta kje naj bo meja - seveda v koridorju natančnosti.

hyuga ::

hvala vsem za pomoc.

hisa je v vplivnem obmocju spomenika, in ima poskodovano "delavnico" ki je locena od hise.
na sami karti je vrisana manjsa delavnica kot je dejansko v resnici (nekaj so razsirili- ampak verjetno pred letom 67..). na upravni enoti so mi rekli, da ce ne poklicem geodeta in znova ne narise aktualnega stanja niti pod razno ne bom dobil domnevo o gradbenem/uporabnem dovoljenju.

tko da zdaj imam "double trouble". oni morajo poklicat geodeta,zatem pa se dokazat da je delavnica bila grajena pred nevem katerim letom v tej velikosti. kako to dokazes ce so vse price umrle? mogoce kaki dokumenti iz regijskega arhiva?

problem je:

tam ne smes zidati - niti eksaktno kopijo!? kje je fora? mogoce pa lahko
objekt lahko porusis vendar si potem brez njega :) cudni so ti zakoni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

bauci ::

Za dokazila se uporablja letalske posnetke, ki jih lahko naročiš na Geodetski upravi v Ljubljani na Zemljemerski ulici. Običajno se uporabi posnetke pred letom 1967.

profesjonalc ::

Pa si to parcelo ze kupil? Zakaj neprepustiš to delo zdajšnjemu lastniku? Ti itak ne boš mogel sodelovati na mejni obravnavi, če še ni tvoje, kupil pa jaz na tvojem mestu ne bi preden se stvar zrihta. V kolikor se zdajšnji lastnik ne želi ukvarjati s tem, naj ti primerno zniža ceno.

hyuga ::

bauci je izjavil:

Za dokazila se uporablja letalske posnetke, ki jih lahko naročiš na Geodetski upravi v Ljubljani na Zemljemerski ulici. Običajno se uporabi posnetke pred letom 1967.


na zacetku mi je prodajalec rekel da hoce, da je vse ok (ceprav mi je zlagal par stvari) in bo predal agentu. agenti to vejo zriktat vse?

profesjonalc je izjavil:

Pa si to parcelo ze kupil? Zakaj neprepustiš to delo zdajšnjemu lastniku? Ti itak ne boš mogel sodelovati na mejni obravnavi, če še ni tvoje, kupil pa jaz na tvojem mestu ne bi preden se stvar zrihta. V kolikor se zdajšnji lastnik ne želi ukvarjati s tem, naj ti primerno zniža ceno.


nisem še nič kupil.jutri grem k sosedu preverit kako je na stvari in kaksno je njegovo mnenje o meji. zatem bom kontaktiral prodajalca.

ce to zajebem mi gre 10 let zivljenja. (cash-wise)

hvala vsem za pomoč - zelo ste prijazni.

očitno bo treba letalske posnetke!
a mogoce slucajno ve ce ti lahko porusis objekt in sezidas cisto enakega? (ker mi je gradbenik rekel, da bi on to naredil saj je stanje objekta kriticno) - ne pozabite,objekt je v vplivnem obmocju spomenika.

hvala vsem - zgodba se nadaljuje jutri :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

profesjonalc ::

Sicer pa upam da se ti ne preveč mudi :8) geodeta lahko dobis da ti stvar zrihta v nekaj tednih, vendar so geodetske uprave dokaj počasne z pregledovanjem elaboratov. Lahko zaprosiš za prednostno obravnavo, mogoče se te usmilijo :)

hyuga ::

profesjonalc je izjavil:

Sicer pa upam da se ti ne preveč mudi :8) geodeta lahko dobis da ti stvar zrihta v nekaj tednih, vendar so geodetske uprave dokaj počasne z pregledovanjem elaboratov. Lahko zaprosiš za prednostno obravnavo, mogoče se te usmilijo :)


jaz sem že zgubil upanje,ker sem si to leto riktal gradbeno dovoljenje in sem videl kako je vse pocasno + kako je covid dodatno upocasnil zadeve. zdaj ko imam gradbeno dovoljenje :P sem si premislil in ne bom delal adaptacije ampak bi nabavil staro hišo.

meni se sploh ne mudi,ampak nocem pa tudi da me kdo drug prehiti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

Bud_Bundy ::

Hec teh neurejenih mej je v tem, da čim premeriš eno parcelo se vse skupaj zamakne, torej, da je pošteno, bi morali premeriti vse, do prve urejene meje, ali neke ceste.

Primer:
3 parcele ena zraven druge, srednji se odloči, da bo premeril.
En sosed bo pridobil, drugi izgubil. Sedaj, ali se bodo drugi prilagodili gleda na uradne mere ali bo še kakšna uta napoti....

To je sploh zabavno v gozdu, kjer ljudje 50 let gospodarijo, potem pa pride nov lastnik in imaš 10 lastnikov, katerim nič več ne štima....

borut_p ::

Nadomestne gradnje ni vec. Obstaja porusitev, katero lahko izvedes po hitrem postopku - ne rabis gd al kako je ze.
Ce pa na lokaciji ni vec dovoljeno graditi kaj novega ... potem imas problem. Sigurno bos moral odmakniti gradnjo 4m od spomenika, mogoce pustijo na min 2m ... ali je potem parcela se zanimiva

Pusti kaj ti gradbenik govori

Varianta je sicer še rekonsteukcija objekta kjer mora vsaj en zid ostati od starega objekta. Tam lahko naredis skoraj kopijo - bos pa rabil aktivno udelezbo pravega projektanta/gradbenika/nadzornika, ki si upajo ta spil it

hyuga ::

borut_p je izjavil:

Nadomestne gradnje ni vec. Obstaja porusitev, katero lahko izvedes po hitrem postopku - ne rabis gd al kako je ze.
Ce pa na lokaciji ni vec dovoljeno graditi kaj novega ... potem imas problem. Sigurno bos moral odmakniti gradnjo 4m od spomenika, mogoce pustijo na min 2m ... ali je potem parcela se zanimiva

Pusti kaj ti gradbenik govori

Varianta je sicer še rekonsteukcija objekta kjer mora vsaj en zid ostati od starega objekta. Tam lahko naredis skoraj kopijo - bos pa rabil aktivno udelezbo pravega projektanta/gradbenika/nadzornika, ki si upajo ta spil it


hvala.kako pa ti ves to s temi stenami?a to je vsepovsod tako? to so v bistvu dobre novice.kaj pa streha?se lahko komplet menja? objekt je majhen.. 4 x 5 metrov ali nekaj takega

na tem slo-techu res najdes ogromno informacij :D vedno bolj mi je vsec

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Služnostna pot

Oddelek: Loža
253035 (1483) Tidule
»

Merjenje kmetijske površine

Oddelek: Programska oprema
403234 (1739) profesjonalc
»

Hiša na samem, z veliko zemlje okoli

Oddelek: Loža
246806 (5505) trancer01
»

Se kdo kaj spozna na lastništvo, zemljo in mejniki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9219708 (10643) noraguta
»

Na travniku zakoličba neznanega izvora (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5613117 (11236) mihec87

Več podobnih tem